1. Rafał Kopko Orlicki – JEST BARDZO DOBRZE! BĘDZIE PAT? Demokracja Bezpośrednia ma niepowtarzalną szansę na zwycięstwo!; 2. Wolność tv: 11 państw odrzuciło Traktat Pandemiczny WHO!; 3. Plandemic 2 (lektor pl)

11 państw odrzuciło Traktat Pandemiczny WHO!

Procentowe wyniki poszczególnych komitetów są następujące: 

 • PiS – 35,38 proc.,
 • KO – 30,70 proc.,
 • Trzecia Droga – 14,40 proc.,
 • Nowa Lewica – 8,61 proc.,
 • Konfederacja – 7,16 proc.
 • Pod progiem wyborczym znalazły się dwie partie:
 • Bezpartyjni Samorządowcy (1,86 proc.) oraz
 • PJJ (1,63 proc.)

3,5% sumarycznie Partii Pozasystemowych. Czas na ZJEDNOCZENIE i to jak najszybciej.

Mniejszość Niemiecka nie weszła do Sejmu!

 

1.Rafał Kopko Orlicki – JEST BARDZO DOBRZE! BĘDZIE PAT? Demokracja Bezpośrednia ma niepowtarzalną szansę na zwycięstwo!

AKTUALIZACJA R. KOPKO ORLICKI – 18. 10 2023 WIECZOREM.

Jest bardzo dobrze dla środowisk demokracji bezpośredniej!

CZY BĘDZIE PAT?

„NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO”

Demokracja Bezpośrednia ma niepowtarzalną szansę na zwycięstwo!

 Jesteście Państwo zawiedzeni, że większą liczbę mandatów uzyskała okrągłostołowa opozycja na czele z PO przemianowaną w Koalicję Obywatelską, wraz z Hołownią i PSL-em i Lewicą?

A nie okrągłostołowy PiS?

A przecież można się było tego spodziewać. Bo obie strony od lat grały na napinaniu wojny między sobą, celowo dla polaryzacji nastojów. Niedopuszczając do swoich mediów; TVP, TVN, żadnych pozaparlamentarnych ugrupowań głęboko demokratycznych. Ta wojna polityczna im służy od lat, bo przyciąga do nich obywateli nie sympatyzujących z drugą stroną i obawiających się utraty głosu w przypadku głosowania na partie pozaparlamentarne, nie dopuszczane do mediów, radia i telewizji. Często coś o nich wiedzieli, lecz właśnie taka obawa zwyciężyła.

Obie strony, zostały w roku 89 zaproszone przez totalitarną władzę komunistyczną, swietnie wyćwiczoną w manipulowaniu społeczeństwem, która nienawidziła prawdziwej demokracji, do obrad przy Okrągłym Stole. Obrady te, zorganizował w obliczu oporu zjednoczonej wokół NSZZ Solidarność większej części narodu polskiego, pragnącej wolności, generał UB-ecji Czesław Kiszczak. Bardzo komunistyczny policjant polityczny, do końca wierny Moskwie. To on zorganizował te obrady i decydował o doborze ich uczestników. Był pochodzenia żydowskiego i bardzo wielu uczestników tych obrad, było z tego powodu a nie tylko sympatii do socjalizmu, również tego samego pochodzenia. Wiadomo, że ze swoimi krewniakami, po więzach krwi, po wspólnej kulturze,  zawsze łatwiej jest się dogadać.

Wtedy, toczyła się podobna walka jak dzisiaj ta wyborcza do parlamentu w Polsce. Nikt nie chciał wywracać systemu, tylko nieco go zliberalizować oraz podzielić miejsce przy korycie. Tym bardziej, że przy Okrągłym Stole nie zasiedli już odsunięci od władz przez Wałęsę i jego spadochroniarzy – doradców, założyciele Solidarności. I dzisiaj jest podobnie. Nie chodzi o jakiekolwiek naprawianie Polski, o pogłębienie demokratyzacji kraju, tylko o koryto i stałe, ciągłe odwodzenie narodu polskiego od pójścia inną drogą. W tym drogą pełnej demokracji, bezpośredniej. Wojna, jaka by nie była, angażuje naród. A wojna polityczna, angażuje i dzieli na te strony, które ją prowadzą. I właśnie o to chodzi, aby ta wojna trwała nadal. PO/KO i jego koalicjanci, nie zakończą tej wojny, tylko przekierują na inne tematy. Bo im służy, polaryzując naród.

Popatrzmy, na to co dzieje się w Izraelu. Tam również trwa w najlepsze wojna polityczna, dzieląca Żydów na dwa wielkie bloki polityczne. To pozwala władzom tego kraju, robić z narodem żydowskim co chcą, bo jego opór jest przez to znacznie słabszy. Mają tam wielkie manifestacje, lecz to nie zmienia tej prawdy,  że są politycznie skutecznie podzieleni. Ale zjednoczeni w sprawie wojny z Hamasem. Bo wojna zewnętrzna, jednoczy. Podzielenie narodu izraelskiego manipulacjami przy sądownictwie izraelskim, oburzyło wielu Żydów. Władze z całą pewnością się tego spodziewały. Nie poszły jednak w kierunku takiego podziału tylko dla narzucenia Sądowi Najwyższemu woli rządowej w każdej sytuacji. Bo przecież doskonale wiedzą, że rząd może się zmienić i tak upolityczniony sąd, będzie wówczas im wrogi. Tam chodziło o wywołanie tak silnej polaryzacji/podziału, jakiego do tej pory w Izraelu w takiej skali nie było. Aby kierować łatwiej tym narodem, w sprawach, jakie dopiero nastąpią. Aby naród żydowski, w okresie wojny jakiej Izrael też się spodziewał, był bardziej posłuszny i nie potępiał tego, co będzie ten kraj czynił. Gdy ta pełnowymiarowa wojna z Iranem już nastąpi. Za chwilę będą też inne wydarzenia, nakierowane na budowanie NWO 1. Z większymi zapasami surowców dla jego wybranych i ocalałej z kolejnych pandemicznych ściem ludności, bo ludność tą zwyczajnie, już systematycznie depopulują.

