1. J. Zięba: Demokracja Bezpośrednia…. Gdzie? Kiedy? Dla kogo?; 2. J. Karwelis: Teoria spiskowa w pigułce i lista-globalista; 3. Nowa Konfederacja: To już koniec globalizacji? Chiny i USA w erze decouplingu – Pyffel, Kwieciński; 4. Paradyzja: Memento Mori – Bill Melinda Gates Foundation i Big Pharma z zimną krwią wykorzystywali dzieci, jako „szczury laboratoryjne” (2021)

Demokracja Bezpośrednia…. Gdzie? Kiedy? Dla kogo?

Szczególnej uwadze i wnikliwemu wysłuchaniu oraz przestudiowaniu polecam dzisiaj materiały nr 1 i 2.

1. J. Zięba: Demokracja Bezpośrednia…. Gdzie? Kiedy? Dla kogo?

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/4w2DxoOpRa/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

2. J. Karwelis: Teoria spiskowa w pigułce i lista-globalista

Sporo słyszymy o globalizmie. Jedni go wypierają, inni – widzą wszędzie. Ma to jakiś polor albo słynnej teorii spiskowej, czyli dyskredytującego kontekstu, że węszą tam jacyś paranoicy, albo przyznania, że coś takiego istnieje, jednak bez większego wpływu na rzeczywistość. Ot, spotkają się tam gdzieś jakieś pierniki i myślą, że sterują światem. No niby śmieszne, ale dlaczego i do czego pielgrzymują na takie konwektykle władcy świata, którzy zdają się słuchać tych pierników co do pożądanego kierunku rozwoju świata? Czemu ich manifesty spełniają się w wyznaczonych terminach, jakby nie były wizją, ale projektem do wykonania?

Dużo jest tego o tym w każdym kontekście i lekceważącym, i alarmistycznym. Tu natrafiłem na artykuł, który bardzo skrótowo opisuje cały mechanizm zinstytucjonalizowanego globalizmu, w dodatku podpierając się jego, globalizmu, materiałami. Pan Kamil Osięglewski opublikował swój tekst na Substracku, obok wielu swoich wartościowych wpisów. Daje to jakieś pojęcie o działaniu World Economic Forum, które dowodzi tym całym interesem, ale najciekawsze są „polskie ślady” w tej instytucji, pokazujące jak wpływowy może być (jeśli zechce, ale na pewno nie zechce) zinstytucjonalizowany globalizm. Poczytajmy:  

Na stronie MaloneInstitute.org założonej przez doktora Roberta Malone, tego samego, który poddał pod wątpliwość metodę eksperymentalnej terapii genowej mRNA, której był współtwórcą, możemy przeczytać bardzo ważne informacje. Strona spisała przedstawicieli świata mediów, czy polityki, którzy zostali wyhodowani przez Światowe Forum Ekonomiczne, po czym zaimplementowani na poszczególne stanowiska w większości państw świata.

Światowe Forum Ekonomiczne

Światowe Forum Ekonomiczne jest niezależną organizacją międzynarodową, której celem jest poprawa sytuacji na świecie poprzez angażowanie przywódców biznesowych, politycznych, akademickich i innych przywódców społecznych w kształtowanie programów globalnych, regionalnych i branżowych. “Założone jako fundacja non-profit w 1971 roku, z siedzibą główną w Genewie w Szwajcarii, Forum nie jest powiązane z żadnymi interesami politycznymi, partyjnymi ani narodowymi” – czytamy na ich stronie.

1971

[…] od samego początku organizacja ta była zakorzeniona w Graubünden (Gryzonia), górzystym kantonie po drugiej stronie Szwajcarii, gdzie znajduje się miasto Davos. Europejskie Forum Zarządzania zostało początkowo utworzone jako fundacja z nominalną siedzibą w Chur, stolicy kantonu, pod nadzorem Konfederacji Szwajcarskiej w dniu 8 lutego 1971 r. na mocy oficjalnego dokumentu datowanego zaledwie 10 dni wcześniej.

