Wydarzenia PSNLiN: Suwerenność żywnościowa – lokalne strategie i działania – Lublin

Suwerenność żywnościowa – lokalne strategie i działania – Lublin

od Poli Dec

Suwerenność żywnościowa – lokalne strategie i działania – Lublin

Suwerenność żywnościowa – lokalne strategie i działania – Lublin
Kooperatywa Lubelska wraz ze Stowarzyszeniem Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych, Stowarzyszeniem Inicjatyw Naukowych,
Stowarzyszeniem Wybieram Polskie, Spółdzielnią Świetlik oraz Polskim Stowarzyszeniem Niezależnych Lekarzy i Naukowców
ma przyjemność zaprosić państwa na konferencję do Lublina 11 czerwca 2022 roku.

Podobnie jak pozostali współorganizatorzy widzimy ogromny sens w podejmowaniu oddolnych inicjatyw tworzonych przez społeczności lokalne, ze wsparciem naukowców, praktyków, rolników, wytwórców oraz konsumentów, które mogą zabezpieczyć nam suwerenność żywnościową w czasie niedoborów, rosnących cen i spekulacji na rynkach związanych z żywnością oraz jej produkcją.

W najbliższych miesiącach może pojawić się znaczący wzrost cen żywności oraz jej poważne niedobory. Odpowiedzią na te zagrożenia powinno być jak najszybsze przemyślenie sposobów zabezpieczenia się przed skutkami załamania się rynku rolno-spożywczego.

Dotyczy to zwłaszcza takich zagadnień jak: pozyskiwanie żywności ze źródeł naturalnych i jej przechowywanie, zwiększenie jej produktywności i dostępności, utrzymanie odpowiedniej diety oraz możliwości prawnych i organizacyjnych w zakresie lokalnej wymiany żywności, tworzenia krótkich łańcuchów dostaw, lokalnych struktur sprzedaży bezpośredniej i systemów zaopatrzenia.

Serdecznie zapraszamy! Razem możemy więcej!

Podziel się!