Wróćmy do Okrągłego Stołu. Nie było niczym złym, to, że wszyscy założyciele powyższych ugrupowań wzięli w nich udział.

(Przypominam, że PO wywodzi się z Unii Wolności i Unii Demokratycznej, partii Mazowieckiego, i Kuronia, Lityńskiego, Balcerowicza, Geremka. Oni uczestniczyli w Okrągłym Stole.

PiS wywodzi się od PC, a tą partię tworzył Lech i Jarosław Kaczyńscy, uczestnicy Okrągłego Stołu.

Lewica dzisiejsza, wywodzi się od SDRP i PZPR, a tą partię przy Okrągłym Stole reprezentował Antoni Kwaśniewski.

PSL wywodzi się od komunistycznej przybudówki ZSL w czasach PRL-u, a ten kierunek reprezentuje teraz u boku Hołowni , p. Kosiniak – Kamysz.

Nie ma ani jednego ruchu, który by w tej grupie największych partii systemowych nie uczestniczył w Okrągłym Stole. )

Nie o to chodzi! I ja popierałem Okrągły Stół mając ok.28 lat, dlatego, że należało iść do przodu i wziąć udział w budowaniu zalążków demokracji państwa, co właśnie Okrągły Stół umożliwiał.  A nie brać się za łby z komuną, jak chciał ojciec Kornela Morawieckiego, który sprzeciwiał się jego organizacji. Należało jednak wykorzystać wszystkie furtki jakie stworzył, aby wprowadzić w Polsce prawdziwą demokrację. Pełną demokrację, czyli bezpośrednią. Nawet kosztem pierwszych wyborów, które wcale nie były wolne, tylko kontraktowe. I kosztem wybrania bandyty i oprawcy wolności narodu polskiego gen.W. Jaruzelskiego na Prezydenta RP. Co miało miejsce.

Jednak powyżej wymienieni spadkobiercy partyjni, niestety nie poszli drogą głębokiej demokratyzacji państwa polskiego. Zatrzymali się na ustaleniach z okrągłostołowego układu. Kto z nich, odejdzie więc od tego układu teraz? Gdy mamy nowy układ rządzących partii? Nikt. Dalej kręcimy się więc w kółko w tym samym systemie partyjnym, głęboko antydemokratycznym. PO/KO nie zamierza zupełnie tego zmienić. Nie łudźmy się! Żadna z sejmowych partii, nie uruchomi więc  zmiany ustrojowej w stronę pełnej demokracji. Jedynie prawdziwej.

Wielu głosowało na PiS, myśląc, że to bardziej patriotyczna, bardziej narodowa, bardziej etyczna (no bo religijna) partia niż PO. Temu służyło kręcenie patriotycznych filmów o Wyklętych. Niestey, ani jednego o podziemiu pomorskim Gryfa, z barwnym zamachem na Hitlera. Bo po co budowac wielkość Polaków? Lepiej ich dzielić. No to mieliśmy dotacje do wyraźnie antypolskich dzieł sztuki filmowej.

Wielu Polaków głosowało na PO/KO, tyle, że byli mniej pro kościelni. Ale to przecież Lewica, w koalicji z KO, podpisała za Kwaśniewskiego wadliwy bardzo konkordat, dający wielkie przywileje Kościołowi Katolickiemu. I to Kwasniewski, wmiesząl nas w falszywa wojnę w Iraku. To są wszystko efekty mamienia ludzi wewnętrzną wojną, aby ich tak dzielić. Odsuwać ich uwagę od nie mających medialnego wsparcia ruchów demokratyzacyjnych!  Caly czas trzymajac ich w napięciu walki politycznej i zainteresowaniu tylko tymi największymi w Sejmie.

Dlatego, efektem tamtego układu jest właśnie głęboki podział polskiego społeczeństwa. Polska, jest jak w wizjach jasnowidza Jackowskiego, podzielona teraz równo na pół, od morza po góry. Wschód przeważa w stronę PiS, zachód w stronę drugich;  PO/KO – Hołownia/PSL – Lewica.

Polska jest też śmiertelnie podzielona w rodzinach, w pracy, w wielu miejscach, gdzie ludzie rozmawiają ze sobą, jeśli tylko rozmawiają, o kształtującej ich życie polityce. Rodziny nie są miłe dla siebie, zgodne, bo pokłocone o przywodców, którzy są dla nich sprawa zasadniczą. O partie. A powinni się spierać o ustawy, o cele państwa, o wolność, w celu jej oddania w ręce obywateli! Tylko o to!

Myślicie Państwo, że wielu głosujących na PiS, naprawdę chce rządzenia tej partii? Nawet połowa może tego nie chcieć! Lecz bardziej nie chciała KO i jej sojuszników. I odwrotnie!

