Spalono kolejny, ponad 600 letni Święty Dąb – tym razem na Ursynowie!

Spalono kolejny, ponad 600 letni Święty Dąb – tym razem na Ursynowie!

Palenie Świętych Dębów w Polsce to zdaje się ulubiony narodowy sport LETNI, podobno społeczności w 90% katolickiej. Jak napisałem niedawno w jednym z komentarzy Polacy nie wyssali nienawiści do Świętych Dębów z mlekiem matki tylko z nauką katechizmu. Być może nie spalił tego dębu żaden prawdziwy, porządny katolik, taki co to chodzi do spowiedzi – jest ich w społeczeństwie polskim coś koło 15% – tylko jakiś nieprawdziwy katolik, taki bardziej na pokaz, co to tylko jajeczka na Wielkanoc święci i fascynuje się JP II, czyli ktoś spośród tych pozostałych procentów, do których przyznaje się Międzynarodowa Korporacja Watykan i jej polska faktoria Episkopat Polski.

Jak by nie było, tym razem Warszawa – Stolica Polski, została pozbawiona swojego najstarszego drzewa! TAK WYGLĄDA POLITYKA PROPRZYRODNICZA W NASZYM KRAJU! A wszystko zaczyna się od lekcji religii i podstawówki, a potem robi się masowe wycinki drzew, także w sezonie lęgowym i inne „brzydkie” rzeczy, których nie powinno się robić, gdy ma się trochę oleju w głowie, a nie zwykłe pustynne pakuły, w których bez przerwy coś „brzydkiego” się tli.

wPolityce.pl -autor: Facebook/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie

wPolityce.pl: To jedno z najstarszych drzew w Polsce. Spalił się dąb Mieszko I na warszawskim Ursynowie

źródło: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451267-splonal-600-letni-dab-mieszko-i

źródło: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451267-splonal-600-letni-dab-mieszko-i

 

 

Dąb Mieszko w ogniu. „Jest tak mocno spalony, że nie można chodzić dookoła”

W nocy z niedzieli na poniedziałek palił się ponad 600-letni dąb Mieszko na Ursynowie. – Jest tak mocno spalony, że nie można chodzić dookoła – donosi reporter tvnwarszawa.pl.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze wysokiego drzewa na ulicy Noworusynowskiej. Polano na nie dwa prądy wody – poinformował tvnwarszawa.pl Michał Konopka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Okazało się, że chodzi o dąb szypułkowy Mieszko, jedno z najstarszych drzew w Polsce. Uznane za pomnik przyrody, rośnie przy ul. Nowoursynowskiej.

W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy ratowników. Prace rozpoczęli około 3, a zakończyli o 7.30. – Miejsce zostawiono straży miejskiej – przekazał Konopka.

Straż miejska wygrodziła teren i nikogo nie wpuszcza w okolice dębu. Strażnicy mówią, że istnieje zagrożenie, że dąb się zawali. Jest tak mocno spalony, że nie można chodzić dookoła. Czekają na opinie dendrologów – relacjonuje przybyły na miejsce reporter Artur Węgrzynowicz.

„Drzewo jest mocno spalone, szczególnie u pnia” – czytamy na tvnwarszawa.pl. – Strażnik miejski powiedział też, że strażacy musieli wyciągnąć fragmenty drzewa z wnętrza, z pnia, żeby je ugasić. To tylko pokazuje, jak mocno drzewo jest uszkodzone – zauważa reporter portali.

Specjaliści z Biura Ochrony Środowiska badają pomnik przyrody. Po oględzinach, zapadną decyzje, co dalej – przekazała z kolei Dominika Wiśniewska z wydziału prasowego ratusza.

