1. Goniec: Naczelny lekarz stanu Floryda ostrzega przed stosowaniem szczepionek mRNA; 2. Dziwny sondaż dla polskojęzycznego Onetu

Naczelny lekarz stanu Floryda ostrzega przed stosowaniem szczepionek mRNA

„Naczelny lekarz stanu Floryda ostrzega przed stosowaniem szczepionek mRNA przeciwko Covid-19 ze względu na potencjalne powiązania z rakiem, powołując się na kanadyjskie badanie, które wykazało obecność fragmentów DNA w szczepionkach firm Pfizer i Moderna.”

(Jednak dzisiaj szczególną uwagę zwróćcie na materiał nr 2)

1. Goniec: Naczelny lekarz stanu Floryda ostrzega przed stosowaniem szczepionek mRNA

Naczelny lekarz stanu Floryda ostrzega przed stosowaniem szczepionek mRNA przeciwko Covid-19 ze względu na potencjalne powiązania z rakiem, powołując się na kanadyjskie badanie, które wykazało obecność fragmentów DNA w szczepionkach firm Pfizer i Moderna

Dr Joseph Ladapo powiedział, że kanadyjskie badanie wykazało „miliardy do setek miliardów” cząsteczek DNA na dawkę szczepionki, co przekracza wytyczne określone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO). .
„Integracja DNA stwarza wyjątkowe i podwyższone ryzyko dla zdrowia ludzkiego i integralności ludzkiego genomu, w tym ryzyko, że DNA zintegrowany z plemnikami lub gametami komórek jajowych może zostać przekazany potomstwu osób zaszczepionych szczepionką mRNA przeciwko Covid-19” – stwierdził dr Ladapo w komunikacie prasowym z 3 stycznia .
Przytoczył także raport FDA z 2007 r., w którym stwierdzono, że integracja DNA może teoretycznie wpływać na onkogeny – geny, które mogą przekształcić zdrową komórkę w komórkę nowotworową.

„Jeśli ryzyko integracji DNA nie zostało ocenione w przypadku szczepionek mRNA przeciwko Covid-19, szczepionki te nie nadają się do stosowania u ludzi” – stwierdził.

W dniu 6 grudnia dr Lapado wysłał list do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom w sprawie oceny bezpieczeństwa szczepionki przeciwko Covid-19 oraz odkrycia miliardów fragmentów DNA na dawkę w szczepionkach . Plazmidowy DNA jest używany do produkcji szczepionek mRNA i powinien mieć poziom poniżej progu ustalonego przez agencje regulacyjne ds. zdrowia, zanim produkt końcowy zostanie dopuszczony do dystrybucji.

FDA stwierdziła, że ​​„ma pewność co do jakości, bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek przeciwko Covid-19 w oparciu o dokładną ocenę procesu produkcyjnego”.

Dr Ladapo w swoim komunikacie prasowym zwrócił uwagę na stwierdzenie autorów kanadyjskiego badania, że ​​obecność plazmidowego DNA w szczepionkach pogłębia „istniejące obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek”. Jeden z autorów badania, mikrobiolog Kevin McKernan, stwierdził wcześniej, że ilość DNA w szczepionkach jest potencjalnie od 18 do 70 razy większa niż limity ustalone przez Europejską Agencję Leków.
Health Canada zdawała sobie sprawę z obecności resztkowego plazmidowego DNA w szczepionkach jako „zanieczyszczenia związanego z procesem podczas przeglądu i przed dopuszczeniem szczepionek mRNA przeciwko Covid-19”.

Agencja stwierdziła, że ​​chociaż nie może w pełni dokonać przeglądu metod testowania stosowanych przez producenta, biorąc pod uwagę, że są to informacje zastrzeżone, „metody stosowane do pomiaru resztkowych fragmentów DNA zostały odpowiednio zatwierdzone przez producenta i ocenione przez Health Canada jako przydatne”.

Doktor Lapado wyraził również obawy związane z DNA promotora/wzmacniacza wirusa małpiego 40 (SV40) obecnym w szczepionkach przeciwko Covid-19, twierdząc, że może on stwarzać „wyjątkowe i zwiększone ryzyko integracji DNA z komórkami ludzkimi”. Powiedział, że odpowiedź FDA w tej sprawie „zaciemniła różnicę między promotorem/wzmacniaczem SV40 a białkami SV40, czyli dwoma odrębnymi elementami”.
Wirus SV40 został wcześniej usunięty ze szczepionek przeciwko polio pod koniec lat pięćdziesiątych i na początku sześćdziesiątych XX wieku ze względu na obawy dotyczące jego powiązania z rakiem. Promotor SV40, który wykorzystuje mały fragment wirusa, jest obecny w szczepionkach firmy Pfizer przeciwko COVID-19 w celu amplifikacji mRNA.

