Rudzielec – Wstęp do Lekcji 13, czyli Czwartej Drugiego Kręgu – Przepo-Czwórzenie, Czwórce, Ćwiertnie, Ćwiarty: Życie i Śmierć u Słowian-Sławian (materiał roboczy)

Rudzielec – Wstęp do Lekcji 13, czyli Czwartej Drugiego Kręgu

Dziwny obrazek do tematu Lekcji Czwartej Drugiego Kręgu Spirali Życia i Śmierci?

Publikuję ten materiał ROBOCZY (zupełnie roboczy) z jednej strony dlatego, że głęboko przeżywam ów stan, na tyle głęboko, że nie potrafię obecnie spojrzeć z należytego dystansu na rzecz tak, aby ten esej  sensownie zakończyć, a z drugiej strony z szacunku dla aktu Śmierci Materialnej jaki dokonał się 9 sierpnia 2021 roku w naszej rodzinie, czyli aktu odejścia Ducha z Materialnego Ciała, zakończenia jego misji ziemskiej – w tym wypadku konkretnie naszego rodzinnego i mojego osobistego przyjaciela Rudzielca – Domowina, z którym nasza rodzina żyła kilkanaście lat.

Dziwny obrazek do tematu Lekcji Czwartej Drugiego Kręgu Spirali Życia i Śmierci?

Nie dziwny. Oto mój przyjaciel, Domowin zwany Rudzielcem, Bronkiem, Bronchosem – Przywódca Stada, niesłychany twardziel i przemiły towarzysz życia. Przeżył w roku 2019, latem, upadek z balkonu z 11 kondygnacji (czyli dziesiątego piętra), kiedy powinęła mu się noga podczas nocnego polowania na nietoperza. Upadł na krzak złotokapu – Nie złamała mu się wtedy nawet mała kosteczka u paluszka. Był to oczywiście wypadek, który odcisnął na jego psychice niezatarty ślad, ale w żadnym razie nie wpłynął na zmianę jego charakteru.Nie zachwiał też jego pozycją w stadzie ani w domu – wręcz ją wzmocnił. Powiedziałbym, że wszyscy domownicy po tym wypadku mocniej docenili i głębiej przeżywali szczęście jakim była możliwość dzielenia ze sobą wspólnego Bycia i Życia.

Zmarł 9 sierpnia 2021 roku, na raka kości szczęki. Miał 13 lat i jak na kota, skomplikowane długie życie za sobą. Czasami szczęśliwe, czasami trudne. Żył i umarł. Przeżył całe swoje duchowo-materialne trwanie na Ziemi, wszystkie cztery fazy: od urodzenia (zstąpienia ducha do materialnego nowo-narodzonego ciała) i wzrostu – czyli Wiosny życia, przez dojrzewanie – Lato życia, do pełni – dojrzałości i starości czyli Jesieni życia oraz do umierania (opuszczenia ciała materialnego przez ducha), czasu odnowienia- od-nawienia – Zimy życia.

Jak powinniśmy traktować Życie (Rzycie) i Śmierć w zgodzie z Prawami Przyrody i Wijozowiją Przyrodzoną płynącą z Praw Światła Świata? Czym jest dla Słowianina / Sławianina – wyznawcy Wiary i Wiedy Przyrodzonej – Życie i Śmierć?

Życie i  Śmierć Rudzielca to niesłychanie piękna ale też i poważna, głęboka Lekcja Czwórni RzeczyIstności, Istu-Istoty Światła Świata, CZWÓRCY która jest łączącą w sobie Życie i Śmierć JEDNIĄ.

To bardzo dobry temat na początek września, czas rocznic wybuchu II Wojny Światowej, która pociągnęła za sobą śmierć milionów ludzi, w rocznicę która ma miejsce w kontekście Propagandowego Paranoicznego Teatrzyku Wszechświatowej Plandemii WIRusa Grypy, z którego Faszystowscy Rządcy Tego Świata uczynili oręże do Zniewolenia Ludzkości.