Ale nie chciała też Konfederacji jako alternatywy dla swojego głosowania, bo pomimo merytorycznych wypowiedzi jej liderów, TVN i TVP zgodnie dorobiły jej twarz Korwina, który swoimi głupimi wypowiedziami i spotkaniami z antykobiecymi środowiskami, odebrał jej gro głosów. Ten człowiek, powinien być z jej szeregów usunięty, jeśli ruch ten ma odnosić jakiekolwiek dalsze, poważne sukcesy. Jest dobry na zainicjowanie czegoś, lecz nie na zwycięstwo. Konfederacja, idąc również za poglądami Korwina, pokazała twarz bardzo antydemokratyczną, wykreślając z programu zmierzanie do ustroju demokracji bezpośredniej. A przecież, mogła, śmiało nawiązać współprace z PJJ i mieć dwa procent więcej. A nawet jeszcze więcej, bo szeregi zwolenników demokracji bezpośredniej, to ok. 20% – 30%. Co kiedyś udowodnił Kukiz.

Obywatele, dalej bardzo licznie, pomimo dużej tym razem frekwencji, nie poszli na wybory, uznając, że nie mają na kogo głosować a PJJ jest za słaby, zbyt mało znany, blokowany przez media i do tego liczy na cud. Nie poszło ich ok. 30% czyli kilka milionów! Woleli w taki sposób oprotestować te wybory, niesłusznie moim zdaniem, bo lepiej gdyby oddali głosy na kogoś, kto nawet do Sejmu nie wejdzie. Każde bowiem poparcie tego rodzaju, uwidacznia na scenie politycznej nowy ruch, przyciąga na niego uwagę, umacnia jego struktury i przygotowuje do kolejnej walki, następnych wyborów.

A te, mogą być bardzo szybko, bo już na wiosnę.

Jeśli ich nie będzie, to przekonacie się Państwo, że PiS nie wyszedł do tej pory z układu Okrągłostołowego ciągle mu się głęboko podporządkowując.

PiS pomimo partyjnego zwycięstwa, poległ w liczbie mandatów wobec luźnej koalicji obok KO, PSL, Hołowni, Lewicy.

A poległ, na własne życzenie. Powtórzył z naddatkiem, wszystkie wady PO. Kiedyś, może Państwo pamiętacie, Platforma Obywatelska, zamieszana była w mnóstwo afer, korupcję, niszczenie polskiej gospodarki, podporządkowywanie nas dyktatowi Niemiec w UE. Przez osiem lat, za przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego, PiS budował partię opartą o nepotyzm tak zarzucany kiedyś PO, przez który ta partia przegrała. Teraz, PiS przegrał.

PiS, tworzył jeszcze liczniejsze synekury, zatrudniał na nich całe partyjne rodziny, aby przez kasę zbudować pajęczynę trwałego poparcia. Zamiast wprowadzić ustawę zakazującą członkom jakichkolwiek partii, udziału w spółkach skarbu państwa. I dobierać do nich ludzi, wyłącznie bezpartyjnych, bez bliskich osób, bez rodzin, ludzi z kwalifikacjami, po studiach kierunkowych,  z publicznych konkursów. Ale nie! Na prezesa Orlenu, za wstawiennictwem mecenasika Morawickiego, PiS zatrudnił burmistrza Pcimia.  Bez jakichkolwiek kwalifikacji w tym kierunku.

Podobnie postąpił PiS z propagandą. Skoro PO i Lewica, Hołownia, miały swoją tubę w TVN-ie, to pisowcy całkowicie opanowali narrację TVP jak i nawet ostatnie referendum, pod promowanie PiS-u. Wbrew jakiemukolwiek taktowi, często wbrew obiektywnej prawdzie. Do tego jeszcze wmieszali w swoje przedstawienie partyjno-polityczne, Kościół Katolicki. Czego akurat PO nigdy nie robiła. A wmieszali go znowu bez najmniejszego wyczucia i smaku, tańcząc na obrządkowych spotkaniach u czyjegoś tam „ojca”, p. Rydzyka.

Na to wszystko, nałożyła się beznadziejna postawa PiSu w czasie rzekomej pandemii Covid. Co prawda, wszystkie decyzje PiSu popierała w Sejmie opozycja, poza Konfederacją, lecz któż z Obywateli o tym wie? PiS, za przyzwoleniem PO w Sejmie, zwyczajnie sprzedał Polskę korporacjom, głównie Rockefellerowskim, zadłużając nas w ich bankach, za obietnicę zaszczepienia wszystkich Polaków złożoną w Międzynarodowym Banku Centralnym, kupując za bajońskie sumy ich fałszywe szczepionki, respiratory, maseczki, programy zwalczania CO2, ograniczania liczby aut spalinowych, zasypywania polskich kopalni węgla gdy Niemcy je budują. To samo zrobiłaby zresztą Platforma Obywatelska, gdyby wtedy rządziła. Nie protestowała przecież nigdy wobec takich działań PiS.

Ludzie nie pamiętają często, co robiła PO, lecz mieli dość beznadziejnego, nietaktownego traktowania Polaków, dojenia ich i manipulowani nimi przez obecną partię rządzącą! Zawsze partia rządząca jest na świeczniku i jeśli chce długo rządzić, to musi dobrze rządzić i szczególnie uczciwie. Tego PiS-owi, pomimo paru sukcesów, zupełnie zabrakło. Budował PiS autostrady, ale i PO budowała, a nawet zaczęła je budować pierwsza.

Teraz, czeka Polskę głosowanie w UE na temat skasowania veta przysługującego każdemu państwu, w sprawach zasadniczych. Kasacja tego veta, to oczywiste preludium do dyktatu Francji i Niemiec, oraz do federalizacji UE czyli utworzenia z niej jednego państwa. Taki temat, w naprawdę demokratycznym państwie, jak Szwajcaria, podlega powszechnemu referendum. Bo zmienia konstytucję i likwiduje suwerenność kraju. Na to powinna być zgoda narodu. Na każdą zmianę umów międzynarodowych dotykających jego suwerenności lub majątku czy bezpieczeństwa.

