Rada Miasta Krakowa nadała jednemu z rond imię Stanisława Pagaczewskiego

Rada Miasta Krakowa nadała jednemu z rond imię Stanisława Pagaczewskiego

W dniu 10 października Rada Miasta Krakowa, po pozytywnym zaopiniowaniu przez Instytut Pamięci Narodowej kandydatury Stanisława Pagaczewskiego na patrona  ulicy, placu, parku, ronda w Krakowie, przegłosowała, stosunkiem głosów 27 do 4 nadanie jego imienia jednemu z rond w mieście. Jest to Rondo położone w Mogile niedaleko Klasztoru Cystersów, u styku ulicy Klasztornej z ulicą Longinusa Podbipięty oraz z Mostem Wandy i ulicą Półłanki. To niepozorne rondo jest położone jednak strategicznie – bardzo blisko, po drugiej stronie Wisły, w Płaszowie zaplanowano miejsce pod krakowskie Drapacze Chmur.

Minie jeszcze chwila nim pojawią się tam odpowiednie tablice informacyjne. Być może stanie się to dopiero z początkiem roku 2019. Gdyby tak było to przynajmniej udałoby się Radzie Miasta Krakowa trafić w 35 rocznicę śmierci autora trylogii „Przygody Baltazara Gąbki”.  Cieszymy się bardzo jako rodzina Autora i dziękujemy Radnym Miasta Krakowa za pomyślne doprowadzenie sprawy do finału. 

W chwili obecnej miejsce to wydaje się mało imponujące, ale dobrze wiemy jak z biegiem czasu miasto potrafi się zmieniać i rozrastać. Potencjał tego miejsca, wbrew pozorom, jest bardzo duży. Rondo w przyszłości będzie musiało zostać przebudowane, powiększone – ulica Podbipięty łączy Łęg i Czyżyny – z sektorem rekreacyjnym jaki ma powstawać wokół Lasku Mogilskiego, w kierunku Przylasku Rusieckiego, z jego zalewami i już budowanym ośrodkiem wodno-rekreacyjnym i parkowym. Ulica Półłanki przez Most Wandy łączy Podgórze z Nową Hutą, ruch już w tej chwili jest tutaj bardzo duży.

 

 

aktualizacja 07 12 2018 – Tablice już są!

 

 

Rada Miasta Krakowa nadała jednemu z rond imię Stanisława Pagaczewskiego
Podziel się!