1. Zmiany na Ziemi: Podpalenie szczepionkowego Reichstagu w Zamościu; 2. NEon.24: Dzieci, covid i szczepienia; 3. GA: Polskie dzieci są poddawane eksperymentowi medycznemu; 4. Kowidianie zaczynają krzepnąć!

Polskie dzieci są poddawane eksperymentowi medycznemu

1. Zmiany na Ziemi: Podpalenie szczepionkowego Reichstagu w Zamościu

Od kilkunastu dni polskie władze i wtórujące im media, kreują przygotowanie medialne do ataku na tzw. antyszczepionkowców, czyli wszystkich, którzy odmawiają wstrzykiwania sobie covidowych preparatów zwanych „szczepionkami”. Sytuacja robi się niebezpieczna i wkrótce można się spodziewać agresywnych działań ze strony rządzących.

Polskojęzyczne władze szykują się do ostatecznej rozprawy z przeciwnikami szczepień. Ni stąd ni zowąd, jak na zamówienie, zaczęły się ataki na puste punkty szczepień. Tak przynajmniej przedstawiają to media. Najpierw był dziwny “atak” na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim.

Całe zajście wygląda jak żart, co potwierdzają zresztą nagrania. Mimo to ten dziwaczny incydent został absurdalnie wyolbrzymiony i nagle minister pandemii i premier wyszli przed kamery i zaczęli groźnie marszczyć brwi wskazując na znienawidzonych antyszczepionkowców jako sprawców zdarzenia. Oczywiście rządzący zapowiedzieli surową rozprawę z takim marginesem społecznym. Ta nadgorliwa reakcja władzy jest bardzo podejrzana i wiele osób sugeruje, że już w Grodzisku mieliśmy do czynienia z prowokacją służb specjalnych przygotowaną i przeprowadzoną na zamówienie.

Potem doszło do jeszcze bardziej absurdalnego “ataku” na szczepionkobus w Gdyni. Ktoś obrażał werbalnie pracowników szczepionko-trucka i wyciągnięto z tego wniosek, że są to agresywni antyszczepionkowcy, którzy zagrażają w jakiś sposób pracownikom obwoźnego szprycobusu.

Po kilku dniach nagle dochodzi do próby podpalenia baraku szczepiennego w Zamościu. Dzieje się to dzień po tym gdy wywieziono z niego kobietę, która straciła tam przytomność, ale nie wiadomo czy po szczepieniu. Dokładnie w tym samym punkcie pojawia się w nocy pożar. Ktoś zamaskowany przyjechał rowerem, polał ścianę benzyną, podpalił ją i odszedł przez nikogo nie niepokojony.

„W Zamościu podpalono stację epidemiologiczną i punkt szczepień. Będziemy surowo podchodzić do tego typu aktów. Nie będzie żadnej tolerancji” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Co ciekawe, istnieje też dokładne nagranie incydentu z kamery CCTV śledzącej napastnika, którego mimo to do dzisiaj nie złapano. Zamiast tego wykorzystano to wydarzenie do dalszego szczucia na wyimaginowanych antyszczepionkowców, których z jakiegoś powodu uznano za winnych. Czy ktoś, kto podpaliłby budkę z kebabem, jest automatycznie wegetarianinem?

 

Incydent w Zamościu jest też często porównywany ze spaleniem budki przy rosyjskiej ambasadzie czego dokonały służby specjalne za czasów Platformy Obywatelskiej, chcąc rozprawić się ze środowiskami niepodległościowymi, które nazwano przy okazji faszystami.

Jedno łączy te wszystkie incydenty – smród prowokacji służb specjalnych. Za dużo jest teatru w działaniach władzy i za dużo jest prymitywnych przekazów w stronę społeczeństwa, żeby wierzyć w tych sytuacjach w przypadki. Tylko osoba z deficytem inteligencji uwierzy, że wykreowanie wroga w wpostaci wyimaginowanych “antyszczepionkowców” było władzy potrzebne. Punkty szczepień świecą pustkami i władza desperacko walczy o to, żeby przekonać propagandą jak najwięcej ludzi do uczestnictwa w stręczonym społeczeństwu eksperymencie medycznym.

Być może uznano, że powodzenie tej akcji propagandowej jest zagrożone jeśli w przestrzeni publicznej pozwoli się na przedstawianie innych punktów widzenia, a zamknięcie ust tym, którzy ośmielają się mieć inne zdanie można przeprowadzić właśnie tak – wygenerować antyszczepionkowych „terrorystów” za pomocą operacji Fałszywej Flagi a potem walczyć z nimi wszelkimi dostępnymi sposobami uciszając ich za pomocą zastraszania i represji. Jeśli taki jest scenariusz to czeka nas wzmożenie covidowego zamordyzmu na skalę, której niektórzy nie potrafią sobie nawet wyobrazić. Jesień jest już coraz bliżej, czwarta fala została dawno zaplanowana, a nasi rządzący szykują się już na nas, czego dowodem są te wspomniane powyżej prawdopodobne prowokacje.

