1. ZnZ: Brazylijski dekret zakazujący lockdownów jest gotowy; 2. Uczta Baltazara: «Operacja Corona»: Puczyści chcieliby, aby wszystko uszło im na sucho; 3. Pitoń TV: prof. M. Piotrowski i S. Pitoń o Polskiej klasie politycznej i Unii Europejskiej; 4. Pani Teresa zdrowa i pełna życia, zmarła po szczepieniu!

Brazylijski dekret zakazujący lockdownów jest gotowy

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, to jeden z najbardziej zagorzałych „antycovidowców”. Od początku mówi, że pandemia koronawirusa, to zwykła grypa i nie ma zamiaru zamykać państwa tylko z tego powodu. Choć jego kraj, to w tej chwili numer dwa na liście najbardziej dotkniętych „covidem” państw, Bolsonaro idzie za ciosem i wprowadza specjalny dekret, zakazujący lockdownów.

1. Zmiany na Ziemi: Brazylijski dekret zakazujący lockdownów jest gotowy

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, to jeden z najbardziej zagorzałych „antycovidowców”. Od początku mówi, że pandemia koronawirusa, to zwykła grypa i nie ma zamiaru zamykać państwa tylko z tego powodu. Choć jego kraj, to w tej chwili numer dwa na liście najbardziej dotkniętych „covidem” państw, Bolsonaro idzie za ciosem i wprowadza specjalny dekret, zakazujący lockdownów.

Powstały z jego inicjatywy dekret, będzie zakazywał gubernatorom stanowym ogłaszania lockdownów oraz innych ograniczeń z powodu pandemii. Wojsko ma za zadanie czuwać nad jego przestrzeganiem.

Zatem każdy stan w Brazylii, który zostanie zamknięty z powodu pandemii, będzie musiał odeprzeć nie tylko koronawirusa, ale także działania sił zbrojnych.

Obecny prezydent Brazylii jest emerytowanym wojskowym, który bardzo mocno podkreśla, że armia jest po jego stronie i na jego rozkaz, będzie gotowa dyscyplinować niepokornych gubernatorów 26 stanów w tym kraju:

Moja marynarka wojenna, moje siły lądowe i moje lotnictwo, będą działały zgodnie z konstytucją. […] Wszyscy wolimy umrzeć w domu. Stawiam się w sytuacji tych, którzy tracą wszystko, albo prawie wszystko z powodu błędnych decyzji.

Konstytucja Brazylii daje gubernatorom możliwość zarządzania stanowymi systemami opieki zdrowotnej, co przekłada się na wydawanie decyzji, odnośnie nadzwyczajnych obostrzeń w przypadku epidemii.

Bolsonaro jest jednak nieugięty i uważa, że oparta na lockdownach walka z pandemią COVID-19, przyniesie więcej szkody niż pożytku.

To zupełnie inaczej niż sądzi na przykład polski rząd.

2. Uczta Baltazara: «Operacja Corona»: Puczyści chcieliby, aby wszystko uszło im na sucho

 

Ogólnoświatowy pucz, zaprojektowany został w szczególności przeciwko jednej ofierze, tj. naszemu, zachodniemu społeczeństwu. Początkowo miał zostać zainicjowany w roku 2022, ale kryzys bankowy tzw. Repo przyspieszył jego realizację. https://en.wikipedia.org/wiki/Repurchase_agreement

Dziś widać, że przewrót nie udał się, ale pozostawił po sobie zgliszcza: zrujnował demokrację i zniszczył gospodarkę, tak jak chcieli tego jego autorzy, potęgując strach i zamieniając obywateli w posłuszne owce, pozbawione najbardziej podstawowych wolności – w imię sztucznie wykreowanego, wirtualnego zagrożenia. Obecnie rozpoczął się już wielki odwrót, uzgodniony potajemnie – i za wysoką cenę: nie można bowiem z dnia na dzień rozmontować tego rodzaju “zabawki”, która rozdysponowała miliardy i nadal wzbogaca całe łańcuchy beneficjentów – wręcz tysiące ludzi. Ale najbardziej niepokojące obciążenie stanowią będące w obiegu szczepionki “genowe”: unosi się bowiem nad nimi stary koszmar depopulacji, głoszony przez pewną elitę. Jedno jest pewne: establishment związany z lockdownami ma nadzieję, że wszystko ujdzie mu na sucho, że uniknie nowej Norymbergi, która jasno określiłaby popełnione przez niego zbrodnie. A rząd Draghiego ma służyć właśnie temu celowi: ma wyprowadzić Włochy z sytuacji kryzysowej, kierując je na tory toczącego się Wielkiego Resetu. A co najważniejsze: służy rozgrzeszeniu polityków, którzy realizowali polecenia golpistów.