Od samego początku to, co miało stać się znane i cenione jako Duch Davos – koncepcja wielostronnego uczestnictwa, współpracy i sympatycznej wymiany była podstawą Forum. W tym samym roku Klaus Schwab nakreślił ideę w swojej książce (Nowoczesne Zarządzanie przedsiębiorstwem w inżynierii mechanicznej), która została opublikowana we Frankfurcie. Twierdził, że zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem musi służyć wszystkim interesariuszom, działając jako ich powiernik odpowiedzialny za osiągnięcie długoterminowego, trwałego rozwoju i pomyślności firmy.

Klaus Schwab

Klaus Schwab, jest niemieckim inżynierem, ekonomistą i założycielem Światowego Forum Ekonomicznego. Pełnił funkcję przewodniczącego WEF od założenia organizacji w 1971 roku. W swoich książkach spisał wszystkie swoje zamiary dotyczące najnowszego porządku świata, który sprowadza się do jednego, ujętego w reklamie WEF, komunistycznego sloganu: “Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy”.

Klaus Schwab niedawno zasugerował, że stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowej. Zjawisko to, które rozgrywa się na naszych oczach, może być w rzeczywistości znacznie bardziej mroczne niż tylko „kolejna” rewolucja przemysłowa. Po rewolucji rolnej (neolitycznej) i rewolucji przemysłowej możemy obecnie przeżywać trzecią wielką rewolucję gospodarczą ludzkości: rewolucję informacyjną. Chociaż termin ten istnieje już od kilku dekad, rewolucja informacyjna tak naprawdę dopiero się zaczęła.

Zaczynają mówić o niej rządy, jak czytamy na rządowej stronie w Wielkiej Brytanii: “Czwarta rewolucja przemysłowa zmieni rodzaje miejsc pracy potrzebnych w przemyśle. Jesteśmy przekonani, że jako naród musimy tworzyć miejsca pracy przyszłości. Rewolucja cyfrowa niesie ze sobą zakłócenia. A jak RSA tak mocno określiła w zeszłym miesiącu, ryzyko nie polega na tym, że przyjmiemy nowe technologie, które zniszczą miejsca pracy. Zagrożenie dla miejsc pracy wynika z nieprzyjmowania nowych technologii. Naszym zadaniem jest wspieranie przesiedleń, a nie bezrobocia. Naszym celem musi być automatyzacja pracy, ale i jej humanizacja. Pozwólmy maszynom robić to, co niebezpieczne, nudne i powtarzalne, i upewnijmy się, że my, ludzie, mamy zdolność do robienia rzeczy kreatywnych, empatycznych i interaktywnych”.

W dalszej części artykułu ukażę związek z WEF byłego prezydenta III RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Tego samego który nadał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej nie komu innemu, jak Klausowi Schwabowi.

Manifest z Davos

Jeśli ktoś myśli, że celem organizacji jest dobro obywateli, musi przeczytać manifest komunistycznej jej myśli. Celem tej zorganizowanej grupy wpływów jest służenie akcjonariuszom, czyli tym, którzy mają największe udziały w interesie. Zatem na pewno nie obywatelom. […]

Wielki Reset

Nowy Porządek Świata to fake news, szczepionki mają niepożądane odczyny poszczepienne to fake news, Wielki Reset … fake news… .Tego samego dnia, w którym Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło „Wielki Reset” jako pozytywny sposób budowania „przyszłej metody na globalne zagrożenia”, New York Times ogłosił, że całość jest „teorią spiskową”. Gazetę najwyraźniej zdenerwowało, że „Wielki reset” zyskiwał na popularności na Twitterze i opublikowała artykuł, w którym ogłosiła, że jest to „bezpodstawna teoria spiskowa dotycząca koronawirusa”.

W rzeczywistości WEF, organizacje pozarządowe i światowi przywódcy od miesięcy wyrażali chęć wykorzystania „szansy”, jak powiedział Justin Trudeau, dostarczonej przez pandemię, aby osiągnąć „Wielki Reset”. Raport NYT wspomniał o Trudeau, ale ukrył fakt, że otwarcie nazwał on COVID-19 „okazją” podczas telekonferencji ONZ. Tego samego dnia the New York Times zapewnił, że sprawa była wymarzoną sytuacją „skrajnie prawicowych komentatorów internetowych”, a samo Światowe Forum Ekonomiczne obchodziło „Wielki Reset” jako sposób na zbudowanie „przyszłej odporności na globalne zagrożenia”.