Autorstwo: Admin „Zmian Na Ziemi”
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

2. NEon.24: Dzieci, covid i szczepienia

Przedstawiamy przemówienie psycholog Katy Pracher-Hilander podczas Dnia Działań na rzecz Zdrowia Dziecka, który odbył się 24 lipca 2021 r. w Wiedniu w Austrii. Organizatorem była inicjatywa #wirzeigenunsergesicht („pokazujemy swą twarz”), założona przez lekarzy i prawników, która uświadamia problemy związane ze szczepieniem dzieci przeciw COVID-19.

Jestem tu dzisiaj, ponieważ chcę potwierdzić wszystkim ludziom w całym kraju, ale szczególnie obecnym rodzicom, a także wszystkim słuchającym dzisiaj policjantom, że ich odczucia ich nie zwodzą. Tak, to niestety prawda, że przez półtora roku byliśmy poddawani intensywnej manipulacji.

Tak, to niestety prawda, że od półtora roku toczy się wojna psychologiczna, na którą składają się m.in. celowy podział społeczeństwa, wbijanie klina między rodziców i dzieci, nielogiczne i sprzeczne regulacje, postrzegana utrata kontroli, alienacja społeczna i ludzka, a słowa klucze to izolacja i maski. Kampanie szczepień dzieci są przestępstwem. Tak, to niestety prawda, że w tle pracują oczywiście pozbawieni kręgosłupa psychologowie. I właśnie dlatego jestem tu dzisiaj. Chciałabym powiedzieć panu Mücksteinowi kilka jasnych słów.

Panie Mückstein! Jako psycholog społeczny mam obowiązek powiedzieć panu, że kampanie, które mają zwabić dzieci i młodzież na szczepienia pod marketingowym tytułem ‘ochrona’, są absurdalne, niemoralne, niedopuszczalne, nieodpowiedzialne, perfidne i – mówię to z całą mocą – są przestępstwem.

Zbrodnią, ponieważ pod pana kierownictwem kampanie związane ze szczepieniami starają się manipulować grupą wiekową, o której wiadomo, że ma pewne ujmujące słabości. Z badań w dziedzinie psychologii społecznej i rozwojowej wiemy, że młodzi ludzie znajdują się w trakcie poszukiwania swojej tożsamości, czyli są poszukujący, a zatem są szczególnie podatni na wpływy zewnętrzne.

Zwłaszcza w przypadku tych wpływów, które wspierają, a nawet podsycają silny pęd dorastających do przynależności do grupy, czyli grupy rówieśniczej, i do kierowania interakcjami społecznymi. Opierając się na psychologii podejmowania decyzji, możemy powiedzieć, że ta grupa wiekowa nigdy nie jest w stanie odpowiednio zrozumieć konsekwencji decyzji o szczepieniu.

Jak widzimy, nawet lekarze mają problemy z myśleniem, inaczej nie stalibyśmy tu dzisiaj. Kampanie szczepień, które w ramach pańskiej odpowiedzialności oferują lub wkrótce będą oferować ‘szczepienia na wynos’ w kościołach, pensjonatach, klubach piłkarskich, straży pożarnej, łaźniach wellness, a nawet dyskotekach i szkołach, są – nie mogę tego wyrazić inaczej – niezrównane pod względem energii przestępczej!

W tej zręcznej psychologicznej pułapce znajduje się przede wszystkim taktyka ‘catch-all’, która może być właściwa w przypadku wiedeńskiego Prateru, ale z pewnością nie w przypadku szczepienia eksperymentalną szczepionką z homologacją awaryjną. Podsumowując, jako psycholog mogę i muszę stwierdzić, że z premedytacją poddajecie dzieci i młodzież psychologicznej manipulacji i sugestii. Przez półtora roku przekształcaliście wiedzę psychologiczną w zło, aby użyć jej jako rzeczywistej, choć niewidzialnej broni. I nie chodzi tu tylko o dzieci i młodzież.

Nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia psychologii, przekroczył pan wszystkie czerwone linie, które można przekroczyć. Wiedza psychologiczna ma służyć ludzkości, a na pewno nie szkodzić. Tylko ludzie bez skrupułów wpadają na pomysł, aby nadużywać psychologii jako broni. Takie zachowanie nigdy nie może być akceptowane i tolerowane przez żadne społeczeństwo, a także nie może pozostać bezkarne!

Ale też psychologia liczb, z której możemy się wiele nauczyć, mówi nam również, że jest nas wystarczająco dużo, i że dlatego sami rozstrzygniemy tę próbę sił, panie Mückstein! Powtarzam: jest nas wystarczająco dużo i możemy jutro znów prowadzić samostanowiące i wolne życie! Pan o tym wie i kanclerz Kurz, i pańscy zakulisowi psychologowie o tym wiedzą! I teraz ludzie też to wiedzą!

