Córy Mary – Koncert / Kraków Artcafe Barakah (18 marca 2023, g. 20.00)

Córy Mary – Koncert / Kraków Artcafe Barakah (18 marca 2023, g. 20.00)

 

 

 

Córy Mary – Koncert / Kraków Artcafe Barakah (18 marca 2023, g. 20.00)

https://www.youtube.com/watch?v=kt2mI8rz8ac

 

Wydarzenie Córy Mary
ulica Paulińska 28, 31-065 Kraków, Polska
Publiczne Każdy na Facebooku i poza nim
Serdecznie zapraszamy na nasz krakowski koncert u progu jasnej pory w Teatrze Barakah.
Zagramy Wam i zaśpiewamy w kilku słowiańskich językach, opowiemy o dawnych obrzędach, wspólnie przywołamy wiosnę!
Naszych utworów można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCWTHqNn5FDJ_udeC2baXvAw
Jesteśmy etnoświrami koncentrującymi działania twórcze wokół archaicznej muzyki obrzędowej. Uwielbiamy odkrywać zapomniane utwory ludowe i wplatać je w autorskie aranżacje.
Zespół tworzą:
Aleksandra Kowalczyk – wokalistka, performerka. Absolwentka kulturoznawstwa na warszawskim UMCS, studiowała śpiew ludowy w Bułgarii. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny, współpracowała z Teatrem Węgajty oraz magazynem „Glissando”. Prowadzi warsztaty wokalne „Przędzalnia głosu”. Laureatka I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Dawnej w Mrozach (w duecie wokalnym z Beatą Kowalską).
Wiola Jakubiec – skrzypaczka, wokalistka, etnomuzykolożka. Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz szkoły muzycznej II stopnia. Aktualnie specjalizuje się na kierunku skrzypiec jazz i world music w UMFC w Warszawie. Laureatka licznych konkursów i przeglądów muzycznych w duecie SEKUNDa.
Miłka Majczyno – skrzypaczka, wokalistka, performerka. Absolwentka kulturoznawstwa oraz szkoły muzycznej II st w klasie skrzypiec w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Węgajty oraz z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Członkini grupy improwizacyjnej Syreny, współautorka zespołu GOPtrio.
Beata Kowalska – założycielka zespołu, wokalistka, autorka kompozycji i aranżacji muzycznych. Gra na bębnach, flecie altowym, cytrze i jouhiko. Laureatka I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Dawnej w Mrozach (w duecie wokalnym z Aleksandrą Kowalczyk).
Çağlar Şahin – muzyk, kompozytor, twórca aranżacji. Założyciel orkiestry Andante’s Inferno, członek orkiestry Heroes Orchestra. Studiował kompozycję na wydziale muzycznym Yaşar University w Izmirze oraz na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. W Córach Mary gra na bębnie obręczowym, współtworzy kompozycje.
____
Bilety 30 zł do kupienia w kasie w dniu koncertu
Po koncercie będzie można zakupić płyty i koszulki zespołu
https://www.youtube.com/watch?v=394SU4bx5ZQ
Podziel się!