mysteriesrunsolved.com: Czy brytyjski odkrywca Alfred Isaac Middleton odkrył tajemnicze zaginione miasto?

Gdzie jest zaginione miasto Dawleetoo i szkatułka złota?

Od mariusza

Obraz jest artystycznym przedstawieniem zaginionego miasta Dawleetoo z XVIII wieku, opartym na lokalnym folklorze sumatrzańskim. © Domena publiczna

W epoce wiktoriańskiej odkrywcy i poszukiwacze przygód pozostawili swój ślad w historii. Odkrywanie zaginionych kultur, ukrytych świątyń i ukrytych miast było na porządku dziennym. Od Indiany Jonesa do Allana Quatermina; wszystkie istniały w swoim czasie.

Tropikalna dżungla z mitycznej opowieści. © Shutterstock

Jeśli lubisz czytać o wielkich eksploracjach i odkryciach, prawdopodobnie wiesz, że wiele z nich zostało dokonanych przez brytyjskich odkrywców. Ale czy wiesz, że mało znany brytyjski odkrywca odkrył legendarne zaginione miasto w dżungli sumatrzańskiej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Pod koniec XIX wieku niezwykły brytyjski odkrywca zniknął w dżungli Sumatry. Mówimy o Alfredzie Isaacu Middletonie — tajemniczym imieniu, które krążyło w różnych społecznościach internetowych, m.in Reddit przez chwilę. Mówiono, że Middleton zniknął podczas poszukiwania ruin starożytnego zaginionego miasta znanego jako Dawleetoo.

Brytyjski odkrywca Alfred Isaac Midleton pod koniec XIX wieku przeszukiwał najdalsze zakątki świata w poszukiwaniu cudów zoologicznych, botanicznych i archeologicznych. Kilka nowo odkrytych zdjęć pomaga rzucić światło na niesamowite odkrycia podczas serii nieznanych wówczas misji w regionach Azji Południowo-Wschodniej, Afryki i lasów deszczowych Amazonii. © Codzienne tajemnice

To był zupełnie inny czas, zachodni odkrywcy przemierzali świat w poszukiwaniu nowych miejsc i artefaktów, a dżungle Sumatry były wówczas kuszącym celem podróży. Nawet dzisiaj wiele części tych łaskawych dżungli nie zostało w pełni zbadanych.

Historyczny widok góry Talang (2,597 m) – aktywnego stratowulkanu na Zachodniej Sumatrze w Indonezji. Drzeworyt, wydany w 1893 r. © iStock

To jest stare, to jest stare i to jest dziwne, więc Smithsonian musi być zaangażowany, historia mówi. Według starożytnego raportu Smithsonian Magazine, były asystent Arthura Conana Doyle’a, przyjaciela odkrywcy Sir Johna Morrisa, miał zbiór dokumentów dotyczących Alfreda Isaaca Middletona, a jeden z nich ujawnił niesamowitą historię odkrywcy.

Kopia e-maila z brytyjskiego konsulatu została wysłana do asystenta Doyle’a, wspominając o zaginionej skrzynce dokumentów i możliwej wyprawie brytyjskiego odkrywcy, pana Alfreda Isaaca Middletona. O dziwo, ten człowiek jest współczesny innej dziwnej postaci o nazwisku Edward Allen Oxford. Przeczytaj fascynującą historię Oksfordu tutaj.

Middleton był odkrywcą, który polował na zapomniane miasto zwane Dawleetoo, o którym mówiono, że znajduje się na trasie do jeziora Lop Nur, według byłego asystenta Doyle’a. Lop Nur to dawne słone jezioro, obecnie w dużej mierze wyschnięte, położone na wschodnim krańcu Kotliny Tarim, pomiędzy pustyniami Taklamakan i Kumtag w południowo-wschodniej części Sinciangu.

Postawiono hipotezę, że Middleton zdezorientował się i zagubił w gęstym zalesionym terenie na trasie do jeziora Lop Nur. W e-mailu wspomniano również o skarbie, który podobno Middleton zebrał i zakopał w trumnie.

© Dailymysteries.com
© Dailymysteries.com
© Dailymysteries.com
© Dailymysteries.com
© Dailymysteries.com

Najwyraźniej niewiele wiemy o koncie Middletona poza powyższymi zdjęciami, które od jakiegoś czasu krążą w Internecie.

Tak, niektóre z tych fascynujących obrazów mogą nie być związane z rzeczywistym wydarzeniem, ale historia Alfreda Isaaca Middletona i zaginionego miasta Dawleetoo może mieć prawdziwe pochodzenie.

więcej u źrodła: https://mysteriesrunsolved.com/pl/2022/08/alfred-isaac-middleton-lost-city-dawleetoo-sumatra-jungles.html

 

Podziel się!