NPTV – Sławomir Mentzen o ludzkiej percepcji i światopoglądzie moralnym

Sławomir Mentzen o ludzkiej percepcji i światopoglądzie moralnym

nadesłał Paweł Ruszczyński

Dla mnie istotna jest wypowiedź Sławomira Mentzena (pierwsze wystąpienie od 1′ – 39′), która ukazuje wagę i moc SŁOWA oraz podkreśla istotne mechanizmy międzyludzkiej komunikacji, a także wytycza jednoznacznie granice ZGODY i ramy dla WSPÓŁISTNIENIA plemion polskich, jako jednego narodu i państwa. Wnioski z tej wypowiedzi każdy powinien wyciągnąć sam, ponieważ jest oczywiste, że istnieje taka GRANICA, za którą żadne z Plemion nie ustąpi z filarów swojego światopoglądu moralnego. Za tą granicą jest obszar w którym NIKT NIKOGO DO NICZEGO NIE PRZEKONA. NIE POMOGĄ W TYM OBSZARZE PROPONOWANE PRZEZ PANA MENTZENA SPOSOBY MANIPULACJI SŁOWEM. Piszę to jako Człowiek Słowa, specjalista przekazów emocjonalnych, który obraca się w tej materii całe życie.

Uformowany Światopogląd Moralny jest niepodważalny, a obserwujemy w naszym kraju co najmniej dwa główne światopoglądy moralne, które próbują zawłaszczyć dla siebie Polskę i Polaków.

Zapewniam wszystkich, że jest Trzecia Droga – Droga WOLNOŚCI i światopogląd moralny którego najistotniejszym filarem jest WOLNOŚĆ. Albo stworzymy więc Polskę WIELU Plemion współżyjących ze sobą JAKO WOLNE w wytyczonych granicach, albo skazani będziemy na wieczną szarpaninę, konflikt wewnętrzny i wieczne niezadowolenie, podżegające do coraz to nowej rebelii w naszym kraju. Biorąc pod uwagę ambicje Polski, aby przewodzić Międzymorzu, musimy dążyć do tego pierwszego celu z niezwykłą determinacją.

Bo Polska, jak wiemy, może być tylko WIELKA – inna nie ma racji bytu w Sercu Świata.

https://www.youtube.com/watch?v=Ku-DKYMZ28M&feature=youtu.be

Podziel się!