1. PISowska Policja morduje?; 2. Gdyby nie było, to by tu tego nie było. – Czyli o eksperymencie medycznym!; 3. France Vaccine Passport Enforcers Going Table To Table:”Passeport Sanitaire Papers Please!”; 4. wR24.pl: Braun, Mentzen, Korwin, Bosak, Winnicki i inni! Co planuje Konfederacja?!

PISowska Policja morduje?

1. PISowska Policja morduje?

WM: Ci ludzie nie powinni w policji pracować

Uczestnicy protestu pod komisariatem policji w Lubinie domagają się prawdy i sprzeciwiają się brutalności, po tym jak policyjna interwencja zakończyła się śmiercią młodego mężczyzny, wobec którego funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających.

W piątek lubińscy policjanci zostali wezwani do interwencji w związku z agresywnym zachowaniem młodego mężczyzny, który był pobudzony i rzucał kamieniami w okna zabudowań. Na numer alarmowy zadzwoniła matka mężczyzny, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków.

Jak głosi komunikat umieszczony na stronie dolnośląskiej policji, wobec mieszkańca Lubina funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W związku z jego irracjonalnym zachowaniem i podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

W sieci opublikowano nagrania z interwencji, które wywołały oburzenie internautów, nie zabrakło porównań do incydentu ze śmiercią George’a Floyda w USA. Na nagraniu widać, jak policjanci próbują obezwładnić mężczyznę i wprowadzić do policyjnego samochodu. Mężczyzna wyrywa się, krzyczy i wzywa pomocy. W pewnym momencie mężczyzna osuwa się na ziemię, a policjanci próbują go ocucić.

34-latek zmarł po kilku godzinach od interwencji (informacje są sprzeczne, z jednej strony policja mówi, że zmarł w szpitalu po 2 godzinach, z drugiej pojawiają się doniesienia, że w chwili dotarcia do szpitala już nie żył – przypis WM). Rodzina uważa, że został on uduszony. W sprawie interwencji policji w Lubinie prokuratura wszczęła śledztwo, zlecono sekcję zwłok mężczyzny.

Około 300 osób zgromadziło się w niedzielę przed komisariatem policji w Lubinie. Protestują przeciwko interwencji, którą uważają za przejaw brutalności policji. Skandują hasła oraz rzucają w budynek różnymi przedmiotami, w tym kamieniami oraz racami. „W Stanach i w innych krajach to już by była pikieta pod komendą. Niedawno było w Stanach, że został zaduszony kolanem. (…) Tu by była pikieta, a nie taki spokój jaki teraz jest. Ale to kiełkuje dopiero. Ci ludzie nie powinni w policji pracować” – powiedział Polsat News pan Kazimierz, sąsiad zmarłego.

Jak podaje Polsat News, do miasta ściągane są posiłki, ulicami Lubina przejechała już armatka wodna, pojawili się też policjanci uzbrojeni w broń gładkolufową.

Źródło: pl.SputnikNews.com

https://wolnemedia.net/ci-ludzie-nie-powinni-w-policji-pracowac/

NTV: LUBIN

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/254633289827648

Kamila Kopaczyńska

Oni prawdy i tak nie powiedzą

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/2878132745783230

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/4290234441091327

Polska policja to kłamstwo, kłamstwo i tylko kłamstwo!

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/1194558060985451

Prokurator rejonowy w Lubinie na temat działania policji i zatrzymania demonstrantów

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/362130378736700

Beata Godziejewska 

0:06
To po co ta pseudokonferencja?
Prosimy o pokój ponieważ policja jest gotowa na gwałt!

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/565963264591062

Marta Patrycja 

7:56
Grażyna Grabowska-Lisik potwierdzam. Dodatkowo policja waliła granaty hukowe nie patrząc na zwykłych mieszkańców osiedla. Wróciłam z dzieckiem z urodzin i przy moim parkingu wybuchały granaty. To policja?! Dobrze, ze do nas nie strzelali, bo śmieliśmy do własnego domu iść 🤯

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/520258972542862

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/569467544228643

Anna Luiza 

23:50
Lubin. Pomoc prawna ws. wczorajszych zatrzymań.
Wśród osób zatrzymanych są DZIECI!!! i mieszkańcy bloków, którzy zostali wyciągnięci przez policję z własnych domów, tylko dlatego, że mieszkali na przeciwko komisariatu! Udostępniajcie! Z rozmowy ze świadkiem dowiedziałam się, że prawdopodobnie jest zatrzymanych ok 56 osób!
Do eskalacji napięć i buntu społecznego doszło z przyczyny śmierci 34letniego Bartka. Brutalny film z interwencji policji jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BG8GhMzOdGA
Policja utrudnia kontakt z poszkodowanymi, potrzebna jest interwencja poselska by dowiedzieć się na jakich komisariatach są niesłusznie zatrzymani ludzie. Policja milczy! Wywiady z rodziną Bartka mówią same za siebie. UDOSTĘPNIAJCIE!!!! Pomoc prawna: https://www.facebook.com/pokrzywdzeniprzezsystem/
Wyborcza.pl: Zamieszki pod komendą policji w Lubinie. W stronę policjantów poleciały kamienie i koktajle Mołotowa, w stronę ludzi gaz. Są ranni

Manifestacja pod Komendą Powiatową Policji w Lubinie w niedzielę, 8 sierpnia przerodziła się w zamieszki. Protestujący rzucali w policjantów i w budynek kamieniami, butelkami, cegłówkami, a nawet koktajlami Mołotowa. Podpalili kontener ze śmieciami. Policja użyła gazu. Ponad 40 osób zostało zatrzymanych.