Raport NYT nazywa „plotkami” to, że elity wykorzystują pandemię do „narzucenia masom swojej globalnej kontroli ekonomicznej”, pomimo faktu, że globalista z Davos Klaus Schwab nazwał w swojej ostatniej książce ten właśnie program tytułem „COVID-19: The Great Reset”. Schwab również otwarcie popiera dyktaturę technokratyczną, zgodnie z którą ludzie akceptują wszczepialne mikroczipy, które mogą czytać ich myśli, a także przymusowe skany mózgu, aby móc podróżować.

Zastanawiające, że „Times” w ogóle nie wspomniał o książce Schwaba. NYT skontaktował się zarówno z Twitterem, jak i Facebookiem, próbując usunąć informacje o „Wielkim Resecie”, ale Twitter odmówił, a Facebook nie odpowiedział. Innymi słowy, usiłując przekonać ludzi, że elita nie dąży do nikczemnego „Wielkiego Resetu”, gazeta elity lobbowała za usunięciem informacji o tym „spisku” (który nie istnieje) z przestrzeni publicznej. Więcej o mrocznych planach Klausa Schwaba na platformie bitchute i dzięki uprzejmości użytkownika Georginia Orwell PL w wideo z napisami w języku polskim tu.

Jedna klika

Zapewne nie raz przychodziło ci do głowy, że to wszystko jest “jedna klika”, że nie może być aż takim zrządzeniem losu, iż za każdym razem, kiedy przychodzi ktoś nowy, okazuje się być tym samym głosem w grze przeciwko swoim obywatelom. Otóż, jak się okazało, właśnie tak jest i to od wielu lat! A czy nie przyszło ci nigdy do głowy, jakim cudem wszystkie obostrzenia antykowidowe mogły być wdrożone w tak symultaniczny, prężny i efektowny sposób?

Właśnie tak doszło do zaplanowania plandemii podczas eventu 201, o którym pisałem w artykule: Światowe Forum Ekonomiczne, Bill Gates i Johns Hopkins. Czyli zaplanowanie pandemii COVID-19 w 2019 podczas Event 201 w Davos. Na stronie MaloneInstitute.org założonej przez doktora Roberta Malone, tego samego, który został zniszczony w przestrzeni publicznej po negatywnych słowach względem eksperymentalnej terapii genowej mRNA, której sam był współodkrywcą, pojawiła się lista nazwisk wychowanków Światowego Forum Ekonomicznego. Nazwiska, które się tam pojawiły mogą wprowadzić niejednego w osłupienie, aczkolwiek powinny dać do myślenia i pozwolić wreszcie połączyć wszystkie kropki w jedną całość.

Przemiana systemowa, która się dokonała w „wolnej” Polsce w latach 1989/93 dawała Polakom nadzieję na lepsze jutro. Oto dusząca Polskę komuna od wielu dekad odeszła w zapomnienie, a przy symbolizującym równe szanse okrągłym stole, dokonała się dająca nowy, świeży start transformacja. Nowe twarze dziennikarzy i polityków naprzemiennie rotowane w telewizji nadawały przeświadczenia o odejściu od starych czerwonych mord minionego okresu. Nic bardziej mylnego.

Nowe stare

Jak mawiał redaktor Stanisław Michalkiewicz “jak wiele musiało się zmienić, by zostało po staremu”. I tak właśnie było. Jak się bowiem okazuje, począwszy od tłumaczących jedną i właściwą rzeczywistość dziennikarzy, po tę rzeczywistość mącących polityków nowej Polski, wszyscy posadzeni na nowych stołkach „wyzwoliciele” wyhodowani zostali pod skrzydłami założonego dekadę wcześniej Światowego Forum Ekonomicznego.

Lista

Ta lista zawiera Globalnych Liderów Jutra Światowego Forum Ekonomicznego (roczny program, który trwał od 1993 do 2003) i Młodzi Globalni Liderzy (pięcioletni program, który rozpoczął się w latach 2004/2005 i nadal trwa). Lista została opracowana przez Malone Institute i Stiftelsen Pharos, Szwecja.

