NTV: Stan Integracji w Medycynie Polskiej i Światowej (II Sympozjum TLMZ), a śmierć 11-miesiecznego Szymka w szpitalu w Radomiu!

Stan Integracji w Medycynie Polskiej i Światowej II Sympozjum TLMZ

Dyskusja o stanie integracji  medycyny polskiej ze światową na II Zjeździe Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, z udziałem między innymi Jerzego Zięby, zbiega się w czasie z niesłychanym dramatem rodziców maleńkiego Szymka w Radomiu.

Odłączenie od aparatury podtrzymującej życie bez zgody rodziców 11-miesięcznego Szymka to jest TOTALNY SKANDAL – po prostu zbrodnia!

Wydarzenie to, samo w sobie, jest komentarzem do stanu polskiego prawa i polskiej medycyny, przede wszystkim ich stanu moralnego i stanu naukowej wiedzy. Nie chciałem komentować osobiście tego dramatycznego wydarzenia, którego jesteśmy świadkami, ponieważ kiedy czytam i słyszę o takich działaniach lekarzy (sic!), ciśnienie natychmiast skacze mi do 220, a scyzoryk od razu sam mi się otwiera w kieszeni!

Wiem co zrobiłby Rambo, gdyby jacyś ludzie w tak podły sposób odebrali życie jego dziecku i wiem, że nie miałoby to nic wspólnego z tzw. praworządnością, ale byłoby W PEŁNI UZASADNIONYM wyrazem pragnienia natychmiastowego przywrócenia w Polsce naturalnych, niezbywalnych Praw Człowieka i Przyrodzonego Ładu Moralnego!

Mówiąc prawdę jako rodzic, ale też jako zwykły człowiek i jako humanista, pisarz, jestem zdruzgotany stanem wiedzy i stanem moralnym polskiego środowiska nauk medycznych i nie tylko medycznych, a także stanem wiedzy i stanem moralnym polskiego świata polityki, ludzi którzy odpowiadają moralnie z racji posiadanych narzędzi zapobiegania takim zdarzeniom, za ich zaistnienie.

Uzupełnione o wypowiedź Jerzego Zięby  o sprawie Szymonka 20. 06 . 2019 r.

 

 

Wierzcie mi albo i nie, ale gdyby to było moje dziecko, to bez wahania wszedłbym w rolę Rambo i wymierzył sprawiedliwość. Żeby było jasne – nie namawiam do tego nikogo, a już najmniej rodziców dziecka, których dotknął najboleśniej ten dramat wynikający z zadufania w siebie a zarazem ciemnoty, znieczulicy i niemoralności Lekarzy w Radomiu.

Z czymś tak odrażającym moralnie, jak działanie lekarzy w Radomiu, jak działania  Ministra Zdrowia i wszystkich tzw Masowych Mediów (od lewa do prawa – od GW i TVN, Newsweek, TV Polsat do TVP, TV Republika, TV Trwam i Gazety Polskiej) w kwestii szczepień i powikłań poszczepiennych, jak i w całokształcie działania Państwa Polskiego w sprawie zabezpieczenia Prawa do Zdrowia Polaków i do Prawdziwej Zintegrowanej Opieki Medycznej w Polsce, Państwa którego rzekomo jesteśmy SUWERENEM,  dawno się nie zetknąłem!

Uważam, że to do czego doszło w Radomiu, to niestety wina nas wszystkich – całego Polskiego Społeczeństwa, które nie potrafi od 30 lat wyegzekwować tak podstawowego prawa jak Prawo do Zdrowia i Godnego Życia w swoim kraju, w III Rzeczpospolitej Polskiej.

Przytaczam poniżej bardzo celny, chłodny, zrównoważony i głęboko zaangażowany komentarz w tej sprawie RudaWeb, który został zamieszczony jako głos w dyskusji pod artykułem o spalonym 600-letnim Dębie Mieszko I! Sam nie napisałbym tego lepiej. CB

RudaWeb

„Rodzice 11-miesięcznego dziecka, które bez ich zgody lekarze odłączyli od aparatury podtrzymującej życie, złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Maluch od stycznia walczył o życie w szpitalu w Warszawie. Trafił tam w stanie krytycznym, kilka dni po szczepieniu przeciwko pneumokokom.

Pełnomocnik rodziców Szymka, adwokat Arkadiusz Tetela, wystosował oświadczenie, w którym czytamy:
„Dziecko trafiło do szpitala w Radomiu zaledwie 5 dni po podaniu szczepionki przeciwko pneumokokom o nazwie Synflorix nr serii ASPNB005AE. Powyższe wskazuje, iż u dziecka wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny. Zgodnie z art. 2. Pkt 16 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008 r, za niepożądany odczyn poszczepienny uznaje się „niepożądany objaw chorobowy pozostający w związku czasowym z wykonanym szczepieniem ochronnym”. Natomiast zgodnie z załącznikiem nr. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania: „jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki”.

Nadto możliwy związek pomiędzy obecnym stanem dziecka (immunologiczne zapalenie mózgu), a podanym szczepieniem znajduje potwierdzenie w dokumentacji medycznej dziecka, którą otrzymali rodzice. W tej sytuacji obowiązkiem lekarzy sprawujących opiekę nad dzieckiem było zgłoszenie ciężkiego niepożądanego odczynu poszczepiennego lub nawet podejrzenia jego wystąpienia, czego według dokumentacji medycznej przekazanej rodzicom zaniechano.
Gdyby obowiązek ten był wykonany, Główny Inspektor Farmaceutyczny miałby podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego na podstawie art. 36 C prawa farmaceutycznego i wstrzymania lub wycofania serii szczepionki, która mogła spowodować rozstrój zdrowia, na podstawie art. 122 prawa farmaceutycznego. Z uwagi na powyższe podejrzenie zaniechania rodzice wystosowali zawiadomienie do organów ścigania.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433479-szymek-polski-alfie-evans-walczy-o-zycie

Ciekawe, czy prokuratura wykaże w przypadku śmierci Szymonka równie wielkie zaangażowanie, jak w nękaniu Jerzego Zięby?”

Wolne Media: https://wolnemedia.net/11-miesiecznego-szymka-odlaczono-od-aparatury-i-zmarl/

Stan Integracji w Medycynie Polskiej i Światowej (II Sympozjum TLMZ)

https://www.youtube.com/watch?v=oUbL0mrxAkE

Dr Janusz Kołodziejczyk, Prof. dr hab. n. med. Bohdan Wasilewski, Dr n. farm. Ewa Danuta Białek, Dr Andrzej Frydrychowski. Dyskusja na temat obecnego stanu integracji w Medycynie Polskiej i Światowej na II Sympozjum Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. 7 czerwca 2019r.

https://www.youtube.com/watch?v=vTuygori4dY

Jerzy Zięba – ciąg dalszy dyskusji na temat obecnego stanu integracji w Medycynie Polskiej i Światowej na II Sympozjum Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. 7 czerwca 2019r.

 

Jerzy Zięba na żywo 19 06 2019 o Szymonku

https://www.youtube.com/watch?v=cCT5-ntXwXw

Podziel się!