1. PAP: Stało się. Szczepionka uczyni wolnym. Niemiecki rząd zatwierdza przywileje dla zaszczepionych; 2a. Gazeta.pl: Dania rezygnuje ze szczepień Johnson&Johnson. Wcześniej wycofała rekomendację AstryZeneki; 2b. NCzas: Ponad 500 osób przyjętych do szpitala z koronawirusem po zaszczepieniu; 3a. Co się porobiło? – Taki był gieroj Szełemiej, aż z Fejsbuka ucikł!; 3b: Wprost: Protest pod domem Szełemeja!; 4. Petycja List Otwarty 3 pytania do Ministra Zdrowia – czyta i komentuje Vedamir

Niemiecki rząd zatwierdza przywileje dla zaszczepionych

 

 

1. PAP: Stało się. Szczepionka uczyni wolnym. Niemiecki rząd zatwierdza przywileje dla zaszczepionych

Niemiecki rząd przyjął we wtorek projekt rozporządzenia, który przewiduje złagodzenie ograniczeń dla osób w pełni zaszczepionych na Covid-19. Regulacja musi jeszcze uzyskać akceptację parlamentu.

Jeśli Bundestag i Bundesrat zaaprobują rozporządzenie, to osoby zaszczepione będą mogły zacząć cieszyć się z przywrócenia praw podstawowych w sferze kontaktów społecznych i swobody przemieszczania się już w ten weekend.

Rządowy projekt skrytykowała we wtorek przewodnicząca Federalnego Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVOeGD) Ute Teichert.

 

„Nie powinno się wykonywać drugiego kroku przed pierwszym. Zanim zostaną wprowadzone ulgi dla zaszczepionych, musi zostać opracowany jednolity certyfikat świadczący o tym, że przyjęli szczepionkę” – podkreśliła Teichert w wywiadzie dla dzienników grupy medialnej Funke.

Żeby przepisy weszły w życie już w najbliższą sobotę, Niemcy posłużyli się fortelem – przepisy o przywilejach dla zaszczepionych zostały dołączone do rozporządzenia o ochronie komorników.

Około 8 proc. populacji Niemiec otrzymało dwie dawki szczepionki, a ponad 28 proc. – jedną.

Źródło: PAP

2a. Gazeta.pl: Dania rezygnuje ze szczepień preparatem Johnson&Johnson. Wcześniej wycofała rekomendację dla AstryZeneki

 

Dania rezygnuje ze stosowania preparatów przeciw Covid-19 koncernu Johnson&Johnson w procesie szczepień. Decyzja związana jest z obawami występowania zakrzepów krwi u osób, które przyjmują preparat.

Duński urząd do spraw zdrowia stwierdził, że korzyści wynikające ze stosowania szczepionki firmy Johnson&Johnson przeciwko Covid-19 nie przewyższają ryzyka spowodowanego niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Wcześniej Dania zrezygnowała z preparatów koncernu AstraZeneca.

źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27045451,dania-rezygnuje-ze-szczepien-preparatem-johnson-amp-johnson.html

2b. NCzas.com: Wielka Brytania. Ponad 500 osób przyjętych do szpitala z koronawirusem po zaszczepieniu

W Wielkiej Brytanii do szpitala przyjęto ponad 500 osób, u których stwierdzono Covid-19, a które wcześniej zaszczepiły się na koronawirusa.

W Zjednoczonym Królestwie do szpitala przyjęto ponad 500 osób, które mimo szczepienia złapały koronawirusa. Naukowcy z Liverpool University przekazali, że wszyscy pacjenci otrzymali jedną dawkę szczepionki co najmniej trzy tygodnie przed ich przyjęciem.

Badanie wykazało, że w sumie 526 osób zostało przyjętych do szpitala, a 113 osób zmarło w tym, co zespół badawczy nazwał „niepowodzeniem szczepionek”.

„Osoby w podeszłym wieku i podatne, które były szczepione, mogły być nieumyślnie narażone i zakażone albo w procesie kompleksowego szczepienia, albo wkrótce po szczepieniu poprzez zmiany w zachowaniu, w przypadku gdy błędnie zakładają, że są odporne” – czytamy w raporcie.