Aby utworzyć tę listę, korzystano przede wszystkim z opublikowanych list i wyszukiwarek Światowego Forum Ekonomicznego (niektóre za pośrednictwem Wayback Machine). Uwaga: wydaje się, że niektórzy uczestnicy zostali usunięci ze strony internetowej WEF lub nigdy nie zostali wymienieni, ale zostali wymienieni przez samego Klausa Schwaba. Malone Institute przeprowadził wiele ręcznych badań, aby zidentyfikować i zweryfikować te GLT i YGL, które mają bardzo mało informacji podanych na listach WEF. “Próbowaliśmy znaleźć brakujące informacje, a także dodaliśmy dodatkowe interesujące informacje. Lista jest otwarta na poprawki i uzupełnienia, jeśli ktoś zauważy błąd lub będzie miał więcej informacji” – czytamy w opisie pliku do pobrania.

Podstawieni Polacy

Pośród dygnitarzy, głów organizacji rządowych, pozarządowych, prezydentów, premierów światowych, jak Sarkozy, Bezos, znaleźć można tych, którzy zostali posadzeni na stołkach w Polsce.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (na stronie NBP można przeczytać wiele informacji o jej dorobku. Brak natomiast choćby jednej wzmianki o członkostwie WEF.)

Aleksander Kwaśniewski (na jego stronie internetowej możemy przeczytać wiele ciekawych wątków z jego życia, jednak wyhodowaniem jego osoby przez komunistyczną organizację WEF chwalić się nie chciał.)

Wojciech Kostrzewa (będący prezesem Polish Business Roundtable, figuruje w aktach World Economic Forum jako Prezes i Dyrektor Naczelny Oficer, Grupa ITI Corporation Sp. z o.o., wtedy właściciela m.in. stacji TVN.)

Cezary Stypułkowski (polski prawnik, bankowiec, w latach 1991–2003 prezes Banku Handlowego, w latach 2003–2006 prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, od 2010 prezes BRE Banku, po zmianie nazwy – mBanku.)

Jan Maria Rokita (polski polityk i publicysta, w latach 1992–1993 Minister-szef Urzędu Rady Ministrów, poseł na Sejm w latach 1989–2007.)

Waldemar Pawlak (na stronie biografie24 przeczytać możemy wszystko o jednym z liderów obrotowej partii PSL, prócz tego, ze wyhodowano go w 1995 roku w środowisku Światowego Forum Ekonomicznego.)

Paweł Piskorski (był prezydentem Warszawy od 30 marca 1999 do 14 stycznia 2002. W 1997 został wybrany do Sejmu z listy wyborczej Unii Wolności, a w 2001, po udziale w secesji z tej partii, z powodzeniem kandydował pod szyldem Platformy Obywatelskiej.)

Arkadiusz Nowak (bardzo ciekawą postacią na liście WEF z 2001 roku jest Arkadiusz Nowak będący prezesem Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Kolejną niespodzianką jest to, iż Arkadiusz Nowak ma pod sobą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, co widać na TEJ grafice.)

Jacek Szwajcowski (założyciel i Prezes Zarządu Pelion S.A., spółki z 32-letnią historią działalności w sektorze ochrony zdrowia. Absolwent Politechniki Łódzkiej.)

Katarzyna Pisarska (prof. Katarzyna Pisarska jest założycielką Europejskiej Akademii Dyplomacji i przewodniczącą Rady Dyrektorów EAD.)

Mateusz Morawiecki

Donald Tusk

Andrzej Duda

Rafał Trzaskowski

Jerzy Buzek

Marek Belka

Tomasz Lis (nliście World Economic Forum Young Global Leaders hodowany w dziale “Sztuka i Kultura”, które urabiał na polskiej ziemi przez wiele lat.)