Dziękuję za wysłuchanie – pozostańcie wytrwali i myślący samodzielnie!

Autorstwo: Katy Pracher-Hilander
Opracowanie: Zygmunt Białas
Źródło oryginalne: Report24.news
Źródło polskie: NEon24.pl

3. GA: Polskie dzieci są poddawane eksperymentowi medycznemu

Czy mordowanie dzieci w wieku do dwunastego roku życia jest słuszne? Czy eksperymentowanie na niemowlętach preparatami genetycznymi i dodatkowo całkowicie nieprzebadanymi jest moralne? Dlaczego pozwala się na to, aby najmłodsi obywatele Polski, którzy nie nabyli jeszcze pełni praw obywatelskich, byli poddawani eksperymentowi medycznemu, którego skutki mogą być nieodwracalne, włącznie z ciężkimi chorobami a nawet śmiercią?

Gdybyśmy żyli w obozie koncentracyjnym pod dowództwem Josefa Mengele, nazistowskiego Anioła Śmierci, wówczas może i powyższe pytania byłyby niestosowane. Niemniej jednak żyjemy w Polsce w XXI wieku i tego typu wydarzenia nigdy, ale to nigdy nie powinny mieć miejsca. Niestety, ku naszemu przerażeniu okazuje się, że w naszej ojczyźnie, pod aprobatą polskich władz, prowadzony jest eksperyment medyczny na dzieciach do dwunastego roku życia, a jest on związany z tak zwanymi „szczepionkami” na COVID-19, podczas gdy w mojej opinii jest to po prostu „trucizna”.

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, Polacy! przedwczoraj, to jest 2 sierpnia 2021 roku, poseł Grzegorz Braun w trybie interwencji poselskiej wszedł do budynku Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, w związku z podejrzeniem o wydanie zgody przez wyżej wspomniany urząd na prowadzenie szczepień preparatami na COVID-19 firmy Pfizer na dzieciach do dwunastego roku życia.

Napiszmy wprost, że interwencja posła Grzegorza Brauna była w pełni zgodna z polskim prawem. Wczoraj rano przeglądnąłem media i z tego, co widzę, już teraz robi się z Grzegorza Brauna i jego interwencji coś w rodzaju aktu terroru. Jest to haniebna manipulacja medialna, jednak zdążyłem się już przyzwyczaić do tego, że media głównego nurtu typu TVP nie przekazują faktów, ale iluzję rzeczywistości, a pracownicy tego typu mediów żyją w nieustannych oparach absurdu.

Niemniej jednak odcinając się od kłamstw mediów głównego nurtu, należy wyraźnie podkreślić, że interwencja Grzegorza Brauna była zgodna z Polskim prawem oraz była w całkowitym interesie narodu polskiego. Była w interesie moim i Twoim – Drogi Czytelniku. Poseł Braun do urzędu wszedł wraz ze swoim pełnomocnikiem, oraz po pewnym czasie, upływie około trzydziestu minut, do Grzegorza Brauna dołączyli również niezależni dziennikarze, aby relacjonować na żywo wydarzenia z wnętrza urzędu.

Zatem mamy tutaj na myśli telewizję wRealu24, którą reprezentował redaktor naczelny Marcin Rola oraz operator kamery. Mówimy także o znakomitym publicyście i dziennikarzu Janku Pospieszalskim i Grzegorzu Płaczku z „To się samo komentuje”. Rola wyżej wspomnianych niezależnych dziennikarzy była szalenie istotna w ukazaniu prawdy na temat poselskiej interwencji Grzegorza Brauna. Dzięki nagraniom wideo, każdy, kto obejrzy relację z interwencji, dostrzeże ogrom patologii z jaką mamy do czynienia w państwie polskim. Relację obejrzało już łącznie kilkaset tysięcy osób.

Należy również zauważyć, że interwencja poselska Grzegorza Brauna była działaniem politycznym, jednak to działanie polityczne zostało oparte na wsparciu medycznym i naukowym w postaci p. dr Ratkowskiej, która od dłuższego czasu alarmowała, że proceder eksperymentowania na najmłodszych Polkach i Polakach w naszym kraju trwa. Dodatkowym wsparciem okazały się niezależne media, o czym wspomnieliśmy już powyżej.

I teraz, gdy już naszkicowaliśmy wam cały obraz sytuacji, czas przyjrzeć się ustaleniom, jakie płyną z interwencji Grzegorza Brauna, którego działanie zasługuje na pełne uznanie. Otóż po upływie około dwóch godzin posłowi został udostępniony na piśmie oficjalny dokument, który zawiera informację na temat tego, jak Grzegorz Cessak szef URPL, wydał zgodę na prowadzenie działań medycznych związanych z aplikowaniem preparatu genetycznego firmy Pfizer polskim dzieciom do dwunastego roku życia.

