1. Finansowy Preppers: Klasa Średnia musi zginąć! – Roman Kluska; 2. Kontrowersje: Matka Kurka – “Dziura Bauca” to dziurka, przy kraterze Morawieckiego – “pandemiczny” cud gospodarczy.

KLASA ŚREDNIA MUSI ZGINĄĆ – ROMAN KLUSKA

Rozmowa z legendą polskiego biznesu, Romanem Kluską o dawnej i dzisiejszej władzy, związanych z tym sposobach i koniecznościach w prowadzeniu biznesu w Polsce oraz ukrytych motywach dzisiejszych ruchów społeczno – gospodarczych na świecie. Petarda!

 

1. Finansowy Preppers: Klasa Średnia musi zginąć! – Roman Kluska

https://www.youtube.com/watch?v=EbHUn1Spxyw&t=34s

 

2. Kontrowersje: Matka Kurka – “Dziura Bauca” to dziurka, przy kraterze Morawieckiego – “pandemiczny” cud gospodarczy.

Młodsi Polacy mogą nie pamiętać, ale na przełomie XX i XXI wieku rządziła jedna z najbardziej nieudolnych ekip skupiona pod szyldem AWS/UW. Do wyznaczenia skali zniszczeń wystarczy wspomnieć, że ministrem finansów w tej ekipie był Leszek Balcerowicz, największy zbrodniarz „ekonomiczny”, ostatnio nazwany przez „Młodą lewicę” Mengele. Balcerowicz przed końcem kadencji odszedł do NBP, w ramach standardowej ścieżki awansu. Następcą Balcerowicza został Jarosław Bauc i to od jego nazwiska powstała słynna wówczas „dziura Bauca”. Określenie było bardzo mylące, coś na zasadzie Cygan zawinił, kowala powiesili, ponieważ Bauc odkrył, że Balcerowicz przy pomocy kreatywnej księgowości zostawił zgliszcza w budżecie.

Dziurę odkrytą przez Bauca oszacowano na 88 miliardów, co wtedy było kwotą zawrotną, stanowiącą ponad połowę całego budżetu Polski. Odkrycie Bauca było tak szokujące, że początkowo nikt mu nie chciał wierzyć, powołano nawet specjalną komisję pod przewodnictwem Steinhoffa, która potwierdziła wyliczenia Bauca. Oczywiście Balcerowiczowi nie spadł włos z głowy, co więcej nadal był genialnym ekonomistą, zbawicielem polskiej gospodarki, aktualnie pełniącym funkcję prezes NBP. Po rządach AWS/UW Polska podnosiła się przez wiele lat i nawet rządy Millera i później Belki, chociaż pełne afer i złodziejstwa w peerelowskim stylu, okazały się znacznie lepsze od rządów „obozu chrześcijańskiego”, przynajmniej pod względem ekonomicznym. Jaki związek ma ta smutna historia z obecnym stanem rzeczy? Analogii jest mnóstwo, choćby taka, że na czele rządu znów stoi bankier od kreatywnej księgowości, ale jest też jedna zasadnicza różnica, na której chciałbym się skupić.

więcej u źródła: https://www.kontrowersje.net/dziura-bauca-to-dziurka-przy-kraterze-morawieckiego-pandemiczny-cud-gospodarczy/

Podziel się!