Globalna sieć YGL

“Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) stworzyło globalną sieć elit zwaną Young Global Leaders (YGL), która ma znaczący wpływ na wielkie korporacje, politykę, środowisko akademickie i media. Niniejszy artykuł analizuje koncepcję, że poprzez tę sieć WEF miał znaczący wpływ na skalę i zakres niefarmakologicznych interwencji (NPI) wdrożonych w odpowiedzi na kryzys COVID-19. Sprawdziliśmy, czy istnieje związek między rozmieszczeniem YGLs na poziomie krajowym a intensywnością i czasem trwania wdrożonych NPIs, podsumowanych przez Government Response Severity Index (GRSI)” – pisze na swoim koncie twitterowym  Mariusz Jagóra.

A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ileż to nazwisk czeka jeszcze na dodanie do wyżej wymienionych list, które są na bieżąco aktualizowane?

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

https://dziennikzarazy.pl/26-04-teoria-spiskowa-w-pigulce-i-lista-globalista/

3. Nowa Konfederacja: To już koniec globalizacji? Chiny i USA w erze decouplingu – Pyffel, Kwieciński

https://www.youtube.com/watch?v=WIGH6MutmEI

4. Paradyzja: Memento Mori – Bill Melinda Gates Foundation i Big Pharma z zimną krwią wykorzystywali dzieci, jako „szczury laboratoryjne” (2021)

W 2010 roku organizacja pozarządowa finansowana przez fundację Gates’ów naruszyła wiele wytycznych etycznych i prawnych podczas testowania nowej szczepionki. Bez zgody rodziców zaczął się eksperymentalny horror. Ujawniła się ciemna strona Billa Gatesa.

Indyjski wariant

Oczy całego świata skupiają się ostatnio na Indiach. Media głównego ścieku, takie jak British Brainwashing Commission [BBC], donosiły, że Hindusom brakuje tlenu. Agencja Reuters pokazywała ciała palone na ulicach hinduskich miast i wsi. Aż w końcu gruchnęła wieść, że w rzekach pływają kolejne, pomordowane śmiertelnym wirusem ciała. Odbiorca w świecie rozwiniętym przełknął ślinę i bardziej docisnął maseczkę na twarzy.

Do tych ludzi nigdy nie dotrze logiczne wyjaśnienie, że Indie w swoim zwyczaju mają palenie zmarłych na ulicach, dbając o tę tradycję od tysiącleci. Ci z kolei, których nie stać na opłacenie kapłana prowadzącego ceremonię palenia, skazani są na alternatywy.

Jedną z nich jest zakopanie ciała w ziemi. Stąd szukanie miejsca z dala od obszarów zamieszkałych, czyli przy linii brzegowej pobliskiego akwenu wodnego. Kiedy rwąca rzeka podmywa brzeg, zabierając z sobą kolejne płaty ziemi, odsłania “grobowce” i porywa zakopane w nich ciała, niosąc je siłą swojego nurtu, czego świadkami jesteśmy dzięki nagłośnieniu tego zjawiska przez media głównego ścieku. Ot i cała propaganda ujawniona. Wielka szkoda, że tyle uwagi Indiom nie poświęcono, kiedy niepożądane odczyny poszczepienne niszczyły zdrowie i życie tysięcy młodych, niewinnych dziewczynek.

Bill Gates i Indie

Co ma zatem wspólnego z Indiami Bill Gates? Przyjrzyjmy się szerszemu obrazowi sytuacji. W 2009 roku fundacja Bill and Melinda Gates Foundation (BMGF) przeprowadziła nieautoryzowane badania kliniczne szczepionki na jednych z najbiedniejszych dzieci na świecie. Zrobiła to bez podania informacji o zagrożeniach, bez świadomej zgody dzieci oraz ich rodziców, a nawet bez oświadczenia, że ​​w ogóle prowadzi badanie kliniczne. Zaraz, chwilę, czyż nie tego argumentu używa się wobec Andy’ego Wakefielda? Kij ma zawsze dwa końce, a w przypadku doktora Wakefielda sprawa wyglada z goła inaczej. Jest to jednak temat na oddzielny felieton.

Nikt z dzieci, biorących udział w eksperymencie, o niczym nie wiedział. Sytuacja podobna do dzisiejszej. Jeśli zapytamy statystyczną owcę, czy wie, że bierze udział w eksperymencie medycznym, który potrwa do 2023 roku, odpowiedź będzie przecząca.

