1. Media Narodowe: Konwój Wolności się rozpędza. Trudeau musi ustąpić? Andrzej Kumor o sytuacji w Kanadzie; 2. Szwedzki Sanepid składa wniosek do rządu o usunięcie covid-19 z „listy chorób groźnych dla społeczeństwa”; 3. wR24: Kaczyński wyrzuca Niedzielskiego?! Nie będzie nowej ustawy covidowej!; 4. III spotkanie z dr med. Wolfgangiem Wodargiem. Rumia.

Konwój Wolności się rozpędza. Trudeau musi ustąpić?

1. Media Narodowe: Konwój Wolności się rozpędza. Trudeau musi ustąpić? Andrzej Kumor o sytuacji w Kanadzie

https://www.youtube.com/watch?v=yQ8M5TKkdr8

 

2. Szwedzki Sanepid składa wniosek do rządu o usunięcie covid-19 z „listy chorób groźnych dla społeczeństwa”

De flesta åtgärder mot covid-19 upphör den 9 februari

Publicerat

Den höga vaccinationstäckningen i kombination med att omikronvarianten ger färre fall av allvarlig sjukdom jämfört med andra varianter har minskat belastningen på samhället. Även om pandemin inte är över är det därför möjligt att avveckla de flesta åtgärder mot covid-19 onsdagen den 9 februari. Folkhälsomyndigheten hemställer till regeringen om att covid-19 ska upphöra att vara en allmän- och samhällsfarlig sjukdom.

Smittspridningen av omikron är fortfarande omfattande och sjukligheten i samhället hög. Men genom den höga vaccinationstäckningen i befolkningen finns nu ett gott skydd mot allvarlig covid-19 sjukdom hos de allra flesta. Den senaste tiden har det också blivit tydligt att omikron ger färre fall av allvarlig sjukdom jämfört med tidigare varianter. I jämförelse med tidigare smittvågor behöver färre intensivvård trots ett betydligt högre antal fall av smitta. Samma gäller för slutenvården. Ett stort antal patienter vårdas för covid-19 men jämfört med tidigare är andelen lägre, trots en omfattande smittspridning.

Większość działań przeciwko Covid-19 kończy się 9 lutego
 Opublikowano 03 lutego 2022
Wysoki poziom szczepień w połączeniu z faktem, że wariant omikronowy powoduje mniej przypadków poważnych chorób w porównaniu z innymi wariantami, zmniejszył obciążenie społeczeństwa. Nawet jeśli pandemia się nie skończyła, możliwe jest wycofanie większości środków przeciwko Covid-19 w środę 9 lutego.
Urząd zdrowia publicznego zwraca się do rządu, aby Covid-19 przestał być ogólnie i społecznie niebezpieczną chorobą. Rozprzestrzenianie się omikronu jest nadal powszechne, a zachorowalność w społeczeństwie jest wysoka. Jednak ze względu na wysoki zasięg szczepień w populacji, w zdecydowanej większości istnieje obecnie dobra ochrona przed poważną chorobą Covid-19. Ostatnio stało się również jasne, że omicron daje mniej przypadków poważnych chorób w porównaniu z poprzednimi wariantami. W porównaniu z poprzednimi falami infekcji, potrzeba mniej intensywnej opieki, pomimo znacznie większej liczby przypadków infekcji. To samo dotyczy opieki szpitalnej. Duża liczba pacjentów z Covid-19 jest pod opieką  ale w porównaniu z wcześniejszymi odsetek ten jest niższy, pomimo rozległego rozprzestrzeniania się infekcji. – Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się infekcji muszą być proporcjonalne i nie bardziej restrykcyjne niż to konieczne. Infekcja będzie się dalej rozprzestrzeniać, ale dzięki szczepieniom nie będzie już miała tak poważnych konsekwencji dla społeczeństwa jak wcześniej.
W związku z tym Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego zwraca się do rządu o zniesienie klasyfikacji Covid-19 jako choroby społecznie i ogólnie niebezpiecznej.

3. wR24: Kaczyński wyrzuca Niedzielskiego?! Nie będzie nowej ustawy covidowej!

https://www.facebook.com/wRealu24pl/videos/1319664595206633

4. III spotkanie z dr med. Wolfgangiem Wodargiem. Rumia.

https://www.facebook.com/100930168228835/videos/617490082694229

Podziel się!

    © Czesław Białczyński