1. SW: “Nie znam bardziej legendarnego leku na świecie niż iwermektyna” – mówi autor bestsellerów z New York Times; 2. Nowe zobowiązanie na rzecz równości szczepień i zwalczenia pandemii. Czyli 50 miliardów Euro z twoich podatków; 3. Rebel24.pl: Zarząd OSM Piątnica wycofuje zarządzenie. Polacy pokazali sprzeciw wobec segregacji sanitarnej pracowników; 4. UE – Zakaz przelotów i lądowania dla białoruskich samolotów!

Nie znam bardziej legendarnego leku na świecie niż iwermektyna

Poniższy artykuł (nr1) jest tłumaczony automatycznie więc jakość tego tłumaczenia jest naprawdę zła, ale liczy się treść. Gdzieniegdzie coś poprawiłem – jak choćby w tytule artykułu, ale nie mam czasu  tym się bawić – temat jest ważny w aspekcie powszechnego kłamstwa mediów, które są skupione w rękach wąskiej grupy właścicieli na świecie. Należy do nich oczywiście i NY Times i z tego powodu ten artykuł nie mógł się tam ukazać. Do tych samych właścicieli należy również od niedawna TVN – telewizja kompletnie niewiarygodna, podobnie zresztą jak TV PIS i inne media głównego ścieku.

Działania NIL, GIS Rady Medycznej , rządu Morawieckiego wpisują się idealnie w ten banksterski światowy scenariusz napisany przez Big Pharmę i wymierzony w społeczeństwa wszystkich krajów świata, w ludzkość, w cały glob, który jest pod kontrolą globalnych korporacji medycznych i informacyjnie pod kontrolą koncernów medialnych i rządów siedzących w „kieszeni” Big Pharmy – scenariusz naznaczony setkami tysięcy niewinnych ofiar – okaleczonych respiratorami, zmarłych – zabitych, zamordowanych ludzi! Naszych braci i sióstr – matek, babć, żon, córek i synów!

To najczarniejszy okres w Historii Cywilizacji od II Wojny Światowej, która zasłynęła segregacją biologiczną ludzi i  masowym ludobójstwem. Dzisiaj znów ma miejsce zbrodnia ludobójstwa i segregacja biologiczna, w których biorą udział wszystkie rządy krajów UE, w tym rząd Polski.

 

 

1. SW: “Nie znam bardziej legendarnego leku na świecie niż iwermektyna” – mówi autor bestsellerów z New York Times

 

Dlaczego więc dziennikarze nie zajmują się tym tematem?

Michael Capuzzo, autor bestsellerów New York Timesa, opublikował właśnie artykuł zatytułowany “The Drug That Cracked Covid”. Ten 15-stronicowy artykuł jest kroniką gargantuicznej walki toczonej przez lekarzy na wszystkich kontynentach, aby uzyskać zatwierdzenie iwermektyny jako leku na Covid-19, a także niestrudzonych wysiłków reporterów, mediów i firm będących właścicielami sieci mediów społecznościowych, aby to udaremnić.

Dzięki iwermektynie, mówi Capuzzo, na całym świecie, od Uttar Pradesh w Indiach do Peru do Brazylii, są “setki tysięcy, a właściwie miliony ludzi którzy żyją, nie umarli”. Jednak media zrobiły wszystko co w ich mocy aby “obalić” koncepcję, że iwermektyna może służyć jako skuteczny, łatwo dostępny i niedrogi lek na Covid-19. Powtarzają argumenty organów regulacyjnych na całym świecie, że po prostu nie ma wystarczających dowodów, aby uzasadnić jej stosowanie.

