1. Tysol: „Dzieje się coś tajemniczego”. Afryka, ku zaskoczeniu naukowców, unika katastrofy Covid-19; 2. RN: Paweł Nogal o bezprawności i bezimiennym stosowaniu przepisów o kwarantannie oraz o bezprawiu w polskich szkołach; 3. Komisja Śledcza ds Pandemii – posiedzenie VI i VII; 4. Justyna Socha o Austrii

„Dzieje się coś tajemniczego”. Afryka unika katastrofy Covid-19

Tysol.pl podaje za PAP bałamutne ogłupiające wiadomości o tym jakoby „naukowcy” byli bardzo zdziwieni uniknięciem przez Afrykę  plandemii koronawirusa. Oczywiście prawda jest znana prawdziwym naukowcom, którzy dawno temu zauważyli, że w Afryce nie rozpętano politycznej akcji „covid-19” nie poddano się terrorowi narracji światowej WHO i nie zastosowano – z powodów czysto finansowych – tzw. „szczepionek” – jedynego lekarstwa Big Pharmy i Banksterki Światowej łącznie z międzynarodową Korporacją Handlową Watykańską na tę polityczną zadymę zwaną „zarazą covidową”. Ledwo Niedzielski wrócił od Fauciego a już PIS wprowadza pod obrady Sejmu kolejną faszystowską ustawę o wglądzie Pracodawców w stan zdrowia pracowników, gwałcąc tym samym fundamentalne prawa obywatelskie Polaków i Konstytucję. PIS zresztą bez przerwy od marca 2020 roku prawem kaduka zamyka wolnych obywateli na tzw „kwarantanny” decyzjami kapturowymi jakichś urzędasów, którzy pozbawiają ludzi wolności i innych praw obywatelskich jednym SMSem wydawanym anonimowo przez bliżej nieznane ze składu personalnego gremium z Sanepidu (Nieformalnego Ministerstwa Śmierci) będące na usługach politycznej wierchuszki Partii PIS, Rządu PIS i Rady Medycznej PIS.

To oczywiście prosta droga do zamykania w którymś momencie w areszcie domowym np. przeciwników politycznych, ale rzecz jasna „opozycjonistom totalnym”, a tak naprawdę rzekomym: z PO, PSL i Lewicy – ten fakt jakoś nie przeszkadza i nie stają w obronie Konstytucyjnych Praw Obywateli uwięzionych przez Sanepid bez żadnej LEGALNEJ podstawy prawnej. Na ten ostatni temat mówi w przedstawianym tutaj materialne mecenas Paweł Nogal.

Zobaczcie na filmiku poniżej fragment programu TV z Italii:

🇮🇹Włoskie media w komunikacie prasowym stwierdziły, że oddziały intensywnej terapii są zajmowane głównie przez osoby niezaszczepione. Jednak pielęgniarka na antenie powiedziała, że ​​to nieprawda, wszyscy pacjenci na intensywnej terapii są zaszczepieni. No cóż, nagle rozmowa z tą pielęgniarką została przerwana.”

1. Tysol: „Dzieje się coś tajemniczego”. Afryka, ku zaskoczeniu naukowców, unika katastrofy Covid-19

Naukowcy są zaskoczeni, że Afryka unika katastrofy Covid-19 choć nadal nie jest jasne, jakie będzie jego ostateczne żniwo. Dane WHO pokazują, że zgony w Afryce stanowią zaledwie 3 procent globalnej liczby. Dla porównania, zgony z powodu epidemii w obu Amerykach i Europie stanowią 46 procent i 29 procent.
Czarnoskóry / Pixabay.com

W Nigerii, najbardziej zaludnionym kraju Afryki, rząd odnotował do tej pory prawie 3000 zgonów wśród 200-milionowej populacji. Stany Zjednoczone odnotowują tyle zgonów co dwa lub trzy dni – podkreśla piątkowy „Indian Express”.

Kiedy koronawirus pojawił się na tym kontynencie po raz pierwszy w ubiegłym roku, urzędnicy służby zdrowia obawiali się, że pandemia ogarnie Afrykę, zabijając miliony i niszcząc kruche systemy opieki zdrowotnej. Chociaż nadal nie jest jasne, jakie będzie ostateczne żniwo Covid-19, ten katastrofalny scenariusz w dużej części jeszcze się nie zmaterializował.

W ostatnich miesiącach koronawirus uderzył w RPA i szacuje się, że zabił tam ponad 89 tys. osób, zdecydowanie najwięcej na kontynencie.

Naukowcy przyznają jednocześnie, że w krajach afrykańskich ogromnie trudno jest uzyskać konkretne dane dotyczące zakażeń koronawirusem i ostrzegają, że trend zmniejszania zachorowalności może się odwrócić.

Jednak w Afryce dzieje się coś „tajemniczego”, co zastanawia naukowców – powiedziała prof. Wafaa El-Sadr, dyrektor ds. chorób zakaźnych na Columbia University.

