Akari Aryaca: Grzegorz Skwarek – Łysa Góra i jej tajemnice – podziemne miasto – schron do cyklicznych resetów 676 (Archiwum 2018)

Łysa Góra i jej tajemnice – podziemne miasto – schron do cyklicznych resetów 676

Wyprawa na Łysą Górą wraz z archeologiem Dr Francem Zalewskim utwierdziła nas w przekonaniu, że tak zwane GOŁOBORZE – czyli gołe od boru (termin ludowy) znajdujące się na stokach pasm górskich, tam gdzie nie rosną drzewa to nic innego jak tylko urobek z pod góry – drzewa na takim terenie nie mają szans wyrosnąć, warstwy kamieni to ponad 5 metrów z naciskiem na m2 kilka – kilkanaście ton. Średnia waga kamieni to 80 kg – natura tak nie odmierza raczej, aby wszystkie były prawie tej samej wagi – świadczy to o tym, że ktoś budował podziemne miasto schron ?

 

Trudno dzisiaj powiedzieć bez dalszych badań, lecz jest wiele śladów wskazujących na to, że Łysa Góra to dużo starsze miejsce służące do całkiem innego celu jak tylko miejsce kultu.W artykule postaram się wykazać, że to miejsce nie tylko znamienne historycznie, lecz wszystko na to wskazuje,że widzimy tylko czubek góry lodowej.

 

Klasztor wybudowany jest na podstawie kwadratu którego boki odbiegają o prawie 17 stopni w stosunku do stron świata – wskazuje to,że pierwotne budowle który znajdowały się w zamierzchłych czasach w tym miejscu były budowane zgodnie z ówczesnymi kierunkami wyznaczającymi północ,południe , wschód i zachód.

Grzegorz Skwarek i Dr Franc Zalewski

Gołoborze a raczej urobek kamieni w Świętokrzyskim Parku Narodowym występuje zarówno na północnym jak i południowym stoku pasma Łysogórskiego. Podaje się, że ich powierzchnia wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset ha w zależności od przyjętej definicji. Współcześnie zajmują obszar około 22 ha.

Widzimy na zdjęciu ,że urobek był wyrzucany tylko na jedną stroną wzgórza – po drugiej stronie trudno znaleźć nawet pojedynczy kamień

 

4-5 tonowe bloki które spadły z wieżyczki – tak ciężkie elementy klasztoru trudno by umieścić na prawie każdej wysokości

Podobno wojska austriackie zburzyły ją w 1914 roku.

więcej u źródła: https://akariaryaca.com/2018/05/17/lysa-gora-i-jej-tajemnice-podziemne-miasto-schron-do-cyklicznych-resetow-676/

 

Podziel się!