źródło: https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/600399,dab-mieszko-spalony-pozar.html

Pomnik przyrody spalony

Po nocnym pożarze w poniedziałek przed południem dąb zaczął płonąć ponownie. Strażacy dogaszali ogień. Ze wstępnej analizy specjalistów z BOŚ wynika, że najbardziej spalona jest martwa strona drzewa. Część ulistniona w większości uchroniła się przed płomieniami. – Miejscy specjaliści czekają na całkowite dogaszenie drzewa, aby sporządzić protokół ze zdarzenia. Do pomocy zostali poproszeni eksperci z wrocławskiego Instytutu Drzewa, którzy jeszcze dziś przeprowadzą diagnozę – wyjaśnia Dominika Wiśniewska.

Na podstawie wskazówek dendrologów miasto podejmie kolejne działania. Pierwsze decyzje mają zapaść przed 20 czerwca.

Okoliczności pożaru nie są znane. Biuro Ochrony Środowiska w urzędzie miasta, które opiekuje się pomnikami przyrody w mieście, złoży dziś w sprawie Mieszka I zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Urząd dzielnicy Ursynów apeluje do wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek o pożarze, aby informacje te przekazać do ursynowskiego komisariatu policji przy ul. Janowskiego 7.Dąb szypułkowy Mieszko I to najstarsze drzewo tego gatunku na Mazowszu. Rośnie na Ursynowie obok parku Natolińskiego, przy ul. Nowoursynowskiej. Od 1962 r. jest chronionym prawem pomnikiem przyrody.

źródło: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24907342,spalil-sie-pomnik-przyrody-ogien-uszkodzil-najstarsze-drzewo.html

inne relacje:

https://www.o2.pl/artykul/dab-mieszko-i-plonal-jak-pochodnia-wielka-strata-6392870383617665a

Podziel się!

10 komentarzy do “Spalono kolejny, ponad 600 letni Święty Dąb – tym razem na Ursynowie!

 1. Aż strach pisać o swoich ulubionych drzewach, żeby się ktoś nie dowiedział.
  A w katakumbach mogą nie chcieć wyrosnąć…
  Ta głupota jest wyrazem materializmu, który skończy się wraz z upadkiem Przyrody.
  Przyroda poradzi sobie, ale my?

 2. Pijane i oczadzone gnojki!
  Ciekawe czy będą mówić o cudzie samoistnym zapłonie.
  Wczoraj odłączono Szymona od SPŻ – wbrew woli rodziców. Kolejne żniwo Szczepionki

 3. UMARL DAB NIECH ZYJE DAB CO W SWIETYM OGNU W SERCE WSZECHSWIATA WZNIESIONY GROMY WIESCI NIESIE O SWEJ WZMOZONEJ SILE ENERGIA SWIATLA CO ZYCIE NIESIE I MARTWE LONA DO ZYCIA PODNOSI SWA NIESKONOSCIA MOCY WSZECHCALOSCI ISTU , Kowalki tego deby spopielone nalezy zebrac i rozdzielic na czesci milionowe aby wszystkich slawic jego Moca Zweglona Lecznicza Czarna jako symbolu Sily SieDziejeSieDziejeSieDzieje

 4. Tym co blisko daru popiolu nalezy wrocic do nich, zebrac kazdy szczatek w papierowe tubki,koperty..Potem KWADRATOWE WYCINAC PAPIERY I NA NIE NANIESC SADZE WIEKOW I W RAMKI OPRAWIC A PODPISAC OPISEM I HISTORIA DEBOWEGO ZYCIA LACZNIE Z HEOHRAFICZNYM UMIEJSCOWIENIEM NA WSCHODNIEJ SCIANIE OBWIESCIC NOWY PORANEK,NOWY POCZATEK i Dzieciom Przekazac Wiesci Jestemy tym Debem Nalezy sie Nam Szacunek i Obowiazek Selnienia Dzela DziadowSieDziejeSieDziejeSieDzieje

 5. Rodzice 11-miesięcznego dziecka, które bez ich zgody lekarze odłączyli od aparatury podtrzymującej życie, złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Maluch od stycznia walczył o życie w szpitalu w Warszawie. Trafił tam w stanie krytycznym, kilka dni po szczepieniu przeciwko pneumokokom.