Jest to informacja szokująca, o której media głównego nurtu powinny mówić dzień i noc. Panuje natomiast pełna zmowa milczenia. Z dokumentu również wynika, że zostały już wytypowane placówki w całej Polsce, a jest ich osiem, w których wyżej wspomniany „eksperyment medyczny” będzie prowadzony. Grzegorz Braun w dalszej kolejności domagał się wydania dokumentów, na podstawie których podjęto tak katastrofalną dla zdrowia dzieci decyzję.

I tutaj po raz kolejny naszym oczom ujawnia się wstrząsająca prawda. Urzędnicy nie wydali żądanych dokumentów, ponieważ muszą wcześniej zapytać firmę Pfizer, które dokumenty będą mogli wydać posłowi. Proces ten może trwać całe tygodnie, a może i miesiące, w trakcie, których eksperymenty medyczne na polskich dzieciach będą szły pełną parą. Skandal! Jednak czy dostrzegacie, co tu się dzieje? Czy dostrzegacie jak iluzorycznym państwem pod rządami PiS stała się Polska?

Do polskiego urzędu, w którym pracują polscy urzędnicy, opłacani z naszych podatków, wchodzi poseł na Sejm Rzeczpospolitej Grzegorz Braun w ramach interwencji poselskiej i żąda dokumentów, które mogą w pełni ujawnić eksperymentalny proceder prowadzony na polskich dzieciach. Jednak dokumentów tych nie otrzymuje, ponieważ wygląda na to, że w tym polskim urzędzie z polskimi pracownikami opłacanymi z polskich podatków większą władzę posiada firma Pfizer aniżeli polskie państwo.

I ja zadaję pytanie: „Panie Jarosławie Kaczyński, coś Pan zrobił z Polską?”. Zadaję pytanie: „Panie Mateuszu Morawiecki, dlaczego przehandlował Pan suwerenność Rzeczpospolitej?”. Zadaję pytanie: „Panie Adamie Niedzielski, dlaczego pozwala Pan na eksperymentowanie na polskich dzieciach? O dorosłych Polakach nie wspominając?”. I wreszcie: „Posłowie i Posłanki PiS, czy macie świadomość tego, że działacie na szkodę własnej ojczyzny i własnego narodu, jak być może jeszcze nikt w przeszłości?”.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

4. Kowidianie zaczynają krzepnąć!

4a. NEon24: Nadchodzi otrzeźwienie covidian, ale czy nie za późno?!

 

Otrzeźwienie covidian nadejdzie ostatecznie na jesieni. Nastąpi plaga zachorowań na zakrzepice (jako skutek szczepień), co już się zaczyna i o czym rządy krajowe już wiedzą.

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił przetarg na dostawę 33 mln. dawek leków na zakrzepicę, z terminem dostaw na POCZĄTEK LISTOPADA TEGO ROKU.

Znajomy który po szczepieniu miał incydent za kierownicą (zasłabł i o mało nie spowodował wypadku) za moją namową wykonał sobie badanie krzepliwości krwi – ma początki zakrzepicy. Jego małżonka (też szczęśliwie zaszczepiona)- to samo.

Szczęśliwie zaszczepieni covidianie! (tego zwrotu „szczęśliwie zaszczepiona” używała w swoich codziennych relacjach z ciężkiego przebiegu powikłań poszczepiennych dziennikarka „Gazety Wyborczej”, niejaka Mróz, zmarła po kilku dniach mając 34 lata): biegnijcie i to żwawo zrobić sobie test krzepliwości krwi!

Z całego świata płyną informacje od lekarzy, że prawie każda (!) osoba zaszczepiona ma podwyższoną krzepliwość krwi! Jeśli się okaże, że macie początki zakrzepicy zróbcie sobie zapas leków, bo na jesieni ich w aptekach nie będzie! Wszystko wykupią Anglicy!

Rząd warszawski nie będzie tak zapobiegliwy jak ten londyński – zostawi Was na lodzie z waszą zakrzepicą na żądanie i jeszcze was Niedzielski opierdoli, że nie dbacie o zdrowie i do lekarzy nie chodzicie!!!

Pozostanie wam udać się do „szarlatanów” i „znachorów” (którymi tak pogardzacie jako światli Europejczycy!), którzy leczą pijawkami. Na szczęście dla was, leczenie pijawkami wszelkich zakrzepic jest najskuteczniejszą znaną medycynie terapią!

I kto tu wyszedł na płaskoziemcę i szura? My – nieliczni blogerzy, lekarze i naukowcy, którzy ostrzegaliśmy was, aby unikać JAK OGNIA SZCZEPIEŃ, CZY WY – mądrzy, wykształceni z dużych miast), obrzucający nas błotem i wyzwiskami? Bardzo przykre będzie dla was otrzeźwienie z amoku, może nawet ostatnie w życiu!

