03. 09. 2015 REFERENDUM 6 Września – JOWy szansą dla Polski! Dr hab. Zdzisław Ilski – NTV (Głosuj jak chcesz, ale weź udział!). Liroy Jedynką z Listy Kukiza w Kielcach!

ostatnia aktualizacja 27 08 2015 u dołu strony

https://vimeo.com/134473524

 

jow

Zapis wystąpienia dr hab. Zdzisława Ilskiego na XIII Harmonii Kosmosu o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych. Prelekcja pod koniec zamieniła się w dyskusję, która dzielnie moderował Janusz Zagórski.

Na czym polega Wielka Zmiana? Nie muszę komentować tego wystąpienia i dyskusji ponieważ nie sposób dyskutować i komentować mądrych wypowiedzi Wolnych Ludzi. Mogę im zaufać w 100%. To samo dotyczy Ruchu Kukiza – To nie jest mój ruch, ale jest to Ruch który idzie we właściwym kierunku – najwłaściwszym z tych ugrupowań, które mają szanse wyborcze. Zwycięstwo Ruchu Kukiza to 25% w Sejmie. Jeśli tak się stanie będzie to krok milowy w kierunku wprowadzenia Demokracji Bezpośredniej i rządów Ruchu Wolnych Ludzi dla Wolnej Polski w kolejnych wyborach, które odbędą się w JOW-ach. 

 

 Czy jakakolwiek siła polityczna poza Ruchem Pawła Kukiza, Ruchem Wolnych Ludzi i Ruchem Wolnej Polski wspiera medialnie i realnie REFERENDUM 6 Września 2015 w Polsce? Odpowiedzcie sobie na to pytanie a będziecie wiedzieć jak ważne jest to Referendum dla obalenia Systemu Pan – Niewolnik!

 14 08 2015 – g. 7.30

http://polska.newsweek.pl/pawel-kukiz-wybory-ordynacja-wyborcza-niezgodna-z-konstytucja,artykuly,368556,1.html

Ordynacja wyborcza niezgodna z konstytucją? Kukiz złoży skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich

 13-08-2015 , ostatnia aktualizacja 13-08-2015 20:21

paweł kukiz

 fot. Andrzej Grygiel  /  źródło: PAP

Paweł Kukiz zamierza złożyć zażalenie w sprawie sprzeczności kodeksu wyborczego z konstytucją. Muzyk zapowiedział, że u rzecznika Praw Obywateskich stawi się w poniedziałek.

Co tak bardzo oburzyło Pawła Kukiza? Jego zdaniem obecnie obowiązujący kodeks wyborczy, który zakłada możliwość wpisania na listy wyborcze maksymalnie około tysiąca kandydatów, stoi w sprzeczności z konstytucją. – Ewidentnie łamana jest zasada biernego prawa wyborczego – grzmi polityk. – Co mam zrobić z pozostałymi osobami? Chęć kandydowania z naszych list zgłosiło blisko cztery tysiące obywateli – dodaje.

O co chodzi? Kodeks wyborczy precyzuje, że w każdym okręgu wyborczym komitet wyborczy musi zgłosić przynajmniej tylu kandydatów na posłów, ile mandatów przypada na ten okręg. Liczba kandydatów na liście nie może przy tym przekroczyć dwukrotności liczby posłów wybieranych w tym okręgu. Dla przykładu – z Warszawy wybieranych jest 20 posłów, zatem ruch Pawła Kukiza będzie mógł zgłosić najwyżej 40 kandydatów.

Czy już rozumiecie dlaczego tylko Ruch Kukiza?

 

18 08 2015

Dzisiaj, 18 sierpnia (09:10)

6 września odbędzie się w kraju referendum. Wpisano do niego trzy pytania na temat jednomandatowych okręgów wyborczych, sposobu finansowania partii i ordynacji podatkowej. Prezydent rozważa obecnie dopisanie kolejnych pytań, o co apelowała do niego Beata Szydło. Czy to możliwe, abyśmy we wrześniu odpowiadali na więcej niż trzy pytania, zapytaliśmy konstytucjonalistę dra hab. Ryszarda Piotrowskiego.

