Niewiarygodne.com.pl: Drzewa mają emocje i mogą nas uzdrawiać

Drzewa mają emocje i mogą nas uzdrawiać

Od tysiącleci w wielu kulturach roślinność i drzewa traktowano ze szczególnym szacunkiem. Przypuszczano, że mają emocje i mogą się z nami porozumiewać. Co więcej, powiada się, że drzewa to wysoko rozwinięte duchowo istoty, które na subtelnym poziomie potrafią się z nami komunikować, a nawet obdarowywać nas swoją dobroczynną energią. Najnowsze badania naukowe potwierdzają sporą część tych przypuszczeń. Okazuje się, że drzewa mają wysoko rozwinięty układ nerwowy, który posiada świadomość. Drzewa myślą, czują i porozumiewają się z otoczeniem.

 

Przyroda jest miła i szczodra, czuła i kochająca! Drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Obserwując drzewa, przebywając w ich otoczeniu i wsłuchując się w ich potężne wibracje, możemy się od nich bardzo wiele nauczyć.

Podobnie jak wszystkie inne żywe istoty na tej ziemi, również drzewa posiadają określoną częstotliwość energii. Jest ona znacznie spokojniejsza, głębsza i bardziej „cierpliwa” niż w przypadku większości innych stworzeń. Niektórzy mawiają, że drzewa zakorzeniają Boskie światło w materii.

Drzewa są silnie zakorzenione i pozostają na swoim miejscu pomimo wszelkich zawirowań wokół nich. Nie przeszkadzają im burze, wichury, ulewy i gradobicia. Swoimi kończynami i liśćmi zmierzają ku światłu, a jednocześnie ich korzenie sięgają głęboko pod powierzchnię ziemi. Zdaniem wtajemniczonych pień drzewa jest kanałem umożliwiającym przepływ Boskiej energii.

Please, enable ads on this site. By using ad-blocking software, you’re depriving this site of revenue that is needed to keep it free and current. Thank you.

Powiada się, że drzewa to najbardziej rozwinięte duchowo istoty na naszej planecie. Nieustannie przebywają w stanie głębokiej medytacji i porozumiewają się z otoczeniem mową składającą się z subtelnej energii. Od wieków znany jest ludzkości leczniczy potencjał drzew. W wielu kulturach drzewa były i nadal są traktowane ze szczególnym szacunkiem. Celtowie wierzyli, że drzewa są przodkami człowieka i są połączone z drugim światem. Najświętszym z drzew był dla nich dąb. Roślinność była dla nich tak istotna, że Celtowie opierali swój alfabet Ogham na nazwach drzew.

Podsumowanie:
Drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Emanują z nich spokój i cierpliwość. Powiada się, że drzewa są najbardziej rozwiniętymi duchowo istotami na naszej planecie.

Nauka: drzewa mają świadomy i bardzo rozwinięty mózg

Jako duchowo rozwinięte istoty, drzewa koegzystują z innymi roślinami, zwierzętami i z istotami ludzkimi. Są inteligentne, posiadają świadomość i emocje. Głęboka inteligencja drzew jest przedmiotem badań od kilku ładnych stuleci. Interesowali się nią – między innymi – Goethe, Luther Burbank, George Washington Carver, Masanobu Fukuoka, Jagadis Bose oraz laureat Nagrody Nobla, Barbara McClintock.

Please, enable ads on this site. By using ad-blocking software, you’re depriving this site of revenue that is needed to keep it free and current. Thank you.

Wyniki licznych badań naukowych sugerują, że rośliny są świadome własnego istnienia, obdarowane inteligencją i posiadają rozwinięty układ nerwowy, który mieści się w glebie, nieustannie wyczuwając i analizując otoczenie. Rośliny posiadają zatem bardzo rozwinięty, w pełni świadomy mózg korzeniowy, który funkcjonuje podobnie jak nasz, analizując przychodzące dane i generując wyrafinowane odpowiedzi. Co więcej, powstający mózg rośliny funkcjonalnie dopasowuje swój kształt do środowiska, w którym się rozwija !

 

więcej u źródła: http://niewiarygodne.com.pl/drzewa-maja-emocje-i-moga-nas-uzdrawiac/?fbclid=IwAR2QG4aiGUPGcXxmaqhupbQCswvbFEvUt2SpxWoBzXP-UBIUm9VKKhkPJeM

Podziel się!