1. Gazeta Prawna: Kukiz ocenił Marsz 4 Czerwca – Nie przedstawiono antidotum dla wyborców; 2. Nocna Zmiana – Czyli jak Wałęsa obalił Demokrację w Polsce; 3. wR24: Koniec Polski?! Marsz kapusiów? Upadek Bidena?; 4. Kult: Panie Waldku, Pan się nie boi czyli lewy czerwcowy

Kukiz ocenił Marsz 4 Czerwca – Nie przedstawiono antidotum dla wyborców

Cytat Dnia:”Na niedzielnym marszu opozycji zabrakło propozycji ideowych. Nie przedstawiono antidotum dla wyborców – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Nazwał formację Donalda Tuska „opcją polityczną, która nie wywiązała się z głównych obietnic, a wręcz zrobiła wszystko odwrotnie”.

Pamiętajmy, że nie była to żadna Rocznica Wolnych Wyborów bo coś takiego jak „częściowo wolne wybory” po prostu nie istnieje – to mogło zaistnieć tylko w totalitaryzmie i PRLu, tak jak Demokracja Socjalistyczna, czyli Demokracja po Moskiewsku – w stylu Putinowskim/ KGBowskim!

To jest Rocznica Nocnej Zmiany –  Politycznego Zamachu Stanu Służb Specjalnych PRL (SB) przeprowadzonej  4 Czerwca 1992 roku przez Wałęsę, Tuska, Pawlaka i Spółkę Okrągłego Stołu!

1. Gazeta Prawna: Kukiz ocenił Marsz 4 Czerwca – Nie przedstawiono antidotum dla wyborców

Na niedzielnym marszu opozycji zabrakło propozycji ideowych. Nie przedstawiono antidotum dla wyborców – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Nazwał formację Donalda Tuska „opcją polityczną, która nie wywiązała się z głównych obietnic, a wręcz zrobiła wszystko odwrotnie”.

W rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku odbył się w Warszawie organizowany przez Platformę Obywatelską i jej lidera Donalda Tuska marsz opozycji.

„Moja główna refleksja po tym marszu jest taka, że też byłem w takiej euforii jak część osób, które uczestniczyły w tym wydarzeniu, gdy w 2005 roku dowiedziałem się, że blisko milion podpisów zostało zebranych pod inicjatywą Platformy 4XTAK, czyli za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, likwidacją Senatu, zniesieniem immunitetów i zmniejszeniem liczby posłów o połowę” – powiedział Kukiz.

„Tylko jak Platforma Obywatelska wygrała wybory, to od razu te podpisy zmielili i taka mnie naszła refleksja, że ten scenariusz może się teraz zmaterializować, że zmielą nie tyle podpisy, co nadzieje” – ocenił.

Kukiz zarzucił środowisku Donalda Tuska, że w Sejmie przy projektach ustaw ws. obniżenia frekwencji przy referendach lokalnych i ws. sędziów pokoju sprzeciwiała się proobywatelskim postulatom.

Przyznał, że niepokoi go fakt, iż uczestnicy niedzielnego wydarzenia, którzy byli pytani przez dziennikarzy, „dlaczego pani/pan uczestnicy w marszu”, odpowiadali: „Bo chcę, żeby coś się zmieniło”. „Ale ludzie nie mają pojęcia, co ma się zmienić” – powiedział Kukiz.

„Ludzie nie mówią, że chcą, aby lokalne referenda były skuteczne, żeby ludzie mieli głos na co dzień, żeby mieli wpływ na władzę i mogli tę władzę kontrolować, żeby poseł był lojalny wobec wyborcy, a nie względem partii, która go wystawiła, czyli o tych wszystkich postulatach, które niosła Platforma Obywatelska w 2005 roku, bo to jest droga do ucywilizowania życia politycznego, społecznego w Polsce i to jedyna (droga), a nie zamiana co cztery czy osiem lat głównych graczy (na scenie politycznej) na zasadzie raz jeden, raz drugi” – stwierdził Kukiz.

Według polityka, podczas marszu zabrakło ideowych propozycji i recept, które byłyby odpowiedzią na krytykowane na wydarzeniu rządy PiS. „Trzeba przedstawić jakieś antidotum wyborcom” – powiedział lider Kukiz’15.

„To, co spowodowało, że stałem się wrogiem Platformy jest (ich) absolutna rezygnacja z 4xTAK, bo wokół tych głównych czterech postulatów Platforma się zbudowała, a po wygraniu wyborów podpisy zostały zmielone – nie symbolicznie, ale fizycznie je zniszczono” – podkreślił i nazwał formację Tuska „opcją polityczną, która nie wywiązała się z głównych obietnic, a wręcz zrobiła wszystko odwrotnie”. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

źródło: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8728726,marsz-4-czerwca-pawel-kukiz.html

2. Nocna Zmiana – Czyli jak Wałęsa obalił Demokrację w Polsce

https://www.youtube.com/watch?v=JKCJP5fX-8I

3. wR24: Koniec Polski?! Marsz kapusiów? Upadek Bidena? NIEWYJAŚNIONA ŚMIERĆ ANTYCOVIDOWEGO LEKARZA. Krasniewska-Worwa

https://banbye.com/watch/v_63JN773t5qgi

4. Kult: Panie Waldku, Pan się nie boi czyli lewy czerwcowy

https://www.youtube.com/watch?v=Di_pBO9smVA

Podziel się!

    © Czesław Białczyński