1. Andy Choinski: Dlaczego obecnie NIGDY nie należy „ufać nauce”!!!; 2. IDP: Matyja – Referendum jest bardzo zbliżone do ideału demokracji bezpośredniej; 3. ProKapitalizm: Nie wychodź z domu bo…jest lato!

ProKapitalizm: Nie wychodź z domu bo…jest lato!

„Referendum zdaje się być narzędziem najbliższym ideałowi demokracji bezpośredniej? Czym jest właściwie referendum? Co sprawia, że instytucja referendum ogólnokrajowego jest w zasadzie martwa?” – profesor Mirosław Matyja

Globalny kompleks medialno-indoktrynacyjny bez zażenowania zaczyna już sugerować, że nowym „kryzysowym zagrożeniem” porównywalnym do gwiazdorskiego drobnoustroju, a tym samym wymagającym „odpowiedzialnego” umieszczenia samego siebie w areszcie domowym, jest… upał. – Wolne Media

 

1. Andy Choinski: Dlaczego obecnie NIGDY nie należy „ufać nauce”!!!

https://rumble.com/v32sou6-dlaczego-obecnie-nigdy-nie-naley-ufa-nauce.html

2. Instytut Demokracji Bezpośredniej: Matyja – Referendum jest bardzo zbliżone do ideału demokracji bezpośredniej.

Referendum zdaje się być narzędziem najbliższym ideałowi demokracji bezpośredniej? Czym jest właściwie referendum? Co sprawia, że instytucja referendum ogólnokrajowego jest w zasadzie martwa? Jakie są największe wyzwania dotyczące referendum w Polsce? Agata Kempa pyta prof. Mirosława Matyję, koordynatora merytorycznego projektu Instytut Demokracji Bezpośredniej.

https://youtu.be/vgq0i0Af3NU

źródło: https://lubbezposrednio.pl/matyja-referendum-jest-bardzo-zblizone-do-idealu-demokracji-bezposredniej/

3. ProKapitalizm: Nie wychodź z domu bo…jest lato!

Globalny kompleks medialno-indoktrynacyjny bez zażenowania zaczyna już sugerować, że nowym „kryzysowym zagrożeniem” porównywalnym do gwiazdorskiego drobnoustroju, a tym samym wymagającym „odpowiedzialnego” umieszczenia samego siebie w areszcie domowym, jest… upał.

A jako że, w przeciwieństwie do broni biologicznych uwalnianych z tajnych laboratoriów, upał jest zjawiskiem cokolwiek częstym i regularnie powtarzalnym, globalny kartel propagandowy obwieszcza niniejszym otwarcie, że z fazy katastroficznego niebezpieczeństwa zdarzającego się raz na sto lat przeszliśmy płynnie do fazy katastroficznego niebezpieczeństwa zdarzającego się – póki co – co najmniej raz na pół roku.

Można oczywiście z miejsca machnąć na to ręką, konkludując, że jeśli ów kartel chce dalej brnąć w autodestrukcyjną, coraz bardziej ośmieszającą go histerię, należy pozwolić mu dopełnić swego przeznaczenia, nie poświęcając kwestii dodatkowej uwagi. Mając jednak na względzie, jak sowicie finansowana i natarczywie potęgowana jest owa kampania permanentnej kryzysowej histerii, można dojść do wniosku, że jej organizatorzy liczą na to, iż nawet jeśli na poziomie świadomym będzie ona w większej mierze ignorowana bądź wykpiwana, to na poziomie podświadomym zdoła ona mimo wszystko zainfekować wiele umysłów i zatruć wiele sumień.

Innymi słowy, jeśli komuś niby to spontanicznie przychodzi czasem do głowy myśl, że może lepiej ograniczyć wychodzenie z domu, bo na zewnątrz czai się złowrogie lato, wówczas taki ktoś powinien zastanowić się nad tym, czy przypadkiem nie dał się w jakiejś mierze zaprogramować domorosłym „władcom świata” – i to mimo swego świadomego oporu. Doszedłszy bowiem do wniosku, że mogło się to stać, taki ktoś będzie od tej pory wiedział, że chronić swą umysłową i moralną niezależność należy również w sferze podświadomej, czyli tej najbardziej narażonej na propagandowe wpływy. To zaś da mu kolejny powód, by docenić kruchość ludzkiej wolności, a tym samym konieczność jak najgorliwszego dbania o jej stan.

Autorstwo: Jakub Bożydar Wiśniewski
Źródło: ProKapitalizm.pl

Podziel się!