1. P.D.Milko: USA, a interes narodowy. Handel. Przetwórstwo spożywcze w Polsce zagrożone. Czy nas zatłuką cenami; 2. Jerzy Zięba: Polskie i Polaków dramaty; 3. Ator: Nie uwierzysz jak odstawili w TVP Info wielką szopkę “ku chwale” PiS; 4. WM / MN: Elektrownia atomowa w Zaporożu odłączona

Przetwórstwo spożywcze w Polsce zagrożone

Mimo że materiał Atora ma nr 3 to ten obrazek pokazuje jego wagę.

1. P.D.Milko: USA, a interes narodowy. Handel. Przetwórstwo spożywcze w Polsce zagrożone. Czy nas zatłuką cenami

https://www.youtube.com/watch?v=cYW_xZuNXBA

2. Jerzy Zięba: Polskie i Polaków dramaty

https://jerzyzieba.com/live

https://vk.com/video-201956532_456241518

3. Ator: Nie uwierzysz jak odstawili w TVP Info wielką szopkę “ku chwale” PiS

https://youtu.be/13AUJ2gSYf4

4. WM / MN: Elektrownia atomowa w Zaporożu odłączona

W czwartek Rosjanie odcięli całkowicie linie przesyłowe od Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Jak informuje ukraiński operator Energoatom, jest to pierwszy taki przypadek w jej historii.

Ukraiński operator elektrowni atomowych podał w czwartek, że z powodu pożarów na terenie pobliskiej elektrociepłowni, dwukrotnie doszło do odcięcia linii łączącej elektrownię jądrowej z siecią energetyczną Ukrainy. “Okupowana przez Rosjan elektrownia jądrowa Zaporoże została po raz pierwszy w historii całkowicie odłączona od sieci” – poinformował Energoatom.

W komunikacie podkreślono, że pozostałe linie zostały uszkodzone wcześniej w wyniku ostrzału prowadzonego przez rosyjskie wojsko.

Agencja Interfax-Ukraina podaje, że nie ma jeszcze żadnych oświadczeń na temat działania systemów automatyki i bezpieczeństwa w elektrowni, natomiast trwają prace związane z uruchomieniem podłączenia jednego z bloków energetycznych do sieci.

Zaporoska Elektrownia Atomowa została zajęta przez siły rosyjskie na początku marca. Stany Zjednoczone ustami sekretarza stanu Antonego Blinkena oskarżyły Rosję o wykorzystanie elektrowni jako “tarczy nuklearnej” przez stacjonowanie tam wojsk, co uniemożliwia siłom ukraińskim oddanie ognia i stwarza ryzyko “strasznej awarii jądrowej”.

Podczas rozmów prowadzonych na początku sierpnia w Nowym Jorku wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Mykoła Toczycki powiedział, że “konieczne są wspólne działania, aby zapobiec katastrofie jądrowej” i wezwał społeczność międzynarodową do “zamknięcia nieba” nad ukraińskimi elektrowniami jądrowymi za pomocą systemów obrony powietrznej.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

https://wolnemedia.net/elektrownia-atomowa-w-zaporozu-odlaczona/

Podziel się!