Manifestanci o śmierć Bartka, 34-letniego (wcześniej mówiono, że miał 32 lata) mieszkańca Lubina, oskarżają funkcjonariuszy. W zapowiedziach protestu w mediach społecznościowych podkreślali „bestialskie potraktowanie” mężczyzny i apelowali: „nie pozwólmy na bezprawie”.

więcej u źródła: https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27428636,smierc-mezczyzny-po-interwencji-policji-manifestacja-pod-komenda.html

RadioZet: Śmierć 34-letniego Bartka z Lubina. Jest nowe nagranie

Śmierć 34-letniego Bartka z Lubina (woj. dolnośląskie) wstrząsnęła lokalną społecznością. W internecie pojawiło się nowe nagranie pokazujące moment policyjnej interwencji, po której zmarł mężczyzna. Widać na nim, jak 4 funkcjonariuszy trzyma przy ziemi zatrzymanego.

Śmierć 34-latka, która miała miejsce w piątek, stawia wiele pytań pod kątem zachowania funkcjonariuszy. Na pierwszym filmie z zatrzymania, który trafił do internetu, widać, jak policjanci próbują obezwładnić agresywnego mężczyznę i wsadzić go do radiowozu. Zatrzymany, który leży na ziemi i próbuje się wyrywać, krzyczy oraz wzywa pomocy.

W pewnym momencie traci przytomność. Mężczyzna zmarł po dwóch godzinach od przewiezienia do szpitala. Prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie tej interwencji.

W poniedziałek dolnośląscy policjanci na konferencji prasowej zapewniali, że 34-latek jeszcze żył kiedy po interwencji był przekazywany pogotowiu. W karetce miała jechać z nim jedna z policjantek. – Był wyczuwalny oddech i tętno, tak wynika z naszych ustaleń – mówił podkomisarz Wojciech Jabłoński, zastępca rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci, którzy podejmowali interwencję w piątek znali 34-letniego Bartosza. – Interwencja zaczęła się w bardzo spokojny sposób. Policjanci na początku podeszli do tego człowieka, chcąc go sprawdzić i wylegitymować (…) Próbowano go uspokoić – dodał podkom. Jabłoński.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Lubin.-Smierc-34-letniego-Bartka.-Jest-nowe-nagranie-WIDEO

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Lubin.-Smierc-34-letniego-Bartka.-Jest-nowe-nagranie-WIDEO

Korso.pl: „Mordercy, mordercy!”. Cegłówki, jajka i butelki poleciały w komisariat policji! Zamieszki przed komendą policji! To może być początek konfliktu

 Niedzielne popołudnie, 8 sierpnia, było gorące w protesty i demonstracje w Lubinie. Wszystko po piątkowym zatrzymaniu młodego mężczyzny, a następnie jego dziwnej śmierci. Mieszkańcy miasteczka i rodzina zmarłego oskarżają policję o zabójstwo zatrzymanego mężczyzny. Pod lokalny komisariat przyszły setki demonstrantów.

Rozwścieczony tłum rzucał w budynek komisariatu policji czym się dało: cegłówkami, jajkami czy kamieniami i butelkami. Początkowo policja nie chciała dopuszczać do eskalacji konfliktu. Utworzono tylko kilkuosobową barykadę z policjantów z tarczami.

CZYTAJ TAKŻE:

POLICYJNA INTERWENCJA W LUBINIE ZAKOŃCZONA ŚMIERCIĄ. ZOBACZ NAGRANIE! CZY MĘŻCZYZNA ZOSTAŁ UDUSZONY?

Tłum nie przestawał. Demonstrantów ciągle przybywało. Skandowali oni hasła „Mordercy, mordercy”, „Chodź, klęknij na mnie” oraz „Zawsze i wszędzie policja j…ana będzie”. Pod wieczór policja zdecydowała się na użycie armatek wodnych i gazu łzawiącego. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Policyjna interwencja zakończona śmiercią?

Niedzielne demonstracje są odpowiedzią na dwuznaczne okoliczności z zatrzymania mężczyzny. Miał rzucać w okna budynków kamieniami. Funkcjonariusze szarpali się z nim, aż w pewnym momencie zatrzymany przestał się ruszać. Policja przekazała potem, że zmarł on w szpitalu.

Tymczasem głos w tej sprawie zabrała prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem przekroczenia przez policjantów uprawnień i nieumyślnego spowodowania śmierci. Na wtorek zaplanowana została sekcja zwłok mężczyzny.

– W śledztwie prokuratorzy tutejszej jednostki przesłuchali funkcjonariuszy biorących udział w interwencji, zabezpieczono monitoringi oraz nagrania z komendy, SOR-u oraz te wykonane przez świadków zdarzenia. Przesłuchano również ratowników medycznych biorących udział w czynnościach, a także zabezpieczono dokumentację medyczną, dowody rzeczowe i dokonano oględzin miejsca zdarzenia.

źródło: https://korso24.pl/z-kraju/mordercy-mordercy-ceglowki-jajka-i-przepychanki-polecialy-w-komisariat-policji/zNflTzA1YRijeqB8pFZK

2.Gdyby nie było, to by tu tego nie było. –  Czyli o eksperymencie medycznym!.

https://www.facebook.com/andrzej.kitlinski.9/videos/1475624299502725

3. France Vaccine Passport Enforcers Going Table To Table:”Passeport Sanitaire Papers Please!”

https://www.bitchute.com/video/MUPpYM6cp84I/

4. wR24.pl: Braun, Mentzen, Korwin, Bosak, Winnicki i inni! Co planuje Konfederacja?!

https://www.youtube.com/watch?v=10G5zdgpF8k

Podziel się!