NAI Warszawa: Twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych (2/2) – Dominik Dudek

Twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych (2/2) – Dominik Dudek

https://www.youtube.com/watch?v=OYcXp2nCeuA

Dyskusja po wykładzie: https://youtu.be/aneNkTzBPJo

Zapowiedź: https://youtu.be/Z8rixhNV64c

 

Kurs CPWI – CYBERNETYCZNE PODSTAWY WALKI INFORMACYJNEJ Wykładowca: Dominik Dudek Opis kursu: https://naiwarszawa.pl/cybernetyczne-…

Dyskusja po wykładzie: [link wkrótce]

ZAPOWIEDŹ WYKŁADU

Sprzężenie zwrotne – pojęcie, które jest podstawą wszelkich rozważań o sterowaniu. Myślę, że większość ludzi ma, lub będzie sobie w stanie stosunkowo łatwo wyrobić jakieś wyobrażenie o tym pojęciu, pytanie czy to wyobrażenie wystarczy aby skutecznie sterować? Postanowiłem podjąć wyzwanie i w oparciu o Polską Szkołę Cybernetyki zbudować dla Państwa wyobrażenie o pojęciu „sprzężenie zwrotne”, które będzie użyteczne sterowniczo. Twierdzenia Profesora Mazura o sprzężeniach zwrotnych to wspaniałe narzędzie sterownicze, ale trzeba się nim umieć posługiwać. Wielką zaletą „sprzężenia” w rozumieniu Mazurowskim jest możliwość odkrywania relacji pomiędzy dowolnymi obiektami, zarówno energomaterialnymi, jak i abstrakcyjnymi. Dlatego właśnie twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych stanowią bardzo diagnostyczne narzędzia walki informacyjnej. Chciałbym przy okazji kursu nauczyć Państwa korzystania z tej wiedzy w życiu codziennym ponieważ pozwala ona, dzięki precyzyjnemu aparatowi pojęciowemu, skutecznie planować i realizować cele, które sobie stawiamy: „Dążąc do określonej zmiany w otoczeniu trzeba na to otoczenie oddziaływać (sprzężenie proste), ale z tym jest nieodłącznie związane stwierdzanie, czy ta zmiana w otoczeniu rzeczywiście następuje, do tego zaś trzeba się samemu znajdować pod wpływem oddziaływań otoczenia (sprzężenie proste), i w ten sposób powstaje obieg oddziaływań (sprzężenie zwrotne). Nawet krając chleb nie można się gapić gdziekolwiek, trzeba uważać, co się dzieje, w przeciwnym bowiem razie można sobie odkrajać palec. […] Sprzężenie zwrotne jest jeszcze wyraźniej widoczne, gdy oddziaływanie na otoczenie wywołuje w nim akumulację energii, która może się okazać niebezpieczna dla działającego. Niejeden już kierowca został uśmiercony przez własny rozpędzony samochód.” Marian Mazur, „Cybernetyka i Charakter”.

O WYKŁADOWCY Dominik Dudek – Handlowiec i cybernetyk, z wykształcenia elektryk, absolwent Akademii Loretańskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Doświadczony strateg i ideolog biznesowy. Od ponad 25 lat zajmuje się organizowaniem i realizacją procesów sprzedażowych. Organizator licznych szkoleń, konferencji i imprez targowych. Wykładowca (a wcześniej seminarzysta) Narodowej Akademii Informacyjnej w Warszawie. Autor koncepcji efektywności procesów sterowania w sprzedaży. Trener, który efektywnie przekazuje swoją widzę w organizacjach, które współtworzy. Z sukcesami wdraża dorobek Polskiej Szkoły Cybernetyki w biznesowych dziedzinach sterowania społecznego i walki informacyjnej.

Zapraszamy! Wszelkie pytania i sugestie prosimy zgłaszać na adres info@naiwarszawa.pl Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność – prosimy: lajkuj, udostępniaj i polecaj nasze materiały w dowolny możliwy sposób. Możesz też przekazać datek za pośrednictwem serwisów Patronite i Zrzutka. Dziękujemy!

Podziel się!