1. Onet: Wyborcza mapa Polski nie kłamie. „Wioska Lenina” to dziś zagłębie miłośników ultraprawicy (Banksterka o sukcesie PJJ i DB); 2. Pfizer Sues Poland, Demanding Money for Undelivered and Unwanted COVID Vaccines; 3. PL1 tv: Pamiętajmy! Profesor Frydrychowski – Izby lekarskie to organizacje przestępcze

Wyborcza mapa Polski nie kłamie. „Wioska Lenina” to dziś zagłębie miłośników ultraprawicy (Banksterka o sukcesie PJJ i DB)

Naprawdę interesujące jest to czego tutaj nie widzimy na tej mapie. Ile głosów na PJJ zaliczono jako nieważne i w ilu komisjach poinformowano wyborców że Lista nr 11 jest nieważna.

Częściowy sukces PJJ w wyborach mimo zastosowania przez System wszystkich możliwych chwytów medialnych i (bez)prawnych. Najpierw  – Komisja Wyborcza skasowała pozytywną weryfikację kandydatów w ważnym okręgu – w Poznaniu i mimo rejestracji w prawie wszystkich okręgach list PJJ nie pozwolono, przy pomocy Sądu na automatyczną rejestrację w całej Polsce, więc także ponownie w Poznaniu. Potem wykluczono PJJ ze3 wszytskich banksterskich masowych medió, potem weykluvczono ją z Wieczoru Wyborczego w TVP z grona odbywających debatę programową przed wynborami, a wreszcie w samych Komisjach wyborczych – czego sam byłem świadkiem – informowano że lista nr 11 jeet nieważna i nie należy na nią głosować!! Ten sukces w tych stworzonych przez rządzącą Polską banksterską mafię medialno-polityczną odbija się czkawką całemu Ładowi Okrągłostołowemu III RP. Widać olbrzymi strach przede tą partią i system rozpoczyna niezwłocznie akcję obrzydzania Polakom PJJ, bezczelnie kłamiąc na temat jej postulatów i priorytetów. Mają niby 4 lata żeby wykonać swoje propagandowe zadanie medialne, ale rzucili się do roboty natychmiast, bo kto wie co stanie się w wyborach samorządowych w roku 2024 jeśli PJJ wygra je w kilkunastu choćby okręgach wyborczych kosztem PSL/2050 i całej tej postkomunistycznej hołoty. Oczywiście o demokracji bezpośredniej w programie PJJ ani słowa za to króluje temat aborcji i rzekomych antyszczepionkowców, którzy masowo głosowali na tę marginalną partię ultraprawicową. Jak widać PJJ przejęło Koronę Skrajności po Konfederacji, która zaczęła Systemowi jeść z rączki. Tak, głosowałem na PJJi będę nadal na nich zapewne głosował, bo liczę że wokół zjednoczy się szeroki naprawdę obóz demokracji bezpośredniej. Nie ma nic ważniejszego dla Polski jak Wolne Media, które teraz betonuje i będzie cenzurowała Egzotyczna Koalicja PO i ustanowienie natychmiastowe Demokracji Bezpośredniej kontrolującej na bieżąco poczynania Rządu i Sejmu.

 

1.  Onet: Wyborcza mapa Polski nie kłamie. „Wioska Lenina” to dziś zagłębie miłośników ultraprawicy (Banksterka o sukcesie PJJ i DB)

Wyborcza mapa Polski nie kłamie. „Wioska Lenina” to dziś zagłębie miłośników ultraprawicy

Jestem Polakiem, katolikiem i góralem. To mnie określa i determinuje w życiu. Przy wyborczej urnie nie miałem więc wątpliwości na kogo głosować — mówi Marek, mieszkaniec gminy Poronin na Podhalu i wyborca partii Polska Jest Jedna. Ultraprawicowa formacja w październikowych wyborach parlamentarnych osiągnęła na Podhalu i w północnej Lubelszczyźnie nadspodziewanie dobry wynik. Gdyby pod uwagę wziąć wyniki tylko z tych miejsc, PJJ znalazłaby się w Sejmie. Postanowiliśmy sprawdzić, skąd bierze się fenomen ultraprawicy wśród mieszkańców tych regionów.

