1. NTV: Profesor Mirosław Matyja o demokracji bezpośredniej i budowie parlamentu Wolnych Ludzi; 2. wR24.pl: Dr Anna Martynowska wygrywa w sądzie! Adwokat wyrzucona z sali za brak maseczki!; 3. Namawianie do eksperymentu nielegalne? Kto ochroni nasze dzieci? Prof. M. Piotrowski – C-19; 4. Dariusz Matecki: Łukaszenka i Operacja „Śluza”

Dr Anna Martynowska wygrywa w sądzie!

 

1. NTV: Profesor Mirosław Matyja o demokracji bezpośredniej i budowie parlamentu Wolnych Ludzi

 

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/989184475254895

2. wR24.pl: Dr Anna Martynowska wygrywa w sądzie! Adwokat wyrzucona z sali za brak maseczki!

https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/266208431758154

3. Namawianie do eksperymentu nielegalne? Kto ochroni nasze dzieci? Prof. M. Piotrowski – C-19

https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/2986717694909768

4. Dariusz Matecki: Łukaszenka i Operacja „Śluza”

https://www.facebook.com/DariuszMateckiFanPage/videos/238305411508063

Lecimy z faktami o tym co dzieje się na polsko-białoruskiej granicy oraz w kwestii pomocy uchodźcom; przeczytajcie proszę 👇
✅ Nielegalną migrację Irakijczyków na Litwę i do Polski wspierają służby i państwowe, białoruskie przedsiębiorstwa, w tym sam Alaksandr Łukaszenka. Odbywa się to w ramach „#OperacjaŚluza„, która została opracowana jeszcze w latach 2010-2011. Przerzut ludzi pod unijne granice wspiera cały szereg białoruskich służb, w tym wojsko. Zarabiają na tym niczym mafia za przerzut migrantów przez Morze Śródziemne.
✅ „Operacji Śluza” 10 lat temu przyświecał inny cel: miała ona wymóc na UE płacenie „haraczu” na wzmocnienie granicy Białorusi. Obecnie zaś „chodzi tylko i wyłącznie o wywołanie sztucznego kryzysu politycznego w krajach, które najbardziej wspierają białoruską opozycję”.
✅ W ostatnim czasie zwiększono liczbę i przepustowość połączeń między irackimi miastami a Mińskiem. Jeszcze na początku 2021 r. między Irakiem i Białorusią latał tylko jeden samolot w tygodniu, w maju liczba połączeń zaczęła gwałtownie rosnąć.
✅ Po wylądowaniu w Mińsku Irakijczycy otrzymują wizy turystyczne. Czyli de facto na terenie Białorusi znajdują się legalnie jako turyści. W żaden sposób nie uprawnia ich to do przekraczania granicy z Polską, Litwą, Łotwą – UE. Po wylądowaniu przez kilka dni mieszkają w hotelach, dopiero później udają się na granicę.
✅ Białoruskie służby za pieniądze (od tysiąca do kilkunastu tysięcy dolarów) transportują migrantów bezpośrednio do granic Białorusi z Litwą, Łotwą, Polską. Widać to między innymi na nagraniu Frontex, the European Border and Coast Guard Agency: https://twitter.com/BlackMc…/status/1430192019318755339…
✅ „Dopóki granice Białorusi z Polską i Łotwą pozostają nieszczelne, można spodziewać się, że <<Operacja Śluza>> nadal będzie trwała. A patrząc na to, co się dzieje w tej chwili w Polsce, nie można wykluczać, że kolejny, tym razem zaplanowany atak, będzie wymierzony właśnie w Polskę” – pisze białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan.
✅ Straż Graniczna, od początku sierpnia odnotowała 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Udaremniono ponad 2 tys. takich prób, a zatrzymali prawie 900 nielegalnych imigrantów.
✅ Obecnie dla Irakijczyków jest to „najtańszy, najszybszy, najbezpieczniejszy sposób, by dostać się do Unii Europejskiej” i tam starać się o azyl. Na Telegramie działa wiele grup w języku arabskim przeznaczonych dla osób planujących migrację do UE przez Białoruś.