Ma więc PiS w swoim ręku możliwość, natychmiast uruchomić za pośrednictwem Prezydenta RP z poparciem Senatu w którym PiS ma większość mandatów, referendum w tej sprawie. Niezwłocznie! Dodatkowo z nim, ma możliwość zapytać Polaków, czy chcą wprowadzenia veta obywatelskiego wobec każdej ustawy jak i obligatoryjnego prawa do odrzucenia i uchwalenia każdej ustawy, zwykłą większością referendalną bez progów frekwencyjnych? Takie pytanie, pozwoliłoby narodowi polskiemu zatrzymać oddolnie każdą szkodliwą dla Polski zmianę przepisów unijnych. A do tego wreszcie, powinien postawić bardzo ważne pytanie za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych do Senatu oraz oddanie co najmniej jednego kanału TV publicznej na cele referendalne.

Powiedzcie mi Państwo, kto z tych stojących teraz za KO/PSL/Holownia/Lewica, odrzuciłby tego rodzaju referendum?  Byłyby to, cele tak głęboko demokratyczne, że nie sposób jest je odrzucić. Szczególnie gdy zagraża to Polsce utratą suwerenności. Od razu, na samym starcie, PO/KO straciłby twarz i pozycję społeczną, poparcie znacznej części swojego elektoratu.

Jeśli opozycja wobec PiS namawiała by przeciwko takim projektom, to oznaczałoby to, że wcale nie jest demokratyczna. My wiemy że nie jest, chociaż stale krzyczy „demokracja!”. Ale byłoby to już jawne, bardzo nie medialne, bardzo antydemokratyczne! Bo są to pytania zasadnicze, a nie jakieś naciągane pod wybory pytania o granicę, emigrantów, inne…

Prezydent, powinien wyjść w tej sytuacji, w oparciu o argument ochrony polskiej suwerenności i konieczność doprowadzenia do odpartyjnienia ustroju, o zamiar pogodzenia Polaków poprzez demokracje bezpośrednią, z takim wnioskiem referendalnym. Jednak Prezydent Andrzej Duda tego nie uczyni!

Prezydenta, można do tego próbować skłonić oddolnym działaniem, organizując się z takim referendum, Jednak i wtedy, on tego nie uczyni nigdy! Bo jest wraz z PiS, orędownikiem układu Okrągłego Stołu i trzymania wolności Polaków w ryzach. To moje osobiste zdanie. Nie będzie więc takiego referendum z jego inicjatywy ani inicjatywy partyjnej PiS. Może być tylko zupełnie oddolna. Wypływająca ze środowiska ruchów głęboko demokratycznych. Przestańmy już liczyć na kogokolwiek innego, jak na: PiS, PO, Rydzyka z jego TV Trwam, na Kukiza, na Konfederację. A nawet na samodzielny ruch Polska Jest Jedna. Liczmy tylko na zjednoczenie tych co chcą, za demokracją bezpośrednią, pod oddolnym referendum. Szerokim, aby obywateli szerzej nim zainteresować, aby pokazać im o ilu sprawach mogą współdecydować. Jest na to doskonały czas. Bo wojna celowo polaryzująca nasz naród, teraz będzie jeszcze ostrzejsza, bardziej wyrównana. To pozwala odebrać PiS jak i PO, Hołowni, Lewicy, wszystkich tych, którzy na nich głosowali nie widząc na horyzoncie nikogo innego. Kiedy obywatele zauważą nasze projekty referendalne, nie zawężone ale właśnie szerokie, to ich odzyskamy! To jest mój osobisty cel a treść tych pytań, tp mój program, jaki Państwu niniejszym przekazuję. I jestem potwornie zdziwiony, że do tej pory, z pośód tylu oddolnych organizacji demokratycznych, żadna jeszcze, do tej pory nie przedstwiła nic podobnego!

Dlaczego PiS i jego Prezydent, nie poprze takiego referendum ustrojowego, czy tym bardziej z nim nie wyjdzie? Jak jest wiadomo ludziom interesującym się wprowadzonymi przez PiS ustawami, jest ustawa „O ochronie zdrowia i zapobiegania chorobom zakaźnym”, która w artykule 36 pozwala stosować przymus w szczepieniu obywateli, oparty na przemocy fizycznej, trwający bez sądu do 24 godzin. Można po jego użyciu odwołać się do sądu, lecz już po zaszczepieniu. Myślałem kiedyś, że to kolejna teoria spiskowa. Jednak sprawdziłem i okazała się prawdą. Przepisy te wejdą w życie w tym miesiącu, a niektóre w przyszłym. Ustawę, uchwalił PiS z poparciem PO, Lewicy, Hołowni. Jest to ustawa, jaka w kraju demokratycznym podlegałaby referendum, bo narusza prawa międzynarodowe, w tym ochronę ciała ludzkiego, nietykalności, prawo do odmowy leczenia.

Ruchy za demokracją bezpośrednią, antysystemowe, których jest ok 50-ąt, powinny się natychmiast zjednoczyć  i zacząć zbierać podpisy poparcia pod takim referendum. Nie ma lepszej, bardziej wymarzonej sytuacji niż obecny pat, kiedy PiS został dociśnięty, ale jeszcze ma w zanadrzu Prezydenta.