Ze swojej strony, Capuzzo, jako reporter, “zobaczył na własne oczy i pokazał drugą stronę [tej historii]”, która nie została do tej pory opisana, wielu pacjentów w USA, których życie zostało uratowane przez iwermektynę i  walkę pięciu lekarzy, jaką prowadzili o ratowanie życia ludzi na całym świecie: Paula Marika, Umberto Meduri’ego, José Iglesiasa, Pierre Kory’ego i Joe Varonpna. Wszyscy ci lekarze zasługują na najwyższe wyróżnienie. Dzięki ich przywództwu w Front Line COVID-19 Critical Care Alliance (FLCCC), udoskonalili oni już nasze leczenie Covid-19 poprzez odkrycie i promowanie stosowania sterydów kortykoidowych przeciwko wirusowi. Jednak niespodziewanie ich wezwania do stosowania iwermektyny spotkały się z oporem ze strony organów nadzorujących opiekę zdrowotną i ścianą milczenia ze strony mediów.

“Naprawdę chciałbym, żeby świat zobaczył obie strony medalu Covid-19” – ubolewa Capuzzo.

Ale niestety większość reporterów nie jest zainteresowana opowiedzeniem o drugiej stronie tego medalu. Nawet gdyby byli, ich wydawcy prawdopodobnie odmówiliby im publikacji.

To może wyjaśniać, dlaczego Capuzzo, sześciokrotnie nominowany do nagrody Pulitzera dziennikarz, znany z bestsellerowych książek New York Timesa, Close to Shore i Murder Room, opublikował swój artykuł o iwermektynie w Mountain Home, miesięczniku lokalnym dla mieszkańców gór Pensylwanii i regionu New York Finger Lakes, którego redaktorem jest żona Capuzzo.

 

Jest to również powód, dla którego zdecydowałem się poświęcić dzisiejszy wpis artykułowi Capuzzo. Mówiąc prościej, jak najwięcej osób – zwłaszcza dziennikarzy – powinno przeczytać jego historię.

Jak mówi sam Capuzzo: “Nie znam większej story na świecie”.

Całkowite zaciemnienie wiadomości

8 grudnia 2020 roku, członek FLCCC, dr Pierre Kory, wygłosił dziewięciominutowe, beznamiętne świadectwo na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA na temat silnych przeciwwirusowych i przeciwzapalnych korzyści iwermektyny.

W sumie 9 milionów ludzi (w tym ja) zobaczyło ten film na YouTube, zanim został on zdjęty przez właściciela YouTube, Google. Jak opisuje wyczerpująco Capuzzo, zarówno tradycyjne jak i społecznościowe media zadały sobie wiele trudu, aby utrzymać ludzi w niewiedzy na temat iwermektyny. Było to tak skuteczne, że nawet w niektórych krajach, które najbardziej skorzystały na jej stosowaniu (takich jak Meksyk i Argentyna), wiele osób jest całkowicie nieświadomych jej istnienia. I nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jak mało informacji na temat iwermektyny przedostaje się do opinii publicznej.

Wiodące światowe media spuściły na Ivermektynę żelazną kurtynę. Reporterzy, którzy trąbili o terrorze COVID-19 w Indiach i Brazylii nie donosili, że Iwermektyna niszczy wariant P-1 w brazylijskich lasach deszczowych i zabija COVID-19 i wszystkie jego warianty w Indiach. To, że Iwermektyna ratowała życie dziesiątkom tysięcy ludzi w Ameryce Południowej nie było newsem, ale wyśmiewanie się z chłopów na kontynencie za przyjmowanie pasty dla koni już tak. Dziennikarze odmawiali światu wiedzy o najskuteczniejszych terapiach ratujących życie w pandemii, powiedział Kory, szczególnie wśród osób starszych, kolorowych i biednych, jednocześnie załamując ręce nad tragedią ich zróżnicowanych wskaźników śmierci.