W Nowej Zelandii z powodu odkrycia (testem PCR!!!!) 1 przypadku koronawirusa tzw DELTA ogłoszono 16 sierpnia 2021 roku całkowity lockdown całego kraju na 3 dni,  łącznie z uprzejmą prośbą o 3 dni „dobrowolnej” kwarantanny, czyli więzienia domowego, 3 dni dobrowolnego „zamaskowania się” i 3 dni izolacji od innych ludzi, czyli trzymania się na 2 metry od najbliższego człowieka!!!  Uzasadnienie: To pomoże zapobiec ogólnokrajowej EPIDEMII ŚMIERTELNEJ CHOROBY!

Czy wyobrażacie sobie większy absurd?!!!

Moja wyobraźnia, było nie było wziętego pisarza s-f czegoś takiego nie obejmuje.

Hipermarket w Christchurch w Nowej Zelandii dnia 18 sierpnia 2021 roku po ogłoszeniu lockdownu z powodu wykrycia 1 przypadku koronawirusa delta w całym kraju!!!!!!!

Nadesłała Kira Białczyńska

W tym samym czasie w Europie przy poziomie w przybliżeniu 28 000 wykryć dziennych tegoż „WIRusa – śmiertelnego WROGA LUDZKOŚCI” tylko w samej Wielkiej Brytanii, a sumarycznie w całej UE zapewne ponad 150 000 – życie toczyło się normalnie. Ile to zresztą jest  te 100 000 zachorowań na nową odmianę grypy zwaną covid Delta w stosunku do całej populacji Europejczyków w UE?!

To pokazuje na czym polega TA paranoja i jak manipulują poszczególne rządy danymi na temat zachorowań po to, aby realizować bezwzględnie swoje polityczne cele. Gdyby w Europie ktoś odważył się z powodu 1 przypadku „odkrytego” wariantu Delta zamknąć całą gospodarkę i wszystkich obywateli (w którymkolwiek kraju) w domowej kwarantannie, byłaby to jego ostatnia polityczna decyzja w życiu.  Czy nie uważacie że rząd Nowej Zelandii robi z Nowozelandczyków po prostu IDIOTÓW?

Oto kontekst do naszych rozważań o Prze-Po-Czwórzeniu – Prze-POCZWARZENIU, Przeistoczeniu i Poczwórności, o Ćwiartach (Kwartach), Ćwiartowaniu i Po-Ćwiartowaniu, o Życiu i Śmierci. Jak Swąt ma Cztery Oblicza tak Cztery Oblicza ma Rok Gwiazdowy i Cztery ma God Obrzędowy oraz Cztery ma Życie Ludzkie i Cztery Droga Ducha przez Nawie do Odnowienia.

 

[Z naszej słowiańskiej wiedzy wynika, że nie było żadnego pojedynczego boga Goda, lecz istnieli bogowie Kirów – kierunków czasu (god – rok obrzędowy, godzina – miara czasu doby) i kierunków świata oraz kierunków rozwoju (narodziny-wzrost, dorastanie-dojrzałość, pełność-zbiór, zejście-usychanie-umorzenie-umieranie-śmierć). Bogowie GODowie, to czterech bogów, a każdy o dwóch głowach – męskiej i żeńskiej.

Godami nazywano wszystkie święta oraz najważniejsze czynności jak przysięga – zgoda, honor – godność, pokój – mir-ugoda oraz rozmnażanie – gody, godowanie, czy mowę świetą – godkę, i najważniejszy rolniczy dobytek – gadzinę,  czyli bydło (god, gad – bydło, krowa, byk) i szerzej zwierzynę godo-wlaną (hodowlaną). Tak nazywano też miejsce składania ofiar: godarz – hołdarz – ołtarz. Z tego oczywisty wniosek, że Gotowie, Goci, Getae – Geci znani z Zakarpacia (Zahorza i Uhorza-Ugrów [Ugorów Puszty], Transylwanii – Harii Południowej Naddunajskiej) to Słowiano-Ariowie, z późniejszą domieszką skandynawską Nordyków, która zaistniała nie wcześniej jak około 1 wieku p.n.e. do 1 wieku n.e..

