1. Strajk Rolny w Polsce; 2. PS: J. Zagórski (NTV) Na naszych oczach system dogorywa, został skorumpowany! Czas na demokrację bezpośrednią?

DURDY – Zatrzymanie cystern z olejem

A więc wojna Tuska z Narodem?! Pamiętamy to dobrze nie tylko z Marszy Niepodległości za rządów PO! Także z czasów Komuny po 13 Grudnia 1981.

1. Strajk Rolny w Polsce

MIR tv: DURDY – Zatrzymanie cystern z olejem

https://www.facebook.com/Live.MIR.tv/videos/679485204154621/

Wczoraj

Moment kiedy policjant rzuca kostką brukową w rolników. W 9 sekundzie nagrania podnosi kostkę brukową po czym rzuca nią w kierunku rolników.
Sprawa wymaga wnikliwego wyjaśnienia, mam nadzieję, że nagrania pozwolą na jednoznaczne końcowe decyzje merytoryczne i ukaranie winnych zaistniałych okoliczności, bez względu na to kim są.

Skandal przed Sejmem! Policja brutalnie pacyfikowała protest rolników. Używano armatek wodnych, pałek i gazu

„Dowody wskazują jednoznacznie, kto te prowokacje rozpoczyna”. Rolnicy o zachowaniu policji podczas protestu

– To była prowokacja policyjna, dlatego że do godziny 13.00 marsz i strajk nasz odbywał się bardzo pokojowo. W pewnym momencie policja dostała rozkaz zakładania hełmów i rozgonienia nas. Wtedy dopiero doszło do tych sytuacji, o których dziś wszystkie media mówią – powiedział w programie „Gość Dzisiaj” w rozmowie z Danutą Holecką na antenie TV Republika Mariusz Borowiak, rolnik.

Zdesperowani rolnicy protestujący w obronie swoich interesów i bezpieczeństwa żywności Polski – przeciw absurdalnym i szkodliwym planom UE – zostali dziś brutalnie potraktowani przez policję. O ataku policjantów na rolników rozmawiano w programie „Gość Dzisiaj” na antenie TV Republika. Gośćmi Danuty Holeckiej byli rolnicy: Mariusz Borowiak i Radosław Sałata.

„Przyjechaliśmy do Warszawy pokojowo zamanifestować swoje postulaty. Chcieliśmy rozmowy z rządem. Nikt do nas nie wyszedł. Cały czas strajk był utrzymywany pokojowo. Nie staraliśmy się żadnych burd wywoływać”

– powiedział Borowiak.

Odnosząc się do zachowania funkcjonariuszy policji powiedział, że „to była prowokacja policyjna, dlatego że do godziny 13 marsz i strajk nasz odbywał się bardzo pokojowo – w pewnym momencie policja dostała rozkaz zakładania hełmów i rozgonienia nas. wtedy dopiero doszło do tych sytuacji, o których dziś wszystkie media mówią”.

Z kolei Radosław Sałata wskazał, że „my byliśmy pokojowo nastawieni do tych protestów – historia pokazuje, że już wcześniej na protestach 11 listopada, czyli marszach Niepodległości były też takie prowokacje robione przez ekipę PSL i PO”.

„Przecież nie kto inny, jak pan minister Sienkiewicz, gdy był ministrem, jego prowokatorzy podpalili budkę pod ambasadą Rosji. Wtedy te kostki i inne elementy budowlane były rozkładane na całej trasie marszu”

– przypomniał.

Dodał również, że „KOD za rządów PiS też robił swoje protesty, nikt nie robił żadnych prowokacji, a tylko, gdy ta ekipa przychodzi do władzy, cały czas są prowokacje”.

„My wszyscy jesteśmy oskarżani, że to my prowokujemy. Dowody wskazują jednoznacznie, kto te prowokacje rozpoczyna”

– oświadczył.

https://niezalezna.pl/polska/dowody-wskazuja-jednoznacznie-kto-te-prowokacje-rozpoczyna-rolnicy-o-zachowaniu-policji-podczas-protestu/512862

Sławomir Mentzen potraktowany gazem przez policję! „Przypomina mi to czasy, gdy policyjni prowokatorzy rozbijali Marsz Niepodległości”

https://wpolityce.pl/polityka/684229-slawomir-mentzen-potraktowany-gazem-przez-policje

https://www.youtube.com/watch?v=ObSjQxN3ci8

 

 

2. PS: J. Zagórski (NTV) Na naszych oczach system dogorywa, został skorumpowany! Czas na demokrację bezpośrednią?

 

https://banbye.com/watch/v_6IOYqZbHkSzs

Podziel się!