1. Ivan Komarenko z Rosji – Zobacz jak wygląda lockdown po rosyjsku!; 2. Marek Skoczylas – Niebezpieczeństwo noszenia maseczek i czy chronią przed wirusem?; 3. Goniec.net: 7 zgonów po zakrzepach krwi osób zaszczepionych AstraZenecą; 4. Nowa Polska: Zobacz co siedzi w nowej maseczce i używanej!

Zobacz jak wygląda lockdown po rosyjsku!

 

 

1. Ivan Komarenko z Rosji – Zobacz jak wygląda lockdown po rosyjsku!

https://www.facebook.com/112702637577669/videos/451768589441490

2. Marek Skoczylas – Niebezpieczeństwo noszenia maseczek i czy chronią przed wirusem?

https://www.youtube.com/watch?v=lRK-fa58y88

3. Goniec.net: 7 zgonów po zakrzepach krwi osób zaszczepionych AstraZenecą

Brytyjski organ nadzoru medycznego podał w sobotę 4 kwietnia, że spośród 30 osób, które doznały zakrzepów krwi po podaniu szczepionki Oxford AstraZeneca, 7 zmarło. Ogłaszając w piątek trzydzieści przypadków zakrzepów krwi, MHRA powiedział, że „korzyści ze szczepionek przeciwko Covid-19 nadal przeważają nad jakimkolwiek ryzykiem”, wzywając opinię publiczną do dalszego przyjmowania szczepionki.

Do 24 marca zarejestrowano 22 przypadki zakrzepicy zatok żylnych mózgu (CVST) i osiem innych przypadków zakrzepicy z niską liczbą płytek krwi. „Ryzyko wystąpienia tego szczególnego rodzaju zakrzepów krwi jest bardzo małe” — zauważyła agencja. „Liczba i charakter zgłoszonych do tej pory podejrzewanych działań niepożądanych nie są niczym niezwykłym w porównaniu z innymi typami rutynowo stosowanych szczepionek” — czytamy w oświadczeniu internetowym MHRA z 2 kwietnia. Jednak nie było takich raportów dla szczepionki Pfizer/BioNTech.

W piątek Holandia stała się ostatnim w szeregu krajów europejskich, które wstrzymały szczepienia szczepionką AstraZeneca dla osób w wieku poniżej 60 lat w obawie przed powiązaniami z rzadkimi zakrzepami krwi. Zmiana nastąpiła po pięciu nowych przypadkach w Holandii dotyczących kobiet w wieku od 25 do 65 lat, z których jedna zmarła.

Niemcy podjęły podobną decyzję na początku tego tygodnia.

Europejska Agencja Leków (EMA), która również wcześniej uznała szczepionkę AstraZeneca za bezpieczną, podobnie jak Światowa Organizacja Zdrowia, ma ogłosić zaktualizowane porady w tej sprawie 7 kwietnia.

Na podstawie: France24, AFP
Źródło: Goniec.net

4. Nowa Polska: Zobacz co siedzi w nowej maseczce i używanej!

 

https://www.facebook.com/109239687921748/videos/443915460020351

Film wyemitowany dzięki Nowa Polska przedstawia maseczki w których zmuszają nas do chodzenia i oddychania! Zamiast zaczerpnięcia świeżego powietrza

Otrzymałem następujący mail dzisiaj o godzinie 9.44:

Witam serdecznie,
dzisiaj samodzielnie w warunkach domowych telefonem „zbadałam” pod 10x powiększeniem maseczkę, niebieską, chirurgiczną
 i oto co nagrałam. Maseczkę położyłam na kubek z ciepła wodą ( zbliżone warunki do maski na twarzy).

https://drive.google.com/file/d/16y6ybtHeWL-uBS57jZHjtcgmApoVkyn1/view

Bardzo zmartwiona, bo filmy z internetu okazały się prawdziwe
Elżbieta Wyssogota-Zakrzewska
Ps.
Materiał z internetu :
Podziel się!