  • Kandydaci partii Polska Jest Jedna w skali całego kraju zdobyli ponad 360 tys. głosów. To dla wielu osób spore zaskoczenie, bo w sondażach poparcie dla ugrupowania oscylowało około zera
  • Szefem partii, która powstała dopiero na początku 2023 r., jest prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech
  • Piech o swoich przekonaniach opowiada w mediach, często tych niszowych, które chętnie podsycają niechęć wobec programu szczepień. Zachęca do leczenia koronawirusa amantadyną i antybiotykami
  • Podkreśla też, że nie jest przeciwnikiem szczepień, ale szczepionki nazywa „preparatami”. Twierdzi, że popiera wolny wybór
  • Polska Jest Jedna popiera też wprowadzenie w Polsce prawa opartego na ewangelii, większą suwerenność od Brukseli i opowiada się za całkowitym zakazem aborcji
  • Górale popierają tę partię, bo — jak mówią — to prawica, która nie zdradziła katolickich ideałów

Polska Jest Jedna (PJJ) to jeden z najmłodszych tworów politycznych w naszym kraju. Partia ta istnieje dopiero od kilkunastu miesięcy, ale ugrupowanie założone przez Rafała Piecha (prezydent Siemianowic Śląskich) zdołało zarejestrować swoje listy w październikowych wyborach parlamentarnych niemal w całej Polsce.

„My tego Edkowi nigdy nie darujemy”. Wiemy, dlaczego górale masowo odwrócili się od PiS.

Ostatecznie młoda partia osiągnęła w głosowaniu spory sukces. Choć niemal wszystkie wcześniejsze sondaże pokazywały, że poparcie dla PJJ jest bliskie zeru, przy urnie ostatecznie zagłosowało na nich łącznie 351 tys. 99 osób, co przełożyło się na poparcie rzędu 1,63 proc.

Dla wielu politologów tak wynik był szokiem. Badacze przez dłuższy czas przekonywali bowiem, że na polskiej prawicy jest już naprawdę tłoczno więc obok Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji nie ma już miejsca na kolejne ugrupowanie. Tymczasem ultraprawicowe PJJ znalazło swoją niszę. 

„Jestem góralem — jestem prawicowcem”

Analizując powyborczą mapę Polski, można zauważyć, że największe zagłębia osób o skrajnie konserwatywnych poglądach są dziś na Podhalu i północnej Lubelszczyźnie.

W powiecie tatrzańskim na PJJ zagłosowało 5,33 proc. uprawnionych. W sąsiednim powiecie nowotarskim partię tę poparło 4,86 proc. głosujących. 3,8 proc. poparcia PJJ miało w powiecie łukowskim a 3,6 proc. w powiecie bialskim (oba wchodzą w skład woj. lubelskiego). Ponad 5 proc. poparcie partia Rafała Piecha miała też w jego rodzinnych Siemianowicach Śląskich.

Mapa stworzona przez Państwową Komisję Wyborczą pokazuje gdzie Polska Jest Jedna cieszyła się największym poparciemPKW
Mapa stworzona przez Państwową Komisję Wyborczą pokazuje gdzie Polska Jest Jedna cieszyła się największym poparciem

W skali gmin Polska Jest Jedna najlepszy wynik w całej Polsce osiągnęła w podhalańskim Poroninie. Tu głosy na jej kandydatów oddało aż 7,68 proc. wszystkich mieszkańców, którzy 15 października poszli na wybory. W sąsiednich gminach Bukowina Tatrzańska i Biały Dunajec wynik ten był tylko niewiele słabszy.

— To, że górale mają prawicowe przekonania, nie powinno chyba nikogo dziwić — mówi Daniel, mieszkaniec Poronina i lokalny przedsiębiorca. — Tak było, jest i mam nadzieję, że dalej będzie — dodaje góral i tłumaczy, że w minionych latach region gremialnie głosował na Prawo i Sprawiedliwość. Teraz również tak było, ale też poparcie dla PiS pod Tatrami spadło.