Po szczepieniu wiele dzieci uczestniczących w badaniu zachorowało, a siedmioro z nich zmarło. Takie były ustalenia komisji parlamentarnej, której zadaniem było zbadanie tej  sprawy. Komisja oskarżyła organizację pozarządową o „wykorzystywanie dzieci” i przedstawiła szereg dowodów na poparcie swojego roszczenia. Media milczały. Świat zachodni o niczym nie wiedział.

Chodziło o szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Już dziś wiemy, pisaliśmy o tym, że szczepionka ta wpływa na zdarzenia sercowo-naczyniowe, zaburzenia neuronu ruchowego, zaburzenia autoimmunologiczne, zaburzenia poznawcze i nastroju, zaburzenia neurologiczne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, poronienia, zaburzenia miesiączkowania, drgawki, bóle głowy, skrajne zmęczenie, zaburzenia skóry, zaburzenia snu, paraliż, zapalenie mózgu – a nawet nagłą śmierć.

PATH, czyli dziecko Gates’ów i rządu

PATH (dawniej Program Na Rzecz Odpowiedniej Technologii Zdrowotnej) to organizacja pozarządowa z siedzibą w Seattle, w znacznym stopniu finansowana przez fundację Billa i Melindy Gates, ale otrzymująca również znaczne dotacje od rządu USA. Od 1995 r. Do dziś PATH otrzymało od hojnej Fundacji Gatesów ponad 2,5 miliardów dolarów.

W 2009 roku PATH zrealizowało projekt podania szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Celem projektu było, według PATH, „wygenerowanie i rozpowszechnienie dowodów na świadome wprowadzenie szczepionek przeciwko HPV w sektorze publicznym”. Projekt został przeprowadzony w czterech krajach: Indiach, Ugandzie, Peru i Wietnamie.

W badaniu zastosowano dwa rodzaje szczepionek przeciwko HPV: Gardasil firmy Merck i Cervarix firmy GlaxoSmithKline (GSK).

Podążaj za pieniędzmi

I teraz zaczyna się najlepsze. W 2002 roku Fundacja Billa i Melindy Gates’ów kupiła akcje o wartości 205 milionów dolarów w sektorze farmaceutycznym. Zakup obejmował udziały w Merck & Co, czyli Bill i Melinda Gates byli właścicielami firmy produkującej szczepionki. Ten ruch wywołał oczywisty konflikt interesów między rolą fundacji jako medycznej organizacji charytatywnej, a rolą właściciela firmy w tym samym sektorze.

The Wall Street Journal poinformował w sierpniu 2009 r., że fundacja sprzedała swoje udziały w firmie Merck między 31 marca a 30 czerwca tego roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie, gdy w Indiach rozpoczęły się próby szczepionki HPV.

Tak więc przez cały projekt (który był realizowany już w październiku 2006 r.), aż do końcowych eksperymentalnych prób, Fundacja Billa i Melindy Gatesów pełniła podwójną rolę: zarówno jako organizacja charytatywna odpowiedzialna za opiekę nad dziećmi, jak i właściciel firmy nastawionej na zysk z ogromnym apetytem finansowym.

Takie konflikty interesów to nic nowego w przypadku rodziny Gates’ów od roku 2002. Kiedy Gates był stałym bywalcem mediów w zeszłym roku, aby promować szczepienia przeciwko Covid-19, dając szczególne wsparcie Pfizer-BioNTech, nigdy nie kwestionowano jego obiektywizmu. Mało kto wie, że jego fundacja jest współwłaścicielem kilku producentów szczepionek, w tym Pfizer, BioNTech i CureVac. Większość nie widzi w tym nic zdrożnego.

Eksperyment

W 2009 roku około 14 000 dziewcząt z jednego z najbiedniejszych regionów – dystryktu Khammam – wstrzyknięto szczepionkę Gardasil. Rekrutowane do projektu PATH dziewczęta miały od 10 do 14 lat i wszystkie pochodziły z rodzin o niskich dochodach. Wiele dziewcząt nie mieszkało ze swoimi rodzinami; zamiast tego mieszkali w aśramach pathshalas (hostelach zarządzanych przez rząd), które znajdowały się w pobliżu szkół, do których uczęszczały.