Trzy dni po zeznaniach Kory’ego, Associated Press “fact-check reporter” przeprowadził wywiad z Korym “przez dwadzieścia minut, w którym opowiedziałem o wszystkich istniejących dowodach (ponad piętnaście randomizowanych i wiele badań obserwacyjnych) pokazujących dramatyczne korzyści z Iwermektyny”, powiedział. Następnie napisała: “OCENA AP: Fałsz. Nie ma dowodów na to, że Iwermektyna okazała się bezpiecznym i skutecznym lekiem przeciwko COVID-19.” Podobnie jak wielu krytyków, nie zbadała ona danych dotyczących Iwermektyny ani dowodów w żaden szczegółowy sposób, a jedynie odrzuciła “niewystarczające dowody”, cytując zamiast tego brak rekomendacji NIH lub WHO. Opisanie rzeczywistych dowodów w sposób szczegółowy postawiłoby AP i agencje zdrowia publicznego w trudnej sytuacji wyjaśnienia, że życie tysięcy biednych ludzi w krajach rozwijających się nie liczy się w tych sprawach.

Nie tylko w mediach, ale i w mediach społecznościowych, Iwermektyna zainspirowała dziwną nową formę zachodniego i farmaceutycznego imperializmu. 12 stycznia 2021 roku brazylijskie Ministerstwo Zdrowia napisało na Twitterze do swoich 1,2 miliona zwolenników, aby nie czekali z zachorowaniem na COVID-19, aż będzie za późno, ale “udali się do jednostki służby zdrowia i poprosili o wczesne leczenie”, tylko po to, aby Twitter usunął oficjalne oświadczenie zdrowia publicznego suwerennego piątego co do wielkości narodu na świecie za “rozpowszechnianie mylących i potencjalnie szkodliwych informacji”. (Wczesne leczenie to kod dla Iwermektyny.) 31 stycznia słowackie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło na Facebooku swoją decyzję o zezwoleniu na stosowanie Iwermektyny, co spowodowało, że Facebook usunął ten post i usunął całą stronę, na której się znajdował, Ivermectin for MDs Team, z 10.200 członkami z ponad 100 krajów.

W Argentynie, profesor i lekarz Hector Carvallo, którego badania profilaktyczne są renomowane przez innych badaczy, mówi, że cała jego dokumentacja naukowa dotycząca Ivermektyny jest szybko szorowana z Internetu. “Obawiam się – napisał do Marika i jego kolegów – że dotknęliśmy najbardziej wrażliwego organu u człowieka: portfela…”. Gdy zeznania Kory’ego wspinały się w kierunku dziewięciu milionów wyświetleń, YouTube, należący do Google, usunął jego oficjalne zeznania z Senatu, mówiąc, że zagrażają one społeczności. Największy głos Kory’ego został uciszony.

“Najpotężniejszy podmiot na Ziemi”

Malcom X nazwał kiedyś media “najpotężniejszą jednostką na ziemi”. Mają one, jak powiedział, “moc czynienia niewinnych winnymi, a winnych niewinnymi, i to jest władza. Ponieważ kontrolują one umysły mas”. Dziś ta moc jest przepojona mocą największych na świecie firm technologicznych i mediów społecznościowych. Razem media społecznościowe i tradycyjne mają moc sprawiania, że lek, który uratował prawdopodobnie miliony istnień ludzkich podczas obecnej pandemii, zniknie z rozmów. Jeśli już się o tym mówi, to prawie zawsze w negatywnym świetle. Niektóre organizacje medialne, w tym NY Times, nawet poprzedzają wzmianki o słowie “iwermektyna” – leku, który zrobił tak wiele dobrego w ciągu 40 lat swojego istnienia, że jego twórcy otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 2015 roku – słowem “kontrowersyjny”.

Jako generyk, iwermektyna jest tania i szeroko dostępna, co oznacza, że Big Pharma zarobiłaby o wiele mniej pieniędzy, gdyby stała się ona najskuteczniejszym środkiem wczesnej terapii przeciwko covidowi.

