1. Wolne Media: Telefony Huaweii same kasują filmy z antycovidowych protestów w Chinach; 2. Ator: Spiskowe Teorie które w 2022 okazały się prawdą, faktem; 3. Informacje: Niemcy wymierają w zastraszającym tempie! (dane z października 2022)!; 4. Rafał Kopko Orlicki – Polska gola!

Spiskowe Teorie które w 2022 okazały się prawdą, faktem

Tę „polską” taktykę walki z UE czy też na mistrzostwach Świata w piłce Nożnej w Katarze dobrze oddaje tekst Rafała Orlickiego (Info numer 4). Ja pamiętam zupełnie inną taktykę – Górskiego – był to futbol totalny, pełen przerzutów, niespodziewanych wyjść na pozycję, futbol ułański, zadziwiający, futbol który oczarował cały świat, który zmiatał przeciwnika z powierzchni ziemi (Włochy, Argentynę itd) niczym Husaria Szwedów pod Kircholmem. Niemcy wygrały wtedy w półfinale z Polską tylko dzięki „sztuczkom” z wodą i błotem, czyli jak zwykle nieuczciwie, ale na koniec i tak po pięknym meczu Polska pokonała Brazylię zajmując trzecie miejsce na świecie. No i cóż, dokonali tego piłkarze nikomu wcześniej nie znani, nie ograni w żadnych znanych światowych ligach i klubach, żadne tam gwiazdy – zwykłe chłopaki od kopania piłki z Legii, Górnika, Wisły i Stali Mielec, jak Deyna, Gadocha, Kmiecik, Kusto, Musiał, Kapka, Szymanowski, Kasperczak, Ćmikiewicz, Szarmach, Lato, Tomaszewski, Maszczyk, Żmuda czy Gorgoń.  

W Argentynie i Hiszpanii było już potem nieco gorzej, coraz mniej polotu chociaż też było przecież 3 miejsce na świecie za Piechniczka i Francja pokonana 3:2. Dlatego mnie oglądałem Polaków ani raz w Katarze, wbrew zadymie TVP i TVN, a raczej na złość tej zadymie, wiedząc jaka będzie ich gra i jaki będzie wynik. Ale radocha! 16 drużyna na świecie, telewizory napęczniałe idiotycznymi hurra komentarzami ćwierć-inteligentnych komentatorów i kompletnie debilnych polityków oraz podfruwajek telewizyjnych które mają się za światowe gwiazdy i królowe piękności oraz mądrości. To jest rzeczywiście sukces na miarę tego z negocjacji z UE o KPO i Reformie Sądów!

I to samo dokładnie jest w tej chwili w polskiej polityce – ani za grosz polotu – jak na obrazku powyżej! Cudu nad Wisłą z dzisiejszymi PISowcami, PO/KO 2050 i PSL-Lewicą-Razem na pewno nie będzie.

Cytat dnia (z materiału Info nr 3): Niemcy obecnie zmagają się z zagadkową liczbą zgonów. W październiku tego roku zmarło 90 tysięcy osób a to aż o 19 procent więcej osób niż mediana w poprzednich latach a dokładnie w okresie 2018-2021.

1. Wolne Media: Telefony Huaweii same kasują filmy z antycovidowych protestów w Chinach

„Przez Chiny przetaczają się ogromne protesty przeciwko polityce »zero covid«. Część nagrań z manifestacji trafia do ogólnoświatowych mediów społecznościowych.

Niektórzy jednak mają problem z materiałami, które nagrali. Użytkownicy telefonów Huawei twierdzą, że ich nagrania »same się kasują«” – informuje portal NCzas.com.

„Chińscy użytkownicy mediów społecznościowych donoszą, że telefony Huawei automatycznie usuwają filmy z protestów, które miały miejsce w Chinach” – powiadomiła Melissa Chen na „Twitterze”. Według niej użytkownicy smartfonów chińskiej firmy Huaweii nie otrzymują komunikatów o usunięciu materiałów i nie wiedzą, czy filmy usunięto tylko z ich urządzeń, czy również z chmury w internecie.

„Nasze filmy sci-fi nawet nie wyobrażały sobie tego poziomu dystopii” – podsumowuje użytkowniczka. Na dołączonym nagraniu pokazała, że nie potrafi otworzyć jednego z filmów.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: NCzas.com, Twitter.com
Źródło: WolneMedia.net

 

2. Ator: Spiskowe Teorie Które w 2022 Okazały Się Prawdą Faktem

https://www.youtube.com/watch?v=FjKm_tU_To4

► Teorie Które Okazały Się Faktem w 2020

https://youtu.be/0ZdT1Iu7V0Q

► Cała Seria ► https://www.youtube.com/playlist?list…

► Fanpage z Teoriami ► https://www.facebook.com/SpiskoweTeor…

3. Informacje: Niemcy wymierają w zastraszającym tempie! (dane z października 2022)!

https://www.youtube.com/watch?v=oRYL23NUN3k

4. Rafał Kopko Orlicki –  Polska gola!

Niestety, Polska reprezentacja odpadła z Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, po przegranym 3:1  meczu z Francją.