Innymi słowy, również zakończenie operacji będzie miało posmak farsy: “pokonaliśmy wirusa” – będzie się głosić – dzięki wyrzeczeniom narzuconym lockdownami, a zwłaszcza dzięki masowym szczepieniom (narzuconym szantażem – pomimo iż Konstytucja zabrania stosowania przymusu leczniczego bazującego na lekach eksperymentalnych). Wśród wielu tzw. głosów heretyckich, głos Nicoli Bizziego – historyka i założyciela Edizioni Aurora Boreale – wyróżnia się trafnością osamotnionych oskarżeń, timingiem przewidywań i klarownością analizy. W eseju “Operazione Corona”, który jest dziś najsilniej cenzurowaną we Włoszech książką, autor mówi o “globalnym zamachu stanu”: zamachu “mającym na celu po pierwsze realizację Wielkiego Resetu Ekonomicznego, Finansowego i Społecznego, a po drugie drastyczne ograniczenie swobód obywatelskich i demokratycznych – na skalę planetarną”. Według niektórych wskazówek, pucz miał zostać wdrożony dopiero w roku 2022; we wrześniu 2019 roku – został jednakże przyspieszony – wskutek kryzysu tzw. Repo, czyli rekompensat międzybankowych pomiędzy bankami centralnymi: zabrakło pieniędzy na gwarantowanie kredytów, więc jako jedyne rozwiązanie problemu okazało się nagłe zatrzymanie gospodarki, poprzez zastosowanie odpowiedniego środka zaradczego (ktorym okazał się opatrznościowy wirus mass-medialny).

Ekonomista Andrea Cecchi wyjaśnia to w rozdziałach ekonomicznych książki “Operacji Korona”: tak zwana pandemia była kryzysem zaplanowanym, ponieważ świat znalazł się na skraju prawdziwego załamania gospodarczego, nieznanego opinii publicznej. “Niektórzy ‘panowie i władcy’ mieli przechlapane: groziło im zacięcie się ich finansowej zabawki” – mówi Bizzi, w najnowszym filmie na YouTube (zamieszczonym pod tłumaczeniem). “Forum Davos, MFW i różne inne siły ponadnarodowe zadecydowały zatem o przyspieszczeniu owej operacji, opracowując rzekome rozprzestrzenienie się wirusa i tworząc bezprecedensową sytuację”. Czy bowiem kiedykolwiek w historii epidemii zaobserwowano, by izolowani byli ludzie zdrowi? “Była to więc logika czysto ekonomiczna: prawdziwą funkcją lockdownu było zablokowanie gospodarki paraliżując popyt, zapotrzebowanie na kredyt i obieg pieniądza, tak, aby zburzyć gospodarkę według z góry ustalonych etapów”. Było to autentyczne “kontrolowane wyburzenie”, jak w przypadku Twin Towers. “Do tego wszystkiego wykorzystano Chiny, które skorzystały na tym (był to jedyny kraj z rosnącym PKB, w 2020 roku), ale w rzeczywistości nie są one głównym winowajcą”.

To proste dlaczego użyto Chin: “Potrzebny był kraj totalitarny, aby zainaugurować logikę lockdownów: i tylko Chiny mogły to zrobić, ponieważ chiński reżim sprawuje monstrualną kontrolę nad społeczeństwem”. Na początku, mówi Bizzi, myślano o Brazylii: hipoteza ta została jednak natychmiast odrzucona ze względu na sprzeciw prezydenta Bolsonaro i samą naturę populacji brazylijskiej, znacznie mniej potulnej niż chińska. Ale uwaga: Chiny całkowicie zamknęły tylko Hubei, region Wuhanu, nie blokując reszty kraju. Oczywiście, Chiny perfekcyjnie współpracowały przy tworzeniu farsy terroryzmu psychologicznego: “W telewizji pokazywano ludzi padających jak martwi na ulicy lub dostających konwulsji. Albo: tysiące ludzi stłoczonych na obozowych łóżkach ustawionych na arenach sportowych, wszyscy równocześnie dostający konwulsji: rzeczy, których nigdy nie widzieliśmy na Zachodzie – nawet we Włoszech, kraju, który był prawdziwym epicentrum całej tej intrygi. Wyraźnie widać, że Chińczycy byli postaciami, które odegrały bardzo dobrze przestudiowany scenariusz terroru, do czego doszło poprzez WHO, całkowicie kontrolowaną przez Pekin”.

więcej u źródła: https://babylonianempire.wordpress.com/2021/05/07/operacja-corona-autorzy-spisku-chcieliby-aby-wszystko-uszlo-im-na-sucho/

3. Pitoń TV: prof.M.Piotrowski i S. Pitoń o Polskiej klasie politycznej i Unii Europejskiej

https://www.youtube.com/watch?v=44p9sKmGQo4

 