Inne firmy farmaceutyczne opracowują własne, nowatorskie metody leczenia Covid-19, które musiałyby bezpośrednio konkurować z iwermektyną. Wśród nich jest producent iwermektyny, firma Merck, która ma związek przeciwwirusowy, molnupiravir, w fazie 3 badań klinicznych dla COVID-19. Może to wyjaśniać ostatnie oświadczenie firmy, w którym twierdzi ona, że “nie ma żadnych podstaw naukowych dla potencjalnego działania terapeutycznego iwermektyny przeciwko COVID-19”.

W przypadku zatwierdzenia iwermektyny jako środka leczniczego przeciwko wirusowi Covid-19, mogłaby ona nawet zagrozić zezwoleniu na stosowanie szczepionek przeciwko wirusowi Covid-19 w trybie pilnym. Jednym z podstawowych warunków udzielenia zezwolenia na stosowanie w stanach zagrożenia, przyznanego szczepionkom stosowanym obecnie przeciwko covid, jest brak alternatywnych metod leczenia tej choroby. W związku z tym, gdyby iwermektyna lub inny obiecujący lek, taki jak fluwoksamina, został zatwierdzony jako skuteczna wczesna metoda leczenia Covid-19, szczepionki mogłyby zostać pozbawione zezwolenia.

Może to wyjaśniać, dlaczego niedrogie, łatwo dostępne i minimalnie toksyczne leki nie są ponownie wykorzystywane do zwalczania Covid, pomimo rosnącej liczby dowodów potwierdzających ich skuteczność.

Iwermektyna została już zatwierdzona jako lek przeciwko Covid-19 w ponad 20 krajach. Należy do nich Meksyk, gdzie burmistrz miasta Meksyk, Claudia Scheinbaum, powiedziała ostatnio, że lek zmniejszył liczbę hospitalizacji aż o 76%. Do zeszłego tygodnia 135 000 mieszkańców miasta było leczonych tym lekiem. Rząd Indii – drugiego najludniejszego kraju świata i jednego z największych producentów leków na świecie – zalecił również stosowanie iwermektyny jako wczesnego leczenia ambulatoryjnego przeciwko wirusowi 19, co stoi w bezpośredniej sprzeczności z zaleceniami WHO.

Dr Vikas P. Sukhatme, dziekan Emory School of Medicine, napisał niedawno w felietonie dla Times of India, że wprowadzenie leków takich jak iwermektyna i fluwoksamina w Indiach prawdopodobnie “szybko zmniejszy liczbę pacjentów z COVID-19, zredukuje liczbę wymagających hospitalizacji, dodatkowego tlenu i intensywnej terapii oraz poprawi wyniki hospitalizowanych pacjentów”.

Cztery tygodnie po tym, jak rząd włączył iwermektynę i budesonid do swoich wytycznych dotyczących wczesnego leczenia, kraj odnotował najniższą liczbę przypadków od 40 dni.

"Nie znam większej legendy na świecie" niż iwermektyna: Autor bestsellerów NYTimes

W wielu regionach Indii liczba zachorowań spada w sposób niemal pionowy. W stolicy Delhi, podobnie jak w Mexico City, liczba hospitalizacji gwałtownie spadła. W ciągu 10 dni obłożenie oddziałów intensywnej terapii spadło z 99% do 70%. Spada również liczba zgonów. Wskaźnik pozytywnych wyników badań spadł z 35% do 5% w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Jednym z wyjątków od tego trendu jest stan Tamil Nadu, gdzie liczba przypadków nadal gwałtownie rośnie. Może to mieć coś wspólnego z faktem, że nowo wybrany gubernator stanu, MK Stalin, postanowił wykluczyć iwermektynę z protokołu leczenia w regionie na rzecz Remdesiviru. Wynik? Gwałtowny wzrost zachorowań. Pod koniec zeszłego tygodnia Stalin ponownie zmienił kurs i ponownie przyjął iwermektynę.