Kiedyś, PO startując do wyborów, uruchomiła przed nimi kampanię referendalną, za jednomandatowymi okręgami wyborczymi do Sejmu. PiS nie jest więc pierwszy w wykorzystywaniu referendum dla celów wyborczych. PO zebrała ich ok. 800 000. Po zdobyciu władzy, PO wrzuciła je bez najmniejszej żenady, do niszczarek sejmowych. Możliwe więc, że z naszymi podpisami uczynią podobnie. Lecz to nie jest tak ważne, jak fakt, że szereg tematów jakie stawiamy pod referendum, nagle przebije się do masowej świadomości ludzkiej i zacznie żyć swoim życiem, wpływając na rozpoznawalność ruchu jaki w celu zbierania pod nimi podpisów poparcia, się zjednoczył. W okresie silnej walki między PO i PiS, patu jaki się szykuje, trzecia siła zupełnie oddolna, wypłynie przed obie siły kreujące politykę państwa. Nawet, jeśli PiS zacznie łagodzić swoje ataki na PO, aby właśnie nie zniechęcać narodu do Parlamentu w większości pookrągłostołowego z pochodzenia zasiadających w nim partii.

Prezydent, może bardzo długo nie powoływać rządu, jaki mu będzie podkładała koalicja. Ale moim zdaniem tego nie uczyni.

Koalicja, może z kolei odrzucać wszelkie ustawy rządu PiSu, nawet jeśli taki powoła Prezydent. Lecz również tego nie uczyni.

Może też Koalicja anty PiS-owska nie udzielać wotum zaufania rządowi, za każdym razem go obalając. Ale tego nie uczyni, bo Prezydent powoła najprawdopodobniej rząd PO/KO/PSL/H/Lewica.

A PiS może w przypadku powołania jego pierwszego od tych wyborów rządu w osobach ludzi PiS, powoływać takich rządów wiele, w koło Macieju. Lub lekceważyć jego obalanie, jeśli Prezydent nie podpisze ich odwołania.

Jaka by sytuacja nie była… Czy rządzić będzie wbrew oburzeniu PO, dalej PiS, czy od razu zacznie rządzić koalicja z PO/KO, powinno nam być wszystko jedno. PiS i PO, to naprawdę jedno zło, jeden układ antydemokratyczny! Nie może jednak być nam wszystko jedno, wobec faktu, że wojna polityczna o korytko i w celu dzielenia narodu polskiego, trwa w najlepsze i jest bardzo wyrównana. To wielka korzyść dla nas! Bo wyrównanie sił naszych przeciwników, czyni taką wojnę bardziej zapalczywą, śmieszną, szkodliwą społecznie. Co pozwala nam się odróżnić bardzo szybko i pozytywnie.

W tym czasie, ruchy anty systemowe mogą się zjednoczyć, działając wspólnie w sprawie wskazanego  referendum. To też będzie czynnik bardzo jednoczący. Może nawet dojdą do nich Bezpartyjni Samorządowcy, bo szykowany ustrój, ma być przecież antypartyjny. A BS i PJJ, to już prawie 5%. Jeśli Konfederacja wywali z siebie Korwina i podda się programowi demokracji bezpośredniej, to będzie już kilkanaście procent. A efekt zjednoczeniowy, zrobi z tego przynajmniej 20-30%.

Po udanym referendum, Polska się zmieni, i już nie będziemy patrzyli na te procenty. Bo będą rządzili się sami Polacy, stanowiąc oddolnie swoje prawa, mając od zarządzania bieżącego Parlament i Rząd. Ale stając się rzeczywistym suwerenem, władzą zwierzchnią, czyli najwyższą. Zgodnie zresztą z obecną konstytucją, jej Art. 4-tym. Taką władzą jest tylko ten, kto ma realną zdolność uchwalania przepisów prawa.

I wtedy, zakończony zostanie układ Okrągłego Stołu, w jakim do tej pory tkwi PiS i coraz bardziej na tym przegrywa.  Może chociaż część PiS-owców to zrozumie i się z niego wreszcie wyzwoli, popierając demokrację bezpośrednią.

Po przeprowadzeniu takiego referendum, na wiosnę nie będzie już rządów koalicji antypisowskiej z przewodnią rolą PO/Ko ani pisowską. Oni to wiedzą.

Albo Polska i naród polski będzie rzeczywistym suwerenem, albo dalej będzie PiS bawić się z PO w króliczka, ganiając się na zmianę, udając, że chodzi im o Polskę i demokrację!

Cytaty:

Przepis art. 125 Konstytucji przyznaje Prezydentowi prawo zarządzenia – za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów – referendum ogólnokrajowego w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa.

Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.

Zasady i tryb przeprowadzania referendum określa ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym.

Zgodnie z ustawą, Prezydent przekazuje Senatowi projekt postanowienia o zarządzeniu referendum, zawierający w szczególności:

 • treść pytań lub wariantów rozwiązania w sprawie poddanej pod referendum,
 • termin przeprowadzenia referendum,

Senat w terminie 14 dni od dnia przekazania projektu postanowienia Prezydenta podejmuje uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zarządzenie referendum.

Referendum przeprowadza się najpóźniej w 90 dniu od dnia ogłoszenia postanowienia Prezydenta w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent RP może też zwracać się z orędziem do Sejmu i Senatu oraz do Zgromadzenia Narodowego w dowolnej sprawie (ORLICKI: np. referendum ustrojowego), a jego wystąpienia nie jest przedmiotem debaty.

Co prezydent może zrobić z ustawą?