Księga Tanów Wielki Maj – Tan Piąty Wielki

Co nie w smak bogom i co złość bogów, bądź ludzi rodzi, to może mieć skutki opłakane. Według Prawa Przyrodzonego: „Życie Jest Przyjemnością”, więc  według tegoż samego prawa „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. A dlaczego? Bo z tego samego prawa płynie, że „Jak Koba Bogu tak Bóg Kobie”. Noc Pępu Rudzi będzie ostatnią możliwością, aby związek swaciebny w zgodzie z Prawem Przyrodzonym obalić, po to żeby z kim innym się wtedy złączyć na kolejną próbę.

 

Ze wszystkiem tak jest. Bo wszystko, co istność otrzymało widzialną, boskie jest. Cześć wszemu boskiemu dziełu się należy, cześć wszystkiemu żywemu, każdemu okruchowi Światłem Świata ożywionemu. Jak bez Prawa Przyrodzonego zastosowania, o czym zaraz ci dopowiem, życia pozbawiać nie wolno niczego co bytem-istem jest, tak nakazano Prawem Przyrodzonym życie owo czcić.

 

– Tyś jest Światosława – grubym pomrukiem Borowił poprzez jednego ze swoich Miedźwiedzi, w myśl Borutową wtrąca – Któż inny, jak Sławiąca Świat i Światło mógłby lepiej Ludziom Ziemi i Słowa ową myśl wyjawić i objaśnić, na Słowo ją przełożyć tak, aby zapadła w umysły ich po wieczystość?

 

– Najwyższe Prawo Przyrodzone powiada, że tylko temu istowi żywemu życie odjąć możesz, co tobie i twoim bliskim do przeżycia niezbędny. – powiada Boruta – A jeszcze tylko tej istocie żywej życie odebrać wolno, która życie twoje chce ci odebrać, która twój ród chce zniszczyć, twoją zadrugę i plemię unicestwia. Każde inne życia odebranie, rozważone czy przez nieuwagę, przez lęk uczynione, błędem jest. Każde jedno życia odebranie, a już zwłaszcza takie, które bezprawe było, a mimo to uczyniliśmy je, zadośćuczynić należy. Tak bogom, jak żywym i umarłym.

 

Zabiłem Cię bo potrzebowałem

Twojego ciała na pożywienie,

futra i włókna na okrycie

Nie mam nic innego by się wyżywić

Nie odchodź od nas ze złymi myślami

Nie odchodź ze złością w sercu

Że zabiliśmy Cię

Jesteś mądry i wiesz,

Że nasze dzieci marzną i głodują

One cię kochają

Pragną byś wszedł w ich ciała

Byś je swym ciałem ochronił

Na chwałę Twoją zjadamy Ciebie

Na chwałę Twoją zabiliśmy Cię

 

Ofiara, zadośćuczynienie, przeproszenie, prośba o wybaczenie – cuda czynić mogą. Od Nawi Ognistej czasami zbawiają, z nawnego Trudu Brnięcia, z Brda-Barda, z Bezdroży Założy wyprowadzają w Raj, Rajec, Wyraj. Ducha Ludzkiego w Weń wprost mogą poprowadzić, przez Korzeń i Pień, przez Koronę Drzewa Świata, przez Oś Świata w Wierch Wierchów, w Wierszbę wiodą. W Świadomość Nieskończoną z Duchem Twym wnikają. Tam Cię zapisują.

Księga Tanów Tan Czwarty Wielki – Zielone Świątki

 

Podziel się!