W chwili obecnej liczba zgonów w Indiach jest nadal bardzo wysoka. Istnieją też obawy, że liczby te są zaniżane. Jednak w najbliższych dniach mogą one również zacząć spadać. We wszystkich krajach, które powszechnie stosują iwermektynę, przypadki śmiertelne spadają jako ostatnie, po liczbie zachorowań i hospitalizacji. Oczywiście, nie ma sposobu, aby ostatecznie udowodnić, że ten szybki spadek jest spowodowany stosowaniem iwermektyny. Korelacja, nawet tak spójna jak ta, nie jest związkiem przyczynowym. Inne czynniki, takie jak ścisłe blokady i ograniczenia w podróżowaniu, bez wątpienia również odgrywają pewną rolę.

Jednak w różnych krajach i terytoriach ukształtował się wyraźny wzór, który zdecydowanie potwierdza rzekomą skuteczność iwermektyny. Skuteczność ta została w pełni udowodniona w trzech metaanalizach.

Decyzja Indii o przyjęciu iwermektyny, w tym jako profilaktyki w niektórych stanach, już teraz stanowi potencjalną zmianę gry. Jak pisałem trzy tygodnie temu, jeżeli liczba przypadków, hospitalizacji i zgonów spadnie w Indiach tak gwałtownie, jak w innych krajach, które przyjęły iwermektynę, może to nawet stać się momentem przełomowym. Ale żeby tak się stało, wiadomości muszą dotrzeć do wystarczającej liczby oczu i uszu. A żeby tak się stało, reporterzy muszą, jak mówi Capuzzo, zacząć wykonywać swoją pracę i informować o obu stronach tej ważnej historii.

Źródło: https://www.zerohedge.com/covid-19/i-dont-know-bigger-story-world-right-now-ivermectin-nytimes-best-selling-author

źródło polskie: https://straznicywolnosci.pl/nie-znam-wiekszej-legendy-na-swiecie-niz-iwermektyna-autor-bestsellerow-nytimes/

 

2. Strażnicy Wolności – Nowe zobowiązanie na rzecz równości szczepień i zwalczenia pandemii. Czyli 50 miliardów Euro z twoich podatków

Kristalina Georgieva, Tedros Adhanom Ghebreyesus, David Malpass i Ngozi Okonjo-Iweala

W trakcie przygotowań do szczytu G7, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii, na pierwszym miejscu w porządku obrad znajduje się kwestia zakończenia pandemii wirusa COVID-19 i zapewnienia globalnej odbudowy. Stoją przed nami pilne wyzwania.

Do tej pory stało się już całkowicie jasne, że nie będzie szeroko zakrojonej odnowy gospodarczej bez zakończenia kryzysu zdrowotnego. Dostęp do szczepień jest kluczem do obu tych rzeczy.

Na froncie szczepień dokonał się imponujący postęp. Naukowcy opracowali wiele szczepionek w rekordowym czasie. Bezprecedensowe finansowanie publiczne i prywatne wsparło badania nad szczepionkami, ich rozwój i zwiększanie produkcji. Jednak nadal istnieje niebezpieczna przepaść między bogatszymi i biedniejszymi krajami.

W rzeczywistości, nawet gdy niektóre zamożne kraje już dyskutują nad wprowadzeniem szczepionek przypominających dla swoich społeczeństw, ogromna większość ludzi w krajach rozwijających się – nawet pracownicy służby zdrowia na pierwszej linii – wciąż nie otrzymała pierwszej dawki szczepionki. W najgorszej sytuacji są kraje o niskich dochodach, które otrzymały mniej niż 1 procent podanych do tej pory szczepionek.

Coraz częściej mamy do czynienia z dwutorowym rozwojem pandemii, gdzie bogatsze kraje mają dostęp do szczepionek, a biedniejsze pozostają w tyle.

