1. WP.pl: Zaszczepili się i zmarli. Winna nie jest szczepionka. Przyczyną może być tzw. zespół kruchości; 2a. wR24.pl: Justyna Socha – 35 zgonów z powodu szczepionki Pfizera?!; 2b. Lubelskie – 23 osoby z potwierdzonym covidem-19 po szczepieniu w domu seniora preparatem Pfizera, 8 osób zmarło!; 3a. wR24.pl: Restaurator ujawnia szokujące fakty ws. sanepidu i policji!; 3b. PL1.TV: Strzał w plecy przedsiębiorców!; 4. Sommer: Niedzielski przyszywa zgony „na Komendę”. Tak zakopuje się PRAWDĘ!

Zaszczepili się i zmarli. Winna nie jest szczepionka. Przyczyną może być tzw. zespół kruchości

Wczoraj otrzymałem od RudaWeb bardzo ciekawy link do artykułu

Zaszczepili się i zmarli. Winna nie jest szczepionka. Przyczyną może być tzw. zespół kruchości

z którego treści jasno wynika, że 18% Europejczyków (czytaj: Polaków) w wieku powyżej 65 lat może umrzeć po podaniu szczepionki mRNA covid 19 i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oni nie umierają po szczepionce tylko tak sobie sami z siebie. To, że podano im szczepionkę i natychmiast umarli to ich wina, albo tzw zbieg okolivczności i podobno nie znaczy że szczepionka i Pfizer i wszystkie zbrodnicze rządy które prą do szczepień są niewinne. Naprawdę autor tego artykułu musiałsie nieźle naćpać czegoś i dostał rzeczywiście – jak komentuje to RudaWeb  – razem z „profesorami covidianami z Polski” (czytaj skorumpowanymi przez Big Pharmę) zespołu „pomroczności jasnej”.

Komentarz rudaWeb i link:

Proponuję, by nasze profesory zbadały jeszcze wpływ „pomroczności jasnej” i „zespołu niespokojnych nóg” na umieralność po szczepionce…
https://portal.abczdrowie.pl/nagle-zgony-po-szczepionce-przeciw-covid-przyczyna-moze-byc-tzw-zespol-kruchosci?fbclid=IwAR2gTT9nW4PGQ5HlHJ1AzHrce70LO43ljLtLXHX1auS7Fg_Se68PGyfhrBc

Sam skomentowałem ten artykuł tak:

Ja pierniczę!!! Więc zaszczepią ich wszystkich i ZUS będzie miał o 18% mniej kasy do wypłaty. PIS troskliwy wujaszek staruszków podobno z lęku o ich zdrowie zamknął całą gospodarkę oraz 38 milionów ludzi w domach i prowadzi lockdown od 13 marca 2020 do dzisiaj, 10 02 2021 – a więc już prawie rok Stanu Wojennego Kaczyńsko-Morawieckiego mamy w Polsce!!!

Jeszcze inny logiczny komentarz Bartosza:

Co do zespołu kruchości. To jeśli walnę kogoś pałą przez łeb na ulicy to mogę żądać sekcji zwłok i ewentualne wykrycie takiej przypadłości będzie okolicznością dla mnie łagodzącą?

Polecam nasz Wstępniak i lekturę tego artykułu, jako NR 1  dzisiejszych wiadomości z Frontu Wojny Nierządu PIS Przeciw Polakom.

Brzmi on jak tekst wyjęty żywcem z kabaretu, ale zapewniam was, że to nie są żarty, bo mówi się w nim „lekko” o prawdziwej śmierci zaszczepionych preparatem mRNA. W dodatku z treści wynika, że Grzesiowscy, Horbany, Simony i inni spece rządowi pracują nad dyrektywą, która ma zepchnąć odpowiedzialność za takie przypadki śmierci z nich tj. z Rady Medycznej przy premierze i z samego Morawieckiego, na lekarzy którzy bezpośrednio podejmują decyzję o wskazaniu do szczepienia bądź nie, dla konkretnego staruszka.

Na wszelki wypadek przedrukowuję treść artykułu w całości gdyby WP.pl nagle zechciała go usunąć i wstydu sobie oszczędzić!

A puentę i otrzeźwienie dla wypowiedzi rządowych zbrodniarzy medycznych niech stanowi materiał nr 2a – Justyna Socha o 35 już przypadkach zgonu w Polsce po przyjęciu preparatu mRNA na covid 19 – materiał nagrany 8 lutego. A także 2b – mrożące krew doniesienie z domu seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej (Lubelskie), gdzie po podaniu „szczepionki” i wystąpieniu ciężkich objawów chorobowych stwierdzono następnie covid-19  u 23 z tych osób. 8 z nich do tej pory zmarło, kilka w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Nie wiem czy Justyna Socha podając swoje dane miała już wiedzę o tych przypadkach. Zamierzają tam „dobić” staruszków drugą dawką 9 lutego!