Wyniki badań zostały opublikowane przez Brytyjską Naukową Grupę Doradczą ds. Sytuacji Awaryjnych.

Autorzy wskazali, że w okresie objętym badaniem, od 8 do 10 marca 2021 r., szczepienia były w dużym stopniu skoncentrowane na osobach starszych.

Źródło: standard.co.uk

źródło: https://nczas.com/2021/05/03/wielka-brytania-ponad-500-osob-przyjetych-do-szpitala-z-koronawirusem-po-zaszczepieniu/?amp=&utm_medium=referral&utm_source=upday

 

3a. Co się porobiło? – Taki był gieroj Szełemiej, aż z Fejsbuka ucikł!

https://www.youtube.com/watch?v=c72c7O-6jvg

 

3b: Wprost: Protest przeciwników obowiązkowych szczepień przed domem prezydenta Wałbrzycha. „Zostaliśmy sprzedani”

https://youtu.be/-HkBIkyAGbo

https://www.wprost.pl/kraj/10443999/walbrzych-protest-przed-domem-prezydenta-romana-szelemeja.html

Wałbrzych. Prezydent Roman Szełemej uciekł przed hejterami. Fala krytyki z powodu obowiązkowych szczepień

Oficjalny fanpage prezydenta Wałbrzycha został ukryty. Zniknięcie z portalu społecznościowego Facebook to efekt fali krytyki, która wylała się na Romana Szełemeja w związku z uchwałą dotyczącą obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 w mieście.

W związku z tym zdecydowano się ukryć oficjalny profil polityka na Facebooku. Rzecznik prezydenta, Edward Szewczak potwierdza, że konto zostało celowo schowane przed opinią publiczną.

– Nastąpił zmasowany atak hejtu. Pojawili się ludzie, którzy pisali pod każdym postem z ostatnich 3 tygodni. Strona została ukryta. My po prostu poczekamy – mówi w rozmowie z portalem walbrzych24.com rzecznik Urzędu Miejskiego, Edward Szewczak.

Fanpage prawdopodobnie pojawi się w sieci ponownie za kilka dni. Roman Szełemej dotąd bardzo aktywnie prowadził swój profil w mediach społecznościowych. Konto na Facebooku wykorzystywał do kontaktu z mieszkańcami. Wrzucał na nie filmy, zdjęcia czy relacje z ważnych wydarzeń.

Decyzja o obowiązkowych szczepieniach okazała się jednak bolesna w skutkach. Antyszczepionkowcy pojawili się nawet pod wałbrzyskim ratuszem. W internecie odbył się za to publiczny lincz prezydenta Wałbrzycha. Współpracownicy Romana Szełemeja uznali, że jedynym sposobem na uspokojenie sytuacji i wyciszenie hejterów będzie tymczasowe zniknięcie polityka z sieci. Czas pokaże, czy decyzja ta okaże się dobra.

https://wroclaw.wp.pl/walbrzych-prezydent-roman-szelemej-uciekl-przed-hejterami-fala-krytyki-z-powodu-obowiazkowych-szczepien-6635610206669504a