Wiele osób zniechęciło się do PiS po tym, co ta partia zrobiła z gospodarką. Było oczywiste, że ludzie u nas na Tuska czy Hołownię nie będą głosować. I wówczas pojawiła się Polska Jest Jedna. Ta partia miała u nas kilka wieców i sporo wyborczych plakatów. Jak widać ich hasło „Bóg, Rodzina, Ojczyzna” do wielu przemówiło. Do mnie na pewno — tłumaczy pan Daniel. Z kolei jego ojciec twierdzi, że też głosował na PJJ, bo jest za natychmiastowym wyjściem Polski z Unii Europejskiej i całkowitym zakazem aborcji.

— Każda kobieta, która się tego dopuści z własnej woli, powinna stanąć przed sądem. Aborcja to dla mnie po prostu zabójstwo — mówi senior i dodaje, że w tej kwestii stanowisko PiS było dla niego po prostu zbyt liberalne.

Podobnych głosów jest więcej. Zdaniem osób, które zgodziły się porozmawiać z Onetem, na Podhalu dalej życie wielu rodzin toczy się wokół kościoła katolickiego.

— U nas naprawdę w wielu chałupach się wierzy, że ta zła Unia Europejska wyśle do naszych szkół „tęczowych” nauczycieli, którzy będą namawiać dzieci do zmiany płci — mówi Anna, studentka z Poronina. — Dlatego partia, która w swoim haśle na pierwszym miejscu postawił na „Boga” musiała zrobić świetny wynik. Zastanawiam się tylko czy poparcie dla PJJ się utrzyma. Może tak być, bo podobno to ugrupowanie chce lokalnie wystawiać swoich kandydatów na radnych i wójtów w zbliżających się wyborach do samorządu — analizuje.

— Na pewno tak się stanie i będziemy mieść mocną reprezentację w wyborach samorządowych — zapewnia w rozmowie z Onetem sam Rafał Piech. — Jesteśmy fenomenem. Istniejemy niecały rok. Listy wyborcze w wyborach do parlamentu wystawiliśmy zaledwie pół roku po rejestracji partii. Zrobiliśmy świetny wynik, mimo że niemal żadne media o nas nie mówiły. Moim zdaniem Prawo i Sprawiedliwość w ciągu kilku najbliższych miesięcy się rozpadnie, a wówczas dopiero urośniemy w siłę. Tylko my jesteśmy prawdziwą prawicą i ludzie to widzą. Stąd te ponad 300 tys. oddanych na nas głosów. Za cztery lata będzie ich minimum dziesięć razy więcej — zapewnia prezydent Siemianowic Śląskich.

Nie tylko „konserwa”

Okazuje się, że wyborcami partii Rafała Piecha są nie tylko osoby o skrajnie prawicowych poglądach.

— Ja sama nie jestem za tak mocnym połączeniem państwa z Kościołem, jak chce tego ta partia. Popieram prawo kobiet do aborcji i przeszkadzają mi mocno antyunijne postulaty. Mimo to przyznaję, że głosowałam na Polska Jest Jedna — mówi Helena, 30-letnia mieszkanka gminy Bukowina Tatrzańska. — Zrobiłam to, bo dalej mam w pamięci to, co działo się w naszym kraju w trakcie pandemii COVID-19. Pamiętam te wszystkie lockdowny, które w mojej ocenie były nielegalne. Wiem ile tysięcy firm, wtedy zniszczono. Dlatego nie potrafiłam zrozumieć, że większość partii w kampanii do tego okresu nie wracało i nie domagało się rozliczeń tych wszystkich błędnych decyzji. PJJ zapowiadało to jako jedyni. Dlatego dostali mój głos — dodaje.

Jak można wyczytać na forach internetowych poświęconych tej tematyce, partia stworzona przez prezydenta Siemianowic Śląskich była też głównym wyborem dla wielu osób sprzeciwiających się przymusowi szczepień w naszym kraju.

