1. wR24: Marcin Bustowski – Kto chciał śmierci polskiego rolnictwa?; 2. Jakub Mierzejewski – „Die Moskau-Connection” powiązania polityki Niemiec z Moskwą; 3. Andromeda: Problemy rosyjskiego przemysłu pancernego; 4. Przeziębienie Igi Świątek trwało ponad miesiąc i zakończyło się poważnym bólem w piersiach?!

Kto chciał śmierci polskiego rolnictwa?

Pan Mateusz Morawiecki (szczyl – urodził się kiedy ja już hippisowałem!) powiedział ostatnio publicznie że Rosja niewoliła Polskę przez 300 lat, więc powinniśmy z wdzięcznością popatrzeć na Ukrainę, która stoi w naszej obronie, zwłaszcza iż zawsze musieliśmy się bronić sami. Zgadzam się, że musieliśmy się bronić sami. Ale te 300 lat???? Nawet chęć jak najszybszego stworzenia Unii Polsko-Ukraińskiej nie usprawiedliwia gadania bredni. Uczyli mnie w podstawówce na historii że Rozbiory Polski trwały 123 lata – od 24 października 1795 do 11 listopada 1918. Dla ścisłości dodajmy też że przez 30 lat (to dłużej niż II RP) od 1815 do 1846 istniała Rzeczpospolita Krakowska – Wolna i Niezależna (coś jak teraz wolna i niezależna jest III RP!).  Oto żywy przykład jak ZWYCIĘZCY piszą na nowo HISTORIĘ.

Rozumiem że panu Morawieckiemu udało się jednak poprawić Jedynkę z historii (a nie z matmy), dzięki czemu następnie zdał też maturę, skończył bardzo poważne studia HISTORYCZNE na renomowanej uczelni, co pozwoliło mu zostać prezesem wielkiego Korpo-Banku (Santander), a potem premierem Kraju Który Zmienia Świat na Lepsze i Pisze Historię na Nowo.

1. wR24: Marcin Bustowski – Kto chciał śmierci polskiego rolnictwa?

https://banbye.com/watch/v_bvo5bbtsbJCH

2. Jakub Mierzejewski – „Die Moskau-Connection” powiązania polityki Niemiec z Moskwą

https://www.youtube.com/watch?v=yxdobHtXOSY

3. Andromeda: Problemy rosyjskiego przemysłu pancernego – krótka charakterystyka obecnych zdolności

https://www.youtube.com/watch?v=VK5oxKqagyQ

4. Przeziębienie Igi Świątek trwało cały miesiąc i zakończyło się poważnym bólem w piersiach?!

Sport 23 02 2023

Igę Świątek dopadła choroba. Sztab zabrał głos ws. jej dalszej gry

– Iga jest lekko przeziębiona, podobnie jak parę innych zawodniczek – przekazała Paula Wolecka z zespołu Igi Świątek. Polska tenisistka miała słyszalną chrypę w czasie wywiadu po środowym meczu z Ludmiłą Samsonową. Z powodu choroby z turnieju wycofała się już Karolina Pliskova, z którą Świątek miała grać w czwartek w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju.

więcej: https://www.sport.pl/tenis/7,64987,29495215,ige-swiatek-dopadla-choroba-sztab-zabral-glos-ws-jej-dalszej.html

Super Ekspres 05 03 2023

https://www.youtube.com/watch?v=UQDKWtfEX4w

Radio Zet 10 03 2023
Co z problemami zdrowotnymi Igi Świątek? Polka zabrała głos

W ostatnim czasie Iga Świątek zmagała się z problemami zdrowotnymi. Liderka światowego rankingu na konferencji prasowej w Indian Wells zabrała głos na temat swojej choroby.

Więcej: https://sport.radiozet.pl/tenis/iga-swiatek-zdradzila-jak-sie-czuje-w-indian-wells-polka-dalej-chora

Obcas 22 03 2023
Iga Świątek przekazała fatalne wieści! Sytuacja jest bardzo poważna!

To nie są dobre wieści dla fanów Igi Świątek. Tenisistka za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że na jakiś czas musi się wycofać z dalszych rozgrywek. Nie zobaczymy jej m.in. podczas WTA w Miami. Powodem są problemy zdrowotne, które nie pozwalają naszej tenisistce wrócić na kort.

więcej: https://obcas.pl/iga-swiatek-przekazala-fatalne-wiesci-sytuacja-jest-bardzo-powazna/

Poradnik zdrowie 23 03 2023
Iga Świątek ma problemy zdrowotne? Niepokojące wieści z USA

Iga Świątek może wycofać się z turnieju Miami Open. Słynna tenisistka jak dotąd nie odbyła żadnego treningu. Przyczyną są prawdopodobnie jej problemy ze zdrowiem. Decyzja powinna zapaść jeszcze dziś – informuje Canal+ Sport.

– Nie jestem w stuprocentowej formie fizycznej. Odczuwam lekki dyskomfort w żebrze, skonsultuję to z zespołem medycznym – wyjaśniła.

Nie wiadomo również, co dolega 21-letniej tenisistce – komentatorzy sportowi spekulują, że jej niedyspozycja zdrowotna ma związek z urazem lub nadwyrężeniem mięśni. Jeśli zdecyduje się na udział w turnieju, rozpocznie go od drugiej rundy.

Przyczyny bólu w klatce piersiowej

więcej : https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/iga-swiatek-ma-problemy-zdrowotne-niepokojace-wiesci-z-usa-aa-4ozM-fSWi-9bcj.html

 

Sportowe Fakty: 04 04 2023
Trudne tygodnie przed Igą Świątek. Dużo punktów do obrony

Polka przez kilka najbliższych tygodni, co najmniej do turnieju w Rzymie, pozostanie liderką klasyfikacji. Najbliższym startem Igi Świątek będzie turniej WTA 500 w Stuttgarcie. Prestiżowy turniej w niemieckiej hali rozpocznie się już 17 kwietnia.

więcej: https://sportowefakty.wp.pl/tenis/1053537/trudne-tygodnie-przed-iga-swiatek-duzo-punktow-do-obrony

 Niezalezna 04 04 2023:
Rok panowania Igi Świątek. Polka wciąż pozostaje najlepszą tenisistką na świecie

Wraca do pracy

W sobotę 1 kwietnia – jednak w mediach społecznościowych poinformowała, że nastąpił „powrót do roboty”, a wpis opatrzyła zdjęciem, na którym uśmiechnięta trenuje na rowerze stacjonarnym. Do rywalizacji powróci prawdopodobnie w Stuttgarcie, gdzie od 17 kwietnia będzie bronić tytułu.

więcej: https://niezalezna.pl/480650-rok-panowania-igi-swiatek-polka-wciaz-pozostaje-najlepsza-tenisistka-na-swiecie

STS: Kiedy następny mecz Świątek? Gdzie oglądać spotkania z udziałem najlepszej polskiej tenisistki?

W połowie kwietnia reprezentantki Polski powalczą z Kazachstanem w ramach kwalifikacji do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King. Wstępnie zapowiedziano, że Iga Świątek ma być jednym z filarów biało-czerwonych na bardzo wymagające spotkania. W 2022 roku 21-latka musiała zrezygnować z udziału w tej imprezie ze względu na fakt, że terminy meczów reprezentacji kolidowały z tymi z WTA Finals. Wygląda jednak na to, że Świątek i tym razem nie będzie w stanie pomóc swoim koleżankom. Polka wycofała się nie tylko z zawodów w Miami, ale także z Billie Jean King Cup.

Podziel się!