https://www.youtube.com/watch?v=hE6JVvbT9pM

4. Petycja List Otwarty 3 pytania do Ministra Zdrowia – czyta i komentuje Vedamir

https://www.youtube.com/watch?v=zSZuSiB6Soo

To jest jakiś horror…. ŁŻE MEDIA podają że ludzie w Polsce w jednym z dużych miast czekają po „znamię bestii na ramieniu” CZYLI SZCZYPAWĘ… do 3 w nocy w długich kolejkach i dla wielu z nich zabrakło szczepionek. Czy świat rzeczywiście stanął na głowie? Dramatyczne efekty wprowadzonego do organizmów cząstek zmienionego m-RNA pojawią się za kilka bądź kilkanaście miesięcy. Ludzie wyrabiają sobie zdanie na temat plan-demii korona-świrusa na podstawie regularnie dostarczanych im zmanipulowanych, przekłamanych i podawanych w mass mediach danych które zbierane są przez skorumpowane służby medyczne a do tego opłacani przez skorumpowanych polityków „specjaliści” od robienia wody z mózgu, sprawni socjotechnicy ŁŻE MEDIÓW… dodają swoje „wisienki na torcie” i w taki sposób przekonują do szczypawek około 80% Homo Ludens… czyli w wolnym tłumaczeniu „ludzi zabawek” wg. Johana Huizinga. Dokąd to wszystko ma doprowadzić? Wiemy… my… płaskoziemcy, foliarze, szury, wariaci, wyznawcy teorii spiskowych… wiemy… tak… wiemy doskonale dokąd… ale gorzka to wiedza kiedy widzimy jak większość naszych krajan, rodaków pędzi na zatracenie. Tak wielka jest presja społeczna wywołana zmasowaną, wszechobecną medialną, wizualną i jaką tam jeszcze chcecie propagandą. Czy depopulacja zapowiadana otwarcie przez między innymi GADZIE POMIOTŁA… Billa Gatesa i Klausa Szwaba, w wielkim resecie i nowym ładzie ekonomicznym ma stać się rzeczywiście faktem? Czy doprawdy nie możemy uratować milionów istnień które szczepiąc się poddają się gremialnie jak żołnierze na wojnie i w konsekwencji stają się więźniami, niewolnikami, łagrowymi „zekami”, bezwolnymi kukłami w globalnej zabawie pod tytułem „Marionetkowa gra… kto szybciej zamknie oczy na zawsze”? Dyskutowanie z przekonanymi już do szczypawek nie ma praktycznie sensu. Powoduje, pogłębia tylko naszą i ich frustrację. Jedyną szansą jest najszersze na jakie nas stać działanie informacyjne, które jak wiemy już dotrze do maksimum około 20% populacji… która ma przetrwać z niezmienionym genomem. I to Ci ludzie dadzą początek nowej rzeczywistości która nastanie po przewaleniu się sztucznie wykreowanej czwartej i piątek i szóstej fali plandemii które oczywiście zdaniem ŁŻE MEDIÓW zbliżają się do nas w przyszłości. Jak już nie raz i nie dwa mówiłem i śpiewałem… Robimy swoje… bronimy siebie i naszych rodzin. Niestety nie uratujemy wszystkich. ŚWIAT PODZIELI SIĘ NA DWIE CZĘŚCI. PĘKA JUŻ W TEJ CHWILI NA PÓŁ. Naszą rolą jest sprawić aby ta „połowa” która przetrwa fizycznie zaplanowany kilkadziesiąt lat temu „WIELKI RESET”… była jak największa i jak najzdrowsza. DLATEGO WALCZYMY… NIE SKŁADAMY BRONI. DLA DZIECI NASZYCH I WNUKÓW. DZIAŁAMY. DOPÓKI WALCZYMY DOPUTY ŻYJEMY. MY… SŁAWIANIE… Pozdrawiam WAS KOCHANI słonecznie… Vedamir
Zasadnym jest się zapytać, czy szczepienia są rzeczywiście skuteczne i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, gdyż wprowadzone warunkowo eksperymentalne preparaty, nazywane „szczepionkami” są nadal w trakcie badań. Zadajemy trzy pytania.
1. Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?
2. Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg?
3. Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej ?
dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof.
dr Zbigniew Hałat, epidemiolog
prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski
prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska
prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko
prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk
prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska
prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW
dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL
dr Mariusz Błochowiak, Poznań
dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa
dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź
dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg
dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków
dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz
dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz
dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok
lek. med. Krystyna Szumik-Taraszkiewicz
lek. med. Jeremi Gawinek, Herne
lek. med. Alicja Alda, Bergen
lek. dent. Anna Walacik, Lublin
lek. med. Agata Osiniak, Majdan Królewski
lek. med. Ewelina Gierszewska, Chojnice
lek. med. Dorota Staszewska, Warszawa
lek. med. Katarzyna Skubisz, Wieliczka
lek. med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk
lek. med. Maciej Gajowski, Karpacz
lek. med. Piotr Iwulski, Olsztyn

 

 

Podziel się!