Wszystko co dzieje się w związku z pandemią, zaniechaniem znanych władzom polskim i Ministerstwu Zdrowia od marca 2020 metod skutecznego leczenia covid-19 oraz zaniechaniem leczenia innych ciężkich chorób z powodu decyzji pandemicznych rządu, a też w związku z pseudo-szczepionkami i eksperymentem medycznym na społeczeństwie polskim jaki ten rząd prowadzi, spada na barki rządu i partii rządzącej. Oni i tylko oni ponoszą całkowitą odpowiedzialność za to co się w Polsce dzieje w sektorze ochrony zdrowia i usług medycznych w latach 2020-2021.

W nawiązaniu do tytułowego memu: Rozumiem że strona bialczynski.pl zostanie już wkrótce zablokowana przez PIS na dwa lata, podczas gdy Portal WP.pl będzie sobie nadal hasał po Polsce głosząc totalne brednie do usranej śmierci.

 

1. WP.pl: Zaszczepili się i zmarli. Winna nie jest szczepionka. Przyczyną może być tzw. zespół kruchości

Zdaniem części lekarzy przyczyną nagłych zgonów, które występują po przyjęciu szczepionki przeciw COVID, może być nie reakcja na sam preparat, ale tzw. zespół kruchości. To zespół chorobowy dotykający osoby starsze. Szacuje się, że w całej Europie ok. 18 proc. seniorów powyżej 65 lat cierpi na zespół kruchości.

Zobacz film: „Prof. Tomasiewicz: Rodzaj szczepionki nie ma znaczenia, najważniejsza jest skuteczność”
1. Na czym polega zespół kruchości?

– Zespół kruchości to nie jest choroba sensu stricto, natomiast jest to zespół chorobowy. Wzbudza on od pewnego czasu zainteresowanie geriatrów i wielu lekarzy innych specjalności z uwagi na fakt szybkiego starzenia się społeczeństwa Europy. Zgodnie z definicją WHO zespół kruchości jest postępującym, związanym z wiekiem, zmniejszeniem wydolności fizjologicznej narządów i układów ciała, które skutkuje zmniejszeniem zdolności regeneracyjnych organizmu, podatnością na szkodliwe działanie na organizm czynników stresogennych i zwiększonym ryzykiem szeregu chorób i dolegliwości – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Tomasz Targowski, kierownik Kliniki i Polikliniki Geriatrii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii.

Zespół kruchości dotyka osób w starszym wieku, z reguły po 70. roku życia. Jeżeli zadziałamy jakimś stresorem na organizm, np. będzie to infekcja, wychłodzenie, odwodnienie czy stresująca sytuacja życiowa, to osoba w podeszłym wieku, która ma zachowane rezerwy funkcjonalne, stosunkowo szybko sobie z tym poradzi. Natomiast osoba, która ma zespół kruchości, już wyjściowo ma pogorszoną sprawność funkcjonalną organizmu, często również psychiczną, to wtedy ta sprawność funkcjonalna pogarsza się o wiele bardziej, a rekonwalescencja trwa o wiele dłużej. W wielu przypadkach pacjent nie odzyskuje już nigdy sprawności sprzed zadziałania czynnika szkodliwego.

– Generalnie uważa się, że w Europie w całej populacji seniorów w wieku powyżej 65. lat mniej więcej 18 proc. cierpi na zespół kruchości – podkreśla prof. Targowski.

2. Zespół kruchości może być jedną z przyczyn śmierci po przyjęciu szczepionek przeciw COVID

Od początku szczepień w Polsce do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1393 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 1174 miały charakter łagodny. W oficjalnym raporcie NOP odnotowano do tej pory 12 przypadków zgonów niedługo po podaniu szczepionki. Zdaniem dra Pawła Grzesiowskiego, eksperta NRL ds. walki z COVID-19, w większości przypadków przyczyną śmierci mógł być właśnie zespół kruchości.

– To jest ogromny stres dla tych osób. Na to trzeba zwracać szczególną uwagę. Taki przypadek miał miejsce kilka dni temu na Pomorzu, pacjentka wyszła ze szczepienia, usiadła, poproszono ją, żeby się przesiadła na inne miejsce, bo nie był zachowany dystans, przewróciła się i już nie wstała – mówił podczas webinarium dr Paweł Grzesiowski, wakcynolog i pediatra.