Niesprawiedliwa dystrybucja szczepionek nie tylko sprawia, że nieopisane miliony ludzi są narażone na zarażenie wirusem. Pozwala również na pojawienie się śmiertelnie niebezpiecznych wariantów wirusa, które odbijają się rykoszetem na całym świecie. Ponieważ warianty nadal się rozprzestrzeniają, nawet kraje z zaawansowanymi programami szczepień zostały zmuszone do ponownego wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków ochrony zdrowia publicznego, a niektóre z nich wprowadziły ograniczenia w podróżowaniu. Z kolei trwająca pandemia prowadzi do pogłębiających się rozbieżności w rozwoju gospodarczym, co ma negatywne konsekwencje dla wszystkich.

Nie musi tak być. Dlatego też wzywamy dziś do zapewnienia nowego poziomu międzynarodowego wsparcia dla – i wdrożenia – zintensyfikowanej, skoordynowanej strategii, wspartej nowymi środkami finansowymi, w celu zaszczepienia świata.

Niedawna propozycja pracowników MFW przedstawia plan z jasnymi celami, pragmatycznymi działaniami i wykonalnymi kosztami. Opiera się ona na bieżących pracach WHO, jej partnerów w inicjatywie Akceleratora Dostępu do Narzędzi COVID-19 (ACT) i jej globalnym programie dostępu do szczepionek COVAX, a także na pracach Grupy Banku Światowego, WTO i wielu innych, oraz wspiera te prace.

Szacuje się, że koszt 50 miliardów dolarów pozwoli na szybsze zakończenie pandemii w krajach rozwijających się, zmniejszenie liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych, przyspieszenie ożywienia gospodarczego oraz wygenerowanie około 9 bilionów dolarów dodatkowej produkcji globalnej do 2025 roku. Jest to korzyść dla wszystkich – podczas gdy około 60 procent zysków trafi na rynki wschodzące i do gospodarek rozwijających się, pozostałe 40 procent przyniesie korzyść krajom rozwiniętym. A to wszystko bez uwzględnienia nieocenionych korzyści dla zdrowia i życia ludzi.

Co się z tym wiąże?

Po pierwsze, zwiększamy nasze ambicje i szybciej szczepimy więcej osób: WHO i jej partnerzy COVAX postawili sobie za cel zaszczepienie około 30% populacji we wszystkich krajach do końca 2021 roku. Jednak dzięki innym umowom i inwestycjom, które mogą się pojawić, cel ten może osiągnąć nawet 40 procent, a w pierwszej połowie 2022 roku – co najmniej 60 procent.

Aby to osiągnąć, konieczne jest dodatkowe finansowanie dla krajów o niskim i średnim dochodzie, przy czym bardzo znaczna część tego finansowania będzie miała formę dotacji i finansowania koncesjonowanego. Aby pilnie wprowadzić więcej szczepionek do broni, należy niezwłocznie przekazywać dawki do krajów rozwijających się w sposób zsynchronizowany z krajowymi planami wdrażania szczepionek, w tym poprzez COVAX. Potrzebna jest również współpraca w dziedzinie handlu, aby zapewnić swobodny przepływ transgraniczny oraz rosnące dostawy surowców i gotowych szczepionek.

Po drugie, zabezpieczenie się przed zagrożeniami, takimi jak nowe odmiany choroby, które mogą wymagać szczepień przypominających. Oznacza to inwestycje w dodatkowe moce produkcyjne w zakresie szczepionek, wynoszące co najmniej miliard dawek, dywersyfikację produkcji w regionach o niewielkich obecnych mocach produkcyjnych, dzielenie się technologią i know-how, zwiększenie nadzoru genomicznego i nadzoru łańcucha dostaw oraz plany awaryjne na wypadek mutacji wirusa lub zakłóceń w dostawach.

Należy usunąć wszelkie przeszkody w zwiększeniu dostaw i wzywamy członków WTO do przyspieszenia negocjacji w celu znalezienia pragmatycznego rozwiązania kwestii własności intelektualnej. Wiele krajów o niskim i średnim dochodzie podejmuje również działania mające na celu inwestowanie we własne lokalne zdolności produkcyjne, co ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zakończenia tej pandemii, ale również dla przygotowania się na kolejną.

