Racjonalista TV: Kim są Europejczycy i czy my nimi jesteśmy?

Kim są Europejczycy i czy my nimi jesteśmy?

Narracja o Europie i Europejczykach do 9 minuty jest poprawna na poziomie prostego zrozumienia przebiegu dziejów, jest to aktualna, zgodna z genetyką wiedza oparta o współczesne osiągnięcia nauki – i to można uznać za sukces płynący z popularyzacji przez nasze Słowiańskie, Polskie Środowisko i Ruch Wolnych Ludzi, wiedzy na ten temat.
Przedstawiam ten wywód, gdyż pochodzi on z Kręgu Racjonalista.pl, czyli Mariusza Agnosiewicza i Nowej Lewicy, która jest szczególnie mocno uwięziona w schemacie tzw „racjonalizmu naukowego”, czyli neomarksizmu materialistycznego. CB

Bywa, że nasza europejskość przez nas samych jest podważana. Kim zatem są Europejczycy? Czy są nimi Hiszpanie Franco, Francuzi Napoleona, Włosi Mussoliniego czy Berlusconiego? A może Europejczykami są tylko Baskowie? Oliwy do ognia dorzucają przedstawiciele innych kultur i cywilizacji, zauważający nieśmiało, że takie miasta jak Moskwa, Mińsk czy Kijów również są w Europie, bo przecież nie w Indiach czy Indonezji… Kim zatem są Europejczycy i czy my nimi jesteśmy?

 

 

 

Narracja o Europie i Europejczykach do 9 minuty jest poprawna na poziomie prostego zrozumienia przebiegu dziejów, jest to aktualna, zgodna z genetyką wiedza oparta o współczesne osiągnięcia nauki – i to można uznać za sukces płynący z popularyzacji przez nasze Słowiańskie, Polskie Środowisko i Ruch Wolnych Ludzi, wiedzy na ten temat.
Przedstawiam ten wywód, gdyż pochodzi on z Kręgu Racjonalista.pl, czyli Mariusza Agnosiewicza i Nowej Lewicy, która jest szczególnie mocno uwięziona w schemacie tzw „racjonalizmu naukowego”, czyli neomarksizmu materialistycznego. Dla mnie i naszego środowiska uznającego za rzeczywisty i działający Paradygmat Świadomość nad Materią, czyli Wola i Siła Ducha/Duch ponad Materializmem Newtonowskim (duch zarządzający ponad fizyką materialną) jest to optyka Nie-racjonalna, która stanowi barierę trudną do pokonania dla tego środowiska na drodze do akceptacji Nowej Świadomości i Nowych Odkryć Współczesnej Nauki.

Istnienie tej bariery wychodzi tutaj w wywodzie od 9 minuty poczynając, gdzie prelegent nie wyciąga wniosków z dopiero co powiedzianej narracji o zasiedleniu kontynentu przez Indoeuropejczyków i ulega schematowi myślowemu typowemu dla marksistów, czyli opartemu na historiografii oświeceniowej (XIX i XX wiek), która według nich ułożyła i naukowo określiła lingwistykę i kolejność Kto od Kogo co wziął w Europie. Tymczasem nie jest to już stanowisko XXI wiecznej Lingwistyki Nowoczesnej, którą reprezentuje profesor G. T. Tomezzoli, czy R. S. Stein, a co jest poparte mocno i holistycznie przez inne nauki zarówno przez teorię M. Gimbutas (archeologia), jak ustalenia P. Underhilla (genetyka) czy C. Renfrewa (archeologa działającego w dziedzinie datowania radiowęglowego, archeogenetyki i paleojęzykoznawstwa).

Ponieważ nikt z ludzi nie dysponuje Pełną Wiedzą należy wybaczyć publicyście braki w wiedzy, czy niekonsekwencje wynikające z trzymania się pewnych schematów myślowych.

Zamieściłem ten materiał aby pokazać że lewicowe, neomarksistowskie środowisko wokół Racjonalista.pl i Racjonalista TV, załapało się na Nową Narrację Historyczną dotyczącą dziejów Słowian – głownie pewnie za sprawą samego Mariusza Agnosiewicza. Może nie do końca środowisko to łapie wszelkie konsekwencje nowej narracji, ale to z czasem przyjdzie.

Ponieważ to materialistyczne środowisko w swoich mediach chętnie cytuje Mariusza Agnosiewicza w wielu opiniach w szerokim zakresie – jako nowe intelektualne pokolenie lewicy – pokazuję tutaj tę przemianę jaka się tam dokonuje wbrew przyjętej Zasadzie Opluwania Turbosłowian przez GW, Newsweek, WP.pl, Interia.pl, Focus, TVN i Krytykę Polityczną.

To Opluwanie traktować należy jako przejaw Walki Nowej Lewicy o Światopogląd Polaków, który wymknął się Lewicy i znalazł się we władaniu nowych prądów umysłowych płynących ze środowiska Ruchu Wolnych Ludzi, głoszącego Polakom wiele postulatów wolnościowych o których Lewica jakoś „zapomniała” , a przede wszystkim Odbudowującego Narodową Tożsamość Starożytną Polaków.

 

CB

Podziel się!