Prezydent RP ma prawo inicjatywy ustawodawczej. Oznacza to, że może przygotować swój projekt ustawy, przedstawić go Marszałkowi Sejmu, a izba ma obowiązek go rozpatrzyć. W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa Prezydent RP za zgodą Senatu może zarządzić ogólnokrajowe referendum.(ORLICKI: A Senat opanował PiS. Co świadczy o czym? No o tym, że szereg zwolenników PO, głosując za PO do Sejmu, zagłosowało przeciwko PO do Senatu, bo za PiS. Wynika to z prostej, mądrej logiki narodowej, że partie powinny się wzajemnie kontrolować, a nie dominować w obu izbach parlamentu! Wcale więc PO, nie ma zabetonowanych zwolenników, wśród tych, którzy na nią zagłosowali. Prezydent, czuwa na bezpieczeństwem Polski, nad jej suwerennością. Jest to niewątpliwie sprawa o szczególnym znaczeniu. Dlatego jego poparcie dla takiego referendum, jest w tej sytuacji oczywiste.) 

Najistotniejszą kompetencją Prezydenta RP w zakresie organizacji i działania obu izb jest możliwość skrócenia kadencji Sejmu (a tym samym również Senatu). (ORLICKI: Czyli w praktyce ogłoszenia nowych wyborów. ) 

Prezydent wykonuje uprawnienia dyskrecjonalne związane z realizowaniem władzy wykonawczej: desygnowanie i powoływanie Prezesa Rady Ministrów, przyjmowanie dymisji Rady Ministrów i powierzanie jej tymczasowego pełnienia obowiązków, odwoływanie ministra, któremu Sejm wyraził wotum nieufności.  

Prezydent RP bierze udział w procedurze tworzenia Rady Ministrów: desygnuje i powołuje Prezesa Rady Ministrów, a na jego wniosek również pozostałych członków Rady Ministrów i odbiera przysięgę od nowo powołanej Rady Ministrów (Konstytucja RP art. 154 i 155). 

(ORLICKI: Czyli wcale nie musi odwołać takich ministrów, chociaż wymaga tego obyczaj. Nikt nic mu za to nic nie zrobi, a ministrowie ci, mogą działać. Tak, jak powołał nieprawnie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Tylko, że taki rząd nie będzie funkcjonował w spokoju społecznym i sprawnie, co tym bardziej wymagać będzie referendum ustrojowego. Ale odmawiając odwołania, daje czas rządzącym, na kampanię referendalną i pokazanie, że są w stanie akceptować zmianę ustroju na pełną demokrację. To poprawi wizerunek rządzących w ogólnej opinii społecznej.)

 „Jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej do podpisu, Prezydent Rzeczypospolitej może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.” (ORLICKI: Wystarczy więc, gdy rząd pisowski takiej ustawy nie przedłoży. )

122 Konstytucji RP z 1997 roku Prezydent RP może: podpisać uchwaloną przez Sejm ustawę (art. 122 ust. 2). Winien to uczynić w ciągu 21 dni od dnia przedstawienia (w przypadku projektów ustaw uznanych przez Radę Ministrów za pilne, termin ten wynosi 7 dni (art. 123 ust….) (ORLICKI: Może, to taki termin prawny. Oznacza, że może ale wcale nie musi. Każdą ustawę koalicji anty pisowskiej, może więc zablokować. )

Prezydent ma prawo odmówić podpisania ustawy (tzw. weto ustawodawcze) i z umotywowanym wnioskiem przekazać ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Sejm może większością 3/5 głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, odrzucić weto Prezydenta.(ORLICKI: Koalicja anty pisowska nie ma takiej zdolności. Może blokować działania rządu pisowskiego, lecz jego prezydent, może )

Tematy a zarazem program zjednoczonych ruchów,

do przegłosowania w pierwszym referendum.

Federacja Ruchów na rzecz demokracji bezpośredniej.

(Informuję wszystkie środowiska opowiadające się za demokracją bezpośrednią, że uruchomię wszystkie swoje oszczędności, dla propagowania własnej organizacji i tego zestawu pytań jeśli nie jesteście w stanie ich wspólnie przygotować i pójść drogą szerokiego referendum, zjednującego Polaków dla celów poniższych, nie tylko ustrojowych!)

Proponowane pytania referendalne:  

 1. Określenie osoby suwerena narodowego.

           Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za dopisaniem w Konstytucji, że wyłącznie naród polski to naród rdzenny, właściciel państwa polskiego, który jest suwerenem w Polsce?
 2. Czy jesteś za wpisaniem do konstytucji, że krajowe jak i lokalne prawa wyborcze bierne jak i czynne, przynależą wyłącznie do narodu polskiego gdy wszelkie inne do wszystkich obywateli?
 3. Czy jesteś za wpisaniem do konstytucji, że suwerenem są wyłącznie obywatele polscy urodzeni co najmniej z matki lub ojca narodowości polskiej?

 

 1. Ustrój państwa polskiego.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za wprowadzeniem zapisu w konstytucji, że w Rzeczpospolitej Polskiej panuje ustrój demokracji bezpośredniej z parlamentem jako izbą pomocniczą wobec referendalnej woli obywateli.
 2. Czy jesteś za wprowadzeniem prawa veta obywatelskiego wobec każdej ustawy, po zebraniu 400 000 podpisów poparcia na obszarze kraju, w drodze referendum?
 3. Czy jesteś za wprowadzeniem prawa do uchwalenia każdej oddolnej ustawy, po zebraniu 500 000 podpisów w drodze referendum?
 4. Czy jesteś za wprowadzeniem ważności/obligatoryjności referendum uchwalanym zwykłą większością obywateli w nim uczestniczących?
 5. Czy jesteś za likwidacją wymogów frekwencyjnych w referendum?
 6. Czy jesteś za prawem odwołania posła i senatora w czasie kadencji, raz na dwa lata, za poparciem 30% z liczby udzielających mu poparcia w wyborach powszechnych?
 7. Czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu?
 8. Czy jesteś za skasowaniem wymaganych progów wyborczych w wyborach do Sejmu?
 1. Stosunki międzynarodowe.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za wpisaniem do konstytucji obowiązku przejścia przez referendum zawierania lub zmiany umów międzynarodowych przez państwo polskie, rzutujących na jego suwerenność, majątek, bezpieczeństwo i zdrowie obywateli?
 2. Czy jesteś za zachowaniem prawa veta w UE?