Pomimo obaw zgłaszanych w związku z projektem podawania szczepionki HPV w październiku 2009 r. przez organizację pozarządową SAMA z Delhi, która działa na rzecz zdrowia kobiet, media indyjskie milczały.

W marcu 2010 roku członkowie Sama odwiedzili Khammam, aby dowiedzieć się więcej o pojawiających się nieprawdopodobnych doniesieniach. Powiedziano im, że u 120 dziewcząt wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, w tym napady padaczkowe, silny ból brzucha, bóle głowy i wahania nastroju. Przedstawiciele Sama pozostali w Khammam, aby dokładniej zbadać sytuację.

Zaangażowanie organizacji SAMA ostatecznie zwróciło uwagę indyjskich mediów i pośród fali negatywnego rozgłosu Indyjska Rada Badań Medycznych (IMCR) zawiesiła projekt PATH.

W tym momencie Stała Komisja Zdrowia Parlamentu Indii rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

Raport, który nic nie znaczył

17 maja SAMA przedstawiła potępiający cały projekt raport podkreślający między innymi: że próby były promowane jako rządowy program szczepień, a nie projekt badawczy, że dziewczęta nie zostały poinformowane, że mogą zdecydować się nie brać udziału w próbach, i w wielu przypadkach nie zwrócono się o zgodę rodziców, ani nie brano pod uwagę, że tej zgody nie wyrażono.

Raport stwierdził, że “wiele zaszczepionych dziewcząt nadal cierpi na bóle brzucha, głowy, zawroty głowy i wyczerpanie. Istnieją doniesienia o wczesnym początku miesiączki, silnym krwawieniu i silnych skurczach menstruacyjnych, skrajnych wahaniach nastroju, drażliwości i niepokoju po szczepieniu. Dostawcy szczepionek nie przeprowadzili żadnych systematycznych działań następczych ani monitorowania”. Dziewczynki zostały pozostawione same sobie.

Żadne z dzieci nie było ubezpieczone na wypadek obrażeń, a „PATH nie zapewnił pilnej fachowej pomocy medycznej w przypadku poważnych niepożądanych odczynów poszczepiennych”.

Ponadto PATH poważnie naruszył indyjskie przepisy zdrowotne, przeprowadzając badanie kliniczne leku na dzieciach przed przeprowadzeniem pierwszego badania z udziałem osób dorosłych.

Zabójcze zamilczanie

O tym przerażającym naruszeniu etyki lekarskiej i praw człowieka nie wspomniano prawie nigdzie, poza Indiami. Stała Komisja Zdrowia Parlamentu Indii wprost oskarżyła amerykańską organizację pozarządową o wykorzystywanie dzieci, przedstawiając obszerne dowody na poparcie swojego oskarżenia, ale w zachodnich mediach praktycznie nie było o tym wzmianki.

Media w garści. Nietykalna fundacja

Media na całym świecie są finansowane przez Billa i Melindę Gates’ów. W maju 2021 r., BBC otrzymało łącznie 51,7 mln USD od BMGF., a The Guardian 12,8 mln USD.

Może to wynikać z faktu, że fundacja finansuje wiele głównych mediów, w tym NPR, BBC, ABC i Al Jazeera, a także takie publikacje jak The Daily Telegraph i Financial Times. Cała sekcja „Globalny Rozwój” poczytnego brytyjskiego Guardiana jest możliwa dzięki partnerstwu z Gates Foundation.

Fundacja inwestuje również ogromne środki w programy szkoleniowe dla dziennikarstwa. Eksperci szkoleni w programach finansowanych przez Gatesa piszą felietony, które pojawiają się w mediach od The New York Times do Huffington Post.

I czego się tu spodziewać? Zapewne i ten felieton zostanie oflagowany przez Fact Checkerów facebookowych, jako niezgodny z prawdą, bądź polityką społeczną platformy… Nota bene tych samych “fakt czekerów”, których również sponsoruje Bill Gates!

Miej świadomość!

https://paradyzja.com/indie-czyli-ciemna-strona-billa-gatesa-big-pharma-wykorzystala-dzieci-bez-zgody-rodzicow-media-milczaly/

Podziel się!