Szczegóły przetargu na dostawy leków przeciw zakrzepowych, ogłoszone przez rząd Wielkiej Brytanii znajdziecie TUTAJ. Wartość dostawy ponad 3 mld funtów.

Pamiętam z czasów młodości stare firmy – opłacony przez szklarza żulik wybija ludziom szyby w oknach, a za nim podąża szklarz i wstawia nowe szyby.

W aferze covidowej w Anglii opłaconym przez szklarza żulikiem okazał się rząd tego kraju. Najpierw wywołuje szczepionkami plagę zakrzepic, a później będzie te groźne dla życia choroby leczył „bezpłatnie”!

Autorstwo: Anthony Ivanowitz
Źródło: NEon24.pl

4.b COVID-19 Information: First case of postmortem study in a patient vaccinated against SARS-CoV-2

Abstract

A previously symptomless 86-year-old man received the first dose of the BNT162b2 mRNA COVID-19 vaccine. He died 4 weeks later from acute renal and respiratory failure. Although he did not present with any COVID-19-specific symptoms, he tested positive for SARS-CoV-2 before he died. Spike protein (S1) antigen-binding showed significant levels for immunoglobulin (Ig) G, while nucleocapsid IgG/IgM was not elicited. Acute bronchopneumonia and tubular failure were assigned as the cause of death at autopsy; however, we did not observe any characteristic morphological features of COVID-19. Postmortem molecular mapping by real-time polymerase chain reaction revealed relevant SARS-CoV-2 cycle threshold values in all organs examined (oropharynx, olfactory mucosa, trachea, lungs, heart, kidney and cerebrum) except for the liver and olfactory bulb. These results might suggest that the first vaccination induces immunogenicity but not sterile immunity.

Keywords: SARS-CoV-2, Vaccine, Autopsy, Histology, RT-PCR

We report on an 86-year-old male resident of a retirement home who received vaccine against SARS-CoV-2. Past medical history included systemic arterial hypertension, chronic venous insufficiency, dementia and prostate carcinoma. On January 9, 2021, the man received lipid nanoparticle-formulated, nucleoside-modified RNA vaccine BNT162b2 in a 30 μg dose. On that day and in the following 2 weeks, he presented with no clinical symptoms (Table 1 ). On day 18, he was admitted to hospital for worsening diarrhea. Since he did not present with any clinical signs of COVID-19, isolation in a specific setting did not occur. Laboratory testing revealed hypochromic anemia and increased creatinine serum levels. Antigen test and polymerase chain reaction (PCR) for SARS-CoV-2 were negative.

Gastroscopy and colonoscopy were performed to investigate the cause of diarrhea further. Colonoscopy, in particular, demonstrated an ulcerative lesion of the left colonic flexure, which was histologically diagnosed as ischemic colitis. PCR-analysis on biopsy specimens, following a previously reported method (), was negative for SARS-CoV-2. Treatment was supportive with mesalazine and intravenous iron substitution. Subsequently, the patient’s condition deteriorated under the development of renal insufficiency. On day 24, a patient in the same hospital room as our case tested positive for SARS-CoV-2. On day 25, our patient tested SARS-CoV-2 positive by real-time PCR (RT-PCR), with a low cycle threshold (Ct) value indicating high virus load. On further analysis of the swab sample, there was no evidence for mutant SARS-CoV-2 variants B.1.1.7, B.1.351 or B.1.1.28.1. Taken together, it appears the patient became infected from the patient in his hospital room. Our patient now presented with fever and respiratory discomfort, and lung auscultation displayed crackles. Despite starting supplemental oxygen (2 l per minute) and antibiotic therapy by ceftriaxone, the patient died from acute renal and respiratory failure on the following day.

Immunogenicity assessment by measuring spike protein (S1) antigen-binding immunoglobulin (Ig) G in the serum samples obtained at day 25 showed antibody response (8.7 U/ml, reference value <0.8–1.2 U/ml; Roche ECLIA™), while (nucleocapsid) NCP-IgG/IgM was not elicited (<0.1 U/ml, reference value >1.0 U/ml; Roche ECLIA™). These results indicate that the patient had already developed relevant immunogenicity through vaccination.

Postmortem study revealed acute bilateral bronchopneumonia with abscesses, sometimes being surrounded by bacterial cocci (Figure 1 ). There were no findings of commonly described manifestations of COVID-19-associated pneumonitis. In the heart, we found biventricular hypertrophy (weight 580 g) and histologically, we diagnosed ischemic cardiomyopathy. We detected amyloidosis of the transthyretin type in the heart and to a lesser extent in the lungs. The kidneys revealed both chronic damage with arteriolosclerosis and interstitial fibrosis, and acute renal failure with hydropic tubular degeneration. The examination of the brain revealed a left parietal pseudocystic tissue necrosis, which was diagnosed as an old infarction area.

