1. ZnZ: PiS został oskarżony przez NIK o poważne przestępstwa w sprawie tak zwanej pandemii Covid-19; 2. TPJC: Grzegorz Braun o Polsce Jest Jedna (PJJ) Rafała Piecha; 3. Gazeta.pl: Zatrważający raport NIK-u. Podano prawie 118 tys. szczepionek przeciwko COVID-19 zagrażających życiu i zdrowiu

PiS został oskarżony przez NIK o poważne przestępstwa w sprawie tak zwanej pandemii Covid-19 i „szczepionek”

Fajne pomysły PO/KO + Nowa Lewica + Trzecia Droga (2050 PSL) na najbliższą przyszłość dla Polski.

Czy nadal się pod tym podpisują? Czy wróciliby do tego po wygranej w wyborach? Jak myślisz Polaku?!

A czy PIS nie wykona tego co mu polecą zrobić „przyjaciele” z USA i UE – np nowej plandemii, nie zakupi kolejnej porcji szczepionek przeciw wymyślonej w USA zarazie, nie zlikwiduje gotówki – tak jak zamierzał i z czego chwilowo wycofał się przed wyborami,  itp? 

Poprzedni Raport NIKu o działaniach PISu w plandemii  i obecny nowy Raport o bezprawiu i zakupie szczepionek nie wystarcza polskim wyborcom?

TYLKO DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA – TYLKO POLSKA JEST JEDNA!!!

Trzeba było nie wyrzucać Wolnościowców z Konfederacji panie Grzegorzu Braunie, a nie teraz szczuć przeciw PJJ i kłamać w żywe oczy ludziom że byliście otwarci na wszystkie możliwe środowiska – w tym demokracji bezpośredniej! Tak, tylko prawda jest ciekawa!!! 3 x TAK!!! (materiał nr 2).

Jak rozumiecie już po wczorajszym materiale przedstawionym tutaj u nas pochodzącym z mediów PIS i mediów PO/KO 2050 Trzecia Droga – Polska Jest Jedna – jest wrogiem publicznym Numer 1 Całej „Elity” Politycznej Polski.

Co do materiału nr 3 – Wiemy wszyscy dobrze że to Gazeta Wyborcza i jej internetowe przybudówki były jednym z głównych narzędzi Koalicji Obywatelskiej, PSL, Polska 2050 i Nowej Lewicy w walce o wprowadzenie jak najostrzejszych restrykcji covidowych przeciw społeczeństwu polskiemu oraz głównym narzędziem medialnym w polityce dzielenia narodu polskiego także przy faszystowskiej co do istoty segregacji sanitarnej i przymusowym wprowadzaniu tychże szczepień, o których teraz pieją wniebogłosy iż były zbrodnicze. Niech nas nie zmyli ta strategia wypierania się współudziału w zbrodni, z którą mamy tutaj do czynienia.

Nie mniej z satysfakcją przyjmujemy ten tekst, ale też z uwagą że należy się uderzyć we własne piersi Gazeto Wyborcza i powiedzieć Polakom głośno i jednoznacznie PRZEPRASZAMY!

1. ZnZ: PiS został oskarżony przez NIK o poważne przestępstwa w sprawie tak zwanej pandemii Covid-19 i „szczepionek”

Nieodmiennie niepokoi, że w momencie globalnego kryzysu, takiego jak pandemia COVID-19, administracja państwowa bywa czasem skłonna do podejmowania decyzji na skraju legalności, jeśli nie poza nią. Raport przedstawiony w ostatni czwartek przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK) na temat wydatkowania środków z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 oraz funkcjonowania Narodowego Programu Szczepień, obnażył wiele kontrowersyjnych aspektów związanych z działaniami rządu w obliczu pandemii.