— To ważny temat, a nikt inny w kampanii go nie poruszał — mówi Dorota Sowa z Nowego Targu, mama dwójki małych dzieci. — Ja nie jestem przeciwko szczepieniom. Niech będą dostępne i będą bezpłatne. Chcę jednak, by to rodzic decydował, czy chce szczepionkę dziecku podać, czy nie. Nie może być w tej sprawie przymusu i popieram PJJ właśnie za to, że z tym przymusem walczy — podsumowuje..

źrodło: https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/wyborcza-mapa-nie-klamie-wioska-lenina-to-dzis-zaglebie-milosnikow-ultraprawicy/m84zl7s,79cfc278

2. Pfizer Sues Poland, Demanding Money for Undelivered and Unwanted COVID Vaccines.

I think that Poland should SUE PFIZER

After achieving a modest 57% COVID vaccination rate and seeing the vaccines not live up to the promise, Poles refused additional Pfizer COVID vaccine doses around April 2022.

Po osiągnięciu skromnego 57% wskaźnika wyszczepienia na Covid-19 i stwierdzeniu, że szczepionki nie spełniają pokładanych w nich nadziei, około kwietnia 2022 r. Polacy odmówili podania dodatkowych dawek szczepionki na Covid firmy Pfizer.

„At the end of last week, we used the force majeure clause and informed both the European Commission and the main vaccine producer that we are refusing to take these vaccines at the moment and we are also refusing to pay,” health minister Adam Niedzielski told private broadcaster TVN24.

„Pod koniec ubiegłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy zarówno Komisję Europejską, jak i głównego producenta szczepionek, że w tej chwili odmawiamy przyjęcia tych szczepionek i nie chcemy też płacić” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. prywatny nadawca TVN24.

„Indeed, the consequence of this will be a legal conflict, which is already taking place,” he said.

Poland cannot directly terminate the contract for the supply of vaccines as the parties to the contracts are the European Commission and manufacturers, he said.

„W istocie konsekwencją tego będzie konflikt prawny, który już ma miejsce” – powiedział. Polska nie może bezpośrednio wypowiedzieć umowy na dostawę szczepionek, gdyż stronami umów są Komisja Europejska i producenci – powiedział.

The value of the contract for vaccine supplies to Poland up to the end of 2023 with one producer alone was worth over 6 billion zlotys ($1.4 billion), with over 2 billion zlotys of that for supply in 2022.

Wartość kontraktu na dostawy szczepionek do Polski do końca 2023 roku z jednym producentem opiewała na ponad 6 miliardów złotych, z czego ponad 2 miliardy złotych na dostawy w 2022 roku.

Pfizer said its agreement over the supply of its COVID-19 vaccine to European Union member states was with the EU Commission.

Our discussions with Governments and the details of vaccine deliveries are confidential,” it added.

Firma Pfizer oświadczyła, że zawarła porozumienie w sprawie dostaw szczepionki na Covid-19 do państw członkowskich Unii Europejskiej z Komisją Europejską. „Nasze rozmowy z rządami i szczegóły dostaw szczepionek są poufne” – dodał.

Somehow, Poland is a party to the EU/Pfizer contract that was kept confidential from the country but still obligates it to pay.

Pfizer CEO Albert Bourla and EU’s Ursula von der Leyen negotiated the contract in secret. (see picture below)

W jakiś sposób Polska jest stroną umowy UE/Pfizer, która była utrzymywana w tajemnicy przed krajem, ale mimo to zobowiązuje ją do zapłaty. Dyrektor generalny firmy Pfizer Albert Bourla i Ursula von der Leyen z UE negocjowały umowę w tajemnicy. (patrz zdjęcie poniżej)

Anyway, now in 2023, Pfizer filed a suit, suing Poland for the monies due under the contract that was confidential and unavailable for Poland to even look at.

