Przywłaszczanie historii Słowian przez Niemców trwa w najlepsze – Ariowit wojownik i niemiecki przywódca???

Ariowit wojownik i niemiecki przywódca???

 

nadesłał Furio Muerte

Czas na kolejne nowości w naszym sklepie. Tym razem jest to wyszukana moneta kolekcjonerska od Germania Mint!

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu drugą monetę z serii Warriors: Ariowit – legendarny niemiecki wojownik i przywódca.

 

 

 

Tak się robi historię rodzimą, zamiast pieprzyć trzy po trzy po uniwersytetach, czy jakiś Ariowit był czy nie był, czy był nasz niemiecki czy też był słowiański (suewski albo lechicki), jaką miał haplogrupę, bo jak R1b to był nasz, a jak R1a to nie daj bóg – byłby ich! Bijemy drogą kosztowną monetę i leci sprzedaż kolekcjonerska naszych rodzimych, „niemieckich”, starożytnych artefaktów historycznych!

https://sklep.szlachetneinwestycje.pl/…/warriors…/

Podziel się!

11 komentarzy do “Przywłaszczanie historii Słowian przez Niemców trwa w najlepsze – Ariowit wojownik i niemiecki przywódca???

 1. pytanie jaki niemiecki? skoro Niemcy to dopiero XIXw i to jako federacja potem na krótko jako III Rzesza.
  Przecież ALEMAGNE, Deutsch, Germany, Niemcy, Szwabia to są różne słowa….brak jakiegokolwiek powiązania kulturowego, jezykowego, żadnego s-poinowactwa, nic, totalnie zero! To sztuczny byt…Piszcie jak jest podnoście w artykułach historyczne kłamstwa !
  Limes Sorbicus!

  • Jest mały problem z tymi Niemcami, a no wystarczy spojrzeć na wygnania Żydów w średniowieczu, nie pisza o niemieckim wygnaniu ale o wygnaniu z państwa miasta Magdeburg, oraz innych… Czyli brak stolicy to brak państwa. Stolica Ottona? Brak, nawet listy papieskie nie były adresowane do stolicy cesarstwa ale na ręce! Gdy w tym czasie adresowanie pism papieskich do Chrobrego odbywało się na konkretna stolicę. Zwracam uwagę, na fakt prawny a nie publicystyczny! Niemcy do XIX w to były wolne miasta państwa ze swoim prawem! Powinno się o tym pisać, no jakoś Prusy to były Prusy a nie Niemce , Brandenburgia, Magdeburgia, Rugia, to typowy słowiański rdzeń!

   • W sumie zgadza się. Już w średniowieczu byli czymś w rodzaju federacji. To całe „królestwo niemieckie” dość szybko przestało istnieć. Jeśli w ogóle istniało. I rzesza jako federacja była z kolei do czasów napoleońskich. Polska miała coś w ten deseń w czasie rozbicia dzielnicowego lub Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 2. Germania Mint to polska firma z Jeleniej Góry, która ma wysokiej jakości produkty. A że Niemcy są bogaci to i wpadli na pomysł bicia monet o nominale 5 Marek, które nawiązują do monet z II Rzeszy.

  https://germaniamint.com/pl/

  Swoją drogą Polska pomimo, że jest w czołówce wydobycia srebra nie bije własnych 1 uncjowych monet bulionowych….

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.