4. Pani Teresa Cieplechowicz zdrowa i pełna życia, zmarła po szczepieniu!

Pani Teresa była wesołą i pogodną osobą. Bardzo kochała podróże i uwieczniała je na fotografiach, które publikowała na swojej stronie FB. Należała też do warszawskiego Klubu Globtrotera.
Pragnęła wrócić do normalności i posiadać jak to napisała „paszporcik przepustką do świata” aby mogła dalej podróżować. Dodatkowo czekała ją jeszcze operacja wymiany kolan na endoprotezy dlatego zależało jej na szybszym szczepieniu.
Koleżanki radziły jej aby zaopatrzyła się w paracetamol i termometr ponieważ może się zdarzyć, że będzie miała jakieś chwilowe reakcje poszczepienne. Pani Teresa jednak żartobliwie wspomniała, że „takiego miernika w domu nie ma” ponieważ nie miewała nawet podwyższonej temperatury.
1 kwietnia, 2 dni po szczepieniu nawet żartowała, że „ja po pierwszej dawce Astra Zeneca… nie działo się nic, ani temp. ani innych odczuć… apetyt na truskawki i lenistwo dominuje… ale to chyba nie objaw szczepienia :D”
11 kwietnia ….. 12 dni po pierwszej dawce szczepionki, zdrowa, pełna wigoru kobieta umiera ……

 

 

 


 

Ostatnie pożegnanie…

Z wielkim żalem żegnamy dzisiaj naszą Drogą Koleżankę ś.p. Teresę Cieplechowicz. Odeszła od nas niespodziewanie, z marszu, cicho, bez pożegnania.
Ś.p. Teresa Cieplechowicz ur. 17 V 1953r.  w Czystej Dębinie-Kolonii k. Krasnegostawu. Absolwentka Politechniki Warszawskiej,  w latach 1980-1982 była pracownikiem Tarnobrzeskiego Kombinatu Budowlanego. Od września 1980 należała do NSZZ „Solidarność”, była członkiem Komitetu Założycielskiego. 14.12.1981 r. w wyniku prowokacji w klasztorze oo. Kapucynów w Rozwadowie została zatrzymana i osadzona w Areszcie Śledczym w Sandomierzu, a następnie 16.12.1981 r. internowana. Od 20.12.1981 r. przebywała w Ośrodku Odosobnienia w Nisku, a od 13.01.1982 w Gołdapi. 29.04.1982 r. została zwolniona z internowania. Od 1985 r. była pracownicą Fabryki Kabli w Ożarowie Mazowieckim. W 1988 r. zaangażowana w reaktywowanie struktur NSZZ „Solidarność”. Od maja 1989 r. działała w Komitecie Obywatelskim „Solidarność” w Ożarowie Mazowieckim.
Od 2005 roku pracowała w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Wydziale Administracyjno –  Gospodarczym na stanowisku Naczelnika, a następnie w Wydziale Inwestycji i Zamówień jako główny specjalista ds. inwestycji. To dzięki jej pomysłowi i determinacji udało się zrealizować wiele inwestycji powiatowych, m.in.: remont dawnej stołówki Fabryki Kabli, gdzie obecnie swoją siedzibę mają Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy, była również inicjatorką rozbudowy siedziby Starostwa i termomodernizacji elewacji budynku.
Ś.p. Teresa Cieplechowicz była dla nas nie tylko wspaniałą koleżanką z pracy, ale także bohaterką. Na co dzień uśmiechnięta i skromna, rzadko mówiła o swoich przeżyciach i traumie z okresu stanu wojennego. 40 lat później jej odwaga i działania w opozycji antykomunistycznej zostały docenione, została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności podczas obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.  23 sierpnia 2020 r. w Stalowej Woli Prezes IPN dr Jarosław Szarek wręczył działaczom opozycji antykomunistycznej lat 1956–1989 z Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP – Krzyże Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w PRL.”
W naszej pamięci pozostanie zawsze jako człowiek całkowicie oddany pracy, osoba wrażliwa na krzywdę i niesprawiedliwość,  zawsze chętna do udzielenia pomocy tym, których jej potrzebowali. Była wspaniałą osobą o ogromnej energii. Zarażała swoją pasją podróżowania i odkrywania nowych miejsc. Ciągle w drodze, zawsze gotowa ruszyć w kolejną podróż.
Teresko, żegnamy Cię jako naszą serdeczną koleżankę i przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat. Swoim niezwykłym poczuciem humoru i doświadczeniem umiałaś załagodzić trudne sytuacje. Z głębi naszych serc dziękujemy Ci za to! Miałaś tyle planów, zamierzeń. Żadne słowa nie wyrażą tego, co  teraz czujemy. Jesteśmy wstrząśnięci  i pogrążeni w bólu.

Tak trudno uwierzyć w to, że Ciebie już nie ma… Spoczywaj w Bogu snem wiecznym.

Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom   składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy.

 

Zarząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Koleżanki i Koledzy ze Starostwa PWZ

https://pwz.pl/news/ostatnie-pozegnanie

źródło: Grupa StopNOP na FB

Podziel się!