1. Goniec: Prof. Mirosław Matyja – „Uwłaszczenie” Polaków na zasobach naturalnych; 2. ZnZ: Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy w związku z epidemią małpiej ospy; 3. Biełsat: Jeden z liderów ataku na polską granicę znaleziony w Iraku / Kulisy kryzysu migracyjnego; 4. To „pożegnanie” Prezes Kaczyński zapamięta na długo.

„Uwłaszczenie” Polaków na zasobach naturalnych

Materiał nr 3: „Pokazane materiały wideo dowodzą, że operację hybrydową zorganizował Alaksandr Łukaszenka i jego służby specjalne przy pomocy Federalnej służby bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Wiele z tych nagrań jest ekskluzywnych – opublikowano je w filmie po raz pierwszy. Autorzy dotarli do wszystkich zamkniętych stref granicznych, ośrodków dla migrantów, zrealizowali nagrania ukrytą kamerą po stronie białoruskiej. W Iraku zaś znaleźli byłych migrantów i przekonali ich, żeby opowiedzieli swoje historie. Te są pełne przemocy ze strony służb białoruskich, szczegółów o tym jak nimi manipulowano i oszukiwano. Szczególnie ciekawa jest opowieść Nabila — lidera kulminacyjnego ataku na granicę polską w listopadzie 2021 r. który twierdzi, że Kurdowie zostali migrantami, bo chciała tego Białoruś.

 

1. Goniec: Prof. Mirosław Matyja – „Uwłaszczenie” Polaków na zasobach naturalnych

Wszyscy zgodzimy się z tym, że Polska jest państwem.
Jako państwo, Polska jest podmiotem prawa międzynarodowego, a jako taki posiada następujące elementy: stałą ludność, określone terytorium i władzę. Terytorium państwa jest własnością zamieszkującej go ludności / narodu, a władza pełni charakter zarządzający.
Zastanówmy się nad wszystkimi trzema elementami Polski jako państwa.

Ludność polska to umęczeni i skołowani przez władze obywatele polscy i obcokrajowcy mieszkający na terytorium Polski. Tu chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.
Terytorium naszego państwa to obszar lądowy oraz wody przybrzeżne (wody wewnętrzne i morze terytorialne). Do tego dochodzi oczywiście przestrzeń powietrzna nad lądem i wodami państwa oraz tzw. podziemie pod nimi ze wszystkimi jego naturalnymi zasobami. Tu też nie ma powodu do jakichkolwiek wątpliwości.

Problemem w Polsce jest suwerenna władza, która zarządza zasobami naturalnymi (złożami, ziemią, wodami, lasami ‚itp.). Zarządza nimi, ale tych zasobów nie posiada.
Jest tajemnicą poliszynela, że od czasu tzw. “okrągłego stołu” w 1989 r. trwa w Polsce przejmowanie przez zagraniczny kapitał większości przedsiębiorstw przemysłowych, a w ostatnich latach zauważamy również proces przejmowania zasobów naturalnych. Jest to niewątpliwie ewidentna grabież polskiego majątku narodowego.

W ostatnich latach zaczęły się pojawiać na polskim horyzoncie politycznym ruchy obywatelskie głoszące potrzebę ochrony zasobów naturalnych w Polsce.
Niewątpliwie jest to bardzo szczytna, doniosła i przede wszystkim potrzebna misja.
Co mnie jednak dziwi, to brak w programach tych ruchów konkretnej koncepcji ochrony zasobów naturalnych przed obcą ingerencją.

Stwierdzenia typu: “musimy odzyskać”, ” żądamy “, “nawołujemy” i temu podobne nie przekonują mnie w ogóle.

Gdzieś nawet doczytałem się: “Należy przywrócić konstytucyjny zapis, że te zasoby i bogactwa stanowią własność Narodu Polskiego”. Należy, ale jak?
Pojawiło się również słowo “uwłaszczenie”. To słowo jest już zupełnie nietrafione. Oznacza ono, z tego co wiem, przekazanie osobie prawnej bądź fizycznej prawa własności do mienia skarbu państwa, komunalnego lub spółdzielczego.
Dlaczego potrzebne jest uwłaszczanie Polaków na zasobach naturalnych, które tak czy owak już z samej definicji państwa należą do nich?
Wróćmy tu do definicji państwa i jego elementów: ludność, terytorium i władza.
Czyż nie lepiej byłoby zastanowić się, jak usprawnić władzę i dopuścić do jej sprawowania obywateli, aby oni sami mogli współdecydować o ich zasobach naturalnych i kontrolować ich wykorzystanie? Tu aż się prosi radykalna zmiana trzeciego elementu państwa, a więc władzy.