✅ Zdecydowana większość osób, które próbują się dostać do UE przez Białoruś to nie są uchodźcy, to są migranci ekonomiczni z Iraku. Nie ma tam praktycznie Afgańczyków (jeszcze). „Nic mi nie wiadomo o tym, by wśród cudzoziemców, którzy koczują na polsko-białoruskiej granicy, znajdowali się Afgańczycy” – to słowa ambasadora Afganistanu Tahira Quadiry.
_______
✅ Jak Polska pomogła tym Afgańczykom, których życie było zagrożone? Wykonano 44 loty – 14 cywilnych i 30 wojskowych; ewakuowano w sumie 937 osób (w tym około 300 kobiet i 300 dzieci). „Polska pomaga nam w tym trudnym momencie tak samo, jak pomogła nam, gdy budowaliśmy nasz kraj” – powiedział ambasador Tahir Qadiry.
✅ Stanowisko Komisji Europejskiej; „Nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie” – dla mnie nieistotne dla lewicy hołdującej Unii Europejskiej powinno być wyrokiem. Kolejne stanowisko KE: „płot na granicy polsko-białoruskiej może być dobrym pomysłem”.
✅ Grupa koczujących migrantów dostaje kilka razy dziennie posiłki od białoruskich służb. Wideo: https://twitter.com/Straz…/status/1431336890041573378
✅ Gdyby polska Straż Graniczna przepuściła, któregoś z idiotów pędzących do koczowników z paczkami wegańskiego jedzenia – mógłby on zostać postrzelony przez białoruskie służby. Białorusini zabijający polskiego posła? Prowokacja gotowa?
✅ Rząd od początku sprzeciwia się nielegalnej i niekontrolowanej migracji. Nie ma zgody Polski na wjazd do naszego kraju osób, które mogą stanowić zagrożenie dla naszych obywateli.
✅ W Polsce obowiązują przepisy karne dotyczące nielegalnego przekraczania granicy;
Art. 264
§ 2. Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, używając przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8
✅ Dzisiaj na Białorusi mniejszość polska jest prześladowana na równi z białoruską opozycją; przykład jak w areszcie traktowana była Irena Biernacka, członkini zarządu Związku Polaków na Białorusi: „Cały czas nas rozbierano. Gdy szłyśmy do gabinetu na spotkanie z adwokatem, musiałyśmy wszystko zdejmować, również biustonosz i majtki. Sprawdzano, czy czegoś nie przenosimy w ubraniach. Gdy się przemieszczałyśmy, strażnicy brali psa, by na nas szczekał. Musiałyśmy często klęczeć przed strażnikami. Gdy wartownik przychodził pod drzwi celi i wyczytywał nasze nazwiska, musiałyśmy padać na kolana przed okienkiem w drzwiach.”
Każda osoba, która wspiera prowokację Łukaszenki i bierze udział w jego grze – jest pożytecznym idiotą, który uderza tym samym w białoruską opozycję i napełnia portale establishmentu Łukaszenki.
____
Podsumuję cytatem: „Niewielkim nakładem sił, (kilka namiotów, grupka uchodźców) Udało się zorganizować piękną pokazówkę, którą Polska opozycja łyknęła wraz z mediami jak młody pelikan, powtarzając narrację przygotowaną przez organizatorów, bo przecież można tym dokopać PiSowi, przez swoją krótkowzroczność nie przejmują się wcale, że działają na szkodę państwa, destabilizując sytuację i wyrządzając ogromne szkody wizerunkowe. Nie przeszkadza im nawet to że Unia Europejska i NATO potwierdzają narrację Polskiego rządu. Od kilku dni zadaję sobie za Kazikiem pytanie z jego popularnej swego czasu piosenki – „To jeszcze jest głupota, czy już zdrada”?”
_____
Kilka źródeł:
Ambasador Afganistanu o osobach na granicy:
Stanowisko Komisji Europejskiej ws. Migrantów na polsko-białoruskiej granicy;
Reżimowe, białoruskie media robiące propagandowe materiały:
Podziel się!