1. Tagen TV: Szczepienia – ratunek czy biznes?; 2. WM: Japonia znów spuści do morza radioaktywną wodę z Fukushimy; 3a. Biełsat: Centrum tortur. Historie z białoruskiego aresztu (f. dokumentalny); 3b. Partyzancki marsz. Rewolucja na Białorusi. 18 października.

Tagen TV: Szczepienia – Ratunek czy Biznes?

Czym są szczepienia i jaki mają wpływ na zdrowie populacji ludzkiej. Głębsza analiza zagadnienia z punktu widzenia lekarza medycyny Katarzyny Bross-Walderdorf. Dlaczego niektóre choroby jak na przykład dżuma wyginęły mimo nie stosowania masowych szczepień?

 

1. Klarownie, ściśle – o prawodawstwie i niedociągnięciach wcielania go w życie, albo o uchylaniu się lekarzy od zobowiązań nakładanych przez prawo dotyczące NOP. Przeniesienie szczepień noworodków na pierwszy dzień (żółtaczka i gruźlica) podczas, gdy w Europie Zachodniej szczepić wolno dziecko dopiero po 6 tygodniach – to niezrozumiały anachronizm, który prowadzi do zbrodni w stosunku do wielu noworodków!

1. Tagen TV: Szczepienia – Ratunek czy Biznes?

https://www.youtube.com/watch?v=_uM3H9QA0Dg

 2. WM: Japonia znów spuści do morza radioaktywną wodę z Fukushimy

 

ząd Japonii podjął decyzję o spuszczeniu do morza radioaktywnej wody ze zdewastowanej elektrowni atomowej w Fukushimie – poinformowała w piątek agencja informacyjna Kyodo.

https://youtu.be/A3_-lhD8ASo

Firma Tokyo Electric Power Company zebrała ponad milion ton zanieczyszczonej wody, odkąd elektrownia jądrowa Fukushima Daiichi została uszkodzona przez ogromne trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku.

Oczekuje się, że spuszczenie wody wzbudzi obawy w sąsiednich krajach i wywoła protesty rybaków.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele japońskiego przemysłu rybnego wezwali rząd, aby nie zezwalał na wypuszczanie wody do morza, mówiąc, że zniweczy to lata pracy nad przywróceniem reputacji łowisk

Na początku tego roku panel ekspertów doradzających rządowi Japonii w sprawie usuwania radioaktywnej wody z elektrowni zalecił wypuszczenie jej do oceanu.

Na podstawie: Al Jazeera
Źródło: Goniec.net

 

3a. Biełsat: Centrum tortur. Historie z białoruskiego aresztu / film dokumentalny

https://www.youtube.com/watch?v=g1uA2TS0Ato

Swoimi przeżyciami i emocjami dzielą się osoby zatrzymane w pierwszych dniach protestów i torturowane w ośrodku izolacji przestępców przy ulicy Akreścina. Ihar, lat 40, pracował jako lekarz pogotowia ratunkowego. Przed zatrzymaniem udało mu się uratować małego chłopca, który miał gumową kulę w płucach. Nie mógł już pomóc nikomu przy ulicy Akreścina. Kryscina, lat 30, została aresztowana wraz z innymi motocyklistami w rejonie Uruczcza. Mówi, że początkowo trzymano ją na ulicy przez trzy godziny, a wieczorem umieszczono przy ulicy Akreścna. „Pracownicy Akreścina na ogół traktowali cię jak stołek, który można kopać. Nie jak człowieka. Trzymali nas na betonowej podłodze. 35 dziewczyn, moim zdaniem, w takim pokoiku, na dworze… To było straszne. Wielu zostało pobitych. Chłopaków bili bardzo mocno. Dziewczyny — którąś mocniej, inną — mniej… Mnie rozebrali do naga. To był po prostu koniec świata.” Paweł, lat 30, służył w służbie granicznej. Mówi, że Akreścina podzieliło jego życie na przed i po. Trzej bohaterowie z tak różnymi doświadczeniami życiowymi opowiadają o tym, jak się czuli opuszczając miejsce tortur. Jak zostali przyjęci przez wolontariuszy przy wyjściu z CIP. Jeden z bohaterów wspomina, jak był świadkiem wizyty wiceministra spraw wewnętrznych Barsukowa w Akreścinie, który drżącym głosem zastraszał aresztowanych.
Centrum tortur. Historie z ul. Akreścina Reportaż,
reżyseria Arkadź Nieściarenka, 2020, Białoruś
00:00 Wstęp
00:52 Wolontariusze witają wypuszczonych z aresztu
01:11 Ihar opowiada o warunkach w areszcie
03:10 Człowiek, który przed chwilą opuścił areszt
03:39 Paweł: na dzień dzisiejszy nie czuję ręki
04:06 Zatrzymanie 1
04:26 „Wszędzie było strasznie, ale obawy były różne”
05:06 Zatrzymanie 2
05:25 Sąd: Syn jest 13-latkiem? Damy my 13 dni aresztu”
06:22 Kryscina o bestialskim postępowaniu pracowników aresztu przy Akreścina
07:40 Archiwalne nagranie krzyków zza ścian aresztu przy Akreścina, 13 sierpnia
08:24 Tak czuła się Kryscina po wyjściu z Akreścina
08:54 Zatrzymanie 3
09:04 Paweł opowiada o swoich doświadczeniach
10:08 Wizyta zastępcy Ministra Spraw Wewnętrznych, Alaksandra Barsukowa
13:36 „Po prostu wyrzucili mnie za drzwi”
14:02 Od razu po wyjściu zaoferowałem swoją pomoc
16:34 Liczby i fakty

Dołącz do nas w sieciach społecznościowych: Facebook https://goo.gl/b7VuoV

Twitter https://goo.gl/rmvobb

Odwiedź również naszą stronę http://belsat.eu/pl/

#Białoruś #areszt #rewolucja

3.b:Partyzancki marsz. Rewolucja na Białorusi. 18 października.

https://www.youtube.com/watch?v=GThoDVc50j0

Protesty na Białorusi. Strzały milicji, ograniczony internet

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-18/protesty-na-bialorusi-strzaly-milicji-ograniczony-internet/?ref=aside_najnowsze

Podziel się!