 

We conducted molecular mapping of 9 different anatomical parts of formalin-fixed paraffin-embedded tissue as previously described (). RNA was extracted from paraffin sections using the Maxwell RSC (Promega, Madison, WI, USA). Multiplex RT-PCR analysis targeted 2 independent genes of the SARS-CoV-2-genome (Fluorotype SARS-CoV-2 plus Kit; HAIN/Bruker, Nehren, Germany): RNA-dependent RNA polymerase (Target 1) and nucleopeptide (Target 2). The negative cut-off value was Ct >45. We examined 9 different tissue samples for known and relevant pathways of virus spreading in the human body (Figure 1). To prevent cross-contamination, each specimen was directly embedded in separate tissue cassettes and separately fixed in 4% phosphate-buffered saline-buffered formalin. We demonstrated viral RNA in nearly all organs examined except for the liver and the olfactory bulb (Figure 1).

A detailed autopsy study including molecular virus mapping of a patient vaccinated against SARS-CoV-2 with a positive SARS-CoV-2 test post-vaccination has not previously been reported, to the authors’ knowledge. We suggest that a single treatment with BNT162b2 RNA vaccine elicited significant immunogenicity, as reflected in the reported spike protein-based neutralizing IgG serum values. From the weeks before vaccination, through vaccination (day 1), to shortly before death (day 24), the patient was free of any clinical symptoms typically ascribed to COVID-19. Furthermore, blood work did not show an IgM titer that is generally observed 7–14 days after symptom onset (). However, the patient tested SARS-CoV-2 positive. Both the Ct value measured in nasopharyngeal swab and values measured in formalin-fixed paraffin-embedded autopsy specimens indicate viral load and suggest transmissibility. Because our patient died approximately 2 days after his first positive SARS-CoV-2 test result, we suppose that the molecular mapping data reflects an early stage of viral infection. An early stage of infection might also explain why different regions such as the olfactory bulb and liver were not (yet) affected by systemic viral spread.

We did not observe any characteristic morphological features of COVID-19 reported in comprehensive morphological autopsy studies so far (, , ). We did not find any typical signs of diffuse alveolar damage in the lungs, but we identified extensive acute bronchopneumonia, possibly of bacterial origin. We concluded that the patient died from bronchopneumonia and acute renal failure.

Our findings are in line with previous evidence from animal models that immunization against SARS-CoV-2 by vaccination appeared to reduce the severity of pathogenesis, especially with regard to severe lung disease, while viral RNA persisted in nasal swabs (, ). Recently, published results on a clinical trial on healthcare workers using vaccine BNT162b2 that demonstrated substantial early reductions in SARS-CoV-2 infection and symptomatic COVID-19 rates following administration of the first vaccine dose.

Concerning major adverse effects in patients receiving vaccination against SARS-CoV-2, local effects predominate, and severe systemic reactions are rarely described (). However, recent reports of an increased risk of blood clots, particularly of cerebral venous sinus thrombosis in the case of the Oxford-AstraZeneca vaccine (), raised a matter of debate on the safety of COVID-19 vaccine in general. Comprehensive analysis of autopsy data must be performed to provide more detailed insights into lethal adverse effects and any deaths associated with vaccination.

In summary, the results of our autopsy case study in a patient with mRNA vaccine confirm the view that by first dose of vaccination against SARS-CoV-2 immunogenicity can already be induced, while sterile immunity is not adequately developed.

 

więcej  u źródła: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8051011/

 

tłumaczenie automatyczne

COVID-19 Informacje: Pierwszy przypadek badania pośmiertnego u pacjenta zaszczepionego przeciwko SARS-CoV-2

 

Abstrakt

 

86-letni mężczyzna, który wcześniej nie miał objawów, otrzymał pierwszą dawkę szczepionki BNT162b2 mRNA COVID-19. Zmarł 4 tygodnie później z powodu ostrej niewydolności nerek i układu oddechowego. Chociaż nie wykazywał żadnych objawów specyficznych dla COVID-19, przed śmiercią uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Wiązanie antygenu białka kolczastego (S1) wykazało znaczące poziomy immunoglobuliny (Ig) G, podczas gdy nukleokapsyd IgG/IgM nie został wywołany. Ostre odoskrzelowe zapalenie płuc i niewydolność kanalików nerkowych uznano za przyczynę zgonu podczas autopsji; jednak nie zaobserwowaliśmy żadnych charakterystycznych cech morfologicznych COVID-19. Pośmiertne mapowanie molekularne za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym ujawniło odpowiednie wartości progowe cyklu SARS-CoV-2 we wszystkich badanych narządach (ustnie gardła, błona śluzowa węchowa, tchawica, płuca, serce, nerki i mózg) z wyjątkiem wątroby i opuszki węchowej. Wyniki te mogą sugerować, że pierwsze szczepienie wywołuje immunogenność, ale nie sterylną odporność.