„Afryka nie ma szczepionek i środków do walki z Covid-19, które są w Europie, ale wydaje mi się, że radzi sobie lepiej” – powiedziała.

W Afryce jedynie mniej niż 6 proc. osób jest zaszczepionych. Przez całe miesiące WHO określała Afrykę w swych tygodniowych raportach pandemicznych jako „jeden z najmniej dotkniętych regionów świata”.

Część naukowców jest zdania, że średnia wieku na kontynencie – 20 lat wobec 43 lat w Europie Zachodniej, a także niski stopień urbanizacji i życie prowadzone na zewnątrz być może oszczędziło do tej pory Afryce bardziej śmiertelnych skutków koronawirusa. Trwają też badania, czy mogą być inne wyjaśnienia sytuacji stosunkowo niskiego wskaźnika zachorowalności na tym kontynencie, w tym przyczyny genetyczne lub narażenie na inne schorzenia.

Christian Happi, dyrektor Afrykańskiego Centrum Genomiki Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Redeemer w Nigerii, powiedział, że władze są przyzwyczajone do ograniczania epidemii nawet bez szczepień i przypisują to rozległej sieci społecznych pracowników służby zdrowia. „Nie zawsze chodzi o to, ile masz pieniędzy lub jak nowoczesne są twoje szpitale” – powiedział.

Oyewale Tomori, nigeryjski wirusolog, który zasiada w kilku grupach doradczych WHO, zasugerował, że Afryka może nawet nie potrzebować tylu szczepionek, co Zachód. Jest to pomysł, który jest kontrowersyjny, ale mówi, że jest poważnie dyskutowany wśród afrykańskich naukowców. Podkreśla jednocześnie, że nie oznacza to, że Afryce szczepionki nie są potrzebne.

„Potrzebujemy szczepień, aby przygotować się na następną falę” – powiedział epidemiolog Abul Karim z południowoafrykańskiego uniwersytetu KwaZulu-Natal, który wcześniej był doradcą rządu RPA ds. Covid-19. (PAP)

jo/ tebe/

 

źródło: https://www.tysol.pl/a74891-Dzieje-sie-cos-tajemniczego-Afryka-ku-zaskoczeniu-naukowcow-unika-katastrofy-Covid-19?utm_medium=referral&utm_source=upday

 

2. RN: Paweł Nogal o bezprawności i bezimiennym stosowaniu przepisów o kwarantannie oraz o bezprawiu w polskich szkołach

 

Mec. Nogal bezpardonowo: „Mamy do czynienia z użyciem 🛑ŻYWYCH TARCZ Z DZIECI” i ogromnej presji na środowisko pedagogiczne, by WYMUSZAĆ SZCZEPIENIA najmłodszych.
Wywoływany jest konflikt zaszczepieni-niezaszczepieni tym bardziej obrzydliwy, że skłóca się ze sobą dzieciaki szkolne, niszczy się dzieciństwo absurdalnymi obostrzeniami, a część nauczycieli wręcz celowo poniża tych uczniów, którzy się nie poddają lub których rodzice nie wysłali na szczepienie‼️ Musimy to zatrzymać⛔️
Podajcie dalej‼️

