Prometej Wyzwolony: EL DORADO

EL DORADO

Gdy statki Corteza przybiły do brzegów Ameryki jej rdzenni mieszkańcy przywitali konkwistadorów jak „bogów” za których zresztą ich wzięli.

Według indiańskiej legendy; biały człowiek, który na ich ziemiach wybudował te wspaniałe, stojące do dziś budowle, zaprowadził ład i niczym mityczny Prometeusz przyniósł im ogień – miał powrócić. Wiemy wszyscy z historii, że biały człowiek nie zawsze przynosił ze sobą szczęście, pokój i dobrobyt. Widocznie biały człowiek białemu człowiekowi nierówny.

Zważywszy na to, że osławione El Dorado czyli DO-RA-DO to „kraj bogactwa, dobrobytu, raj na ziemi, ziemia obiecana” ( Słownik Mitów i Tradycji Kultury W. Kopaliński ) – jak myślicie, kto te wspaniałości wznosił ? Kto przyniósł w odległej przyszłości metaforyczny ogień na te Ziemie ?

DO-RA-DO – RA-j na Ziemi, PI-RA-MI-DA na PI-RA-MI-dzie.

( Wyraz PIRAMIDA omawiałem w odcinkach 105 i 161)

„DO” w naszym języku to swoisty portal mówiący o przemieszczeniu, przesunięciu, zmianie miejsca oznacza nie tylko DO-jście, DO-tarcie, DO-starczenie ale również DO-łożenie, DO-brobyt, DO-statek, DO-datek i inne tego typu pozytywnie nacechowane słowa. Gdzie jest DO – tam jest czegość więcej, tam jest DOBROBYT, tam jest DO-kładnie ( i OD-wrotnie – gdzie jest OD – tam mamy „mniej” – patrz: OD-krajam, OD-daje, OD-pycham, OD-suwam, OD-puszczam i inne, relacje „D” z „O” i „O” z „D” była prze mnie omawiana )

O tym, czym w naszym języku jest RA traktował odcinek 154. W telegraficznym skrócie – RA to najważniejsze jądro – pierwiastek słowotwórczy na świecie a zarazem najwyższy Bóg w słowiańsko aryjskich wierzeniach, będący ponad dualizmem, z którego podziału powstali Bogowie ( „na początku był Chaos” – ten Chaos to RA ). RA to nieskończona energia, boskie światło, pierwotna moc życiowa, ruch. RA oznacza wszechobecnego Ducha, przenikającego Materie, którą również RA tworzy.

RA stojąc zarówno na początku jak i w środku czy na końcu wyrazu mówi przeważnie o tworzeniu, kreacji, życiu, energii, mocy, świetle, ruchu ( podstawowe znaczenia). Odnośnie prawa biegunowości liter i ligatur ( odc. 127 ), RA to również potencjalne znaczenia przeciwstawne dla powyżej przytoczonych ( wyjaśnione w odc. 154 ).

Także DORADO, jak wierzę było krainą mlekiem i miodem płynącą, krainą RA-dości, RA-jem na Ziemi. Wierzę, że tam gdzie pojawiali się nasi prapraprzodkowie, Złoci Ludzie tam RA było DO-ść na tyle aby ludzie mogli żyć spokojnie i szczęśliwie. Po to budowano PI-RA-MI-dy, aby podwyższały poziom RA ( wyjaśnione w odc. 161 ), aby ludziom żyło się lżej, lepiej.

Dlaczego Złoci Ludzie odeszli ? Myślę, że tak jak nauczyciel, oddalili się podczas gdy ludzkość pisała swój egzamin dojrzałości. Czy go zdaliśmy ? Patrząc na ostatnie stulecie – sprawy nie wyglądają dobrze.

Wierzę jednak, że dzięki naszej niechlubnej przeszłości mogliśmy z całą pewnością odkryć jacy nie jesteśmy – aby dowiedzieć się kim jesteśmy i gdzie idziemy. Czy było by to możliwe gdyby przeszłość rozegrała się inaczej ? Być może. Jednak wszystko jest po coś. Wyciągnijmy z tych trudnych doświadczeń lekcję i ewoluujmy. Wielu z nas egzamin już zdało i dziś aktywnie możemy budować Nowy Świat. RA-zem. Wspólnie. Jedną myślą. Zmiany mają miejsce powoli, stopniowo ale konsekwentnie postępują. Nasz K’RAJ na powrót stanie się RAJ-em.

 

źródło: https://prometej-wyzwolony.blogspot.com/2021/06/el-dorado_17.html

 

Podziel się!