Słowa kluczowe: SARS-CoV-2, szczepionka, autopsja, histologia, RT-PCR

Opisujemy przypadek 86-letniego mieszkańca domu spokojnej starości, który otrzymał szczepionkę przeciwko SARS-CoV-2. Przeszłość medyczna obejmowała ogólnoustrojowe nadciśnienie tętnicze, przewlekłą niewydolność żylną, otępienie i raka prostaty. 9 stycznia 2021 r. mężczyzna otrzymał szczepionkę BNT162b2 zawierającą nanocząsteczki lipidów modyfikowane nukleozydami w dawce 30 μg. W tym dniu iw kolejnych 2 tygodniach nie miał żadnych objawów klinicznych (tab. 1). W dniu 18 został przyjęty do szpitala z powodu nasilenia biegunki. Ponieważ nie wykazywał żadnych klinicznych objawów COVID-19, izolacja w określonych warunkach nie wystąpiła. Badania laboratoryjne wykazały niedokrwistość hipochromiczną i podwyższony poziom kreatyniny w surowicy. Test antygenowy i reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR) dla SARS-CoV-2 były ujemne. Wykonano gastroskopię i kolonoskopię w celu dalszego zbadania przyczyny biegunki. W szczególności kolonoskopia wykazała wrzodziejące uszkodzenie lewego zgięcia okrężnicy, które histologicznie zdiagnozowano jako niedokrwienne zapalenie okrężnicy. Analiza PCR na próbkach biopsyjnych, przeprowadzona zgodnie z wcześniej opisaną metodą (Kaltschmidt i wsp., 2021), była negatywna dla SARS-CoV-2. Leczenie było wspomagające mesalazyną i dożylną substytucją żelaza. Następnie stan chorego pogorszył się wraz z rozwojem niewydolności nerek. W 24. dobie pacjent w tej samej sali szpitalnej, co nasz przypadek, uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. W dniu 25 nasz pacjent uzyskał pozytywny wynik testu SARS-CoV-2 metodą PCR w czasie rzeczywistym (RT-PCR), z niską wartością progu cyklu (Ct) wskazującą na wysokie obciążenie wirusem. W dalszej analizie próbki wymazu nie było dowodów na zmutowane warianty SARS-CoV-2 B.1.1.7, B.1.351 lub B.1.1.28.1.

Podsumowując, wydaje się, że pacjent został zarażony przez pacjenta w swojej sali szpitalnej. Nasz pacjent miał teraz gorączkę i dyskomfort w oddychaniu, a osłuchiwanie płuc wykazywało trzaski. Pomimo rozpoczęcia suplementacji tlenem (2 l/min) i antybiotykoterapii ceftriaksonem, pacjent zmarł z powodu ostrej niewydolności nerek i układu oddechowego następnego dnia. Ocena immunogenności poprzez pomiar immunoglobuliny (Ig) G wiążącej antygen białka wypustkowego (S1) w próbkach surowicy uzyskanych w dniu 25 wykazała odpowiedź przeciwciał (8,7 U/ml, wartość referencyjna <0,8–1,2 U/ml; Roche ECLIA™), natomiast (nukleokapsyd) NCP-IgG/IgM nie zostało wywołane (<0,1 U/ml, wartość referencyjna >1,0 U/ml; Roche ECLIA™). Wyniki te wskazują, że pacjent wykształcił już odpowiednią immunogenność poprzez szczepienie. Badanie pośmiertne ujawniło ostre obustronne odoskrzelowe zapalenie płuc z ropniami, czasami otoczone ziarniakami bakteryjnymi (ryc. 1). Nie stwierdzono powszechnie opisywanych objawów zapalenia płuc związanego z COVID-19. W sercu stwierdziliśmy przerost dwukomorowy (masa 580 g) i histologicznie rozpoznaliśmy kardiomiopatię niedokrwienną. Amyloidozę typu transtyretynowego wykryliśmy w sercu iw mniejszym stopniu w płucach. Nerki ujawniły zarówno przewlekłe uszkodzenia z miażdżycą tętnic i zwłóknieniem śródmiąższowym, jak i ostrą niewydolność nerek z uwodnioną degeneracją kanalików. W badaniu mózgu stwierdzono martwicę rzekomotorbielowatej lewej ściany ciemieniowej, którą zdiagnozowano jako stary obszar zawałowy.

