MEHEHE – Ciemnienie (debiutancka płyta)

MEHEHE – Ciemnienie (debiutancka płyta)

MEHEHE to intrygujący duet, który w niekonwencjonalny sposób nawiązuje do tradycji szeptuch i magii ludowej. Tworzą go Basia Songin i Helena Matuszewska, artystki związane z wieloma zespołami sceny folkowej i nie tylko (Sutari, Same Suki, InFidelis, Kuso).

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/mehehe?fbclid=IwAR2q52TajzPetYkZkEA7VTh05jozlrhfXbMh8sT-loi92KYm01Zvi5oDpbo

 

O MEHEHE SŁÓW KILKA:
MEHEHE to intrygujący duet, który w niekonwencjonalny sposób nawiązuje do tradycji szeptuch i magii ludowej. Tworzą go Basia Songin i Helena Matuszewska, artystki związane z wieloma zespołami sceny folkowej i nie tylko (Sutari, Same Suki, InFidelis, Kuso). Zapętlają w looperze dźwięki złóbcoków, kankli, basowego wilka, azjatyckiego kaszgaru i szamańskiego bębna. Wykorzystując akustyczne, ludowe instrumenty, stare wrzeciona, liście, grzechotki, pozytywki, szepty, szmery, szelesty, pomruki, krzyki i śpiew przenoszą słuchaczy w tajemniczy świat polskich szamanów i szamanek zwanych Szeptuchami. Jako MEHEHE zadebiutowały na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja 2018, gdzie otrzymały III nagrodę. Przez ostatnie pół roku powstawał i został nagrany niezwykły, magiczny repertuar, który znajdzie się na ich debiutanckiej płycie CIEMNIENIE.

CIEMNIENIE, CZYLI CO USŁYSZYCIE NA NASZEJ DEBIUTANCKIEJ PŁYCIE:
Bezpośrednią inspiracją do powstania płyty CIEMNIENIE były wymierające już tradycje ludowych szamanek i uzdrowicielek nazywanych Szeptuchami. Zebrane podczas pracy nad płytą opowieści o wiejskiej magii, zabobonach, szeptuchach i demonach żyjących w cieniu człowieka były punktem wyjścia dla granej przez nas muzyki. Repertuar, który znajdzie się na płycie CIEMNIENIE to autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową, dźwiękami natury i tradycjami szamańskimi z różnych regionów Polski.

WYDAJ Z NAMI NASZĄ DEBIUTANCKĄ, MAGICZNĄ PŁYTĘ „CIEMNIENIE”
PREMIERĘ PŁYTY PLANUJEMY NA 30 MARCA 2019 w Warszawie (DOM KULTURY KADR)

https://youtu.be/SPVhedKU8Us

 

 

https://polakpotrafi.pl/projekt/mehehe?fbclid=IwAR2q52TajzPetYkZkEA7VTh05jozlrhfXbMh8sT-loi92KYm01Zvi5oDpbo

Podziel się!