1. Zatruj rzekę i zgarnij kasę – Odra 2022, Warta 2015; 2. WM: Wymóg szczepień podróżnych miał wymusić szczepienia; 3. Marcin Strzyżewski: Czym Rosjanie równają miasta z ziemią?; 4. Tomasz Maron

Czym Rosjanie równają miasta z ziemią?

 

1. Zatruj rzekę i zgarnij kasę – Odra 2022, Warta 2015

https://www.youtube.com/watch?v=BKZ2NUSVyN0

2. WM: Wymóg szczepień podróżnych miał wymusić szczepienia

Wewnętrzne dokumenty ministerstwa transportu pokazują, że wymóg szczepień podróżnych miał poprawić stopień wyszczepienia kanadyjskiego społeczeństwa.

Notatka przygotowana dla ministra transportu Omara Alghabry 2 października 2021 roku w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień zawiera stwierdzenie mówiące o tym, że restrykcyjny wymóg szczepień bez alternatywy w postaci przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 mógłby znacznie przyspieszyć proces szczepień.

Parę tygodni później Alghabra podpisał memorandum przygotowane przez ministerialną grupę ds. bezpieczeństwa zatwierdzający nowy nakaz wprowadzający szczepienia. W dokumencie z 29 października czytamy, że nakaz szczepień jest potrzebny, by wzmacniać bezpieczeństwo systemu transportu, a celem pośrednim jest poprawa ogólnego stopnia wyszczepienia społeczeństwa. Mimo że ogólny odsetek zaszczepionych jest wysoki, to „wciąż mamy pewną liczbę Kanadyjczyków, którzy kwalifikują się do szczepień, ale zaszczepieni nie są. Stanowi to wyzwanie z kilku powodów”. Wśród powodów wymieniany jest fakt, że dzieci w wieku poniżej 12 lat nie mogą być szczepione, ponadto jest grupa osób, która nie może się zaszczepić z powodów medycznych. Należy jednak maksymalnie zwiększać stopień zaszczepienia wśród pozostałych i przyznawać minimalną liczbę zwolnień ze szczepień. Tylko wtedy będziemy mogli korzystać z pełnej ochrony zapewnianej przez szczepionki i zminimalizujemy ryzyko COVID-19.

Wymienione dokumenty zostały złożone w sądzie w odpowiedzi na cztery pozwy podważające obowiązek szczepienia podróżnych. Pozywający twierdzą, że obowiązek potencjalnie może być sprzeczny z Kartą Praw i Swobód i chcą, by sąd wyjaśnił tę sprawę.

Rząd federalny zawiesił wymóg szczepień podróżnych 20 czerwca, dodając, że w każdej chwili nakaz może być przywrócony, jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała.

Rozmaite formy nakazów szczepień były widziane przez urzędników ds. zdrowia publicznego jako sukces. W lutym dr Theresa Tam mówiła, że mamy dowody na to, że wymogi szczepień (dotyczące urzędników, określonych zawodów, a także w formie paszportów szczepionkowych) działają. Tam zauważyła, że przed wprowadzeniem wymogów liczba zaszczepionych doszła do pewnego poziomu, na którym się zatrzymała. Udało się ją zwiększyć dopiero wprowadzając nakazy.

Warto jeszcze zauważyć, że Transport Canada w raporcie z listopada 2020 roku twierdziło, że ryzyko zarażenia się koronawirusem w czasie podróży na pokładzie samolotu jest niewielkie. Departament powoływał się przy tym na oświadczenie International Air Transport Association (IATA), w którym organizacja podawała, że statystycznie na 27 milionów podróżnych przypada jeden przypadek zakażenia. W raporcie Transport Canada urzędnicy wspominali jeszcze o systemach filtracji powietrza w samolotach, które w bardzo dużym stopniu zmniejszają rozprzestrzenianie się wirusów przenoszonych przez aerozol. W tamtym czasie nie było jeszcze wariantu Delta.

Urzędniczka odpowiedzialna za przygotowanie notatki dla ministra Alghabry w październiku 2021 roku stwierdziła, że dane z listopada 2020 nie były już aktualne.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska

https://wolnemedia.net/wymog-szczepien-podroznych-mial-wymusic-szczepienia/

źródło: Goniec.net

3. Marcin Strzyżewski: Czym Rosjanie równają miasta z ziemią? Barbarzyńska Broń

https://www.youtube.com/watch?v=tDg7UBG-ks4

 

4. Tomasz Maron

 

 

Podziel się!