1. ZnZ: Izrael – Wzrost zakażeń mimo zaszczepienia prawie wszystkich; 2. WM: Policja bezkarna po postrzeleniu reportera na Marszu Niepodległości; 3. Pitoń TV: Afganistan – amerykański teatr; 4. wR24.pl: Grozi nam TOTALNY SANITARYZM? Prof. Korab-Karpowicz o przymusie szczepień, czwartej fali i obostrzeniach!

Afganistan -amerykański teatr

1. ZnZ: Izrael – Wzrost zakażeń mimo zaszczepienia prawie wszystkich

 

W Izraelu zaczęły obowiązywać nowe restrykcje. Mimo zaszczepienia większości populacji liczba dziennych zakażeń jest najwyższa od miesięcy. Rząd ostrzega przed wprowadzeniem kolejnego lockdownu.

Izrael potwierdził w poniedziałek ponad 8700 nowych zakażeń. To najwyższa dzienna liczba od stycznia tego roku. Liczba nowych zakażeń rośnie z powodu mutacji Delta. W Izraelu zaszczepiono już większość populacji, a od dłuższego czasu mieszkańcy muszą przestrzegać obostrzeń sanitarnych.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd zaostrzył restrykcje. Od środy tzw. zielone przepustki wymagane są również wobec dzieci od trzeciego roku życia.

Świadectwa szczepień, negatywne testy na koronawirusa lub potwierdzenie przejścia COVID-19 są potrzebne, aby wejść m.in. do restauracji, kawiarni, barów, obiektów kulturalnych i sportowych, hoteli i siłowni.

To samo dotyczy osób, które chcą wejść do synagog, meczetów lub kościołów, w których znajduje się ponad 50 osób. Wyjątkiem są sklepy i centra handlowe, w których może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni.

Od pewnego czasu w Izraelu obowiązuje również nakaz noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach i przestrzeganie dystansu. Z powodu mutacji Delta, która odpowiada za wzrost zakażeń, w lipcu wprowadzono nowe obostrzenia i “zielone przepustki”, choć jeszcze w czerwcu luzowano restrykcje i uznano, że koronawirus jest w dużej mierze pod kontrolą.

W Izraelu około 60% obywateli zostało w pełni zaszczepionych. Od kilku tygodni podawane są “szczepienia przypominające” dla osób w wieku 50 lat i więcej. Tamtejsi eksperci będą dyskutować nad obniżeniem dolnej granicy i dopuszczeniem dawki przypominającej także dla osób w wieku powyżej 40 lat.

Wcześniej premier Naftali Bennett mówił, że osoby niezaszczepione “zagrażają całej populacji”, a jeśli sytuacja epidemiczna nie poprawi się, to Izrael ogłosi czwarty lockdown. Nachman Ash, dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia zapowiadał, że kolejny lockdown może zostać wprowadzony już na początku września podczas święta Rosz ha-Szana.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

źródło: https://wolnemedia.net/wzrost-zakazen-mimo-zaszczepienia-prawie-wszystkich/

2. WM: Policja bezkarna po postrzeleniu reportera na Marszu Niepodległości

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła sprawę ubiegłorocznych wydarzeń podczas Marszu Niepodległości. Tym samym na sprawiedliwość nie może liczyć fotoreporter „Tygodnika Solidarność”, który z pełną premedytacją miał zostać postrzelony przez policję z broni gładkolufowej. Zdaniem prokuratury, „do zranienia doszło w sposób niezamierzony”.

W trakcie ubiegłorocznego Marszu Niepodległości doszło do serii policyjnych prowokacji, a doprowadziły one między innymi do zamieszek w centrum Warszawy. Policjanci używając broni gładkolufowej poważnie ranili dwie osoby, w tym doświadczonego fotoreportera, Tomasza Gutrego z „Tygodnika Solidarność”. Został on trafiony w twarz i konieczne było wstawienie mu metalowej płytki.

Warszawscy prokuratorzy po przesłuchaniu świadków i pokrzywdzonych, a także po analizie nagrań z monitoringu, postanowili jednak umorzyć sprawę. Uznano, że bandyci w niebieskich mundurach „zranili w sposób niezamierzony” fotoreportera. Gutry miał bowiem nie opuścić miejsca policyjnej interwencji mimo wezwań z megafonu, zaś przede wszystkim pojawił się on na linii strzału w kierunku „agresora atakującego funkcjonariuszy”.

Postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie z lipca bieżącego roku nie jest prawomocne, bo złożono w tej sprawie zażalenie. Sam fotoreporter „Tygodnika Solidarność” mówił w listopadzie ubiegłego roku, że został trafiony kulą z pełną premedytacją. Policjant wystrzelił bowiem z broni gładkolufowej, gdy tłum się rozpierzchł i nie było już nikogo wokół.

To niejedyne kontrowersje związane z interwencjami funkcjonariuszy. Tradycyjnie na Marszu Niepodległości pojawili się „funkcjonariusze w cywilu” zakładający jak zawsze te same oliwkowe kominiarki, natomiast na stacji kolejowej Warszawa Stadion urządzono „ścieżkę zdrowia”, w trakcie której katowani policyjnymi pałkami byli przypadkowi ludzie.

Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć „Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji „Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

źródło: https://wolnemedia.net/policja-bezkarna-po-postrzeleniu-reportera-na-marszu-niepodleglosci/

3. Pitoń TV: Afganistan -amerykański teatr

https://www.youtube.com/watch?v=pBLf-SDHVKM

4. wR24.pl: Grozi nam TOTALNY SANITARYZM? Prof. Korab-Karpowicz o przymusie szczepień, czwartej fali i obostrzeniach!

 

https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/228786582586500

Podziel się!