Ten turniej w Katarze, niesie dla mnie bardzo cenne doświadczenia. Pokazuje kolejny raz, jak  podobnie pokazały to poprzednie turnieje, jaką posiadamy mentalność narodową. Jakie jej cechy, warto w nas wypalić do cna a które wykorzystać, rozbudować.

W meczach polskiej reprezentacji, poza meczem z Arabią Saudyjską, nie mieliśmy żadnych  kontrataków rozpoczynanych szybko w polskiej połowie i trwających w tym samym, szybkim rytmie, z bezpośrednich podań bez stopowania (przyjmowania) piłki. Wszystko było czytelne, wolne. Niekiedy wykonywane w sposób składny, tyle, że bez celnego technicznie wykończenia. Bez strzelców zdolnych wbić siatę.

Piłka nożna, jest innym meczem niż mecz szachowy. Tam, ma się bardzo dużo czasu na zastanowienie, przez co błędy przeciwnika są wykorzystywane bezwzględnie. Pilka nozna powolna, jest czytana przez przeciwnika właśnie jak szachy.

W piłce nożnej, wielką rolę gra statystyka.

Im więcej prędkości, im więcej sytuacji podbramkowych, im więcej strzałów bliski i dalekich – byle była jakaś ich jakość – celność, to prawdopodobieństwo zdobycia bramki wzrasta.

Kiedy natomiast zespół nastawia się ćwiczoną miesiącami strategią, na bezustanne wytracanie elementu zaskoczenia, cofając piłkę do obrońców i bramkarza, starając się ściągać przeciwnika na swoją stronę nawet gdy ten się nie daje tak podpuszczać, to mamy rezygnację z elementu zaskoczenia. Tego, pomimo wielu cennych akcji, w grze polskiej reprezentacji nie było!

Nie było moim zdaniem najmniejszego elementu zaskoczenia, ani jednej akcji z krótkich i szybkich podań oddawanych bez przyjęcia, kończonych strzałem z pierwszego przyłożenia.

Taka strategia, dała Francji możliwość spokojnych akcji, oddawania strzałów – o dziwo, po spokojnym przyjęciu piłki.

Ktoś od razu powie, że w innym wypadu byśmy się odkryli i Francja dowaliłaby nam 5 do 0 – ra.

Czyżby? Czy szybsze akcje, szybkie podania by nam tak zagroziły?

A czyż przypadkiem, atak, szarża, w sytuacji szczególnie korzystnej, nie jest najlepszą obroną połączoną z szansą na zwycięstwo, na rozwalenie przeciwnika? Szcególnie, kiedy w naturze narodu leży walka, atak?!

Ten mecz, który w Pryzu oglądał mój ojczym – Francuz, z duchem respektu wobec Polski ale sercem za Francją, spodziewający się po nieobliczalnej Polsce niespodzianki, jak widzieliśmy po jego przebiegu, nie mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem.

Dlaczego? Bo wiele miesięcy, polska reprezentacja była uczona wycofywania piłki do tyłu, tracenia elementu zaskoczenia, unikania bezpośrednich podań, tracenia tempa ataku. Liczenia na cudowne bramki, na ewentualne karne z udziałem wielce cudownego Szczęsnego.

Takie same uwarunkowania, obowiązują w świecie polityki. Jeśli jakiś naród, jako całość, nie wykorzystuje sprzyjającemu jego szarży okresu historycznego, błędów lub desperacji obronnej zaborców, dyskredytacji środowisk zniewalających ludzkość, to naród ten, może liczyć na przetrwanie tylko poprzez cud – tzw. opatrzność boską.

Tego chcemy?

Dzisiaj, Świat stoi w obliczu dyskredytacji szczepionkowej, pandemicznej, klimatycznej, energetycznej, ochrony środowiska, inni europejskiej, krwawej Rosji, korporacyjnej, rasistowsko – nacjonalnej polityki Izraela, ONZ-tu, totalitarnej polityki Iranu…

Kiedyś, w obliczu takich dyskredytacji, zrodziła się Wiosna Ludów. A dzisiaj?

Czy mamy jeszcze w naszych sercach rycerzy husarii, Norwidów, Słowackich i Mickiwieczów, czy tylko asekuracyjnych Michniewiczów?

RKO

 

Podziel się!