Tak czy inaczej, teraz, w 2023 roku, firma Pfizer złożyła pozew, pozywając Polskę o pieniądze należne z tytułu umowy, do której Polska nie miała nawet wglądu.

https://www.politico.eu/article/pfizer-is-suing-poland-over-covid-vaccines-this-is-how-we-got-here/

How a party can be obligated to pay under a contract that could not ever be assented to due to secrecy is a mystery to me, but I guess the legal minds in Europe see it differently.

To, w jaki sposób strona może zostać zobowiązana do zapłaty na podstawie umowy, na którą ze względu na tajemnicę nie można nigdy wyrazić zgody, pozostaje dla mnie tajemnicą, ale myślę, że prawnicy w Europie widzą to inaczej.

Pfizer is suing in Brussels because Polish courts cannot see the contract and are unlikely to be very receptive to enforcing a contract that the court cannot review.

According to Polish newspaper Gazeta Prawa, Pfizer brought the civil case before a Brussels court because the doses were purchased through EU joint procurement contracts, drawn up under Belgian law.

Pfizer pozywa w Brukseli, ponieważ polskie sądy nie mogą zobaczyć umowy i jest mało prawdopodobne, aby były bardzo otwarte na egzekwowanie umowy, której sąd nie może sprawdzić. Jak podaje Gazeta Prawa, firma Pfizer wniosła sprawę cywilną do sądu w Brukseli, ponieważ dawki zostały zakupione w ramach unijnych umów o wspólnych zamówieniach, sporządzonych na podstawie prawa belgijskiego.

Can Poland, perhaps, bring forth some novel defenses?

Czy Polska może wymyśłić jakąś nowatorską linię obrony?

Infertility in Poland

Bezpłodność w Polsce

Perhaps Poland can ask Pfizer to comment on the dramatic fall in fertility that Poland is experiencing.

Być może Polska mogłaby poprosić firmę Pfizer o komentarz w sprawie dramatycznego spadku dzietności, jakiego doświadcza.

Polish COVID Vaccine Victims

Polskie ofiary szczepionki na Covid

Poland may ask its local courts to make Pfizer compensate Polish COVID vaccine victims. (fortunately, there are fewer of them compared to the vax-crazy countries).

Polska może zwrócić się do swoich lokalnych sądów o nałożenie przez firmę Pfizer odszkodowania na rzecz polskich ofiar szczepionki na Covid-19. (na szczęście jest ich mniej w porównaniu do krajów oszalałych na punkcie szczepionek).

Pictures of some of the Polish victims of Covid vaccines, beautiful healthy humans who never needed the “vaccine” and yet died from it, are displayed by their bereaved relatives:

Zdjęcia niektórych polskich ofiar szczepionek na Covid, pięknych, zdrowych ludzi, którzy nigdy nie potrzebowali „szczepionki”, a mimo to zmarli na nią, pokazują ich pogrążeni w żałobie krewni:
ht tps://twitter.com/DominateREALITY/ status/1488214087259459584/photo/3

Can Pfizer explain, for example, why Sweden’s deaths continued to go up as the country was vaccinated, while Poland’s deaths went down after Poland refused COVID vaccines?

Czy firma Pfizer może wyjaśnić na przykład, dlaczego liczba zgonów w Szwecji nadal rosła w miarę stosowania szczepień, podczas gdy liczba zgonów w Polsce spadała po tym, jak Polska odmówiła przyjęcia szczepionek przeciwko Covid-19?

I am not an international lawyer, and I do not specialize in the enforceability of secret contracts that cannot even be seen by the parties which they obligate.

But I expect that Pfizer will lose.

Do you agree with me?

Nie jestem prawnikiem międzynarodowym i nie specjalizuję się w egzekwowaniu tajnych umów, których strony nie mogą nawet zobaczyć. Spodziewam się jednak, że Pfizer przegra. Zgadzasz się ze mną?

3. PL1 tv: Pamiętajmy! Prof. Andrzej Frydrychowski – Izby lekarskie to organizacje przestępcze

https://rumble.com/v2948qu-prof.-andrzej-frydrychowski-izby-lekarskie-to-organizacje-przestpcze-www.pl.html

Podziel się!