  Pełnomocnik rodziców Szymka, adwokat Arkadiusz Tetela, wystosował oświadczenie, w którym czytamy:
  „Dziecko trafiło do szpitala w Radomiu zaledwie 5 dni po podaniu szczepionki przeciwko pneumokokom o nazwie Synflorix nr serii ASPNB005AE. Powyższe wskazuje, iż u dziecka wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny. Zgodnie z art. 2. Pkt 16 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008 r, za niepożądany odczyn poszczepienny uznaje się „niepożądany objaw chorobowy pozostający w związku czasowym z wykonanym szczepieniem ochronnym”. Natomiast zgodnie z załącznikiem nr. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania: „jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki”.

  Nadto możliwy związek pomiędzy obecnym stanem dziecka (immunologiczne zapalenie mózgu), a podanym szczepieniem znajduje potwierdzenie w dokumentacji medycznej dziecka, którą otrzymali rodzice. W tej sytuacji obowiązkiem lekarzy sprawujących opiekę nad dzieckiem było zgłoszenie ciężkiego niepożądanego odczynu poszczepiennego lub nawet podejrzenia jego wystąpienia, czego według dokumentacji medycznej przekazanej rodzicom zaniechano.
  Gdyby obowiązek ten był wykonany, Główny Inspektor Farmaceutyczny miałby podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego na podstawie art. 36 C prawa farmaceutycznego i wstrzymania lub wycofania serii szczepionki, która mogła spowodować rozstrój zdrowia, na podstawie art. 122 prawa farmaceutycznego. Z uwagi na powyższe podejrzenie zaniechania rodzice wystosowali zawiadomienie do organów ścigania.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433479-szymek-polski-alfie-evans-walczy-o-zycie

  Ciekawe, czy prokuratura wykaże w przypadku śmierci Szymonka równie wielkie zaangażowanie, jak w nękaniu Jerzego Zięby?

  • RudaWeb ja pracowałem u POSŁA RP. Nie zrobi się nic jeśli nie będzie PRAWA VIECOWEGO w POLSCE. TO są mld złotych jakie lobby ładuje w POLITYKOW KASTYJI i PARTII! Prokuratura, Sędziowie, Policja, – to mitologia! Najwięksi złodzieje i mordercy podobni do Jakuba A. siedzą za sterami państwa. Wiem co piszę! Rączka rączke myje, poseł Kaczyński nie odetnie złotej żyły od finansowania całego postsovieckiego systemy hodowli czołowieka czyli ogolonej małpy. Od KK po lobby żydowskie i korporacyjne. W Polsce nie ma demokracji!

  • — RudaWeb
   Ewidentni i bezkarni mordercy i niszczyciele naszego Narodu.
   Co do prokuratury, na przykład Prokuratury Krajowej, to ostatnio oskarżyłem jedną Panią Prokurator z art. 231 § 1. k.k. (3 lata jej grozi podobno).
   Szczegóły na mojej stronie http://www.NieDlaRWE.pl
   pod linkiem:
   http://niedlarwe.pl/file.php?rwe_innogy/_pdf/190430-Skarga%20do%20Min%20Sprawiedliwości.pdf#/
   Trzeba ludzi informować o tych podłościach i o prawach, jakie Nam przysługują !!!
   Musimy pamiętać, że jeżeli urzędnik, czy biegły zrobi coś nie tak, to art. 231 § 1. k.k. istnieje i Nas broni.
   Na wszelki wypadek podaję ten przepis:
   Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego
   Dz.U.2018.0.1600 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
   § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
   podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
   § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 łapownictwo pełniącego funkcję publiczną.

 6. Jednym z podejrzeń jakie się nasuwa to, czy „pomnik przyrody” chroniony prawem, nie przeszkadzał komuś w zaplanowaniu inwestycji na działce na której rośnie/rósł. Może śledczy rozważą taka tezę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    © Czesław Białczyński