1.PCh24: ONZ – Morawiecki wzywa do ustanowienia globalnej CENZURY internetu; 2. TV Polska: Prezydent Rafał Piech do MORAWIECKIEGO: Skończcie kłamać obrzydliwie i wprowadzać Polaków w błąd; 3. Jerzy Zięba: Polska metrycznym nierządem stoi; 4. NTV: Rozmowa z Pawłem Nogalem i Józefem Białkiem o zyskach dla korporacji w czasie pandemii

Polska metrycznym nierządem stoi

1.PCh24: ONZ – Premier Morawiecki wzywa do ustanowienia globalnej kontroli nad internetem

Mało jest ważniejszych spraw jak ta aby dzisiaj na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych wypracować wspólne rozwiązania w zakresie zarządzania internetem – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas 16. Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach.

Szef rządu porównał sieć do noża, który może być pożytecznym narzędziem, lecz także stać się instrumentem przemocy i krzywdy. Podkreślał jednak zalety internetu, przywołując przykład z okresu reżimu sanitarnego. Przekonywał, że „elektroniczna recepta, elektroniczne skierowania, elektroniczne zwolnienia uratowały wiele istnień ludzkich”.

Odpowiedzią na zagrożenia wynikające z sieci ma być scentralizowane zarządzanie tą sferą.

(…) doświadczamy wielu ataków hakerskich, coraz większych ataków ze strony państw, gdzie internet jest używany jako broń. I dlatego mało jest ważniejszych spraw jak ta aby dzisiaj na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych wypracować wspólne rozwiązania w zakresie zarządzania internetem. Jeśli nie płacisz za produkt to sam stajesz się produktem jesteś ty. Myślę, że ta fraza dobrze oddaje kondycję jednostki w dobie mediów społecznościowych, w dobie internetu – przekonywał premier.

Morawiecki ocenił jako konieczność „wypracowanie pod kierunkiem Narodów Zjednoczonych, specjalnie do tego powołanych organizacji i jednostek, odpowiednich zarządzeń i odpowiedniego systemu zarządczego”. – To jest wyzwanie na miarę XXI wieku, wyzwanie, któremu możemy sprostać tylko wspólnie – apelował.

Dziś stoimy u progu wyzwań globalnych. Poradzić sobie musimy z monopolami globalnymi a w odniesieniu do dyskusji o internecie musimy wypracować globalne rozwiązania w temacie internetu. To jedno z największych wyzwań ludzkości. To jedno z największych wyzwań stojących przed ONZ. Ale tak jak została ona powołana po II wojnie światowej aby uczynić świat lepszym, aby dbać o pokój, o stabilność, o rozwój w XX wieku, tak sądzę, że dziś również Organizacja Narodów Zjednoczonych podoła również tym wyzwaniom XXI wieku. A jednym z tych największych wyzwań jest właśnie jest wypracowanie najlepszych praktyk, modelu i obowiązków dla wszystkich państw na świecie w zarządzaniu tym wspaniałym narzędziem, które tworzy jednak wiele nowych ryzyk – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Gospodarz konferencji ma nadzieję, że przyczyni się ona do „opracowania i wdrożenia tych rozwiązań we wszystkich państwach całego świata”.

 

Źródło: Facebook / Kancelaria Premiera

RoM

https://pch24.pl/szczyt-cyfrowy-onz-premier-morawiecki-wzywa-do-ustanowienia-globalnej-kontroli-nad-internetem/

2. TV Polska: Prezydent RAFAŁ PIECH do MORAWIECKIEGO : Skończcie kłamać obrzydliwie i wprowadzać Polaków w błąd

https://www.youtube.com/watch?v=pLYCl5uQYUM

3. Jerzy Zięba: Polska metrycznym nierządem stoi


https://vk.com/video-201956532_456240638

https://www.facebook.com/ukryteterapie/videos/331557578796521

4. NTV: Rozmowa z Pawłem Nogalem i Józefem Białkiem o zyskach dla korporacji w czasie pandemii

 

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/1072469993508453

Podziel się!