Health Canada stwierdziła, że ​​chociaż oczekuje od wszystkich sponsorów identyfikacji „biologicznie funkcjonalnych sekwencji DNA w plazmidzie”, przedstawiając leki do oceny, firma Pfizer nie określiła wyraźnie sekwencji SV40. Agencja stwierdziła, że ​​fragment jest „nieaktywny, nie pełni żadnej roli funkcjonalnej, a jego zmierzone wartości stale znajdują się poniżej limitu wymaganego przez Health Canada i inne międzynarodowe organy regulacyjne”, dodając, że profil ryzyka do korzyści „w dalszym ciągu przemawia za stosowaniem szczepionka BioNTech Pfizer.”
Health Canada również odrzuciło obawy naukowców dotyczące promotora SV40, że w sposób niezamierzony powoduje raka, nazywając te obawy „bezpodstawnymi”. Agencja odmówiła przedstawienia „Epoch Times” oceny ryzyka na poparcie swojego stanowiska, a także przykładów badań oceniających ryzyko raka w szczepionkach związanych z sekwencją SV40.

za Epoch Times

źródło polskie: Goniec.net

 

2. Dziwny sondaż dla polskojęzycznego Onetu

Opublikowany poniżej sondaż świadczy o kompletnym zdewastowaniu prawa w Polsce przez polityków i służące im media banksterskie oraz zupełnym zbałamuceniu opinii publicznej, ALBO O GRUBEJ MANIPULACJI SONDAŻOWEJ. Ten proces posuwa się bardzo szybko naprzód i za chwilę znajdziemy się na ognistej petardzie, która kto wie do czego doprowadzi. Marszałek Sejmu robi coraz bardziej dziwne kroki w sprawie mandatów dwóch posłów PISu, wysyła listy w sprawie posłów do jakichś swoich sędziów zaprzyjaźnionych i kieruje na jakąś dziwną ścieżkę proceduralną do niewłaściwego sądu??? Lekceważy wyroki właściwego sądu unieważniające jego wymyślone zawieszenie tychże posłów??? Blokuje ważność legitymacji poselskich tychże posłów??? Próbują zmusić Prezydenta do niekonstytucyjnego działania??? Za chwilę okaże się że PIS będzie mógł podważyć wszystkie głosowania, a zwłaszcza ich głosowanie w sprawie budżetu!!!

Czyżby obu stronom chodziło rzeczywiście albo o wprowadzenie Stanu Wojennego po wywołanych zamieszkach ulicznych, albo o przejęcie władzy w związku z nieuchwaleniem budżetu. Ciekawe ile osób pojawi się w Warszawie 11 stycznia? 

Nie uchwalili kluczowej ustawy. Co, jeśli nowy rząd nie zdąży? Dwa scenariusze. Jeden ryzykowny

CYTUJĘ Z TEGO ARTYKUŁU: „Ustępujący Sejm nie uchwalił budżetu na rok 2024. Sprawą będzie się musiał zająć nowy. Konstytucjonaliści nie są jednak zgodni co do tego, ile czasu będzie miał nowy rząd na przyjęcie ustawy. Co dalej? Scenariusze są dwa, jeden zakłada możliwość rozwiązania nowego Sejmu przez prezydenta.”

https://businessinsider.com.pl/prawo/budzet-panstwa-na-2024-r-co-jesli-prezydent-skieruje-go-do-tk/0q571mb

Goniec: Sondaż – 52,8 proc. Polaków popiera metody stosowane przez obecną władzę

Sondaż: 52,8 proc. Polaków popiera metody stosowane przez obecną władzę

52,8 proc. Polaków popiera metody stosowane przez obecną władzę w sprawie przejęcia mediów publicznych, 32,3 proc. ich nie popiera, a 14,9 proc. nie ma w tej sprawie zdania – wynika z opublikowanego we wtorek sondażu UCE Research przeprowadzonego dla portalu Onet.pl.

Onet przypomina, że minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił postawienie TVP, Polskiego Radia i PAP w stan likwidacji, uzasadniając ten krok wetem prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy okołobudżetowej. Portal zaznacza, że z decyzjami nowej władzy nie zgadzają się politycy Prawa i Sprawiedliwości.

“Czy popierasz metody stosowane przez nową władzę w zakresie przejęcia mediów publicznych (Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej)?” – zapytał ankietowanych UCE Research.

Najwięcej uczestników sondażu odpowiedziało “zdecydowanie tak” (26,9 proc.) oraz “raczej tak” (25,9 proc.). Łącznie to ponad połowa badanych – 52,8 proc.

Innego zdania jest 32,3 proc. respondentów, którzy udzielili odpowiedzi “zdecydowanie nie” (19,1 proc.) oraz “raczej nie” (13,2 proc.). Zdania w tej kwestii nie ma 14,9 proc. badanych.

Onet zaznacza, że najczęściej metody nowej władzy w sprawie mediów publicznych akceptuje elektorat Koalicji Obywatelskiej (84,4 proc.). Nieco mniej entuzjastów jest w elektoracie Lewicy (75,2 proc.). Pozytywnie, ale z mniejszą przewagą, na sposób zmian patrzą też sympatycy Trzeciej Drogi (65,5 proc.).

Jeżeli ktoś uważa, że my działamy niezgodnie z prawem, ma do tego instytucje odwoławcze – powiedział Donald Tusk

Po stronie krytyków metod nowej władzy są przeważnie wyborcy Prawa i Sprawiedliwości (76,5 proc.) oraz Konfederacji (55,6 proc.), a także 10,7 proc. wyborów KO oraz 10,9 proc. wyborów Lewicy.

Badanie prowadzono w dniach 30 grudnia 2023 r. – 2 stycznia 2024 r. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) przez UCE RESEARCH dla portalu Onet.pl na próbie 1032 dorosłych Polaków.

za PAP

https://www.goniec.net/2024/01/02/sondaz-528-proc-polakow-popiera-metody-stosowane-przez-obecna-wladze/

Podziel się!

    © Czesław Białczyński