– To są osoby, które mają wielochorobowość i w tej wielochorobowości wiele obszarów organizmu jest „na rezerwie” i najdrobniejszy bodziec, nawet podróż na szczepionkę może być powodem niewydolności oddechowej. Te osoby czasami umierają dosłownie w ciągu kilkunastu minut od podania szczepionki. To niemożliwe, żeby to była reakcja anafilaktyczna po przyjęciu szczepionki. Wcześniej było dużo informacji o reakcjach anafilaktycznych, czyli ostrej alergii zaraz po szczepieniu, ale w tej chwili częstość występowania tego zdarzenia wynosi jeden na 100-200 tys. dawek i jest podobna, jak przy innych lekach. Takim osobom podajemy adrenalinę i reakcja się cofa – tłumaczy lekarz.

– U osób z zaawansowanym zespołem kruchości naturalna reakcja obronna organizmu po przyjęciu szczepionki może temu organizmowi czasami zaszkodzić – przyznaje prof. Targowski.

– Mieliśmy w połowie stycznia doniesienia Norweskiej Agencji Leków o zarejestrowaniu 33 zgonów w populacji osób w podeszłym wieku, które były mieszkańcami domów opieki. Norwegowie ocenili, że wszystkie te zgony nastąpiły u pacjentów, którzy cierpieli na zespół kruchości. Norwegowie zasugerowali nawet, żeby u osób w podeszłym wieku, spełniających kryteria ciężkiego zespołu kruchości lub terminalnie chorych kwalifikacja do szczepień była szczególnie staranna, podparta rozważną oceną stosunku potencjalnych korzyści wynikających z immunizacji do ryzyka zdarzeń niepożądanych, a sami pacjenci pozostawali pod wzmożonym nadzorem medycznym przez kilkadziesiąt godzin po szczepieniu – tłumaczy konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii.

Na świecie odnotowano co najmniej 40 zgonów pacjentów z tzw. zespołem kruchości w niedługim czasie po szczepieniu. Lekarze podkreślają jednak, że ustalenie bezpośredniej zależności między zgonem a przyjęciem szczepionki jest bardzo trudne.

– Te przypadki zgonów są przedmiotem badania, nie ma jasnej odpowiedzi, czy są związane ze szczepionką, bo miały miejsce w jakimś czasie po jej podaniu. Rejestrowanie zdarzeń niepożądanych po szczepionce odbywa się tak, że praktycznie wszystko, co się wydarzy w miesiąc po szczepieniu może być działaniem niepożądanym. Czyli gdybyśmy mieli takie szczęście i 1 stycznia zaszczepili wszystkich Polaków, to te kilkadziesiąt zgonów, które miały miejsce w styczniu, można by uznać za związane ze szczepieniem – podkreśla dr Henryk Szymański, pediatra i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

3. Czy osoby z zespołem kruchości mogą być zaszczepione przeciw COVID?

Krajowy konsultant w dziedzinie geriatrii wyraźnie podkreśla, że stwierdzenie zespołu kruchości nie jest przeciwskazaniem do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

– Na pewno jest to wskazanie dla lekarzy kwalifikujących do szczepienia, aby tę kwalifikację przeprowadzili o wiele bardziej starannie i zastanowili się, czy szczepienie jest zasadne u pacjentów, którzy mają bardzo zaawansowany zespół kruchości lub są sprawni funkcjonalnie, ale cierpią na terminalne stadia chorób związane ze złym rokowaniem co do długości życia. Trzeba pamiętać, że zgony z powodu COVID-19 dominują przede wszystkim w populacji seniorów, a szczepienie przeciwko koronawirusowi jest najlepszą formą ochrony przed zachorowaniem. To jest w niektórych przypadkach trudna decyzja lekarska – przyznaje prof. Targowski.

Z raportu opublikowanego przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych wynika, że wśród zmarłych z powodu COVID 22,6 proc. to osoby powyżej 80. roku życia, a 15,1 proc. zmarłych miało od 70 do 80 lat.

Naczelna Izba Lekarska zapowiada opracowanie wytycznych dla lekarzy, które mają pomóc w ocenie zespołu kruchości, bo problem może narastać, zwłaszcza po podaniu drugiej dawki preparatu, która może dawać jeszcze silniejsze reakcje poszczepienne.