Przede wszystkim zdumiewa nieodpowiedzialność w kwestii zakupu szczepionek. Jak podaje raport NIK, miliardy złotych zostały zmarnowane na niepotrzebne szczepionki, z których niektóre okazały się wadliwe, co z kolei stanowiło zagrożenie dla życia obywateli. Wadliwe szczepionki firmy Jansen (J&J) zostały podane Polakom, mimo że Główny Inspektor Farmaceutyczny został uprzedzony o potencjalnym zagrożeniu w kwietniu 2021 roku. Jak się okazuje, reakcja ze strony GIF nastąpiła dopiero po roku, gdy szczepionki te zostały już podane. Ta rozbieżność między otrzymaniem ważnej informacji a jej przetworzeniem budzi zaniepokojenie i rodzi pytania o kompetencję organów zdrowia.

Z raportu NIK wynika również, że przyjęte przez rząd przepisy pozwoliły na wydatkowanie środków z Funduszu w trybie pseudokonkursowym, co oznacza brak odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej, dlaczego niektóre wnioski zostały ocenione pozytywnie, a inne negatywnie. Niejasność ta stanowi potencjalne pole do korupcyjnych praktyk, co skłoniło NIK do zgłoszenia sprawy do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o jej zbadanie.

Dodatkowo, środki z Funduszu, które miały być przeznaczone wyłącznie na łagodzenie skutków pandemii, stały się swoistym dodatkowym budżetem w dyspozycji premiera Morawieckiego. Z funduszu finansowano nie tylko świadczenia opieki zdrowotnej, ale również różnego rodzaju samorządowe inwestycje, co zdaje się oddalać od pierwotnego celu powstania funduszu. Warto zaznaczyć, że niemalże dowolne wydawanie ogromnych sum pozostawało poza właściwą kontrolą.

Ujawnienia dokonane przez Najwyższą Izbę Kontroli rzucają mroczne światło na tzw. walkę z pandemią COVID-19 prowadzoną przez rząd. Brak kontroli nad jakością, przechowywaniem i dystrybucją szczepionek, a także niejasności prawne w kontekście wydatkowania środków z funduszu, stanowią dowód na to, że działania rządu mogły być nie tylko nieefektywne, ale również potencjalnie niebezpieczne dla obywateli. Każdy aspekt zarządzania kryzysem pandemii powinien być przejrzysty i podlegać ścisłej kontroli, aby uniknąć zarówno marnotrawstwa publicznych środków, jak i zagrożeń dla zdrowia i życia obywateli. Niepokojące doniesienia NIK powinny stanowić impuls do głębokiej refleksji i przeglądu procedur oraz kompetencji organów rządowych w obliczu kryzysów zdrowotnych.

Oczywiście nie ma co liczyć, że ktokolwiek zostanie rozliczony za działania, które doprowadziły do śmierci ponad 200 tysięcy ludzi. Po pierwsze grupa trzymająca władzę w postaci postmagdalenkowych partyjek głosowała za tym wszystkim ręka w rękę i są współwinni temu do czego doszło w Polsce w latach 2020-2022. Hekatomba śmierci rozkręcona przez PiS miała większą skalę niż Zbrodnia Wołyńska. Od czasów II wojny światowej nikt nie zabił swoimi działaniami tylu Polaków co PiS. Niestety ludzie mają pamięć jak rybki akwariowe i już zapomnieli poziom upodlenia zafundowany nam w tak zwanej pandemii. Zostali obsypani wydrukowanymi pieniędzmi i zamierzają dać im mandat do dalszej zbrodniczej działalności.

https://youtu.be/4CBjxnQVsKw

źródło: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pis-zostal-oskarzony-przez-nik-o-powazne-przestepstwa-w-sprawie-tak-zwanej-pandemii-covid

2. Tylko Prawda Jest Ciekawa: Grzegorz Braun o Polsce Jest Jedna (PJJ) Rafała Piecha

https://www.youtube.com/watch?v=8qDFpRsQ_1s

3. Gazeta.pl: Zatrważający raport NIK-u. Podano prawie 118 tys. szczepionek przeciwko COVID-19 zagrażających życiu i zdrowiu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nie podjął żadnych działań zmierzających do wycofania części szczepionek, u których stwierdzono wady jakościowe, w tym zagrażające życiu i zdrowiu. W konsekwencji podano 117 600 dawek takich szczepionek – głosi raport Najwyższej Izby Kontroli. Do wyników raportu odniósł się sam GIF.

