1. wR24: Będą nas przymusowo szczepić! Czy damy radę powstrzymać to szaleństwo? dr P. Witczak; 2. RMF: Wybory parlamentarne. Znamy numery list komitetów wyborczych; 3. Andromeda: Katastrofalne zużycie i zacofanie maszyn ogranicza produkcję w zakładach zbrojeniowych

Będą nas przymusowo szczepić! Czy damy radę powstrzymać to szaleństwo?

Nie bardzo rozumiem dlaczego Komitetu Polska Jest Jedna nie uznano za ogólnopolski mimo iż zarejestrował Listy Kandydatów w 39. okręgach wyborczych do Sejmu. Czy manipulacja polega na tym, że nie będą musieli brać tej partii pod uwagę w sondażach, w zaproszeniach do TV i innych banksterskich mediów, itp… O co tu chodzi skoro PJJ spełniła kryteria rejestracyjne w ponad 21 okręgach wyborczych do Sejmu? Może ktoś mi wyjaśni te meandry prawa wyborczego w pseudodemokracji polskiej??? (materiał Info nr 2)

 

 

1. wR24: Będą nas przymusowo szczepić! Czy damy radę powstrzymać to szaleństwo? dr P. Witczak

https://banbye.com/watch/v_qFGgaXKYSGVZ

2. RMF: Wybory parlamentarne. Znamy numery list komitetów wyborczych

W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej wylosowano numery list komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż jednym okręgu wyborczym. PiS wystartuje z numerem 4, a Koalicja Obywatelska – 6.

1. Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy,

2. Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe,

3. Komitet Wyborczy Nowa Lewica,

4. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,

5. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość,

6. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni.

Komitety, które nie zarejestrowały list we wszystkich okręgach: 

7. Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna,

8. Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców,

9. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Dobrobytu i Pokoju,

10. Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

Radości z wylosowanej „jedynki” nie kryła Katarzyna Sochańska z Bezpartyjnych Samorządowców. Bardzo się cieszymy, ale nie ukrywam, nie jestem zaskoczona. Całą noc ta jedynka mi się śniła. Jedynka symbolizuje zjednoczenie i nadzieję, że pogodzimy Polaków i zapewnimy im normalną Polskę – powiedziała.

Bardzo dobre losowanie. Jesteśmy drudzy na starcie, ale liczymy, że będziemy pierwsi na mecie – dzięki temu dobremu losowaniu i temu, że nasze zaangażowanie przyniesie nam zwycięstwo wyborcze – powiedział rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Z kolei Dorota Olko wyraziła nadzieję, że lista numer 3 przyniesie szczęście Nowej Lewicy. Ten numer ma dla nas sentymentalne znaczenie, bo 4 lata temu także szliśmy do wyborów z numerem trzecim. I przyniósł nam szczęście, Lewica wróciła do Sejmu z dobrym wynikiem – podkreśliła. Najważniejsze jest to, żeby przekonać do siebie wyborców i wyborczynie, i na to ciężko pracujemy – dodała.

W wyborach do Sejmu Polska podzielona jest na 41 okręgów różnej wielkości. Najmniejszym okręgiem, gdzie wybiera się siedmiu posłów, jest Częstochowa, zaś największym Warszawa – tu do zdobycia jest aż 20 mandatów.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

źródło: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-wybory-parlamentarne-znamy-numery-list-komitetow-wyborczych,nId,7027882#crp_state=1

3. Andromeda: Katastrofalne zużycie i zacofanie maszyn ogranicza produkcję w zakładach zbrojeniowych

https://www.youtube.com/watch?v=gJ-B0bSQU64&t=155s

 

Podziel się!