1. NTV: Co dalej z E-Parlamentem – Perspektywa nowego referendum – Debata; 2. Kapitalny Przegląd Informacyjny. KAPITAN LISOWSKI – Dane naukowe o absolutnej nieskuteczności masek covidowych i Chinach; 3. Dantejskie sceny w Mongolii. Tłum szturmuje siedzibę rządu; 4. Wolne Media: To kłamstwo, że PiS musi przywrócić 23% VAT na paliwo

Co dalej z E-Parlamentem – Perspektywa nowego referendum – Debata

Wczoraj podpisałem ponad 100 egzemplarzy Księgi Tanów dla WAS! Od dzisiaj wyruszają w Polskę! CB

1. NTV: Co dalej z E-Parlamentem – Perspektywa nowego referendum – Debata

 

https://www.facebook.com/ntvniezaleznatelewizja/videos/5776358932454543

 

2. Kapitalny Przegląd Informacyjny. KAPITAN LISOWSKI – Dane naukowe o absolutnej nieskuteczności i szkodliwości masek covidowych (słuchaj od 6 minuty!!!)

https://www.youtube.com/watch?v=eHvZmtINOSM

3. Dantejskie sceny w Mongolii. Tłum szturmuje siedzibę rządu

W stolicy Mongolii — Ułan Bator — protestujący oblegają siedzibę rządu, domagając się jego dymisji. W sieci pojawiają się szokujące nagrania z zamieszek. Demonstracje wybuchły po pojawieniu się doniesień o urzędniczych malwersacjach dokonanych przy handlu węglem.

Ukraińskie Radio Swoboda podaje, że protesty w Ułan Bator wybuchły w niedzielę po ujawnieniu informacji o kradzieży węgla o wartości 12,9 mld dol. Węgiel miał być wysłany do Chin. Demonstranci wyszli na centralny plac stolicy, domagając się zbadania sprawy kradzieży zasobów naturalnych i pieniędzy budżetowych, upublicznienia nazwisk osób w to zamieszanych i dymisji rządu.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dantejskie-sceny-w-mongolii-tlum-szturmuje-siedzibe-rzadu-w-ulan-bator/xj2nm4b,79cfc278

4. Wolne Media: To kłamstwo, że PiS musi przywrócić 23% VAT na paliwo

Pod koniec listopada wicepremier Jacek Sasin poinformował, że na skutek decyzji Komisji Europejskiej, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższy VAT m.in. energii elektrycznej, paliw czy nawozów. Politycy Konfederacji zwracają uwagę na pewien istotny szczegół.

Jak stwierdził poseł Krzysztof Bosak, że „rząd od stycznia wprowadza podatek VAT na gaz aż o 18 punktów procentowych wyższy (!), niż wymaga UE”. „Apeluję do mediów, żeby informować o tym Polaków! Przestańcie powtarzać kłamstwa rządu, że tak trzeba. Trzeba 5%. 23% to wybór będący konsekwencją kryzysu budżetowego” – podkreślił. Zdaniem polityka Konfederacji rządzącym opłaca się „ignorować merytoryczną krytykę i rozniecać zastępcze spory”.

Z kolei inny poseł Konfederacji – Stanisław Tyszka zauważył, że w innych krajach UE VAT na gaz jest znacznie niższy, niż 23%. Inny z polityków Konfederacji, Emil Krawczyk z Rady Krajowej partii Nowa Nadzieja, wyraził zmartwienie niepodnoszeniem tej sprawy przez inne partie opozycyjne.

„Bardzo mnie martwi brak protestów PO, Lewicy i Hołowni na przywracanie przez PiS 23% stawki VAT na gaz »bo UE«, gdy UE wymaga wyłącznie 5%” – napisał.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

https://wolnemedia.net/to-klamstwo-ze-pis-musi-przywrocic-23-vat-na-paliwo/

Podziel się!