Najwyższa Izba Kontroli w czwartek 28 września opublikowała raport dotyczący zmarnowanych szczepionek na COVID-19. Łączna szacunkowa wartość wszystkich zakontraktowanych szczepionek to 13,9 mld złotych. „Decyzję o ich zakontraktowaniu podjął Minister Zdrowia, choć dysponował informacjami, z których wynikało, że dotychczas zawarte kontrakty zapewniały już kilkukrotne zaszczepienie całej populacji Polski” – podał NIK. Organ ocenił negatywnie zakontraktowanie szczepionek o szacunkowej wartości 8,4 mld złotych.

NIK: Pacjentom podano niemal 118 tys. wadliwych szczepionek zagrażających życiu i zdrowiu

W raporcie czytamy także, że Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS) do 31 grudnia ubiegłego roku przekazała w formie darowizny do innych państw ponad 27 mln 600 tys. dawek o szacunkowej wartości 1,4 mld złotych.

To jednak nie wszystko. NIK negatywnie oceniła także nadzór Głównego Inspektora Farmaceutycznego nad przechowywaniem oraz dystrybucją szczepionek. „Organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo farmaceutyczne kraju, na którego – jak wynika z uchwały Rady Ministrów ustanawiającej Narodowy Program Szczepień – nałożono obowiązek ‚szczególnego nadzoru’, nie wiedział, w których hurtowniach zmagazynowano szczepionki. Informacje o tym czerpano z mediów” – napisano w raporcie.

„GIF nie podjął żadnych działań zmierzających do wycofania części szczepionek, w odniesieniu do których stwierdzono wady jakościowe, w tym zagrażające życiu i zdrowiu. W konsekwencji podano 117 600 dawek takich szczepionek” – opisuje Najwyższa Izba Kontroli.

W proces dystrybucji i przechowywania szczepionek zaangażowanych było 17 hurtowni farmaceutycznych. Jak czytamy w raporcie, Główny Inspektorat Farmaceutyczny przeprowadził jedynie dwie inspekcje w jednej z hurtowni. „Obie zostały przeprowadzone w trybie doraźnym, w następstwie informacji o potencjalnych nieprawidłowościach w dystrybucji szczepionek. Stwierdzono liczne niezgodności o charakterze ‚krytycznym‚” – pisze NIK w raporcie. Mimo tego, innych hurtowni nie poddano kontrolom.

GIF: Realizowaliśmy polecenia wydawane przez Ministerstwo Zdrowia

Tego samego dnia GIF odniósł się do raportu Najwyższej Izby Kontroli. W oświadczeniu przesłanym portalowi rynekzdrowia.pl napisano, że w czasie realizacji Narodowego Programu Szczepień, „mając na uwadze przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo pacjentów w trudnym i bezprecedensowym czasie pandemii Covid-19″, organ sprawował skuteczny nadzór nad szczepionkami. „Bezpieczeństwo pacjentów jest naszą nadrzędną wartością, dlatego wszelkie podejrzenia o nieprawidłowościach w obszarach objętych nadzorem GIF, w tym o wadach jakościowych szczepionek, były przez nas traktowane priorytetowo. GIF realizował polecenia wydawane przez Ministerstwo Zdrowia” – głosi oświadczenie.

Według wyliczeń Business Insidera, łącznie straciliśmy 40 milionów szczepionek o wartości 2,3 miliarda złotych, co stanowi ponad 20 proc. zakontraktowanych szczepionek. „Pacjentom podano 58 mln dawek, czyli 44 proc. dostarczonych do Polski szczepionek. Do odbioru pozostało jeszcze ponad 69 mln dawek, czyli jeszcze ponad jedna trzecia zamówienia przed nami” – pisze portal.

Podziel się!