Po trzecie, natychmiastowe zwiększenie ilości testów i śledzenia, dostaw tlenu, środków terapeutycznych i środków zdrowia publicznego, przy jednoczesnym przyspieszeniu wprowadzania szczepionek oraz inicjatywy ACT-Accelerator. WHO, UNICEF, Bank Światowy i Gavi przeprowadziły ocenę gotowości do przyjęcia szczepionek w ponad 140 krajach rozwijających się, a także zapewniły wsparcie i finansowanie w terenie, aby przygotować się do wprowadzenia szczepionek na rynek.

A co z kosztami?

Z 50 miliardów dolarów, istnieją mocne argumenty za dotacjami w wysokości co najmniej 35 miliardów dolarów. Rządy państw G20 wysłały pozytywne sygnały, uznając znaczenie zapewnienia około 22 miliardów dolarów dodatkowego finansowania na rok 2021 dla akceleratora ACT.

Dodatkowe finansowanie w wysokości około 13 miliardów dolarów jest potrzebne do zwiększenia podaży szczepionek w 2022 roku oraz dalszego zwiększania skali badań, terapii i nadzoru. Pozostała część całego planu finansowania – około 15 miliardów dolarów – może pochodzić od rządów krajowych wspieranych przez wielostronne banki rozwoju, w tym 12 miliardów dolarów z instrumentu finansowego Banku Światowego przeznaczonego na szczepienia.

Aby plan zadziałał, konieczne są dwa dodatkowe wymogi: szybkość i koordynacja.

Wymaga on wstępnego finansowania, wstępnych darowizn szczepionek oraz wstępnych inwestycji zapobiegawczych i planowania – a nie zobowiązań, których realizacja może być powolna. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie te środki zostały udostępnione jak najszybciej.

Wymaga to również skoordynowanych działań globalnych, opartych na pełnej przejrzystości procesu zamówień i dostaw. Sukces strategii zależy od współdziałania wszystkich stron – publicznych, prywatnych, międzynarodowych instytucji finansowych i fundacji.

Zainwestowanie 50 miliardów dolarów w celu położenia kresu pandemii jest potencjalnie najlepszym wykorzystaniem publicznych pieniędzy, jakiego będziemy świadkami w ciągu naszego życia. Spowoduje to ogromną dywidendę rozwojową oraz przyspieszy wzrost gospodarczy i dobrobyt na całym świecie. Ale okno możliwości szybko się zamyka – im dłużej będziemy zwlekać, tym bardziej będzie to kosztowne, w ludzkim cierpieniu i stratach ekonomicznych.

W imieniu naszych czterech organizacji ogłaszamy dziś nowe zobowiązanie do wspólnej pracy nad zwiększeniem potrzebnego finansowania, pobudzeniem produkcji i zapewnieniem płynnego przepływu szczepionek i surowców przez granice, aby radykalnie zwiększyć dostęp do szczepionek w celu wsparcia działań w zakresie ochrony zdrowia i ożywienia gospodarczego oraz aby przynieść potrzebną nadzieję.

Nasze instytucje podejmują działania, aby przekształcić tę nadzieję w rzeczywistość:

MFW przygotowuje bezprecedensowy przydział specjalnych praw ciągnienia (SDR), aby zwiększyć rezerwy i płynność finansową swoich członków. WHO poszukuje źródeł finansowania, aby zaspokoić pilne potrzeby swojego strategicznego planu gotowości i reagowania oraz partnerstwa ACT-Accelerator, przy czym pula dostępu do technologii COVID-19 (C-TAP) zachęca do dzielenia się know-how i technologią. Do połowy roku Bank Światowy uruchomi projekty szczepionek w co najmniej 50 krajach, a Międzynarodowa Korporacja Finansowa pracuje nad zmobilizowaniem sektora prywatnego do zwiększenia dostaw szczepionek dla krajów rozwijających się. A WTO pracuje nad uwolnieniem łańcuchów dostaw, aby plan się powiódł.