Przepis prawa w ustawie niższej.

 1. Organizacja rządu państwa.

Przepis prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za półrocznym premierostwem konsensualanym?

Powinno być to ustrojowe wprowadzenie półrocznego premierostwa, zamiennie, opartego na konsensusie koalicji sejmowych, z którym po kolei wyłaniani będą premierzy. Wszyscy powinni tracić mandaty poselskie aby nie zasiadać w obu władzach równocześnie; ustawodawczej i wykonawczej. Rząd zacznie się powoli zamieniać w usługodawce narodu polskiego i realizacje jego ustawowych zleceń, parlament w organ kontroli i inicjatywy.  

 1. Organizacja wolności słowa i przekazu informacji.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za oddaniem czasu antenowego TVP1 na potrzeby referendalne i wszystkich koalicji sejmowych i senackich?

To oddanie czasu w TVP1 a nie tylko Rady Nadzorczej, pod użytkowanie wszystkich koalicji sejmowych oraz rządu, oraz połowa czasu pod system referendalny, Skończą się zarzutu zawłaszczenia tej stacji przez PiS czy inna partię.

 1. Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu cenzury poza tajemnica wojskową, ściganym za jego łamanie na obszarze Rzeczypospolitej, również dla podmiotów zagranicznych działających spoza terytorium Polski, pod rygorem blokowania ich działalności, (TVN24, Youtube, Facebok… ),
 1. Majątek narodowy.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy zgadzasz się na wpisanie do Konstytucji, że wszelkie zasoby narodowe, należą wyłącznie do suwerena – narodu polskiego, któremu należą się z tytułu własności nad nimi, pełne udziały w przychodach z gospodarowania nimi od dnia urodzenia do śmierci, gromadzone na prywatnych rachunkach obywateli?
 2. Czy zgadzasz się, aby majątek narodowy suwerena – narodu polskiego, w postaci; wszelkie surowce kopalne, państwowe zakłady pracy, prywatne spółki z udziałem skarbu państwa, lasy państwowe, parki narodowe, wody polskie naziemne i podziemne, przedsiębiorstwa nimi władające, powietrze nad krajem, ziemia rolna w zasobach Agencji Nieruchomości Rolnych, itd… nie mógł być sprzedany lub uszczuplony bez zgody narodu polskiego wyrażonej w referendum powszechnym?
 3. Czy jesteś za kontynuowaniem trwałego zasypywania/likwidowania polskich kopalń węgla, zamiast go wydobywać i spalać w czystych technologiach?
 1. Zdrowie obywateli.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy zgadzasz się, aby wszelkie choroby, obywatele mieli prawo leczyć lub im zapobiegać, kierując się własną wolą i na własne ryzyko, samodzielnie lub w uzgodnieniu z wykwalifikowanym lekarzem i przy jego pomocy, niezależnie od dyrektyw WHO czy ONZ i rządu czy innych organizacji?
 2. Czy jesteś za wycofaniem Art, 36 z ustawy o „Zapobieganiu zakażeniom i chorobom zakaźnym”, umożliwiającego przymusowe szczepienia z ożyciem siły?

Przepis prawa w ustawie niższej.

 1. Budżet państwa.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy wyrażasz zgodę, aby rząd nie mógł w żadnej mierze zadłużać Polski poza sytuacją potrzeb wojskowych na rzecz obrony wyłącznie państwa polskiego?
 2. Czy wyrażasz zgodę, na zadłużenie Polski na ok. 150 lat, z powodu zakupu technologii i budowie w oparciu o nie kilkunastu elektrowni atomowych?
 1. Sądownictwo.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy wyrażasz zgodę, aby sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i Minister Sprawiedliwości, oraz Sędziowie Sądów najwyższych, byli wybierani spośród obywateli wykwalifikowanych zawodowo z minimum 15 letnią praktyką, mianowani przez Prezydenta, w drodze referendum?
 2. Czy wyrażasz zgodę, aby Krajowa Izba Sądowa była wybierana spośród obywateli kwalifikowanych zawodowo z wymagana ustawowo praktyką zawodową, wyłącznie w drodze losowania w całości jej składu?
 1. Praca i przedsiębiorczość, podatki.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy wyrażasz zgodę, aby dzień pracy w święta ( w tym niedzielę), był płatny w potrójnej wysokości wraz z przyznanym dniem zastępczym oraz obowiązkowy tylko w przypadku wpisania go do umowy pracy?
 2. Czy wyrażasz zgodę, aby przedsiębiorcy płacili podatki i obciążenia ZUS wyłącznie w cenach towarów i usług, bez składania deklaracji, dopiero po uzyskaniu przychodu?
 3. Czy jesteś za wprowadzeniem jednolitego podatku od cen sprzedaży towarów i usług w w wysokości 15%, skasowaniu podatku dochodowego, podatku od spadków i darowizn, ulg podatkowych wszelkiego rodzaju, podatków od emerytur, podatku od lokat bankowych, i wszelkich innych podatków poza podatkami celowymi?
 4. Czy jesteś za wprowadzeniem miesięcznego podatku zryczałtowanego na rzecz obronności kraju, dla obywateli mieszkających za granicą, pod warunkiem ograniczenia ich praw wyborczych?
 5. Czy jesteś za 6-cio godzinnym dniem pracy, z prawem pracodawcy do stosowania dnia pracy dłuższego o dwie godziny pod warunkiem wynagrodzenia za 7-godzinę dwukrotnie wyższego, a 8-ma trzykrotnie za obopólnym porozumieniem?
 1. Pieniądz.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za likwidacją waluty tradycyjnej na rzecz waluty wyłącznie cyfrowej?
 2. Czy jesteś za wprowadzeniem w handlu i wynagrodzeniach, dwuwalutowości; EURO i ZŁ.PL, czy też jednowalitowości EURO lub tylko ZŁ.PL?
 3. Czy jesteś za zabezpieczeniem wartości złotego polskiego w bankach narodowych, na obszarze Polski, w co najmniej trzech kruszcach szlachetnych.
 4. Czy jesteś za publikowaniem przed drzwiami każdego banku na obszarze Polski, codziennej informacji, jakie posiada on zabezpieczenie własne na każdą złotówkę wkładu/lokaty?
 1. Rodzina, kobieta, ciąża, dzieci, zapobieganie spadkowi przyrostu.

