1.Sommer: Seb Ross – Od jutra szprycują w UK! Ale królowa się uchyla, a kibice nie chcą BLM; 2. Wnet: Obawy wobec szczepionki nie są na wyrost!; 3. Wolne Media: DR Kopacz- Po cichu wciskają lewe szczepionki!; 4. Niezalezna.pl: Cichanouska zapowiada 45 dni swojej władzy. „Będzie to okres przejściowy”; 5. W. Cejrowski – Prościej się nie da.

Od jutra szprycują w UK! Ale królowa się uchyla, a kibice nie chcą BLM

 

1.Sommer: Seb Ross – Od jutra szprycują w UK! Ale królowa się uchyla, a kibice nie chcą BLM

https://www.youtube.com/watch?v=7Jhy_yPN9g0

2. Wnet: Obawy wobec szczepionki nie są na wyrost!

https://youtu.be/QfqTkpMH3aI

3. Wolne Media: DR Kopacz- Po cichu wciskają lewe szczepionki!

https://wolnemedia.net/po-cichu-wciskaja-lewe-szczepionki/

 

 

4. Niezalezna.pl: Cichanouska zapowiada 45 dni swojej władzy. „Będzie to okres przejściowy”

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska zapowiedziała w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla portalu Tut.by, że będzie rządzić Białorusią przez 45 dni w okresie przejściowym. Jak dodała, to minimalny czas potrzebny do przeprowadzenia nowych wyborów.

Naszym zadaniem jest jak najszybsze doprowadzenie do nowych wyborów, w których wszyscy będą mieli jednakowe warunki udziału – oznajmiła opozycjonistka. Według Cichanouskiej 45 dni to minimum, jakie jest konieczne do ich przeprowadzenia. Zaznaczyła, że ten okres może się przeciągnąć.

Jak dodała, wszystko rozpocznie się od rozmów z przedstawicielami władz. Kiedy dojdziemy do porozumienia, kiedy będą wypuszczeni więźniowie polityczni, rozpocznie się okres przejściowy – wyjaśniła.

Myślę, że wszystkie dokumenty będziemy mieć już do tego czasu ostatecznie przygotowane, będzie tam rozpisany krok za krokiem. Ale znowu wszystko zależy i od negocjacji, i od tego, kto będzie za tym stołem negocjacyjnym i gdzie w tym czasie będzie były prezydent Aleksandr Łukaszenka

– powiedziała Cichanouska, która rywalizowała z nim w sfałszowanych wyborach z 9 sierpnia.

Dlatego to, jak długo będę stać na czele Białorusi, jest otwartą kwestią. Program pomocy i projekt reformy konstytucyjnej, o których mówiłam, zaprezentujemy w najbliższych dniach” – dodała przebywająca na Litwie opozycjonistka.

Nie Rosja, nie Unia – niech czuwa OBWE

Doradca Cichanouskiej Alaksandr Dabrawolski podkreślił, że jej zespół widzi w charakterze trzeciej strony podczas negocjacji OBWE. „Po prostu UE czy Rosja nie za bardzo pasują, bo mają swoje interesy” – zaznaczył.

Pytana o to, czy antyprezydencki protest na Białorusi słabnie, Cichanouska odparła: „Nie, ponieważ protest nie słabnie w umysłach i sercach ludzi”. „Oczywiście, ludzi wychodzi mniej, bo najbardziej aktywni siedzą (za kratami), mniej aktywni, być może, starają się gdzieś pozajmować partyzantką, wychodzić co tydzień, część się wystraszyła i siedzi w domu, ale to nie znaczy, że ich to nie boli i protest się gdzieś podział” – stwierdziła.

W jej ocenie stosowana wobec protestujących przemoc wpłynęła na masowość akcji, ale wola ludzi się nie zmieniła, „nie będą już w stanie żyć w tym bagnie”.

Cichanouska odniosła się też do współpracy z Rosją i Unią Europejską.

Unia działa zbyt wolno

Połowa przekonuje mnie, że niewystarczająco pracuję z Rosją, połowa, że już zbyt uporczywie proszę ich o jakiś dialog

– zaznaczyła. „Jeśli chodzi o Unię Europejską, to jest to nasz ból”, wydaje nam się, że wszystko dzieje się zbyt wolno – dodała. Wskazała przy tym: „Wydaje mi się, że i tak już dużo osiągnęliśmy”.

Zauważyła, że UE zaczęła „bardzo ostrożnie”, wprowadzając na początek sankcje wobec 15 osób. „Możliwe, że tam też nie oczekiwali, że tak się wszystko przeciągnie, myśleli, że Białorusinów w pięć dni rozgonią i tyle” – dodała opozycjonistka.

Teraz już nie prosimy, żądamy wprowadzenia ekonomicznych sankcji, dlatego że zdajemy sobie sprawę z tego, ilu ludzi cierpi bez powodu. Nerwy już puszczają. Pod bokiem odbywa się ludobójstwo narodu, a oni się wahają, wysyłają ambasadorów, by wręczać noty

– oceniła Cichanouska.

źródło: https://niezalezna.pl/367804-cichanouska-zapowiada-45-dni-wladzy

 5. W. Cejrowski – Prościej się nie da.

Podziel się!

    © Czesław Białczyński