Gdzieś też doczytałem się o potrzebie uchwalenia ustawy – to już zostawię zupełnie bez komentarza.

Kwestia produkowania na szybko ustaw w Polsce jest ogólnie znana, jak również znana jest ich waga prawna.

Powszechnie wiadomo, ze konieczna jest totalna nowelizacja polskiej postkomunistycznej Konstytucji, a nie tylko jakaś anemiczna wzmianka o nowym zapisie w aktualnej ustawie zasadniczej. Dlaczego zwolennicy “uwłaszczenia Polaków na zasobach naturalnych” nie podejmują tego tematu i nie walczą o radykalna zmianę Konstytucji? Dlaczego nabierają wody w usta w kwestii zmiany ordynacji wyborczej, skoro powszechnie wiadomo, że Sejm przyklaskuje od dawna wyprzedaży majątku narodowego?
“Chcemy”, “żądamy”, “domagamy się”,” potrzebna jest ustawa” – brawo, niech żyje kosmetyka!

Na koniec jeszcze mała uwaga. To uwłaszczenie miałoby dotyczyć Narodu, a więc wspólnoty zamieszkującej polskie terytorium, czy obywateli polskich? Ten niuans proponowałbym zawczasu sprecyzować, aby później, choćby w kontekście emigracji z Ukrainy do Polski, nie było niedomowień…

Należałoby tez chyba pomyśleć o milionach Polek i Polaków mieszkających poza granicami Polski, z których większość nie posiada już polskiego obywatelstwa i nie zamieszkuje polskiego terytorium.

Jak widać, uwłaszczenie narodu” to skomplikowane i złożone przedsięwzięcie. Proponowałbym pomyśleć poważnie nad współuczestnictwem społeczeństwa w polskim procesie decyzyjnym. Byłaby to z pewnością skuteczniejsza bron w walce o ochronę polskich zasobów naturalnych.

Już naprawdę na koniec ostatnia uwaga: bez zmiany Konstytucji i ordynacji wyborczej, możemy tylko się modlić, aby obcy kapitał nie skolonizował Polski doszczętnie.

Prof. Mirosław Matyja

https://www.goniec.net/2022/08/02/prof-miroslaw-matyja-uwlaszczenie-polakow-na-zasobach-naturalnych/

2. ZnZ: Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy w związku z epidemią małpiej ospy

Gubernator Nowego Jorku Katie Hokul ogłosiła stan wyjątkowy z powodu wybuchu ospy małpiej. O podjętej decyzji informuje administracja państwowa.

https://youtu.be/8JHlpmvWRig

Hokul powiedziała, że ​​po przeanalizowaniu najnowszych danych dotyczących wybuchu małpiej ospy w stanie, jest zmuszona ogłosić stan wyjątkowy w celu wzmocnienia wysiłków na rzecz zwalczania wirusa.

Dodatkowo zauważyła, że jeden na cztery przypadki infekcji występuje u mieszkańca stanu Nowy Jork. Zadeklarowała, że jej zespół działa przez całą dobę, aby zapewnić więcej szczepionek, rozszerzyć testy i odpowiedzialnie edukować opinię publiczną.

Według amerykańskich Federalnych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) na dzień 29 lipca w stanie Nowy Jork zarejestrowano 1345 przypadków infekcji. Na drugim miejscu pod względem zachorowalności był stan Kalifornia, w którym zachorowało już 799 osób.

https://youtu.be/kh80cpQUXyU

Śladami Nowego Jorku poszły Kalifornia i Illinois, które również ogłosiły stan wyjątkowy z powodu małpiej ospy.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

3. Biełsat: Jeden z liderów ataku na polską granicę znaleziony w Iraku / Kulisy kryzysu migracyjnego

https://www.youtube.com/watch?v=4WXOH655ZWI

4. To „pożegnanie” Prezes Kaczyński zapamięta na długo.

https://www.facebook.com/dzienniksledczy/videos/812464966411428

 

To „pożegnanie” Prezes Kaczyński zapamięta na długo.
W dniu dzisiejszym prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził miejscowość Kórnik w Wielkopolsce.
Przed budynkiem, w którym odbywało się spotkanie prezesa partii rządzącej, zebrały się grupy osób, które głośno wyrażały swoje niezadowolenie z rządu i prezesa PiS.
Jarosław Kaczyński w eskorcie Policji opuścił miejsce spotkania.
—-
Materiał udostępniony przez: epoznan.pl
Podziel się!