Przepisy prawa do wpisania do konstytucji RP.

 1. Czy jesteś za przyznaniem kobietom, prawa do udziału w referendach dotyczących ich ciała, w szczególności ciąży, liczonych w proporcji 50% do 50% wobec głosów mężczyzn?
 2. Czy jesteś za głosowaniem ustawy dotyczącej aborcji i każdej jej zmiany, w drodze referendum powszechnego w którym kobiety posiadają liczbę uprawnionych do głosowania równą procentowo mężczyznom?
 3. Czy jesteś za wprowadzeniem prawa, gwarantującego kobietom w przypadku urodzenia niepełnosprawnego dziecka, pełnego zwrotu kosztów jego leczenia i utrzymania na koszt państwa?
 4. Czy jesteś za prawem umożliwiającym pełną adopcję wśród obywateli polskich, dzieci osieroconych?
 5. Czy jesteś za zakazem adopcji dzieci przez związki jednopłciowe?
 6. Czy jesteś za finansowaniem przez państwo w postaci zasiłku, każdego urodzonego dziecka bez względu na zarobki rodziców/rodzica? W jakiej wysokości współcześnie; 500zł, 1000zł, 1500zł?
 7. Czy jesteś za natychmiastowym wprowadzeniem programu zapobiegającym dalszemu spadkowi populacji narodu polskiego i jego emigracji, poddanemu pod referendum?

Uderzenie z grubej rury? Tak! O to właśnie chodzi. Aby pokazać, że nie z łaski rządzących, lecz oddolnie, naród chce decydować we wszelkich, tak ważnych sprawach! To tylko kilkadziesiąt najpilniejszych, niezbędnych pytań. Jednak zwykle bardzo jasnych, prostych. A będzie ich jeszcze więcej w kolejnych referendach. W Szwajcarii jest ich oo 100 rocznie! Ale ich sprawna organizacja, jednolity czas, długotrwałe omówienie w mediach, sprawiają, że nie są one żadnym problemem. Nie obawiajmy się więc szoku od ilości pytań. Niech ten szok właśnie zaistnieje i pobudzi obywateli w sprawach, które akurat ich interesują.

Jasnym jest, że kto nie zechce przeprowadzić żądania dla takiego referendum, straci na zawsze swoje miejsce w polskim społeczeństwie, zapisując się na czarnych kartach naszej historii.

A jeśli komitywa PiS z PO dalej będzie trwała w najlepsze i ugrupowania te zlekceważą żądanie takiego referendum, popartego odpowiednio liczebnie, to w zamieszaniu jakie teraz nastąpi, w ich wzajemnej walce, bardzo wyrównanej, może skorzystać wyłącznie trzecia strona. Opowiadająca się za demokracja prawdziwą, bezpośrednią. Jednak będzie to już siła zjednoczona!

RAFAŁ KOPKO – ORLICKI

17.10.2023

2. Wolność tv: 11 państw odrzuciło Traktat Pandemiczny WHO!

17 września 2023 r., jedenaście państw zadeklarowało, że nie poprze przyjęcia deklaracji politycznych w sprawie celów zrównoważonego rozwoju, zapobiegania pandemiom, gotowości i reagowania, powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w porządku obrad WHO.

11 państw odrzuciło Traktat Pandemiczny WHO!

https://wolnosc.info/11-panstw-odrzucilo-traktat-pandemiczny-who/

3. Plandemic 2 (lektor pl)

Film ten zagłębia się w mechanizmy propagandy mediów głównego nurtu, pokazuje jak giganci technologiczni z Doliny Krzemowej wpływają na nasze umysły, jak korporacje farmaceutyczne (BigPharma) i inne agencje niszczą nasze zdrowie. Ten nowy film Mikki Willisa łączy te wszystkie punkty w jedną całość i wyświetla niesamowity obraz powiązań i interakcji systemu dążącego do globalnego nadzoru nad ludzkością.

https://wolnosc.info/plandemic-2-lektor-pl/?fbclid=IwAR3u8YE-xvjs7SbRkv45Bcrn8pZh4aWhkVJ3To0_L-iqcPyBC_xpXYiZr4A

Plandemic 2 – LEKTOR PL

Podziel się!