Naukowcy już to wiedzą. Oto najczęstsza godzina śmierci

Naukowcy już to wiedzą. Oto najczęstsza godzina śmierci

Od J.G.D.

Choć nikt nie jest w stanie przewidzieć „dnia ani godziny” swojej śmierci, naukowcy postanowili zbadać, o której najczęściej ludzie umierają. A w jaki sposób udało im się wytłumaczyć ten mroczny fenomen?

Nie ma raczej ani jednej osoby na świecie, która choć raz w życiu nie pomyślałaby o śmierci. Nikt jednak nie wie, kiedy to nastąpi.

Nad ranem czas umrzeć

Naukowcy postanowili przejrzeć raporty ze szpitali i hospicjów i zbadać, o której konkretnie godzinie najczęściej dochodzi do zgonów.

Okazało się, że najczęściej ludzie umierają między 3 a 4 nad ranem. Badaczom udało się wyjaśnić dlaczego.

Według specjalistów z Harvardu o tej porze odporność organizmu jest najniższa. Stężenie adrenaliny i związków przeciwzapalnych ulega znacznemu obniżeniu się nad ranem. To z kolei prowadzi do zwężenia dróg oddechowych. W konsekwencji między 3 a 4 nad ranem ryzyko zgonu jest wyższe niż o pozostałych porach, jak podaje m.in. portal kalingatv.com.

Ale okazuje się, że religia też ma tu duże znaczenie. Niektóre wierzenia mówią o tym, że właśnie w tym przedziale czasowym najłatwiej jest przejść ze świata żywych do świata umarłych, a w dodatku godzina 3:00 utożsamiana jest z diabłem.

źródło: https://www.o2.pl/zdrowie/naukowcy-juz-to-wiedza-oto-najczestsza-godzina-smierci-6738354718137152a

 

Podziel się!