Położenie kresu pandemii jest problemem możliwym do rozwiązania, który wymaga globalnego działania – teraz.

Zbierzmy się wszyscy razem i wykonajmy to zadanie.

Kristalina Georgieva jest Dyrektorem Zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego; Tedros Adhanom Ghebreyesus jest Dyrektorem Generalnym Światowej Organizacji Zdrowia; David Malpass jest Prezesem Grupy Banku Światowego; a Ngozi Okonjo-Iweala jest Dyrektorem Generalnym Światowej Organizacji Handlu.

IMF Communications Department
MEDIA RELATIONS

PRESS OFFICER: RAPHAEL ANSPACH

PHONE: +1 202 623-7100EMAIL: MEDIA@IMF.ORG

@IMFSpokesperson
Źródło i odnośniki.

https://straznicywolnosci.pl/wazne-imf-who-wb-nowe-zobowiazanie-na-rzecz-rownosci-szczepien-i-zwalczenia-pandemii-czyli-50-miliardow-euro-z-twoich-podatkow/

3. Rebel24.pl: Zarząd OSM Piątnica wycofuje zarządzenie. Polacy pokazali sprzeciw wobec segregacji sanitarnej pracowników

Prezes Zarządu OSM Piątnica wydał zarządzenie dotyczące stosowania środków ochronnych w zakładach produkcyjnych w Piątnicy i Ostrołęce podczas trwania pandemii.

Zarządzenie miało obowiązywać od dnia 31.05.2021r.

Miało wprowadzić obowiązek stosowania masek ochronnych przez pracowników, którzy nie poddali się zaszczepieniu przeciw covid-19.

Z obowiązku noszenia masek mieli być zwolnieni pracownicy, którzy zaszczepili się dwoma dawkami preparatu Pfizer, Moderna, AstraZeneca lub jedna dawką J&J.

Pracownicy, którzy zaszczepili się na własną rękę mieli dostarczyć dowód potwierdzający ten fakt do zakładu pracy.

W zarządzeniu również zostało zapowiedziane, że osoby które nie dostosują się do zarządzenia będą poddane karą regulaminowym.

Dokument trafił do sieci. Internauci nie kryli oburzenia.

Ludzie z całej Polski masowo wysyłali wiadomości e-mail że nie zgadzają się z zarządzeniem, zapowiedzieli zaprzestanie kupowania produktów tej firmy.

Treść zarządzenia nazwali bezprawną segregacją sanitarną.

Zarząd OSM Piątnicy wystosował komunikat, że uchyla się od zarządzenia, które spotkało się ze sprzeciwem na dużą skalę nie tylko że strony internautów ale też pracowników Spółdzielni.

 

https://rebel24.pl/zarzad-osm-piatnica-wycofuje-zarzadzenie-polacy-pokazali-sprzeciw-wobec-segregacji-sanitarnej-pracownikow/?fbclid=IwAR0ztjJSynVi59W_19QlPc3dvF-xeQqenjypTXGXnx8tr1qTocW80YVogyY

4. UE – Zakaz przelotów i lądowania dla białoruskich samolotów!

Unia Europejska wprowadziła zakaz przelotów przez przestrzeń powietrzną UE i zakaz lądowania na lotniskach w UE dla wszystkich białoruskich przewoźników lotniczych.

Zakaz zacznie obowiązywać od północy z piątku na sobotę 04 06 /05 06 2021 r..

Państwa członkowskie UE zostały zobowiązane do odmowy zezwolenia na lądowanie, start lub przelot nad ich terytoriami wszelkim samolotom obsługiwanym przez białoruskich przewoźników lotniczych, w tym także przewoźnikom handlowym

– podała Rada Europy.

Podziel się!