Przeprowadziliśmy mapowanie molekularne 9 różnych części anatomicznych utrwalonej w formalinie tkanki i zatopionej w parafinie, jak opisano wcześniej (Kaltschmidt i wsp., 2021). RNA wyekstrahowano ze skrawków parafinowych przy użyciu Maxwell RSC (Promega, Madison, WI, USA). Analiza Multiplex RT-PCR skierowana była na 2 niezależne geny genomu SARS-CoV-2 (Fluorotype SARS-CoV-2 plus Kit; HAIN/Bruker, Nehren, Niemcy): polimeraza RNA zależna od RNA (cel 1) i nukleopeptyd (cel 2). Ujemna wartość odcięcia wyniosła Ct >45. Zbadaliśmy 9 różnych próbek tkanek pod kątem znanych i istotnych szlaków rozprzestrzeniania się wirusa w organizmie człowieka (ryc. 1). Aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu, każdą próbkę bezpośrednio zatopiono w oddzielnych kasetach tkankowych i oddzielnie utrwalono w 4% formalinie buforowanej solą fizjologiczną buforowaną fosforanem. Wykazaliśmy wirusowe RNA w prawie wszystkich badanych narządach z wyjątkiem wątroby i opuszki węchowej (ryc. 1). Według wiedzy autorów szczegółowe badanie autopsyjne obejmujące molekularne mapowanie wirusa u pacjenta zaszczepionego przeciwko SARS-CoV-2 z dodatnim wynikiem testu SARS-CoV-2 po szczepieniu nie było wcześniej raportowane. Sugerujemy, że pojedyncze leczenie szczepionką BNT162b2 RNA wywołało znaczącą immunogenność, co znajduje odzwierciedlenie w zgłoszonych wartościach neutralizujących IgG na bazie białek wypustek w surowicy. Od tygodni przed szczepieniem, poprzez szczepienie (dzień 1), do krótko przed śmiercią (dzień 24), pacjent był wolny od jakichkolwiek objawów klinicznych typowo przypisywanych COVID-19. Co więcej, badania krwi nie wykazały miana IgM, które na ogół obserwuje się 7–14 dni po wystąpieniu objawów (Kim i wsp., 2020). Jednak pacjentka uzyskała pozytywny wynik testu SARS-CoV-2. Zarówno wartość Ct zmierzona w wymazie z nosogardzieli, jak i wartości zmierzone w próbkach z autopsji utrwalonych w formalinie i zatopionych w parafinie wskazują na miano wirusa i sugerują przenoszenie. Ponieważ nasz pacjent zmarł około 2 dni po pierwszym pozytywnym wyniku testu SARS-CoV-2, przypuszczamy, że dane mapowania molekularnego odzwierciedlają wczesny etap infekcji wirusowej. Wczesny etap infekcji może również wyjaśniać, dlaczego różne regiony, takie jak opuszka węchowa i wątroba, nie zostały (jeszcze) dotknięte ogólnoustrojowym rozprzestrzenianiem się wirusa. Jak dotąd nie zaobserwowaliśmy żadnych charakterystycznych cech morfologicznych COVID-19 zgłoszonych w kompleksowych badaniach morfologicznych autopsji (Schaller i wsp., 2020, Edler i wsp., 2020, Ackermann i wsp., 2020). Nie znaleźliśmy żadnych typowych objawów rozlanego uszkodzenia pęcherzyków płucnych, ale zidentyfikowaliśmy rozległe ostre odoskrzelowe zapalenie płuc, prawdopodobnie pochodzenia bakteryjnego. Doszliśmy do wniosku, że pacjent zmarł z powodu odoskrzelowego zapalenia płuc i ostrej niewydolności nerek. Nasze odkrycia są zgodne z wcześniejszymi dowodami z modeli zwierzęcych, że immunizacja przeciwko SARS-CoV-2 przez szczepienie wydaje się zmniejszać nasilenie patogenezy, szczególnie w odniesieniu do ciężkiej choroby płuc, podczas gdy wirusowe RNA utrzymywało się w wymazach z nosa (Van Doremalen i in. , 2020, Vogel i in., 2021). Ostatnio Amit i in. (2021) opublikowali wyniki badania klinicznego na pracownikach służby zdrowia stosujących szczepionkę BNT162b2, które wykazały znaczne wczesne zmniejszenie liczby infekcji SARS-CoV-2 i objawowego COVID-19 po podaniu pierwszej dawki szczepionki. Jeśli chodzi o poważne działania niepożądane u pacjentów otrzymujących szczepienie przeciwko SARS-CoV-2, przeważają efekty miejscowe, a ciężkie reakcje ogólnoustrojowe są rzadko opisywane (Yuan i wsp., 2020). Jednak ostatnie doniesienia o zwiększonym ryzyku powstawania zakrzepów krwi, w szczególności zakrzepicy zatok żylnych mózgu w przypadku szczepionki Oxford-AstraZeneca (Mahase 2021), podniosły ogólną debatę na temat bezpieczeństwa szczepionki COVID-19. Należy przeprowadzić kompleksową analizę danych z autopsji, aby uzyskać bardziej szczegółowy wgląd w śmiertelne skutki uboczne i wszelkie zgony związane ze szczepieniem.

Podsumowując, wyniki naszego studium przypadku z autopsji u pacjenta ze szczepionką mRNA potwierdzają pogląd, że pierwszą dawką szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 można już wywołać immunogenność, podczas gdy sterylna odporność nie jest odpowiednio rozwinięta.

Podziel się!