Beata Szydło zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o dopisanie do wrześniowego referendum pytań ws. obowiązku szkolnego dla sześciolatków, wieku emerytalnego i prywatyzacji Lasów Państwowych. – Każdy z nas ma prawo wypowiedzieć się w ważnych dla nas sprawach. Zwróciłam się już wcześniej z takim wnioskiem, że skoro jest to referendum, to zapytajmy Polaków o ważne sprawy obywatelskie, które zostały wyrzucone do kosza przez obecnie rządzących – mówiła Szydło.

Ideę dopisania kolejnych pytań do referendum poprał również Paweł Kukiz. Na antenie radiowej Jedynki zaznaczył, że obywatele mają prawo wypowiadać się w sprawach zasadniczych dla państwa. Sam również apelował do prezydenta Dudy. – Jeżeli istnieje taka możliwość prawna, to bardzo proszę panie prezydencie, żeby dopisał pan kolejne pytania do referendum –  mówił Kukiz. Stwierdził również,  że jeśli prawo zabrania rozszerzenia plebiscytu, to warto pomyśleć o zmianie przepisów.

Czy z prawnego punktu widzenia istnieje możliwość dopisania kolejnych pytań? Konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Ryszard Piotrowski odpowiada krótko. – Nie byłoby problemu przed 28 lipca. To jest termin do, którego podmioty uprawnione do udziału w kampanii medialnej mogły swój udział zgłaszać. Teraz ta kwestia wymaga dokładnej analizy prawnej – wskazuje ekspert.

Zmiany tylko za zgodą Senatu

Jak podkreśla, ewentualnych zmian w postanowieniu o zarządzeniu referendum można dokonać jedynie przy akceptacji Senatu.

Poza dopisaniem kolejnych pytań do referendum pojawił się również pomysł, żeby wrześniowy plebiscyt całkowicie odwołać. Za takim rozwiązaniem jest PSL. To szef partii – Janusz Piechociński oraz minister rolnictwa Marek Sawicki apelowali do prezydenta, by zrezygnować z referendum, a pieniądze, które miałyby zostać przeznaczone na ten cel przekazać dla rolników poszkodowanych przez suszę.

Dr Piotrowski wskazuje, że istnieje możliwość odwołania referendum. – Prezydent może zmienić postanowienie o zarządzeniu referendum , ale za zgodą Senatu i z ważnych powodów – mówi konstytucjonalista. – To do Senatu należy ocena, czy są to powody wystarczająco doniosłe – dodaje.

Jakie powody zdaniem eksperta mogłyby zostać uznane za wystarczająco ważne? – Niezgodność pytań z konstytucją mogłaby być jednym z takich powodów – wyjaśnia dr Piotrowski. – Wtedy prezydent musi wystąpić do Senatu o zmianę swojego postanowienia o zarządzeniu referendum – dodaje.

W obecnej sytuacji prezydentem jest Andrzej Duda, a zarządzenie o referendum podpisał jeszcze Bronisław Komorowski, jednak jak wskazuje konstytucjonalista w tym przypadku zmiana na najwyższym stanowisku w państwie nie ma znaczenia.

Jakie pytania powinny pojawić się we wrześniowym referendum? Wypowiedz się!

Senat może okazać się organem decydującym ws. wrześniowego referendum /Andrzej Hulimka /Reporter
Senat może okazać się organem decydującym ws. wrześniowego referendum
/Andrzej Hulimka /Reporter

Santorowie PO mogą zablokować ewentualne zmiany?

– Prezydent jest gwarantem ciągłości władzy, a jego działania wyznaczone są przez poprzednika. Tym samym postanowienie prezydenta Komorowskiego o zarządzeniu tego referendum wiąże wszystkich dopóki to zarządzenie nie zostanie zmienione – wyjaśnia dr Piotrowski.

​Ekspertyzy PiS: Do referendum można dopisać pytania

Prezydent może zmienić postanowienie ws. zarządzenia referendum ogólnokrajowego, szczególnie uzupełnić o dodatkowe pytania dot. kluczowych z punktu widzenia obywateli spraw, może też postanowienie uchylić – wynika z ekspertyz przygotowanych na zlecenie PiS. czytaj więcej

Należy jednak zwrócić uwagę, że zarówno kwestie dopisania pytań jak i odwołania referendum poza aprobatą prezydenta, wymagają również zgody Senatu. Jak wskazuje konstytucjonalista, by przyjąć lub odrzucić wniosek ws. zmian czy odwołania referendum, Senat musi przegłosować go większością bezwzględną. Co oznacza, że aby ewentualny wniosek prezydenta został przyjęty, liczba głosów „za” musi być większa niż 50 proc. wszystkich oddanych głosów. Przy obecnym składzie Senatu, w przypadku obecności wszystkich senatorów Platforma ma taką większość.

