1. J. Zięba: PiS uczy Demokracji Bezpośredniej!!!; 2. Niezależna: Padła zapowiedź spełnienia postulatu Kukiza. „Bez współpracy z PiS bym tego w życiu nie osiągnął”; 3. Historia jakiej nie znacie: 1920. Gdy Polska uratowała Europę [mega-słuchowisko historyczne]

PiS uczy Demokracji Bezpośredniej!!!

Oto z nagła Demokracja Bezpośrednia sama z siebie, z niesłychanej potrzeby politycznej rządzących wychodzi na absolutną czołówkę i TOP polityki polskiej. Świad0omość tego że jest to najważniejsze narzędzie jakie Polacy powinni otrzymać do reki nie od wielkiego dzwonu i widzi mi się PISu czy tzw Opozycji, ale na co dzień , do codziennego bezpośredniego zarządzania POLSKĄ – Naszym Krajem. CZY PRZEŁOŻY SIĘ TO NA WYNIKI WYBORCZE ANTYPARTII CZY POLSKA JEST JEDNA, CZY E-PARLAMENTU WOLNYCH LUDZI?! MAM NADZIEJĘ, ŻE JEDNAK TAK. DO WIĘKSZOŚCI POLAKÓW DOCIERA W TEJ CHWILI przez propagandową tubę medialną TVP JAK WAŻNYM NARZĘDZIEM JEST DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA: WETO – INICJATYWA USTAWODAWCZA – REFERENDUM. 

To co obecnie dzieje się w sprawie demokracji bezpośredniej jeszcze dwa miesiące temu zostałoby przez politycznych „speców” uznane za s-f lub bredzenie szurów! Z niemożliwej do zastosowania w Polsce, znanej wąskiej grupie społecznej Ruchu Wolnych Ludzi stała się nagle oczkiem w głowie rządzących, najważniejszym narzędziem prawdziwej demokracji!

Pokazuje nam to dobitnie jak działa Wielka Zmiana i jak poważną grupę kształtowania opinii w Polsce stanowią Wolni Ludzie, Wolni Polacy, Polscy Wolnomyśliciele. 

Czy PIS usiłuje „kupić” nasze 8% poparcia społecznego dla Demokracji Bezpośredniej w Wyborach do Sejmu 2023?! Tak!

1. J. Zięba: PiS uczy Demokracji Bezpośredniej!!!

 

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/8KyreaQr0l/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

 

2. Niezależna: Padła zapowiedź spełnienia postulatu Kukiza. „Bez współpracy z PiS bym tego w życiu nie osiągnął”

Podczas debaty nad wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził, że zrealizowany zostanie jeden z postulatów Pawła Kukiza. Założyciel Kukiz’15 nie kryje radości z tego powodu: – Od 1944-1945 roku żadna władza, żadna partia polityczna nie była zainteresowana edukacją obywateli w zakresie demokracji bezpośredniej. To, że minister Przemysław Czarnek zobligował się do wprowadzenia takich zajęć jest bardzo ważne – powiedział.

Podczas sejmowej debaty minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że opozycja nie ma pojęcie o demokracji bezpośredniej. „My was tej demokracji bezpośredniej nauczymy” – powiedział. „Na szczęście są eksperci pana posła Pawła Kukiza, którzy przygotowali broszurę, która od przyszłego roku szkolnego będzie wchodziła do polskich szkół za pośrednictwem kuratorów, o demokracji bezpośredniej” – zapowiedział szef MEiN.

Paweł Kukiz zwrócił uwagę, że edukacja dotycząca demokracji bezpośredniej wejdzie do szkół dzięki jego umowie z Prawem i Sprawiedliwością.

Ja sam bym tego w życiu nie osiągnął, ale współpracując z Prawem i Sprawiedliwością i dotrzymywaniu umowy przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego uzyskałem możliwość tego, na czym mi zależy, czyli edukacji

– podkreślał.

„To, że minister Czarnek wyszedł na mównicę i zobligował się do takich dyspozycji, które spowodują wrzucenie kilku godzin wykładów obowiązkowych do szkół, do podstawy programowej, to jest bardzo ważne” – ocenił Kukiz.

Lekcja demokracji bezpośredniej

Oprócz broszur – o których wspominał minister Czarnek – Instytut Demokracji Bezpośredniej przygotowuje także prezentacje, która dotyczyć będzie edukacji obywatelskiej. „Zamierzamy w przyszłości, jeśli dostaniemy się do Sejmu, brać udział w prezentacjach dotyczących elementarnych podstaw w zakresie wiedzy o demokracji bezpośredniej” – przekazał Kukiz.

Przyznał też, że wyczekuje podpisania nowego porozumienia z PiS, w którym miałyby się znaleźć ustalenia dotyczące zmian w prawie, aby dać Polakom prawdziwie obywatelskie referendum, czyli takie, które odbywają się bez pośrednictwa polityków po zebraniu określonej ilości podpisów. „Do tej pory od 1944 roku mamy tylko referenda partyjne, bo tylko partie mogą organizować referenda lub je zatwierdzić” – dodał.

Teoretycznie konstytucja daje obywatelom możliwość rozpisania referendum po zebraniu 500 tysięcy podpisów, ale według prawa Sejm może, ale nie musi tego zrobić” – wskazuje polityk.

Przykładem na to jest ruch Platformy Obywatelskiej w 2004 roku, gdy zebrała pod propozycją 4xTak, zebrali 750 tysięcy i w momencie, kiedy tylko objęli władze te podpisy zostały zmielone

– przypomniał Kukiz.

źródło: https://niezalezna.pl/polityka/parlament/padla-zapowiedz-spelnienia-postulatu-kukiza-bez-wspolpracy-z-pis-bym-tego-w-zyciu-nie-osiagnal/494679

3. Historia jakiej nie znacie: 1920. Gdy Polska uratowała Europę [mega-słuchowisko historyczne]

https://www.youtube.com/watch?v=X_Jz6KayezU

Zapraszam na wyjątkowy bardzo okolicznościowy odcinek podcastu. To hołd, jaki składam bohaterom niepodległości Polski w 103-lecie jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. W słuchowisku wzięli udział najbardziej znani polscy specjaliści od okresu międzywojennego m.in. prof. Janusz Odziemkowski, prof. Marek Kornat, prof. Andrzej Chwalba oraz dr Adam Buława. W treści słuchowiska nie zabrakło rozliczenia się z największym mitem jaki przez lata był utrwalany w historiografii najpierw przez Rosję Sowiecką, a później naukowców w PRL, o tym jakoby Polska sprowokowała wojnę 1920 wyprawą na Kijów. Co tak naprawdę pozwoliło nam latem roku 1920 obronić niepodległość i zatrzymać grożące Europie widmo bolszewizmu. Wybitni historycy, mało znane fakty i unikatowa oprawa dźwiękowa. Fragmenty oryginalnych rozkazów i wspomnień czyta Maciej Jabłoński.

Podziel się!