1. J. Zięba: Kukiz i Cejrowski – nowa Polska nadzieja?; 2. J. Karwelis: Koronarealizm w konfrontacji; 3. Układ Otwarty: WHO ogłasza koniec pandemii. O lockdownach, reakcji państwa i konsekwencjach społecznych – Jerzy Karwelis u Igora Janke; 4. OSW: Iwona Wiśniewska – Rosyjska gospodarka ma przed sobą fatalne perspektywy (Obserwator Gospodarczy)

WHO ogłasza koniec pandemii. O lockdownach, reakcji państwa i konsekwencjach społecznych

Materiały w pkt nr 2 są komplementarne. Miałem zamiar napisać jakiś komentarz do rozmowy w Układzie Otwartym, ale Jerzy Karwelis obiecał ze wypowie się sam na ten temat i zrobił to – nad wyraz lakonicznie – skoro tak to niech tak zostanie.

Posłuchajcie tej  rozmowy pana Jerzego z jednym ze współtwórców tarcz osłonowych, święcie wierzącym (przynajmniej deklaratywnie) w sensowność lockdownów i oficjalną (czytaj rządowo-bankstero-medialną) wersję przebiegu pandemii. Ciężko się tego słucha – Scyzoryk sam się otwiera w kieszeni.

1. J. Zięba: Kukiz i Cejrowski – nowa Polska nadzieja?

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/Woxp9lNrq1/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

2. J. Karwelis: Koronarealizm w konfrontacji + Układ Otwarty: WHO ogłasza koniec pandemii. O lockdownach, reakcji państwa i konsekwencjach społecznych

Koronarealizm w konfrontacji

Witajcie, no zdaje się, że mieliśmy do czynienia z jednym z nielicznych spotkań koronarealisty z mainstreamem. Dzięki uprzejmości pana redaktora Igora Janke miałem możliwość porozmawiania i lekkiej konfrontacji z poglądami przeciwnymi. Stety-niestety dyskusja dotyczyła głównie kwestii gospodarczych, w związku z tym te najważniejsze, przynajmniej dla mnie, były odpuszczone. Nie mogłem mówić o wszystkich rzeczach, bo to temat rzeka, ale i na gruncie gospodarczym dało się powiedzieć co nieco inaczej niż to słyszymy codziennie. Sam poprosiłem Pana Redaktora, by nie konfrontował mnie z lekarzem, nie dlatego, że boję się „ekspertów”, ale dlatego, że dyskusja zaraz by zeszła na odwrotną transkrypcję i nałókowe miazmaty, gdzie ja – rusycysta – poległbym pod naporem „eksperckości”.

Tak czy siak dobrze było się zmierzyć i mam nadzieję, że rozszerzyło to ludziom perspektywę, bo ileż można słuchać tego samego. Muszę przyznać jedno – co jest oczywiste – ludzie bronią swoich wyborów, ale mogliby lepiej przygotować ich merytoryczne uzasadnienie. Brak potrzeby lockdownów kasuje bowiem cały wysiłek państwa w tym względzie, nawet jeśli jest przeprowadzony dobrze, tak jak uczyniła to instytucja reprezentowana przez pana Bartosza.

https://dziennikzarazy.pl/9-05-koronarealizm-w-konfrontacji/

Układ Otwarty: WHO ogłasza koniec pandemii. O lockdownach, reakcji państwa i konsekwencjach społecznych

https://www.youtube.com/watch?v=KI1PZE6iMsU

3. OSW: Iwona Wiśniewska – Rosyjska gospodarka ma przed sobą fatalne perspektywy (Obserwator Gospodarczy)

https://www.youtube.com/watch?v=DTk_pff–Wg

4. GT-BT: Turcja głosuje. Ostatni taniec Erdoğana?

https://www.youtube.com/watch?v=q_H75RJb0TU

Podziel się!