Wątpliwy wydaje się scenariusz, by senatorowie PO chcieli głosować za pomysłem partii opozycyjnej o rozszerzeniu plebiscytu o kolejne pytania, bo tę ewentualność rozważa obecnie prezydent.

Przypomnijmy, że referendum zarządzone przez Bronisława Komorowskiego odbędzie się 6 września, Polacy będą odpowiadać na trzy pytania dotyczące: finansowania partii z budżetu państwa, jednomandatowych okręgów wyborczych oraz ordynacji podatkowej. Szacunkowy koszt przeprowadzenia referendum to około 100 milionów złotych.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-referendum-ws-jow/opinie/news-referendum-czy-czekaja-nas-zmiany,nId,1869834#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Niech PO odrzuci dodatkowe pytania do Referendum 6 Września i POkaże Polakom a także swoim wielbicielom Lemingom prawdziwą twarz!

Czy już rozumiecie dlaczego tylko Ruch Kukiza?

27. 08. 2015

PREZYDENT DUDA I PIS ODŻEGNALI SIĘ OD REFERENDUM 6 WRZEŚNIA! TV Republika w chamski sposób, na poziomie TVN24 zaatakowała Pawła Kukiza!

Wiemy już kto w Polsce chce Wielkiej Zmiany – tylko Ruch Kukiza!

A że ma to być rzeczywiście Wielka Zmiana świadczy propozycja numeru 1 na liście Ruchu Kukiza do Wyborów Sejmowych 25 października – kandydatem numer 1 w Kielcach – twierdzy postkomuny – jest raper Liroy.

Liroy na listach Kukiza!

Kapif

Liroy ma być jedynką na listach Pawła Kukiza w Kielcach

Kultowy raper z lat 90-tych startuje do Sejmu. Jak podał tygodnik „Do Rzeczy”, Piotr Marzec znajdzie się na listach wyborczych Ruchu Pawła Kukiza. Będzie jedynką w Kielcach.

W nocy ze środy na czwartek Paweł Kukiz ostatecznie zatwierdził wszystkie listy wyborcze komitetu Kukiz’15 – podaje tygodnik „Do Rzeczy”. Na kieleckiej liście znalazło się nazwisko Piotra Marca, znanego jako Liroy. Popularny w latach 90-tych hip-hopowiec ma– według informacji tygodnika – otwierać listę w Kielcach. Wcześniej zaangażuje się w kampanię referendalną przed głosowaniem, które odbędzie się 6 września.

Pan Marzec długo się wahał, naradzał się z rodziną, w końcu zgodził się kandydować i pomóc w kampanii referendalnej. Zapowiedział, że jest żywotnie zainteresowany, by doprowadzić do zmiany systemu w Polsce, dlatego też zaangażuje się w kampanię zachęcającą do udziału w referendum– powiedział w rozmowie z „Do Rzeczy”rzecznik ruchu Pawła Kukiza, Miłosz Lodowski.

Liroy znany jest z takich hitów jak „Scyzoryk”, czy „Skaczcie do góry”. Współpracował z wieloma gwiazdami muzyki polskiej jak i zagranicznej m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Lionelem Richiem i Kayah. Jest także producentem muzycznym i członkiem Akademii Fonograficznej. Na początku marca tego roku ogłosił zawieszenie kariery muzycznej, tłumacząc, że nie jest w stanie pogodzić życia prywatnego z zawodowym.

Czy jakakolwiek siła polityczna poza Ruchem Pawła Kukiza, Ruchem Wolnych Ludzi i Ruchem Wolnej Polski wspiera medialnie i realnie REFERENDUM 6 Września 2015 w Polsce? Odpowiedzcie sobie na to pytanie a będziecie wiedzieć jak ważne jest to Referendum dla obalenia Systemu Pan – Niewolnik!

Podziel się!

    © Czesław Białczyński