źródło WP.pl – Zdrowie: https://portal.abczdrowie.pl/nagle-zgony-po-szczepionce-przeciw-covid-przyczyna-moze-byc-tzw-zespol-kruchosci?fbclid=IwAR2gTT9nW4PGQ5HlHJ1AzHrce70LO43ljLtLXHX1auS7Fg_Se68PGyfhrBc

2a. wR24.pl: Justyna Socha -35 zgonów z powodu szczepionki Pfizera? Czy preparat z mRNA zabija Polaków?

https://www.youtube.com/watch?v=F3NQxkbg-Ew&ab_channel=wRealu24&fbclid=IwAR3habiBOWpHDfozpkK8N4DaS69HVrSKcuigGmAjH9Bo-5xK3z9-HviqiOg

 

2b. Lubelskie – 23 osoby z potwierdzonym covidem-19 po szczepieniu w domu seniora preparatem Pfizera, 8 osób zmarło!

Dziennik Wschodni: Lubelskie. Ognisko koronawirusa w domu seniora. Nie żyje już 8 osób

8 luty 2021

W domu seniora „A w sercu maj” działającym w Woli Czołnowskiej pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Na Covid-19 zachorowało 23 osoby, a 8 podopiecznych prywatnej placówki zmarło. Po serii zgonów, pozostali zakażeni trafili do puławskiego szpitala.

Według naszych informacji, seniorzy z Woli Czołnowskiej (powiat puławski) zaczęli umierać w połowie ubiegłego tygodnia. Zwiększonej ilości zgonów początkowo nie łączono z Covidem. W piątek dyrektor placówki, Agata Szczurek, zdecydowała o testach, na które skierowano 18 osób. Zakażenie potwierdziły się początkowo u połowy z nich. Tymczasem stan pensjonariuszy pogarszał się.

W nocy z piątku na sobotę do ośrodka w Woli Czołnowskiej przyjechały karetki z lekarzami puławskiego szpitala specjalistycznego. Medycy zbadali pacjentów decydując o natychmiastowym transporcie zakażonych w najcięższym stanie. Na oddział SP ZOZ przy ul. Bema w Puławach trafiło ostatecznie 11 osób, w tym 10 seniorów oraz jeden z pracowników.

W sobotę pierwsze decyzje w sprawie nowego ogniska podjął puławski sanepid, który powtórzył i rozszerzył testy obejmując nimi 29 osób, w tym pracowników ośrodka. Dodatni wynik otrzymało 23 badanych.

– W związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzono dokładne wietrzenie, mycie i dezynfekcję pomieszczeń oraz urządzeń, a także podjęto działania w kierunku przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń przez firmę specjalistyczną – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody.

Seniorzy z ośrodka w Woli Czołnowskiej byli szczepieni na koronawirusa.

– W wyniku postępowania epidemiologicznego uzyskano informację, że 19 stycznia zaszczepiono 37 pensjonariuszy – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Drugą dawkę powinni otrzymać po 9 lutego, ale z uwagi na zakażenia, u części z nich termin ten prawdopodobnie zostanie przesunięty. Jak doszło do zakażenia seniorów w Woli Czołnowskiej, nie wiemy. Dyrektor prywatnej placówki „A w sercu maj” nie chciała odpowiadać na nasze pytania.

– Szczepionki na Covid-19 nie powodują zakażenia tą chorobą – zapewnia Piotr Rybak, dyrektor puławskiego szpitala.

Warto pamiętać, że pierwszy zastrzyk nie gwarantuje 95-procentowej odporności. Ta ma się pojawić około tygodnia po przyjęciu drugiej i ostatniej dawki. Do sprawy będziemy wracać.

źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/lubelskie-ognisko-koronawirusa-w-domu-seniora-nie-zyje-juz-8-osob,n,1000283475.html

Zbrodnicza działalność rządu PIS i mordowanie starców w Polsce nadal trwa! „Zabidzonych” mediów głównego banksterskiego ścieku niby to polskich (w tym TVP i PR), w ogóle to nie interesuje. Niech się najlepiej wyłączą raz na zawsze, a nie na jedną dobę!!!

3a. wR24.pl: Restaurator UJAWNIA szokujące fakty ws. sanepidu i policji! Czy Polacy mają szansę wygrać?

 

https://wrealu24.tv/na-zywo/pilne-restaurator-ujawnia-szokujace-fakty-ws-sanepidu-i-policji-czy-polacy-maja-szanse-wygrac

3b. PL1.TV: Strzał w plecy przedsiębiorców!

https://www.youtube.com/watch?v=Q0fbSxMyu-0

4. Sommer: Niedzielski przyszywa zgony „na Komendę”. Tak zakopuje się PRAWDĘ!

https://www.youtube.com/watch?v=TASjKIBjkU8

Podziel się!