1. OMZRiK: Rekolekcje BDSM dla dzieci w Toruniu; 2. J. Zięba: Ceśka19 i profesorska „wiedza” najnowsza; 3. Mentzen na mikrofonie; 4. Niezależna: „Foreign Policy” sięga do historii Polski i proponuje odtworzenie unii. „To byłaby potęga militarna”

„Foreign Policy” sięga do historii Polski i proponuje odtworzenie unii. „To byłaby potęga militarna”

 

1. OMZRiK: Rekolekcje BDSM dla dzieci w Toruniu

https://twitter.com/OmzRi/status/1640457564524621826

https://www.facebook.com/watch/?v=621702166466984

REKOLEKCJE BDSM DLA DZIECI – ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ
„Zamknij ryj, szmato! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj !”
Sceny przypominające brutalne filmy BDSM oglądały dzieci i młodzież w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu.
Jak udało nam się ustalić, organizatorem rekolekcji zawierających perwersyjne sceny był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.
Na nagraniach widać mężczyznę rozbierającego młoda dziewczynę zdejmując jej spodnie, który następnie zakłada na szyję młodej dziewczynie obrożę, potem ciągnie ją przez kościół na smyczy i nazywa „szmatą”.
Na następnych ujęciach widać jak mężczyzna kładzie dziewczynę na kościelnej posadzce, kopie ja i uderza, krzycząc przy tym na nią i poniżając.
Na nagraniach które otrzymaliśmy widać, że część dzieci wychodź z kościoła, inne są wyraźnie poruszone tym co zobaczyły.
Polski kodeks karny zakazuje pokazywania dzieciom scen z użyciem przemocy, zwłaszcza nacechowanych elementami przemocy seksualnej. Dlatego w dniu jutrzejszym przygotujemy w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.
_______
Wspierajcie nasze działania
wPolityce: Szokująca inscenizacja na rekolekcjach w Toruniu. Interweniowała kuria: Sceny, które nigdy nie powinny mieć miejsca

https://wpolityce.pl/kosciol/640265-szokujaca-sytuacja-na-rekolekcjach-w-toruniu-kuria-reaguje

2. J. Zięba: Ceśka19 i profesorska „wiedza” najnowsza

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/4z6DOokD73/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

3. Mentzen na mikrofonie #4

https://www.youtube.com/watch?v=tOyR0Ub4HSg

4. Niezależna: „Foreign Policy” sięga do historii Polski i proponuje odtworzenie unii. „To byłaby potęga militarna”

„Foreign Policy” dostrzegło możliwość stworzenia w dzisiejszych czasach struktury przypominającej unię polsko-litewską zawiązaną w 1385 r. w Krewie. „Unia polsko-ukraińska stałaby się drugim co do wielkości krajem w UE i prawdopodobnie jej największą potęgą militarną, stanowiąc więcej niż wystarczającą przeciwwagę dla tandemu francusko-niemieckiego – czego tak bardzo brakuje UE po Brexicie” – przekonuje amerykański magazyn

Amerykański magazyn „Foreign Policy” wystąpił z koncepcją powołania w obecnych czasach struktury na wzór unii polsko-litewskiej. Stwierdził, że zapoczątkowany ponad 600 lat temu układem w Krewie związek oferuje rozwiązania dla dzisiejszej Europy.

„FP” przypomina, że unia obejmująca też duże obszary dzisiejszej Białorusi i Ukrainy pomogła przyłączyć rozległe tereny Europy Wschodniej, w tym ziemie dawnej Rusi Kijowskiej, do zachodniego chrześcijaństwa. Odpowiadała też na obawy o zagrożenie ze strony Krzyżaków.

Rzeczpospolita polsko-litewska stała się jednym z największych państw w Europie i fascynującym laboratorium zarządzania politycznego, szczegółowo badanym przez ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Po upadku dynastii Jagiellonów przekształciła się w monarchię elekcyjną, podobną do włoskich miast-państw, ale działającą na znacznie większą skalę”

– podkreśla amerykański magazyn.

Wyszczególnia zalety związku poczynając od parlamentarnej zasady jednomyślności, tolerancji religijnej i wolności, jaką cieszyła się szlachta, w odróżnieniu od absolutystycznych monarchii Europy Zachodniej.

„Co by było, gdyby podobne rozwiązanie polityczne było dostępne w obliczu problemów, z którymi borykają się dziś Ukraina i Polska?”

– zastanawia się „FP”.

Twierdzi, że za unią polityczną między obu krajami nie przemawia nostalgia, ale wspólne interesy.

„Z pewnością, ze względu na cztery wieki wspólnej historii w ramach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znaczna część dzisiejszej Ukrainy (i Białorusi) ma o wiele więcej wspólnego ze swoją przeszłością z Polską niż z Rosją, niezależnie od twierdzeń rosyjskich propagandzistów, że jest inaczej, i niezależnie od faktu, że relacje te były często bardzo skomplikowane” – przekonuje amerykański magazyn.

„Obydwa kraje stoją w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. Dziś Polska jest członkiem UE i NATO, a Ukraina pragnie dołączyć do obu organizacji – nie inaczej niż niegdyś Wielkie Księstwo, które chciało stać się częścią głównego nurtu schrystianizowanej Europy. Nawet jeśli wojna Ukrainy z Rosją zakończy się zdecydowanym zwycięstwem Ukrainy i wyparciem sił rosyjskich z kraju, Kijów czeka potencjalnie kilkudziesięcioletnia walka o wejście do UE, nie mówiąc już o uzyskaniu wiarygodnych gwarancji bezpieczeństwa od Stanów Zjednoczonych” – ocenia „FP”.

Snuje wyobrażenia, co by się stało gdyby po zakończeniu wojny Polska i Ukraina stworzyły wspólne państwo federalne lub konfederacyjne, łącząc politykę zagraniczną i obronną oraz niemal natychmiast wprowadzając Ukrainę do UE i NATO.

„Unia polsko-ukraińska stałaby się drugim co do wielkości krajem w UE i prawdopodobnie jej największą potęgą militarną, stanowiąc więcej niż wystarczającą przeciwwagę dla tandemu francusko-niemieckiego – czego tak bardzo brakuje UE po Brexicie”

– spekuluje „FP”.

źródło: https://niezalezna.pl/479736-foreign-policy-siega-do-historii-polski-i-proponuje-odtworzenie-unii-to-bylaby-potega-militarna

Podziel się!