https://www.facebook.com/RuchNarodowy/videos/3033351553591249

3. Komisja Śledcza ds Pandemii – posiedzenie VI i VII;

VI

https://www.facebook.com/100930168228835/videos/873888036618152

Lek. Jerzy Milewski – przedsiębiorca, ekspert rynku farmaceutycznego i medycznego.
W 1982 r. ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku – Wydział Lekarski. W czasie pracy w Akademii Medycznej uzyskał specjalizację z Chorób Wewnętrznych. Działalność naukową prowadził w obszarze diabetologii.
W 1999 r. ukończył Podyplomowe Studium Marketingu i Zarządzania na Wydziale Ekonomii i Zarządzania na Politechnice Gdańskiej, a następnie po kierunkowych studiach uzyskał tytuł MBA.
Współzałożyciel oraz członek zarządu oraz rady nadzorczej kilku firm, które odniosły sukces głównie w branży medycznej, farmaceutycznej i biotechnologicznej.
Pierwsze doświadczenia w życiu zawodowym zdobył jako lekarz-klinicysta-nauczyciel akademicki w Akademii Medycznej w Gdańsku.
Swoją aktywność społeczną realizował jako inicjator i członek Zespołu Doradczego (2006 r.) przy Ministrze Zdrowia (prof. Zbigniew Religa) ds. przygotowania założeń zmian w systemie ochrony zdrowia „Polskie Zdrowie” oraz jako członek władz organizacji gospodarczych.
Od 2010 r. zaangażowany był jako koordynator regionalny, a od 2015 do 2019 r. jako wiceprezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Od 2014 do 2018 r. był radnym Miasta Gdańska.
Jako członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP w latach 2015 -2020 uczestniczył w pracach sekcji Nauka i Innowacje, sekcji Ochrona Zdrowia oraz sekcji Gospodarka i Przedsiębiorczość.
Jest gdańszczaninem z urodzenia i wyboru. Wraz z żoną Elżbietą Małgorzatą mają czwórkę dzieci i czwórkę wnuków. Wszyscy mieszkają w Gdańsku.
Komisja śledcza ds. pandemii jest oddolną, niezależną i nie powiązaną z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym inicjatywą Instytutu Ordo Medicus i jej działanie jest finansowane wyłącznie przez dobrowolne darowizny. Finansowania wymaga zarówno działalność merytoryczna, organizacyjna, jak i techniczna obsługa posiedzeń i strony internetowej. Dlatego prosimy o wsparcie na miarę swoich możliwości. Z góry dziękujemy.
Komisja śledcza ds. pandemii została powołana przez Instytut Ordo Medicus celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności obecnej sytuacji i zebrania materiału dowodowego. Komisja będzie przesłuchiwać lekarzy, naukowców i wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia obecnego kryzysu. Jeśli zebrany materiał dowodowy na to pozwoli, to zostaną postawione zarzuty osobom podejrzanym. Komisja jest niezależna, społeczna i nie powiązana z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym.
Informacje dotyczące Komisji śledczej i jej posiedzeń znajdują się na dedykowanej podstronie:
Zachęcamy do szerokiego rozpowszechniania posiedzeń Komisji na swoich kanałach. Posiedzenia można w prosty sposób ściągnąć klikając na poniższy link: bit.ly/komisjadspandemii
Zachęcamy też do cięcia nagrania na krótsze fragmenty pod warunkiem nie wyjmowania wypowiedzi z kontekstu czy manipulacji.
Patroni medialni (kolejność alfabetyczna): AlterShot, Centrum Edukacyjne Polska, Góralskie Veto, Janek Pospieszalski Warto, Media Narodowe, Najwyższy Czas, PL1TV, PSNLiN.pl, Rzeszóaw24.pl, STOPNOP, Stowarzyszenie Prawników Głos Wolnośći, Suwerenni, tvPodkarpacie.pl, TvPolska.pl, WOLNOŚĆTV, WSR 24, wRealu24.pl.
VII

https://www.facebook.com/100930168228835/videos/1662205844118082

 

VII posiedzenie Komisji śledczej – lek. med. Radosław Czosnowski
lek. med. Radosław Czosnowski – Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, farmakologii klinicznej i medycyny paliatywnej. Stypendysta Uniwersytetu w Oxfordzie.
Po studiach pracował w Państwowym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Krakowie w Klinice Toksykologii, a następnie w Klinice Geriatrii. W latach 1993 -2001 pracował w Centrum Onkologii w Krakowie. Od 2010 pełni funkcję ordynatora Oddziału Medycyny Paliatywnej Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.
W 2004 roku postanowieniem Prezydenta RP, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Głosami pacjentów dwukrotnie zdobył tytuł Lekarza Roku w 2008 oraz 2010. Delegat na Zjazd Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie VI, VII i VIII kadencji. Członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie VII i VIII kadencji. Członek Naczelnej Izby Lekarskiej VII i VIII kadencji.
Komisja śledcza ds. pandemii jest oddolną, niezależną i nie powiązaną z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym inicjatywą Instytutu Ordo Medicus i jej działanie jest finansowane wyłącznie przez dobrowolne darowizny. Finansowania wymaga zarówno działalność merytoryczna, organizacyjna, jak i techniczna obsługa posiedzeń i strony internetowej. Dlatego prosimy o wsparcie na miarę swoich możliwości. Z góry dziękujemy.
Komisja śledcza ds. pandemii została powołana przez Instytut Ordo Medicus celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności obecnej sytuacji i zebrania materiału dowodowego. Komisja będzie przesłuchiwać lekarzy, naukowców i wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia obecnego kryzysu. Jeśli zebrany materiał dowodowy na to pozwoli, to zostaną postawione zarzuty osobom podejrzanym. Komisja jest niezależna, społeczna i nie powiązana z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym.
Informacje dotyczące Komisji śledczej i jej posiedzeń znajdują się na dedykowanej podstronie:
Zachęcamy do szerokiego rozpowszechniania posiedzeń Komisji na swoich kanałach. Posiedzenia można w prosty sposób ściągnąć klikając na poniższy link: bit.ly/komisjadspandemii
Zachęcamy też do cięcia nagrania na krótsze fragmenty pod warunkiem nie wyjmowania wypowiedzi z kontekstu czy manipulacji.
Patroni medialni (kolejność alfabetyczna): AlterShot, Centrum Edukacyjne Polska, Góralskie Veto, Janek Pospieszalski Warto, Media Narodowe, Najwyższy Czas, PL1TV, PSNLiN.pl, Rzeszóaw24.pl, STOPNOP, Stowarzyszenie Prawników Głos Wolnośći, Suwerenni, tvPodkarpacie.pl, TvPolska.pl, WOLNOŚĆTV, WSR 24, wRealu24.pl.

 

 

4. Justyna Socha o Austrii

 

https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/videos/240128428125629

Podziel się!